Skocz do zawartości

Zdjęcie

SPAWARKA

738 odpowiedzi na ten temat

#441 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 09 kwiecień 2014 - 15:34

SPAWARKA Jestem po pierwszych testach takiego miga http://allegro.pl/de...4064058789.html zakup w Castoramie, Napiszę krótko mała ale byk jak za taką kasę,jedyna wada to krótki przewód masowy,a poza tym godna polecenia.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SPAWARKA Dzisiaj, 05:10
  •  

#442 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 17:36

SPAWARKA

Jestem po pierwszych testach takiego miga http://allegro.pl/de...4064058789.html zakup w Castoramie, Napiszę krótko mała ale byk jak za taką kasę,jedyna wada to krótki przewód masowy,a poza tym godna polecenia.

Kolego zrób zdjęcie tam gdzie jest napisane
  • regulacja prądu spawania
  • cykle pracy:
    - 56A - 100%
    - 73A - 60%
    - 180A - 10%

#443 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 10 kwiecień 2014 - 18:34

SPAWARKA Tu masz opinie na jej temat i fotkę tabliczki z cyklu pracy http://www.elektroda...221825#10221825
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#444 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 21:47

SPAWARKA Co sądzicie o spawarkach z rozruchem i prostownikiem? Planuję coś kupić :) , doświadczenia nie mam w tej kwestii :ph34r: . Wykorzystywana by była na początek do nauczenia się spawania i drobnych napraw, konstrukcje powierzam fachowcom. Prostownik z funkcją rozruchu też się przyda bo tak mocnego nie mam. Myślę nad MAR-POL SMART-130BT czy to dobra decyzja? http://allegro.pl/sp...4143746169.html nie całe 500zł. Może lepiej kupić już coś pod siłę - 400V albo półautomat (tylko drogie te druty z osłoną). Pomóżcie mi w decyzji w łopatologiczny sposób - argumenty za i przeciw. Koszt max ok 500zł.

Edytowany przez stop, 19 kwiecień 2014 - 21:50.

Jeżeli pomogłem lub zgadzasz się z moją opinią kliknij w zieloną strzałkę ,a w galerii klikaj w lubię to. Motywuje mnie to działania i dalszej wymiany zdań.

#445 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 05:15

SPAWARKA Ten z prostownikiem odpuść. Prąd rozruchu 40A? To chyba do skutera zrobili.
Ogólnie półautomat bardziej praktyczny, uniwersalny, łatwy do opanowania i poza zakupem najtańszy w eksploatacji.
Po co ci drut osłonowy. Zwykły na rolce do mig/maga kupujesz około 50 zeta rolka 5 kilogramów.
A moc.... zależy co będziesz spawał. Jeśli ograniczysz się do blaszek, profili czy niewielkich kształtowników wystarczy ci urządzenie jednofazowe ale jeśli coś grubego to trzyfazowe. Inwertorowe czy transformatorowe według mnie ma już mniejsze znaczenie. Jedno i drugie w półautomacie spisuje się znakomicie.
KPK Kumurun Team

#446 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 06:41

SPAWARKA Polecam Bestera. w pracy obcuje z takim tylko model 280 .maszyna konkretna robi robote.

#447 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 07:23

SPAWARKA

Polecam Bestera. w pracy obcuje z takim tylko model 280 .maszyna konkretna robi robote.

Kolego masz racje ,naprawdę dobra maszynka

#448 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 20 kwiecień 2014 - 08:22

SPAWARKA

Co sądzicie o spawarkach z rozruchem i prostownikiem? Planuję coś kupić :) , doświadczenia nie mam w tej kwestii :ph34r: . Wykorzystywana by była na początek do nauczenia się spawania i drobnych napraw, konstrukcje powierzam fachowcom. Prostownik z funkcją rozruchu też się przyda bo tak mocnego nie mam. Myślę nad MAR-POL SMART-130BT czy to dobra decyzja? http://allegro.pl/sp...4143746169.html nie całe 500zł. Może lepiej kupić już coś pod siłę - 400V albo półautomat (tylko drogie te druty z osłoną). Pomóżcie mi w decyzji w łopatologiczny sposób - argumenty za i przeciw. Koszt max ok 500zł.

Ten prąd rozruchowy dużo dużo za mały, rozrusznik w chwili rozruchu pracuje na zwarciu i zakładając że rozrusznik ma moc 2.5kW to w czasie pracy pobiera koło 200A ale w chwili samego rozruchu jest to dużo więcej.

Edytowany przez Yngel, 20 kwiecień 2014 - 08:23.

#449 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 20 kwiecień 2014 - 09:20

SPAWARKA Że co? Mierzyłem prąd setek rozruszników i np. R11 nigdy nie przekroczył 300A. Więc nie wiem skąd te teorie o jakimś zwarciu. Co do urządzeń rozruchowych to jest tylko jedna zasada, którą należy się kierować przy wyborze takiego urządzenia: pojazd musi być w takim stanie, żeby nie było trzeba używać urządzenia rozruchowego.

#450 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 14:58

SPAWARKA W mtz-cie przy rozruchu na kiepskich akumulatorach i rozruszniku z przekładnią prostownik z rozruchem pokazał ponad 250 A. Co zrobi 40? Sprawa raczej nie podlega dyskusji.
Rozrusznik 60-ki patrząc na instrukcję pobiera 110 A pracując luzem. Pod obciążeniem nawet 1350. Jakoś w te 300 A nie wierzę a już na pewno w to że 40 A go uratuje.

Edytowany przez seweryn20, 20 kwiecień 2014 - 15:02.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 15:42

SPAWARKA W osobówkach podają że rozrusznik podczas rozruchu może mieć pobór 200-600 A a co dopiero diesel w ciągniku z kilkoma pompami olejowymi przy -20 st

#452 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 18:51

SPAWARKA Dzięki za odpowiedzi ale z tym prostownikiem zrobił się niezły off top. Powiedzmy, że się zdecydowałem na półautomat tylko co wybrać do 500zł? Może jakieś konkretne produkty na allegro.

Jeżeli pomogłem lub zgadzasz się z moją opinią kliknij w zieloną strzałkę ,a w galerii klikaj w lubię to. Motywuje mnie to działania i dalszej wymiany zdań.

#453 Share hassi37

hassi37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 20:31

SPAWARKA jak dla siebie to kup sobie inwrterową spaware za 600 stówek lekka i na 220 volt a spawanie jest super do 200 amper można już kupić za 600zł*-

#454 Share Marcin_95

Marcin_95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Wojsko militaria rolnictwo

Napisany 20 kwiecień 2014 - 20:37

SPAWARKA Witam nigdy przy wyborze spawarki nie kieruj się ceną patrz na moc co z tego ze nowa i tania jak tylko nią blachę 2 mm pospawasz oglądaj tabliczki znamionowe :)
http://allegro.pl/de...4064058789.html tym to chyba puszkę po konserwie pospawasz :)

#455 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 21:22

SPAWARKA Kup spawarka z castoramy, taniej niż allegro o 200 zł taniej, zależy jaka... Inni chwalą sobie bestery..
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#456 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 21:34

SPAWARKA Tu masz porządny sprzęt w bardzo dobrej cenie. ma taką tylko gorszą wersję i 160 i po 15 latach zero awarii, na pewno lepsza niż nowa, za 1500 zł a nawet 2. teraz mam jeszcze Cllosa 350
http://olx.pl/oferta...797d06;promoted

#457 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 kwiecień 2014 - 22:42

SPAWARKA witam, posiadam spawarkę elektrodową bestera 350A transormatorową, elektrodowa inwertorowa 210A euroteca z funkcją tig z którego nigdy nie korzystałem, migmag inwertor magnum 330A, z tych trzech w gospodarstwie przydaje się się najbardziej inwertorowa 210A jest lekka, mobilna, jednofazowa. Najlepiej zaś spawa się stal niskowęglową migmag w ochronie argonu+co2.
Bardzo długo myślałem nad wyborem migmag, sporo poczytałem i zasięgnąłem opinii użytkowników. Chciałem aby spawarka spełniała kryteria:
moc do 300A, podajnik 4x4, szpula 15kg, koniecznie inwertor a nie transformator, wszystkie te wymogi mają uzasadniony sens który nie muszę tłumaczyć. Na bestera o takiej specyfikacji nie było mnie stać, myślałem o shermanie, kupiłem magnum. Zakup zrobiłem w sklepie zajmującym się sprzedażą spawarek, osprzętu, prostowników. W profesjonalnym sklepie można umówić się na pokaz spawania wybranym przez siebie urządzeniem. Spawanie migmag jest rewelacyjne, lecz ma też swoje wady: cena urządzenia, gabaryty, u mnie 3 fazy, długość uchwytu do 5 metrów. Jak nie musisz robić spoin w pionie, ani spawać blach poniżej 2mm nie kupuj migmag tylko elektrodową inwertorową
A co sądzicie o cięciu plazmą??? Miałem okazję spróbować powycinać plazmą i mówię że to jest ciekawe urządzenie. Jest gdzieś temat na forum odnośnie cięcia plazmą na forum??????
jak macie jakieś pytanko to na pw

Edytowany przez Profil usunięty, 20 kwiecień 2014 - 22:49.

#458 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 21 kwiecień 2014 - 10:05

SPAWARKA

Pod obciążeniem nawet 1350.

Wiem, że jest to OT, ale wymaga wyjaśnienia. To nie jest prąd pod obciążeniem, tylko prąd w momencie zatrzymania rozrusznika.

#459 Share Marcin_95

Marcin_95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Wojsko militaria rolnictwo

Napisany 21 kwiecień 2014 - 12:37

SPAWARKA spawarka inwertorowa jeśli spawasz sporadycznie i do tego w rożnych miejscach za 1000 zł masz super spawarkę
http://allegro.pl/sp...4092338395.html na takiej uczyłem się metody tig ale posiada także przewody MMA mam dobre zdanie o tej spawarce
migomat jeżeli spawacz często duże gabarytowo materiały i grube blachy to mig ludzie chwalą bestery ale ja polecam też lincolna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share fragles1

fragles1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:Cięcie, gięcie i spawanie
    u Drimelka jest najtaniej

Napisany 21 kwiecień 2014 - 19:44

SPAWARKA Bester? Lincoln? Droższych marek nie znacie???
To ma być sprzęt dla chłopa, a nie dla nowobogackiego gadzieciarza, nawet w firmach wolą szweda, włocha, albo jakiegoś dobrego chińczyka niż to "badziewie"