Skocz do zawartości

Zdjęcie

SPAWARKA

736 odpowiedzi na ten temat

#201 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 20:26

SPAWARKA Spawam cały czas tigiem. Spawaj coś zardzewiałego tigiem to zrozumiesz co mam na myśli. Chlapie, pryska cuda się dzieją szczególnie na skorodowanym metalu z wżerami. Dotykanie metalu elektrodą nie wiele ma tu do rzeczy pomijając fakt że w tańszych tigach mniejszej mocy starszych musiałeś potrzeć o meta dla zajarzenia łuku. Najwyraźniej nie rozumiesz za bardzo jak to działa skoro pierwsze słyszysz domyślam się że i nie widziałeś. Czystość jest wymagana przy każdej metodzie spawania MMA tak samo. Tyle że w migu i MMA pocyganisz i nawet pospawasz a tigiem już ciężko.
A to co miga inwertorowego nie ma? Coś z techniką do tyłu jesteś. Co do lekkości to jedynie małe tigi. Większe powyżej 200A profesionalne to szafy wielkości maga. Elektronika rozbudowana, chłodzenie tego i układ chłodzenia rękojeści.
Wprawny spawacz tigiem nawet nie podskoczy do kiepskiego spawacza magiem jeśli chodzi o tempo kładzenia ściegu.

Tu masz informacje na temat prędkości spawania z najpopularniejszego źródła.

http://pl.wikipedia....pawanie_MIG/MAG

http://pl.wikipedia....pawanie_MIG/MAG

Co prawda czasem wiki się myli ale tutaj mniej więcej proporcje się zgadzają.

Edytowany przez seweryn20, 15 grudzień 2012 - 20:34.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SPAWARKA Dzisiaj, 11:51
  •  

#202 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 20:19

SPAWARKA

A to co miga inwertorowego nie ma?

piszesz że nie ma to ty chyba jesteś do tyłu z techniką w spawalnictwie ja swojego inwentora mam około 3 lat kenppi kempakt 25 30 był cholernie drogi ale nie żałuje ani jednej złotówki co na niego wydałem

#203 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 21:09

SPAWARKA Ty najwyraźniej nie umiesz czytać. Na końcu zdania jest taki znak... Znak zapytania się nazywa. On świadczy o tym że zdanie jest pytaniem. Jak byś rozumiał co piszę wiedział byś że to pytanie to ironia w stronę tych co jak ty czytać ze zrozumieniem nie umieją.
KPK Kumurun Team

#204 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 21:42

SPAWARKA witam a którą metodą tig czy mag dokładniejszą spoinę połorzysz

#205 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 21:47

SPAWARKA Tig. Najłatwiejsza metoda do opanowania, panujesz nar topionym materiałem, nad tym czy w oczku coś się nie dzieje i nad tempem podawania drutu. W magu na oczko nie masz wpływu jako tako, nie wygładzisz spoiny, nie wiesz do końca co się dzieje pod spoiną i masz ograniczoną władzę nad podawaniem drutu. W zależności od średnicy czy prądu spawania w jakimś tam zakresie. Ale to nie znaczy że migiem się nie da. Da się ale trzeba zachować podstawowe zasady spawania szczególnie gdy robisz dozorowo np. pod rentgena.

Edytowany przez seweryn20, 25 grudzień 2012 - 21:48.

KPK Kumurun Team

#206 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 21:54

SPAWARKA
kolego raz piszesz mag a raz mig czy wy wiecie co to oznacza.A ze stwierdzeniem że tig to łatwa metoda spawania hmm

Edytowany przez sebastian84, 25 grudzień 2012 - 21:57.

#207 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 21:55

SPAWARKA Wiem. To to samu urządzenie różnica jest tylko w gazie osłonowym. Więc w czym problem?
Najpopularniejszy półautomat jest urządzeniem mig/mag. Jak nie powiesz będzie dobrze.
KPK Kumurun Team

#208 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 22:02

SPAWARKA a czy spawacz jeśli ma uprawnienia na metodę mag to morze spawać migiem bo to jak kolega napisał jest to samo urządzenie. MAG gaz osłonowy dwutlenek węgla lub mieszanka z argonem a najlepiej sam argon drut stalowy [do spawania stali ] MIG gaz tylko argon drut aluminium lub inny ale nie stal [spawanie metali kolorowych zazwyczaj aluminium]

Edytowany przez sebastian84, 25 grudzień 2012 - 22:13.

#209 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 22:11

SPAWARKA Zasada spawania ta sama ale numer specjalności już nie. Mag 135 i mig 131. Nie robiłem papierów na półautomat ale to raczej będzie to samo. Inaczej spawając w osłonie dwutlenku próbkę na egzaminie nie mógł byś spawać w argonie. Ale tego nie jestem pewny. Mig/magiem spawam tylko w domu papierów na niego nie robiłem.
To jest tak.. Argon jest i w metodzie mig i mag używany. Tyle że w mag tylko w mieszance. A sam argon lub hel w mig lub mieszanki tych gazów.
W półautomacie sam argon do spawania stali konstrukcyjnych za bardzo się nie nadaje jedynie nierdzewka i alum.. Lepszy mix.

Edytowany przez seweryn20, 25 grudzień 2012 - 22:27.

KPK Kumurun Team

#210 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 22:37

SPAWARKA ja posiadam uprawnienia podstawowe na MAG TIG MMA na spawy pachwinowe ale nie wolno mi spawać MIG.powiem tak nas na kursie uczyli że mag to [gaz dwutlenek wegla mieszanka lub sam argon i drut stalowy ]a mig to [gaz z górnej pulki taki jag argon lub hel ale drut aluminium i tylko do spawania aluminium]a że obiema metodami spawa sie tak samo to jesteś w błedzie

Edytowany przez sebastian84, 25 grudzień 2012 - 22:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 22:44

SPAWARKA Nie mówię że technicznie spawa się tak samo. Zasady te same. To tak jak z tigiem. Masz uprawnienia np. na tiga i uprawnienia na stale nie stopowe bo taką próbkę spawałeś na egzaminie a nie wolno ci spawać np. stali nierdzewnej. Sam kurs niczym się nie różni prócz próbki jaką wyspawasz na końcu egzaminy i materiału na którym się uczysz praktyki.
Poza tym jako tako różnica jest blada między mag a mig. Jak napisałem choćby spawając argonem a mixem argon/tlen już łapiesz obie metody. W praktyce technicznie różnica znikoma. Na mixie półautomat jest jak by bardziej wydajny niż na dwutlenku chociaż to ta sama metoda. Na tym samym prądzie spawasz z większym posuwem. Różnica jest przy aluminium. Fakt. Ale tigiem bardzo fajnie się spawa alum. Na argonie fajnie idzie jeszcze nierdzewka.
Ja mam obecnie tiga i mma w przyszłości kroi się gaz i plazma.

Edytowany przez seweryn20, 25 grudzień 2012 - 22:54.

KPK Kumurun Team

#212 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 22:52

SPAWARKA a z tymi papierami na te metody to ja pie dol na samego mag masz chyba ze 20 uprawnień to jest głupie i jeden certyfikat kosztuje 1500.ja posiadam MMa=tig i palnik propan tlen i małego maga. TIG mam z DEDRA 200dsi bardzo ładnie chodzi ale nie nadaje się do alu ty masz tego lepszego z tego co widze a wiesz że TIG to pospawasz prawie każdy metal ,a magiem zapomni.tak propan i tlen ciecie i nie tylko

Edytowany przez sebastian84, 25 grudzień 2012 - 23:03.

#213 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 22:56

SPAWARKA Wiem. To jest porąbane. Spawacz pachwin, czołowy , blach, rur do tego rozgraniczenie na materiał, pozycję spawania i jeden czort wie co jeszcze.
Propan tlen to do cięcia.
KPK Kumurun Team

#214 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 23:18

SPAWARKA Jeszcze grubość :D

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#215 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 20:37

SPAWARKA Warto kupić tą spawarkę? http://allegro.pl/sp...2912143891.html czy to totalny chińczyk pod dobrą marką bo ta cena jakaś dziwnie niska? Użytkuje ktoś takiego inwertora?

#216 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 20:45

SPAWARKA ESAB to nie jest chińczyk. Bardzo dobra marka.
KPK Kumurun Team

#217 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 20:51

SPAWARKA Wiem że dobra, dlatego ta cena mnie zastanawia. Rozglądałem się trochę i za byle badziew trzeba dać 800-1000zł a tu markowa prawie w tej cenie

#218 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 20:56

SPAWARKA Bo to mała spawarka i temu cena jest jaka jet. Wraz ze wzrostem mocy różnice w cenie między firmową a chinolem robią się coraz większe.
KPK Kumurun Team

#219 Share malymiro1

malymiro1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/channel/UCIKoqQZlOZsypsOY7bVHPjg/videos

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:12

SPAWARKA witam mam 15kg nie na kółkach ale nią dobrze nie pospawa ale 3 lata chodzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:13

SPAWARKA Nie mam zielonego pojęcia o co ci chodzi.
KPK Kumurun Team