Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
denzel    28

ale ten: http://allegro.pl/sp...2954089733.html sprzęcik wydaje się być solidny

szukam czegoś do spawania do ok1000zl na migomat nie starczy transformatorówka za cieżka (stoi w warsztacie i wyciagnąć ja to masakra)

Edytowano przez denzel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Może ktoś się wypowie na temat MAGNUM 280A ?

%20MAGNUM%20MIG%20280%20%2014.jpg

Za Magnuma 280 wołają u mnie 2700zł +reduktor 180zł+ butla 240zł

Za Bester Magster 220 wołają 3700zł z reduktorem bez butli

W bester mam podajnik dwurolkowy a Magnum 4 rolkowy

Dodatkowo w Magnum mam mozliwość spawania elektrodami.

Bester max 35% 215A a Magnum 280A 60%

220A wystarczy mi w zupełności tylko 1000zł różnicy jest spory i nie wiem czy warto przepłacać

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Ja bym raczej coś takiego kupił gdym miał taką kwotę wydawać http://allegro.pl/spawarka-esab-315-compakt-okazja-i2949992862.html

Nie twierdze że ta konkretnie ale wolał bym używany porządnej firmy bo ten magnum to nie wiadomo czy dobry czy chińczyk

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john81    5

Witam powoli kończy się mi stara spawarka transformatorowa i pasuje coś kupić. Którą z metod polecacie mig/mag/tig/mma ? potrzebuje mocne i wytrzymałe spawy bo czasem trzeba coś grubszego pospawać (obecnie robimy przyczepę). Znajomy odradza mi ''migomat'' ze względu na słabszą wytrzymałość spawów. Jak to wygląda przy Tig-u. na co się ogólnie zdecydować.

 

wiec powiem ci ze ten sasiad nie ma pojecia chyba o spawaniu,....

mig-jest to spawanie aluminium i jego stopow w oslonie gazow obojetnyc (hel,argon i ich mieszanek)

mag-jest to spawanie w oslonie gazow i mieszanek aktywnych (CO2,CO2 z argonem,O2)

gazy chronia przed dostepem powietrza co zapobiega powstawaniu por.

obie metody to spawanie polautomatem spawalniczym,

tig-spawanie stali i metali nieżelaznych(aluminium,kwasiak)najczestrzym gazem stosowanym do tej metody jest argon lub hel i ich mieszanki jest to metoda bardzo podobna do spawania gazowego,tylko w tigu luk jest elektryczny a w gazowym luk robi mieszanka acetylenowotlenowa,w obu metodach jest stosowany dodatek w postaci drutu podawanego recznie,sa to metody malo wydajne ale bardzo precyzyjne.

mma-nie znam tej metody wiec sie nie wypowiadam.

 

 

spawanie elektryczne jest rownie mocne jak i spawanie magiem,lub odwrotnie,

do gospodarstwa najlepiej byloby kupic polautomat ale cena dobrej spawarki to koszt rzedu 5000tys+,oczywiscie sa tansze sprzety,ale to tzw tandety.

 

a jesli chodzi o spawarki na elektrode to polecam spawarki inwentorowe koszt dobrej to ok.1000zl.

 

reszta w rece spawacza . jak masz pytania to pytaj,moze pomoge lub doradze....

 

spawalem cloosem,ozasem i esabem,polecam te spawarki,najlepiej ozasa....

Edytowano przez john81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to są "metale niezależne"?

"Kwasiak" jest stalą.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wszystkie metale w których......... nie ma żelaza. Kwasiak nie zalicza się do tej grupy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

W wyborze kierowal bym sie tym do czego ma służyć ja dużo spawam ,mam bester 250A i spokojnie daje rade ,według mnie najważniejsza jest płynna regulacja aby moc dobrac amperaż do grubości elektrody jeżeli te warunki sa spelnione to pospawa się wszystko.A inwentorowe są super na male robótki nie nadają sie do długiego spawania.

 

Teraz mało się spadłem pod stół: "na male robótki nie nadają sie do długiego spawania."

Mam taką:

http://allegro.pl/mi...2953949284.html

 

Jak lubisz targać na plecach we dwoje spawarkę albo wozić ją na dwukółce to proszę cię bardzo. Ale nie wypisuj takich głupot-proszę. Też tak kiedyś myślałem i mało się z bratem nie pokłóciłem podczas zakupów spawarki. A brat wiedział co mówi bo pracował przez wiele lat w poznańskich zakładach Cegielskiego.

