Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seweryn20    825

Witam panowie jak byście polecili migomat tak do 2800tyś .

 

Kolega wyżej kupił warty swojej ceny.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Mówisz ze jest dobry ?.

Junkers I jak robiłeś testy dobry ?

 

A firma telwin to jaka dobra? czy dziadostwo

Edytowano przez Dinek94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Wg mnie Telwin to jedna z lepszych firm, sam mam taki prostownik. Jest to włoska firma, lepsze to niż Chiny.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

no na pewno lepsze

A jak by miał do kupienia esaba 250A za 2500 w idealnym stanie 3,4 letnia do wart tych pieniędzy ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Mówisz ze jest dobry ?.

Junkers I jak robiłeś testy dobry ?

A firma telwin to jaka dobra? czy dziadostwo

Testy były ale krótko, wszystko działa bez zarzutu, mig po dobrym ustawieniu aż syczy czyli jest idealnie, blachę 5mm przepala bez problemów, grubszej jeszcze nie próbowałem, ale ogólnie co ja ci mogę powiedzieć po spawaniu tylko 15minut. W ogóle dobrze że zdecydowałem się na model 350A, mniejszego wg. mnie nie ma co brać, ale zależy co kto robi. Wybór padł na nią bo ma dobre opinie w internecie i prywatnie kilka osób bardzo ją chwali, no i kiedyś jak pytałem jaki migomat to seweryn20 właśnie polecił tą spawarkę.

Telwin dobra firma, ale jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he dzięki za zaufanie. Spawałem takim na kursie. Właśnie ten dźwięk pracy jest niesamowity.

Zamiast CO2 kup MIX. To mieszanina argonu i dwutlenku. Jest troszkę droższy bo mała butla kosztuje coś koło 25 zeta ale starcza na dłużej bo jest pod większym ciśnieniem i spawa się o wiele lepiej.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

u mnie najtaniej za małą butlę CO2 muszę zapłacić 25 zeta


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Mix jest dużo lepszy od zwykłego co2, a co do migomatu to za tą cene polecił bym bestera np model 2301 sam mam tylko ze troche słabszy ale naprawde fajny sprzęt :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

He he dzięki za zaufanie. Spawałem takim na kursie. Właśnie ten dźwięk pracy jest niesamowity.

Zamiast CO2 kup MIX. To mieszanina argonu i dwutlenku. Jest troszkę droższy bo mała butla kosztuje coś koło 25 zeta ale starcza na dłużej bo jest pod większym ciśnieniem i spawa się o wiele lepiej.

Butle MIX i Argon do ALU już są, u mnie tak samo za butlę 8kg 25zł za wymianę wołają, tylko trochę szkoda nowej a dostanę jakąś starą, zawsze można napełnić, ale wymiana jest od ręki.

Różnica do CO2 jest spora, na kursie właśnie spawaliśmy różnymi mieszankami ale właśnie najczęściej co2 i ar+co2 i mix-em spawanie jest rzeczywiście lepsze.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zgadza się. U nas CO2 11 zeta. Mix 25. Mixem alu ciężko pospawać. Do tego czysty argon. Mieszanka do stali idealna.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

za ile kg te 11 złotych płacisz ? Bo latem jak kupowałem dużą butle CO2 (chyba 30kg mieszczą) to około 120 płaciłem


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mała 8-litrową.

Mix ta sama butla.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Przeliczając przy Twoich cenach zapłaciłbym 50 za butle :blink:


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Za butle 6-8 kg płaci się wda razy tyle za gaz co za butle 20, i 30 kg.Za CO2, ja też za 30 płaciłem coś dobrze ponad 100 zł.

Wyjątek ja sam nabijasz, to masz tą samą cenę, a może i taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Co ja ci na to poradzę. Stare Bielsko firma ogniochron. Takie ceny. Mixa kupuje raz, dwa razy w miesiącu po 25 zeta. CO2 ponad połowę tańsze. Butla na wymianę.

 

Patrzyłem z ciekawości po necie 25 zeta wołają za napełnienie 6kg CO2. Tyle co u nas za mixa. Skąd ta cena nie mam pojęcia.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

U nas 8 kosztuje 14zł w jednym punkcie a u pośrednika 18zł. W Krakowie słyszałem o 10zł ale u szwagra w busku ponad 20zł min. Co "kraj" to cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Za butle 6-8 kg płaci się wda razy tyle za gaz co za butle 20, i 30 kg.

Wiem o tym ale porównując te przypadki to i tak za butle mniejszą kolega płaci 2,5 razy mniej niż ja za dużą za każdy litr. Po prostu dziwi mnie tak wielka różnica. Jeszcze cobie przypominałem za 8kg mix płaciłem 60 kilka zł. Musze poszukać po punktach w większych odległościach ode mnie bo wcześniej nie pomyślałem o możliwości tak dużej różnicy.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Kiedyś nabijałem to różnie płaciłem, powiedzmy raz 30, a raz 50. Nie wiem dlaczego, pewnie dlatego, że niekiedy meli większego kaca na tej firmie. Ale już tej firmy nie ma.

Teraz dzwoniłem tam gdzie biorę to jestem sam w szoku bo.

6 kg CO2 35zł

Mix 6 kg 88 zł

CO2 30 kg 125zł

Mix 30 kg 140 zł, butla wypożyczona z 0,10 zł dziennie.

Mówię mu o tych cenach co tu piszecie, on mówi że wie, ale ma takiego dostawcę i nic nie poradzi.To jest Boc Gazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexsaw1    1

Witam poszukuję spawarki inwerterowej, do gospodarstwa, taka aby można było pospawać grubsze elementy oraz cieńsze. Proszę o propozycje co i jak, czym się kierować przy wyborze (myślałem o 250A aby można było spawać grubsze rzeczy, lecz mniejszy amperaż też wchodzi w grę jeśli da radę z grubszym materiałem), za bardzo sam się nie znam wiec proszę o pomoc. Proszę o jakieś propozycje poparte argumentami za wyborem danego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Dodaj jeszcze o jaki typ spawarki Ci chodzi bo inwerter oznacza tylko typ zasilania dalej może być to MMA, MIG-MAG czy TIG. A tak w ogóle to polecam przejrzeć wcześniejsze strony tego wątku


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexsaw1    1

Chodzi mi dokładnie o tym MMA, poprzednie wątki widziałem lecz nic konkretnego na temat tych spawarek nie znalazłem, co mogli byście polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spawa się tak samo jak transformatorową. A o wadach i zaletach inwertera pisaliśmy bodajże dwie strony wstecz (zwróć uwagę na posty moje i kolegów). Wybór konkretnej marki należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj