Skocz do zawartości

Zdjęcie

SPAWARKA

738 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Mikey

Mikey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 10:35

SPAWARKA Witam poszukuję jakiejś spawarki do 400zł. Znalazłem cos takiego:
http://moto.allegro....2816761321.html
Tą spawarką pospawam blachę w samochodzie, rury od tłumika, jakieś kątowniki?

Edytowany przez Mikey, 11 grudzień 2012 - 10:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SPAWARKA Dzisiaj, 09:32
  •  

#182 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 21:09

SPAWARKA Witam powoli kończy się mi stara spawarka transformatorowa i pasuje coś kupić. Którą z metod polecacie mig/mag/tig/mma ? potrzebuje mocne i wytrzymałe spawy bo czasem trzeba coś grubszego pospawać (obecnie robimy przyczepę). Znajomy odradza mi ''migomat'' ze względu na słabszą wytrzymałość spawów. Jak to wygląda przy Tig-u. na co się ogólnie zdecydować.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#183 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 08:46

SPAWARKA Co on za głupoty gada.Chyba ją nie spawał. Ja mam z 15 lat półautamat, mig mag Bester 1600 i prawie wszystko nim spawam. Ma trochę za słabą moc.
Teściu też tak mówił że to nie spawarka, póki moim nie zaczął spawać, i też kupił sobie tylko o że 500A. Pospawałem mu kiedyś koło pasowe i chciał je przetoczyć to nie dał rady. Musiał na tokarni je szlifować fleksem.
Przecież wszystkie maszyny i urządzenie są spawane teraz półautamatami.
Tig to mi się zdaje do bardziej precyzyjnych rzeczy, kwasiak, aluminium.

#184 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 11:16

SPAWARKA Maga kupuj. Sąsiadowi powiedz że głupoty opowiada. Tigiem przyczepę spawał być dwa lata i to jeszcze musiał byś kupić takiego za 20.000 żeby dał rady.
KPK Kumurun Team

#185 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 21:57

SPAWARKA To chyba nie widziałeś tiga :lol: tig bije na głowe wszystkie inne. Cieniuteńkie "jak bibuła" , a jak masz AC to i aluminium pospawasz. Ważne jest to aby spawarka miała duży "cykl pracy"

JLT są fajne. Do mojego spawania by wystarczyła ale jak bym brał to taką 400A ale bez chłodzenia

#186 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 22:33

SPAWARKA Wybór padł na Sherman-a arc200c z dzisiejszych prób wynika że powinna spokojnie wystarczyć ;)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#187 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 22:46

SPAWARKA Nie widziałem? Spawam zawodowo tigiem. Nie zdechlokami za 20-30 kawałków ale castolinami za 50. Tig nie nadaje się do spawania w gospodarstwie domowym bo jest wolny, drogi w zakupie i eksploatacji. Najlepsze rozwiązanie do okazjonalnego spawania w domu to mag. Poza tym co to za "cykl pracy"? Umiesz to w ogóle wytłumaczyć? Magiem tak samo pospawasz aluminium, nierdzewkę czy blaszki. Nie pisz o rzeczach o których nie masz pojęcia.
ofsik jak spawasz dużo kup lepiej coś na siłę. Jeśli masz wprawę w spawaniu do konstrukcji elektroda otulona nie jest zła.

Edytowany przez seweryn20, 13 grudzień 2012 - 22:49.

KPK Kumurun Team

#188 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 08:37

SPAWARKA Co do Tiga to tak myślałem jak Seweryn20 napisał. Widziałem tylko parę razy spawaniem Tigiem i nie podobało mi się ze względu na czas i tak myślałem że jest to tylko do precyzyjnego spawu.

#189 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 08:47

SPAWARKA jak napisałem tig się kompletnie nie nadaje do domu do spawania konstrukcji. Elektrody drogie, argonu idzie kupa bo spawanie wolne, samo urządzenie wydajne przy spawaniu ciągłym na dużym prądzie drogie, tempo pracy porażająco wolne i samemu nic nie zrobisz bo do spawania potrzebujesz dwie ręce. Do tego spawany materiał musi być perfekcyjnie czysty bo nie zrobisz kawałka porządnego spawu. Wyobrażasz sobie każdy spawany element czyścic do żywego metalu? Nawet tłuszcz z nowej stali wypadało by usunąć bo pryska.
Mag jest zdecydowanie najbardziej uniwersalny a samo spawanie proste i tanie jeśli chodzi o koszty. Urządzenie jedynie droższe. Elektroda zaś urządzenie tanie, spawanie wymaga więcej wprawy a koszty trochę większe od maga. Elektrody mimo wszystko nie są tanie. I zajmuje więcej czasu nić magiem. Ale to znikoma różnica w domu nie mająca znaczenia.
Tig jest dobry do nierdzewki. Kontrolujesz grubość spawu ograniczając lub likwidując całkowicie późniejsze szlifowanie. Zmniejsza to koszty. Do drobnych rzeczy, napawania, spawania artystycznego czy precyzyjnego.

Edytowany przez seweryn20, 14 grudzień 2012 - 08:50.

