Skocz do zawartości

Zdjęcie

SPAWARKA

738 odpowiedzi na ten temat

#221 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:16

SPAWARKA No rozumiem, tylko że Esaba 160A kosztuje 2200zł a 200A już ponad 3000zł więc gdzie jest przyczyna że 180A kosztuje niecałe 1200zł? Osprzęt do TIGa by tyle kosztował? Bo ta 180 nie ma w komplecie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SPAWARKA Dzisiaj, 01:25
  •  

#222 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:25

SPAWARKA Typowy tig jest droższy bo ma bardziej zaawansowana elektronikę. Stąd wyższa cena urządzenia tig które posiada także możliwość spawania elektrodami otulonymi. Znowu ta 180A to spawarka MMA czyli do elektrod otulonych z możliwością spawania metodą tig.
Nie posiada większości opcji jakie ma urządzenie tig, zajarzanie łuku przez potarcie, brak jakichkolwiek dodatkowych regulacji a nawet elektrozaworu do otwierania gazu.
KPK Kumurun Team

#223 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:49

SPAWARKA W opisie podają że posiada anti stick, arc force i hot start . Tiga raczej nie potrzebuję tylko mma, i tu pytanie, taki realny-użyteczny prąd w tej spawarce to jakieś 100-130A, czy to wystarczy do spawania grubszych elementów? czy pociągnie ta spawarka zasadowe elektrody 4mm?

#224 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 22:11

SPAWARKA witam, widzę że mowi się o moim sprzecie :P szczerze polecam ten model. Spawalismy nią rozne detale, ostatnio przez 3 tyg powstala dzieki niej konstrucja wiaty - spawacz nie rozstawal sie z nią. Nie ma problemu ze spawaniem 4. Dodam ze nie bylo akcji aby spawarka wylaczyla sie z tytulu przegrzania - chociaz byly sytuacje podawania elektrod jednej za drugą :D ostrzegam wybrednych - ten model jest made PRC :lol:

#225 Share antypater

antypater

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 22:50

SPAWARKA Widzę, że dyskusja długa i rzeczowa. Z własnego doświadczenia mogę polecić spawarkę TIG/MMA 200A firmy Barracuda. Maszyna nie droga, ale jeszcze mnie nie zawiodła. Mam ją od półtora roku, spawaczem wybitnym nie jestem , ale jak trzeba coś w gospodarstwie pospawać to dam rade.

#226 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 23:53

SPAWARKA Co lepsze :
-półautomat
-inwertor
Pod uwagę biorę tylko BESTER
Ma być uniwersalna.
Czasem Lemiesz do spawania lub burta przyczepy. Za 2300zł jest półautomat kompletny z butlą itp BESTER Midimagster 1801
Dodany obrazek

Martwi mnie to że przy prądzie 180A pospawam tylko kilka min.
Czy lepiej dołożyć 1200zł i kupic tą?
Dodany obrazek

Edytowany przez tomi382, 11 styczeń 2013 - 00:06.

#227 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 08:38

SPAWARKA co do 1801 to mam on 160 A nie 180. Nieprawda jest że tylko kilka minut. Użytkuje taka spawarkę już kilka lat i tylko raz zadziałało mi zabezpieczenie. około 2 mb spawu na maksymalnym amperażu ale w czasie upału. Tak to zawsze coś tam trzeba przyłożyć ustawić itp więc są jakieś króciutkie spawy więc nawet jak godzinę zajmowało mi pospawanie czegoś to nigdy się nie wyłączała. Ogólnie jestem zadowolony z niej ale... przydało by się więcej A. Jakbym teraz kupował poszukał bym jakiejś używanej markowej za podobne pieniądze poszukał. Ja z swoją płaciłem 1700 z pięć lat temu.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#228 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 11:18

SPAWARKA lemiesz tym 160A idzie obspawać dobrze?

#229 Share kolos87

kolos87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Dużo tego;)

Napisany 11 styczeń 2013 - 11:42

SPAWARKA Kolego, każdy materiał nawet 10mm pospawasz prądem 160A. Po prostu trzeba robić głębokie i rozległe zafazowania. Ale jest to dużo roboty i dużo nakładania spawów, co z kolei zajmuje więcej czasu i poświęcić trzeba więcej materiału (drutu spawalniczego i gazu).

Jak chcesz spawać dużo i nie pier**lić się tak strasznie z robotą, to polecam takie coś: http://allegro.pl/mi...2876881100.html

Mam i z czystym sumieniem stwierdzam iż jest to półałtomat godny polecenia. Ostatnio z grubszych rzeczy robiłem pług śnieżny widoczny w galerii. Otwory w blasze 6mm paliłem bezproblemowo, bo nie miałem czasu jechać na plazmę, a mma nie chciało mi się rozwijać.

