Skocz do zawartości

Zdjęcie

SPAWARKA

738 odpowiedzi na ten temat

#241 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 22:30

SPAWARKA Chodziło o pół automat. Kupił używany 500A w Szprotawie z chłodzeniem. Za 3800.Ładny ale bardzo duży, z osobnym podajnikiem na 10 metrowych kablach.Przy 250 amperAch to wszystko topi, a nie spawa. Ma wyświetlacz jakim amperażem spawa w danym momencie.
Nie za bardzo chciał nowy.
W Piławie robili pół automaty jakie chciało się.Przy samej drodze jest sklep, warsztat naprawy i produkcji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SPAWARKA Dzisiaj, 20:05
  •  

#242 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 22:32

SPAWARKA Wybrał bym inwertorową słyszałem, że DEDRA jest dobra taką chce kupić

#243 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 14:29

SPAWARKA Magnum MIG 280 Inwerter 4x4 Półautomat
Jak widzicie to MAGNUM?
oglądałem BESTER Magster 220 ale po obejrzeniu Magnum 280 trochę się skłaniam ku Magnum

#244 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 17:33

SPAWARKA Ja kupiłem magnuma270 inwertor mma, koleś ze sklepu polecał trochę lepszego i tańszego Tigera- ponoć Czeski.

#245 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 22:42

SPAWARKA Jak długo ją użytkujesz? I jak Ci się sprawuje?

#246 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 22:51

SPAWARKA Kilka dni :-) dopiero co kupiłem,ogólnie zadowolony jestem z jego mocy, przy 80A spawa lepiej niż stara transformatorowa na maxie- co miała mieć niby 250A

#247 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 14:17

SPAWARKA a co powiecie na taki zestawik potnie i pospawa prawie wszystko
http://allegro.pl/no...2910485201.html

#248 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 16:52

SPAWARKA Powiem tak, co jest do wszystkiego to jest do niczego, już nie raz się przekonałem

#249 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 17:40

SPAWARKA Zgadzam się z @Paweł885. Jak to zobaczyłem to od razu tak pomyślałem:)

#250 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:44

SPAWARKA W wyborze kierowal bym sie tym do czego ma służyć ja dużo spawam ,mam bester 250A i spokojnie daje rade ,według mnie najważniejsza jest płynna regulacja aby moc dobrac amperaż do grubości elektrody jeżeli te warunki sa spelnione to pospawa się wszystko.A inwentorowe są super na male robótki nie nadają sie do długiego spawania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:57

SPAWARKA ale ten: http://allegro.pl/sp...2954089733.html sprzęcik wydaje się być solidny
szukam czegoś do spawania do ok1000zl na migomat nie starczy transformatorówka za cieżka (stoi w warsztacie i wyciagnąć ja to masakra)

Edytowany przez denzel, 18 styczeń 2013 - 20:02.

#252 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 12:13

SPAWARKA Może ktoś się wypowie na temat MAGNUM 280A ?
Dodany obrazek
Za Magnuma 280 wołają u mnie 2700zł +reduktor 180zł+ butla 240zł
Za Bester Magster 220 wołają 3700zł z reduktorem bez butli
W bester mam podajnik dwurolkowy a Magnum 4 rolkowy
Dodatkowo w Magnum mam mozliwość spawania elektrodami.
Bester max 35% 215A a Magnum 280A 60%
220A wystarczy mi w zupełności tylko 1000zł różnicy jest spory i nie wiem czy warto przepłacać

Edytowany przez tomi382, 20 styczeń 2013 - 12:37.

#253 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 15:13

SPAWARKA Ja bym raczej coś takiego kupił gdym miał taką kwotę wydawać http://allegro.pl/sp...2949992862.html
Nie twierdze że ta konkretnie ale wolał bym używany porządnej firmy bo ten magnum to nie wiadomo czy dobry czy chińczyk

Edytowany przez ukasz, 20 styczeń 2013 - 15:18.

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#254 Share john81

john81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:sport,fotografia,maszyny,...

Napisany 20 styczeń 2013 - 18:09

SPAWARKA

Witam powoli kończy się mi stara spawarka transformatorowa i pasuje coś kupić. Którą z metod polecacie mig/mag/tig/mma ? potrzebuje mocne i wytrzymałe spawy bo czasem trzeba coś grubszego pospawać (obecnie robimy przyczepę). Znajomy odradza mi ''migomat'' ze względu na słabszą wytrzymałość spawów. Jak to wygląda przy Tig-u. na co się ogólnie zdecydować.

wiec powiem ci ze ten sasiad nie ma pojecia chyba o spawaniu,....
mig-jest to spawanie aluminium i jego stopow w oslonie gazow obojetnyc (hel,argon i ich mieszanek)
mag-jest to spawanie w oslonie gazow i mieszanek aktywnych (CO2,CO2 z argonem,O2)
gazy chronia przed dostepem powietrza co zapobiega powstawaniu por.
obie metody to spawanie polautomatem spawalniczym,
tig-spawanie stali i metali nieżelaznych(aluminium,kwasiak)najczestrzym gazem stosowanym do tej metody jest argon lub hel i ich mieszanki jest to metoda bardzo podobna do spawania gazowego,tylko w tigu luk jest elektryczny a w gazowym luk robi mieszanka acetylenowotlenowa,w obu metodach jest stosowany dodatek w postaci drutu podawanego recznie,sa to metody malo wydajne ale bardzo precyzyjne.
mma-nie znam tej metody wiec sie nie wypowiadam.