Spawarka ma w instrukcji jak dobrze pamiętam zapis żeby przedłużacz nie był dłuższy niż 10m a my już nie raz spawaliśmy na polu i przedłużaczach ze 250m ! Ojcu na działce w zeszłym roku spawaliśmy kraty na okna z grubego złomu- spawarka chodziła z 8h i żadnych zakłóceń w pracy. Jeśli nie wierzysz a nie masz gdzie takiej wypróbować to zapraszam do mnie, chętnie pokażę że można PORZĄDNIE spawać czymś co waży mniej niż pustak i jest sporo mniejsze od niego.

Edytowano przez sebarr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Teraz mało się spadłem pod stół: "na male robótki nie nadają sie do długiego spawania."

Mam taką:

http://allegro.pl/mi...2953949284.html

 

Jak lubisz targać na plecach we dwoje spawarkę albo wozić ją na dwukółce to proszę cię bardzo. Ale nie wypisuj takich głupot-proszę. Też tak kiedyś myślałem i mało się z bratem nie pokłóciłem podczas zakupów spawarki. A brat wiedział co mówi bo pracował przez wiele lat w poznańskich zakładach Cegielskiego.

Spawarka ma w instrukcji jak dobrze pamiętam zapis żeby przedłużacz nie był dłuższy niż 10m a my już nie raz spawaliśmy na polu i przedłużaczach ze 250m ! Ojcu na działce w zeszłym roku spawaliśmy kraty na okna z grubego złomu- spawarka chodziła z 8h i żadnych zakłóceń w pracy. Jeśli nie wierzysz a nie masz gdzie takiej wypróbować to zapraszam do mnie, chętnie pokażę że można PORZĄDNIE spawać czymś co waży mniej niż pustak i jest sporo mniejsze od niego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teraz mało się spadłem pod stół: "na male robótki nie nadają sie do długiego spawania."

Mam taką:

http://allegro.pl/mi...2953949284.html

 

Jak lubisz targać na plecach we dwoje spawarkę albo wozić ją na dwukółce to proszę cię bardzo. Ale nie wypisuj takich głupot-proszę. Też tak kiedyś myślałem i mało się z bratem nie pokłóciłem podczas zakupów spawarki. A brat wiedział co mówi bo pracował przez wiele lat w poznańskich zakładach Cegielskiego.

Spawarka ma w instrukcji jak dobrze pamiętam zapis żeby przedłużacz nie był dłuższy niż 10m a my już nie raz spawaliśmy na polu i przedłużaczach ze 250m ! Ojcu na działce w zeszłym roku spawaliśmy kraty na okna z grubego złomu- spawarka chodziła z 8h i żadnych zakłóceń w pracy. Jeśli nie wierzysz a nie masz gdzie takiej wypróbować to zapraszam do mnie, chętnie pokażę że można PORZĄDNIE spawać czymś co waży mniej niż pustak i jest sporo mniejsze od niego.

W linku podajesz spawarke za 2000 a ja miałem okazje spawac taka za 600 i szału bym dostał co chwile sie wyłączała ,wiec ok.może jakość idzie w parze z cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie metale w których......... nie ma żelaza. Kwasiak nie zalicza się do tej grupy.

 

To są nieżelazne a ja pytałem o niezależne :D


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

Chodzi mi o to zdanie: A inwentorowe są super na male robótki nie nadają sie do długiego spawania.

Wrzuciłeś wszystkie spawarki tego typu do "jednego wora" - może taka za 600zł jest kiepska ale moja sprawdza się doskonale. Jak kupowałem swoją to zastanawiałem się nad taką niebieską (nie pamiętam firmy) za coś ok 1000zł i gość odradził-mówił że to jest najlepsza z chińskich-najlepsza ale nadal chińszczyzna. Wolałem wydać 1900zł i mieć coś porządnego bo tego nie kupuje się co roku. Może ta moja też zrobiona w chinach- nie sprawdzałem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Może ktoś się wypowie na temat MAGNUM 280A ?

%20MAGNUM%20MIG%20280%20%2014.jpg

Za Magnuma 280 wołają u mnie 2700zł +reduktor 180zł+ butla 240zł

Za Bester Magster 220 wołają 3700zł z reduktorem bez butli

W bester mam podajnik dwurolkowy a Magnum 4 rolkowy

Dodatkowo w Magnum mam mozliwość spawania elektrodami.