Cena bardzo przystępna, a jeśli chodzi o bestera, to nie ma się co łudzić, że jest to tak samo dobry sprzęt jak kiedyś... Dziś wszystko jest robione made in china. W dodatku większość sprzętów na tych samych częściach... zmienia się jedynie nazwa...

Pozatym w 1801 bestera nie masz szybkozłącza do przewodu spawalniczego. Może nie jest to jakaś wielka wada, ale przy wymianie dość problematyczne.
Zetor Team

#230 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 12:09

SPAWARKA Ja mam 1600 to jest to co teraz 1801. Tylko numer zmienili, niestety na papierze. Trochę wyłączała mi się jak długo spawałem, zwłaszcza przy napawaniu. Mam ją z 15 lat. Kupowałem w fabryce, mam do niej z 40 km.
Może lepiej rozejrzyj się za czymś innym, bo to już nie ten bester co kiedyś.
Koło mnie firmy poprzechodziły na inne, odpuściły z besterem. Nie trzymał parametrów.
Przeszły na Ozas.
Radził bym ponad 200A kupować i z podajnikiem 4 rolkowym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 12:56

SPAWARKA Ja zrezygnowałem z tego ESABA, mimo 180A przy cyklu 100% ma tylko 100A, kupuje magnuma snakea 270- 194A przy cyklu 100% droższy 300zł.

#232 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 13:25

SPAWARKA Cykl cyklem...muszą coś napisać..w praktyce jest inaczej na korzyść. Nie ma co porownywać tych dwu urzadzeń - nie ten zakres amperazu, waga 3krotnie wieksza, o współpracy z agregatem nic nie wspomniano oraz polowa okresu gwarancji -tylko 12m-cy. Twój wybór.

#233 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 13:49

SPAWARKA Plus dla ESABa że jest na gniazdko i pospawasz nim wszędzie ale wolę mieć zapas mocy, przy grubych elementach te 160-200A to minimum żeby szybko i mocno pospawać. W żniwa przy upałach ponad 30stopni podejrzewam że tym ESABem bym długo nie pospawał przy jakiejś konkretnej awarii, a czas to pieniądz

#234 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 18:44

SPAWARKA Do "bester"a mam 20km. Serwis konkretny i nie ma z nim problemu. Tylko znajdź te 3500zł na Magster 220 bo ku niemu sie skłaniam. Nie chce się męczyć z fazowaniem itp. Nie wolno marnować życia na pierdoły dlatego czas zbierać kase na BESTER Magster 220 bo sprzęt już konkret

Edytowany przez tomi382, 11 styczeń 2013 - 18:44.

#235 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 18:58

SPAWARKA Nie polecam Bestera. To, jak już ktoś wspomniał nie ten sam Bester co kilka lat temu. Swoja kupiłem w Opolu u autoryzowanego dealera. osobiście jakięs 3 lata temu. Nie jestem z niej zadowolony i nie polecam nikomu kto chce spawać grube elementu. Jak jej przyduszę na maksa to już po minucie stoi i się chłodzi. Na mniejszych prądach spaw ciągły też długo nie idzie spawać. Do tego wymieniałem już w niej podajnik i dwa razy była u elektryka bo coś ze zwojami się działo. Oczywiście zaraz po skończeniu się okresu gwarancji. To nie jest tylko moja opinia. Znam dużo ludzi którzy spawają różne konstrukcje bądz też zajmują się remontami maszyn rolniczych. Generalnie tendencja jest taka że wszyscy odchodzą od Bestera i przerzucają się na Esaby. Z tańszych sprzętów napewno polecam Shermana. Jeden znajomy który dużo spawa właśnie zdecydował się na Shermana MiG250 Y 4x4. Spawa już tym prawie rok i jest mega zadowolony. Do tego ma te 250 amper przy x- 60%. I twierdzi że nie tylko na papierze. Też chyba zmienię swoją na właśnie taki model. Jedynym mankamentem jest to że cienkie jakięs elementy jak ma spawać to nie daje rady bo na najmniejszym prądzie ok 50A przepala blachę dlatego najpierw musi troche posmarkać a póżniej dopiero kładzie spaw.

#236 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 19:04

SPAWARKA W Piławie robią spawarki przy drodze.

#237 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 19:49

SPAWARKA Gdzie w Piławie. Górna czy Dolna Piława? Często przejeżdżam ale nic tam nie widziałem. To jest serwis spawarek czy jak. Napisz coś więcej

#238 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 11 styczeń 2013 - 20:17

SPAWARKA Na 1mm średnicy elektody potrzeba 40A .
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#239 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 20:24

SPAWARKA Trzy lata temu jeździliśmy z teściem za spawarka to w Piławie Dolnej przy drodze robili nowe spawarki. to było blisko skrętu na Bielawę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 20:23

SPAWARKA Ale to była transformatorowa? Jakie parametry mniej więcej i jaki był koszt. Jak się spisuje?