spawanie elektryczne jest rownie mocne jak i spawanie magiem,lub odwrotnie,
do gospodarstwa najlepiej byloby kupic polautomat ale cena dobrej spawarki to koszt rzedu 5000tys+,oczywiscie sa tansze sprzety,ale to tzw tandety.

a jesli chodzi o spawarki na elektrode to polecam spawarki inwentorowe koszt dobrej to ok.1000zl.

reszta w rece spawacza . jak masz pytania to pytaj,moze pomoge lub doradze....

spawalem cloosem,ozasem i esabem,polecam te spawarki,najlepiej ozasa....

Edytowany przez john81, 22 styczeń 2013 - 10:04.

#255 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 19:24

SPAWARKA Co to są "metale niezależne"?
"Kwasiak" jest stalą.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#256 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 19:37

SPAWARKA Wszystkie metale w których......... nie ma żelaza. Kwasiak nie zalicza się do tej grupy.
KPK Kumurun Team

#257 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 22:50

SPAWARKA

W wyborze kierowal bym sie tym do czego ma służyć ja dużo spawam ,mam bester 250A i spokojnie daje rade ,według mnie najważniejsza jest płynna regulacja aby moc dobrac amperaż do grubości elektrody jeżeli te warunki sa spelnione to pospawa się wszystko.A inwentorowe są super na male robótki nie nadają sie do długiego spawania.

Teraz mało się spadłem pod stół: "na male robótki nie nadają sie do długiego spawania."
Mam taką:
http://allegro.pl/mi...2953949284.html

Jak lubisz targać na plecach we dwoje spawarkę albo wozić ją na dwukółce to proszę cię bardzo. Ale nie wypisuj takich głupot-proszę. Też tak kiedyś myślałem i mało się z bratem nie pokłóciłem podczas zakupów spawarki. A brat wiedział co mówi bo pracował przez wiele lat w poznańskich zakładach Cegielskiego.
Spawarka ma w instrukcji jak dobrze pamiętam zapis żeby przedłużacz nie był dłuższy niż 10m a my już nie raz spawaliśmy na polu i przedłużaczach ze 250m ! Ojcu na działce w zeszłym roku spawaliśmy kraty na okna z grubego złomu- spawarka chodziła z 8h i żadnych zakłóceń w pracy. Jeśli nie wierzysz a nie masz gdzie takiej wypróbować to zapraszam do mnie, chętnie pokażę że można PORZĄDNIE spawać czymś co waży mniej niż pustak i jest sporo mniejsze od niego.

Edytowany przez sebarr, 20 styczeń 2013 - 22:51.

#258 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 23:02

SPAWARKA

Teraz mało się spadłem pod stół: "na male robótki nie nadają sie do długiego spawania."
Mam taką:

Jak lubisz targać na plecach we dwoje spawarkę albo wozić ją na dwukółce to proszę cię bardzo. Ale nie wypisuj takich głupot-proszę. Też tak kiedyś myślałem i mało się z bratem nie pokłóciłem podczas zakupów spawarki. A brat wiedział co mówi bo pracował przez wiele lat w poznańskich zakładach Cegielskiego.
Spawarka ma w instrukcji jak dobrze pamiętam zapis żeby przedłużacz nie był dłuższy niż 10m a my już nie raz spawaliśmy na polu i przedłużaczach ze 250m ! Ojcu na działce w zeszłym roku spawaliśmy kraty na okna z grubego złomu- spawarka chodziła z 8h i żadnych zakłóceń w pracy. Jeśli nie wierzysz a nie masz gdzie takiej wypróbować to zapraszam do mnie, chętnie pokażę że można PORZĄDNIE spawać czymś co waży mniej niż pustak i jest sporo mniejsze od niego.

Mam taką:

W linku podajesz spawarke za 2000 a ja miałem okazje spawac taka za 600 i szału bym dostał co chwile sie wyłączała ,wiec ok.może jakość idzie w parze z cena.

#259 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 23:11

SPAWARKA

Wszystkie metale w których......... nie ma żelaza. Kwasiak nie zalicza się do tej grupy.

To są nieżelazne a ja pytałem o niezależne :D

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 23:58

SPAWARKA Chodzi mi o to zdanie: A inwentorowe są super na male robótki nie nadają sie do długiego spawania.
Wrzuciłeś wszystkie spawarki tego typu do "jednego wora" - może taka za 600zł jest kiepska ale moja sprawdza się doskonale. Jak kupowałem swoją to zastanawiałem się nad taką niebieską (nie pamiętam firmy) za coś ok 1000zł i gość odradził-mówił że to jest najlepsza z chińskich-najlepsza ale nadal chińszczyzna. Wolałem wydać 1900zł i mieć coś porządnego bo tego nie kupuje się co roku. Może ta moja też zrobiona w chinach- nie sprawdzałem :-)