Bester max 35% 215A a Magnum 280A 60%

220A wystarczy mi w zupełności tylko 1000zł różnicy jest spory i nie wiem czy warto przepłacać

Posiadam podobny migomat tylko 250A.Opisałem go wcześniej w temacie "półautomat spawalniczy". Nie znam tego wyrobu, ale uważam,że bardziej zadowolony będziesz z Magnuma, bo jest lepiej wyposażony:większy prąd,cztery rolki, spawanie MMA, dopinany uchwyt .Nie znam też bestera, ale znajomy ma taki 180 czy 190 to przy moim 250A to istna lipa.Swoim wyspawałem całego tura(jest w mojej galerii) i nie ma na razie żadnego pęknięcia. Jeśli chodzi o butlę to najtaniej jest kupić używaną gaśnicę, wymienić zawór oczywiście w zakładzie gdzie te butle napełniają lub handlują gazami.

Edytowano przez kotwczapce

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Posiadam podobny migomat tylko 250A.Opisałem go wcześniej w temacie "półautomat spawalniczy". Nie znam tego wyrobu, ale uważam,że bardziej zadowolony będziesz z Magnuma, bo jest lepiej wyposażony:większy prąd,cztery rolki, spawanie MMA, dopinany uchwyt .Nie znam też bestera, ale znajomy ma taki 180 czy 190 to przy moim 250A to istna lipa.Swoim wyspawałem całego tura(jest w mojej galerii) i nie ma na razie żadnego pęknięcia. Jeśli chodzi o butlę to najtaniej jest kupić używaną gaśnicę, wymienić zawór oczywiście w zakładzie gdzie te butle napełniają lub handlują gazami.

Gadałem z kolegą spawaczem który jest obcykany bo sam spawa w domu i pracuje jako spawacz.

Mówił że tylko Bester!

W zakładzie Bester 310A śmiga a on sam ma Bester 400A

280A to jak dla mnie aż za dużo a 215A wystarczy mi w zupełności. 4000zł mnie wyniesie bester z butlą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Gadałem z kolegą spawaczem który jest obcykany bo sam spawa w domu i pracuje jako spawacz.

Mówił że tylko Bester!

W zakładzie Bester 310A śmiga a on sam ma Bester 400A

280A to jak dla mnie aż za dużo a 215A wystarczy mi w zupełności. 4000zł mnie wyniesie bester z butlą

Tylko ten prąd 200A@35% - wydaje mi się że to za mało za te pieniądze. Dziś wydaje się że to wystarczy a jutro już po ptokach.Sam napisałeś na jakich pracuje znajomy.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Za 4000 spokojnie kupisz jakiegoś Kempi czy esaba używanego ale w miarę nowego 300-350A. Bester ponoć mocno z jakością pod*padł od wykupienia go przez lincolna


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

3700zł Bester 220 + butla 240

A znajomy pracuje na mocnych sprzętach bo jest zawodowym spawaczem.

Ja tylko potrzebuje do zrobienia burt w przyczepie, bram do stodoły itp lekkie i średnie prace.

Chce nową spawarkę - co nowe to nowe. To co znajmomy wyspawa w rok to ja będę spawać w 10lat bo nie mam co spawać codziennie a on zarabia pieniądze.

Nie stać mnie na awarie bo nie spawam zarobkowo. Więc Azjatycki sprzęt odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak chcesz sprzęt do tak sporadycznych prac to czemu uparłeś się na migomat? Za 2000zł kupisz inwertorową spawarkę MMA z porządnym prądem 200- 250A/100%. Jak nie spawasz zarobkowo to byle chinol pohodzi Ci 10 lat więc nie rozumiem Twojego stwierdzenia że nie stać Cię na awarie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

W kwestii że tylko markowe to się w zupełności zgadzam. Tylko jest taka kwestia że teraz potrzebujesz te 200A ale jak już się przyzwyczaisz to za elektrodę będziesz się niechętnie brał i może się za mały bester okazać. Znam to z autopsji.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

większych konstrukcji nie przewiduję poza bramami i burtami. Dodatkowo jakiś podnośnik do balotów a tuza też powinno się wyspawać tymi 215A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ja mam wirówke i jestem zadowolony.

Kupiłem ją za 500 zł 4 lata temu.

Zasadowymi i żeliwnymi spawam idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

ciekawy jestem co ostatecznie wybierzesz, ale wygląda na to że już wybrałeś


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Napaliłem się na BESTERa. Produkują go kilkanaście km od mojej wsi. Jeden z kolegów tam pracuje i mam jakby zaufanie.

Znajomi mówią tylko Bester.

Więc myślę że Magster 220 będzie dla mnie bardzo dobryIS_220.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Ja Ci odradzałem ponieważ widziałem 190 w pracy to porażka. Nie za prawie dwa tysiące.Ten przynajmniej wygląda dobrze.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj