Skocz do zawartości

Zdjęcie

SPAWARKA

730 odpowiedzi na ten temat

#301 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 23:40

SPAWARKA Elektrotechnik ten bester 220 jest na transformatorze czy to inwerter?
EDIT wyszukałem i teraz wiem że Besterka 220 jest na transformatorze :)
czyli będzie u mnie miała dożywocie :)
A jakby co to mamy fachowca Elektromechanik'a
pozdrawiam:)

Kolejny EDIT

Spawarka BESTER MP 330
240zł
http://www.licytacje...e/Details/47786
Niestety foto jest w linku licytacji

Edytowany przez tomi382, 29 styczeń 2013 - 23:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SPAWARKA Dzisiaj, 10:03
  •  

#302 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 01 luty 2013 - 15:45

SPAWARKA tylko czemu wycenili ją na 240 złotych ? czyżby szrot?Nawet jakby tylko trafo było sprawne to i tak byłby sens brać.
I jeszcze taka ciekawostka. Mam Bestera 1801, niedawno trafił się niedrogo ESAB chyba 20 letni z zepsuta płytką posuwów, naprawiłem ją rękoma kolegi Elektrotechnik. Różnica w spawaniu jest naprawdę duża nawet spaw wygląda inaczej( te z Bestera ktoś tam krytykował że spawać nie umiem)

Edytowany przez ukasz, 01 luty 2013 - 15:50.

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#303 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 01 luty 2013 - 20:49

SPAWARKA

W Besterze płacisz za markę, choć nie ukrywam, że jakość też jest odpowiednia i podane parametry są realne. W tym Magnum nie licz na te 280A przy cyklu 60%. Jednak jeżeli potrzebujesz sprzęt do dorywczej pracy w gospodarstwie to bierz Magnum. Zawsze to 1k PLN w kieszeni. Tylko rozeznaj się jak do niego z częściami takimi jak elementy podajnika drutu itp. O elektronikę się nie martw bo (uwaga teraz będzie reklama :D) bez problemu naprawi Ci ją moja firma. Ja używam Einhella 145A z aluminiowymi uzwojeniami oraz Bestera 1800 i bez problemu sobie radzą. I powiem Ci, że Einhell lepiej znosi długą pracę niż Bester. Bester po kilku minutach spawania wyłącza się z przegrzania, a Einhell ledwo ciepły się zrobi.

kolega tomi napalił się jednak na bestera.Ja mam shermanna coś jak magnum i pomimo nieprzychylnej opinii elektromechanika o "inwerterach" nie zmieniłbym go na nawet droższego bestera. Znajomy który spawa esabem lub jakim innym firmowym powiedział że mój spawa lepiej. Jeśli chodzi o shermanna to można wygóglować temat i porównać z besterem, szukać opinii osób, które pracowały na obu sprzętach. Inwertery mają bardzo wysoką sprawność (60%) i to się liczy, nie jakieś 15% na max prądzie.IMHO

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#304 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 02 luty 2013 - 06:26

SPAWARKA inwerter lubi sterylne pomieszczenia a transformator zniesie kurze pyły itp czyli rolnicze warunki

#305 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 02 luty 2013 - 09:14

SPAWARKA postaram się już nie wtrącać...

#306 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 02 luty 2013 - 14:42

SPAWARKA Wiadomo jak to na gospodarce, warunki trudne
@kotwczapce każde sugestie i opinie są na wagę złota.
Wiele osób stoi przed podobnym dylematem wyboru spawarki i po przeczytaniu w/w postów dojdzie do wniosku który sprzęt bardziej mu odpowiada

#307 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7789 postów

Napisany 05 luty 2013 - 20:16

SPAWARKA Np i tomi382 byłeś na licytacji, bo ja byłem.Ta 1800 poszła za 1160, drogo, i bez sensu. Ale ta 3300 nie było. Podobno jest w Poznaniu na budowie. Licytatorka wkurzyła się że ją wywieźli.
Szliefierka poszła za 460, ale miała ładny postument.
Tokarka za 4800 nie poszła i frezarka.

#308 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:10

SPAWARKA 1100zł o Boże :blink:
za 2200zł masz nówkę.
Nie byłem ale śledzę licytacje bo może trafi się jakieś wyposażenie warsztatu.
Ludzie ogłupieli tak się licytować????
Licytacja była ustna czy pisemna?

#309 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7789 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:28

SPAWARKA Ustna, pozbierali tylko dowody osobiste i licytacja. Do 900 może jeszcze warto by było.

#310 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:31

SPAWARKA To jak się trafi coś na licytacji ciekawego to się coś podbije i na piwko można skoczyć :D dam Ci znać jak coś będzie B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 08 luty 2013 - 18:06

SPAWARKA Witam wszystkich którzy stają przed wyborem migomatu :Dpodobnie jak ja. Rozglądam się za sprzętem koło 200 A,podajnik drutu 4 rolkowy, eurozłącze, migomat będzie służył do prac w gospodarstwie czyli: naprawa sprzętu, czasami jakiś kawałek przyczepy, nowe drzwi do garażu i tak dalej, jak to w gospodarstwie. Czyli przewaga cieńszych materiałów, chciałbym aby maszyna też byłą w stanie pospawać podkreślam ''pospawać'' a nie posmarkać grubszy materiał (nie mylić z smarkaniem) Nie zamierzam produkować: bram, furtek oraz naczep samochodowych, proszę o sugestie, porady,konkretne przykłady oraz odpowiedzi bez pisania głupot. Próg cenowy 2400 zł max
http://allegro.pl/sp...3007060148.html
Co o tym sądzicie ? sprzedawca powiedział ze to niby taki lepszy chińczyk
Jaki podajnik drutu lepszy 2 cz 4 rolkowy ?
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#312 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 08 luty 2013 - 19:38

SPAWARKA podajnik oczywiście lepszy 4 rolkowy, ale w zastosowaniach jakie piszesz to miało by znaczenie tylko jeżeli aluminium chcesz spawać. Co do tej spawarki to ciekawe jest to że ma ona niby 200A (ciekawe jak z 230V miało by to działać) 4 rolki a jest lżejsza od np bestera 160A 2 rolki , trafo aluminiowe. Sugerował bym zakup używanej spawarki jakiejś porządnej marki np ESAB, OZAS,Kempi czy coś takiego, Mimo iż starsze to niczym nie ustępują nowym z tej półki cenowej a nawet je przewyższają. Dodatkowo ewentualna naprawa nie będzie zbyt kosztowna, jedynie podajnik lub płytka posuwów tak zwana może w nich się popsuć.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#313 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:10

SPAWARKA

Witam wszystkich którzy stają przed wyborem migomatu :Dpodobnie jak ja. Rozglądam się za sprzętem koło 200 A,podajnik drutu 4 rolkowy, eurozłącze, migomat będzie służył do prac w gospodarstwie czyli: naprawa sprzętu, czasami jakiś kawałek przyczepy, nowe drzwi do garażu i tak dalej, jak to w gospodarstwie. Czyli przewaga cieńszych materiałów, chciałbym aby maszyna też byłą w stanie pospawać podkreślam ''pospawać'' a nie posmarkać grubszy materiał (nie mylić z smarkaniem) Nie zamierzam produkować: bram, furtek oraz naczep samochodowych, proszę o sugestie, porady,konkretne przykłady oraz odpowiedzi bez pisania głupot. Próg cenowy 2400 zł max
http://allegro.pl/sp...3007060148.html
Co o tym sądzicie ? sprzedawca powiedział ze to niby taki lepszy chińczyk
Jaki podajnik drutu lepszy 2 cz 4 rolkowy ?

Nie brałbym tego-cykl pracy 20% Po paru tygodniach gdy trafi się awaria i trzeba będzie coś "pospawać" szlag Cię trafi, że nie dołożyłeś trochę i nie kupiłeś spawarki tylko smarkaczkę...
Swoją drogą pytanie powinno być zadane w temacie PÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY

Ja zaproponowałbym Ci taki: http://www.volksweld...roducts_id=1170
Ale nie widziałem go i nie pracowałem nim , lecz mam o takich parametrach i jestem z niego bardzo zadowolony. Poniżej masz coś na ten temat:
http://www.elektroda...4.html#10634009

Edytowany przez kotwczapce, 08 luty 2013 - 22:22.

#314 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 08 luty 2013 - 22:16

SPAWARKA Dzięki za odpowiedzi @Kotwczapce i @ukasz, czekam na dalsze odpowiedzi ps:Mam pisać tutaj czy przenieść się do tematu ''Półautomat spawalniczy'' ?
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#315 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:35

SPAWARKA Do 2 tysi jest jeszcze ten http://www.volksweld...roducts_id=1299
i tu masz 60%@ 200A, ja mam 2rolkowy 250 Y
Sorry, w opisie jest że na rolki 5kg i zasilanie 220V więc odpada

Edytowany przez kotwczapce, 09 luty 2013 - 09:36.

#316 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:43

SPAWARKA tylko jak coś strzeli w tym shermanie (po gwarancji) to naprawa może uderzyć mocno po kieszeni, no i inwertery lubią czystość a wszyscy wiemy w jakich warunkach nieraz spawarka musi pracować o ile mobilność nie jest bardzo istotnym aspektem na transformator bym się nastawiał

#317 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 08 luty 2013 - 23:00

SPAWARKA Z całym szacunkiem technologie ewoluują i dziś jak ktoś ma kasę to kupuję np. ciągnik nowoczesny, z EHR, common railem, rewersem elektrohydraulicznym itd itp, pomimo że ewentualna awaria może kosztować dużo drożej niż w przypadku ciągnika typowo mechanicznego i na pewno wystąpi częściej przy tej samej klasie sprzętu.
Przeciągnąć spawarkę zbudowaną na transformatorze na miejsce pracy to dopiero wyzwanie..Idę spać, dobranoc.

#318 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 luty 2013 - 10:33

SPAWARKA owszem tylko że ciągniki raczej kupuje się marek z renomą a firma sherman renomowana zdecydowanie nie jest (wcale nie twierdze że to syf bo nie miałem do czynienia) więc nie wiadomo czy za 2-3 lata jakby coś padło to nie okaże się że firma już nie istnieje lub niema części do starszych modeli. Z przemieszczaniem też niema problemów bo to tylko ok 80kg (+ butla) i kółka ma, problemem sa dopiero schody. Jeśli ktoś spawa na wyjazdach i trzeba co chwile do i z samochodu lądować to oczywiście wtedy inwerter ma ogromna zaletę

#319 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 09 luty 2013 - 14:17

SPAWARKA Ja wcale nie jestem wielbicielem ww marki.Po prostu mam taki sprzęt i był to co najmniej zakup roku.Wcześniej miałem miga no name z niemiec 150A- lipa, później znajomy kupił 170A-lipa, następny ma bestera 1800 starszego chyba i te wszystkie nie umywają się do mojego 60%@250A. Oczywiście nie będę tu dyskutował na temat jego bezawaryjności i kosztów, bo jutro może być nie do naprawienia. Tego nie wiem, ale wiem że spawarka w gospodarstwie jest potrzebna z lepszym amperażem,uszkodzeniom ulegają nie tylko jakieś drobne blachy, ale także elementy konstrukcyjne, które trzeba pewnie i silnie połączyć. Odkąd mam tego miga moja stara besterka 300A stoi odłogiem - używam ją tylko do spawania elementów ocynkowanych(rur)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 14 luty 2013 - 17:01

SPAWARKA może się ktoś wypowie na temat tego sprzętu http://allegro.pl/sp...3028525541.html
poszukuje czegoś o podobnych parametrach i cenie co polecacie