KPK Kumurun Team

#190 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 15:46

SPAWARKA na potrzeby gosp rolnego śmiało wystarczy spawarka inwertorowa plusem jest to że można dotrzec w trudno dostępne miejsca przy naprawach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 15:55

SPAWARKA Dobrze gadasz kolego z tym do aluminium jak MIG a nie MAG i wtedy jak najbardziej ale polecam podajnik 4 rolkowy zamiast 2 rolek.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#192 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 22:48

SPAWARKA Mówiąc MAG miałem na myśli urządzenie. MIG a MAG to ten sam automat spawalniczy różnicą jest jedynie gaz osłaniający.
KPK Kumurun Team

#193 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 22:55

SPAWARKA Nie tylko. Bardzo często trzeba zmienić rolki i prowadnice w przewodzie.
To oczywiście z partycznego [unktu widzenia bo z teorii to tylko różnica w gazie.

Edytowany przez paktofonikas1987, 14 grudzień 2012 - 22:56.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#194 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 23:00

SPAWARKA Trzeba, nie trzeba. Stosunkowo niedługo są w użyciu podajniki czterorolkowe. Kiedyś były tylko z dwoma w czym jedna napędowa i się spawało. Zmieniało się tylko pancerz prowadzący drut do uchwytu.
W każdym razie teraz są podajniki lepsze. Warto na to zwrócić uwagę przy kupnie półautomatu.

Edytowany przez seweryn20, 14 grudzień 2012 - 23:01.

KPK Kumurun Team

#195 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 19:17

SPAWARKA

Nie widziałem? Spawam zawodowo tigiem. Nie zdechlokami za 20-30 kawałków ale castolinami za 50. Tig nie nadaje się do spawania w gospodarstwie domowym bo jest wolny, drogi w zakupie i eksploatacji. Najlepsze rozwiązanie do okazjonalnego spawania w domu to mag. Poza tym co to za "cykl pracy"? Umiesz to w ogóle wytłumaczyć? Magiem tak samo pospawasz aluminium, nierdzewkę czy blaszki. Nie pisz o rzeczach o których nie masz pojęcia.
ofsik jak spawasz dużo kup lepiej coś na siłę. Jeśli masz wprawę w spawaniu do konstrukcji elektroda otulona nie jest zła.

Jaki urażony. To nie znaczy że jak spawasz zawodowo to kto inny nie ma o tym pojęcia (cykl pracy- pytasz bo nie wiesz :lol: :lol: :lol: - dobra bez sarkazmu). Nie jedne chinole w domowych warunkach są chwalone. Może fakt zagalopowałem się z tym tigiem do spawania dużych konstrukcji bo dwie rączki zajęte, a prędkość spawu zależy od spawacza i podawania druta co w migomacie jest automatyczne i jedna rączka wolna. Za tigiem przemawia mała budowa ale za to cenna wyższa- coś za coś. Piszesz że tig na zatłuszczone i rdzawe nie nadaje się a migomat to niby co- chyba że te nowsze są lepsze niż te co widziałem w akcji

#196 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 19:31

SPAWARKA Tigiem musisz robić oczko i podawać drut przesuwając się z oczkiem. tego nie da się robić szybko. To po prostu wolny proces.
I niestety wymaga czystości. Zardzewiały, tłusty materiał w czasie spawania pryska. kawałki metalu kleją się do elektrody. I co będziesz co kilkanaście cm spawu oszczył elektrodę? Nie zarobił byś na nie nie wspominając jak wyglądał by spaw. Półautomat radzi sobie całkiem nieźle ze skorodowaną stalą, tłuszczu na materiale praktycznie nie czuje. Lecisz i zalewasz. Zanim spaw wybuchnie od spalonych zanieczyszczeń spoina już stygnie. Wiadomo ma to wpływ na spoinę, lepiej jak jest materiał czysty.
Porządny tig a półautomat tej samej mocy maja podobne rozmiary. Tutaj wielkiej różnicy nie ma. Cena gównie temu że jest bardziej skomplikowany elektronicznie. Za to trzeba zapłacić. A co do cyklu... wiem co to jest. We wcześniejszym poście to było pytanie. Nie wielu ludzi wie o istnieniu takiego parametru urządzeń spawalniczych.

Edytowany przez seweryn20, 15 grudzień 2012 - 19:32.

KPK Kumurun Team

#197 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 19:44

SPAWARKA Jakoś kolega w robocie tigiem jedzie z podobna prędkością jak migomatem tylko częściej musi przesuwać drut co zajmuje chwile- i nie żaden partacz bo z papierami i latami stażu- ale mniejsza z tym każdy bierze co tam woli ja widuje w akcji spawanie tigiem i powiem że "malina"- takie pierwsze odczucie :rolleyes:

#198 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 19:52

SPAWARKA Witam, mam problem ze spawarką transformatorową ( ma już ze 25 lat, raczej samoróbka jakaś). Problem polega na tym że czasami podczas spawania dostaje jakiegoś zwarcia- wydaje dźwięk jak podczas zwarcia elektrody z masą mimo że nigdzie nic się nie styka, zdjąłem obudowę i przy uzwojeniach też nic nie widać. Dzieje się tak raz na kilka miesięcy, co dziwne po kilku dniach odpoczynku dostaje "samonaprawy"

#199 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 19:57

SPAWARKA To raczej twoje odczycie. Nie widziałeś jak mig zapiepsza.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 20:13

SPAWARKA

Tigiem musisz robić oczko i podawać drut przesuwając się z oczkiem. tego nie da się robić szybko. To po prostu wolny proces.
I niestety wymaga czystości. Zardzewiały, tłusty materiał w czasie spawania pryska. kawałki metalu kleją się do elektrody. I co będziesz co kilkanaście cm spawu oszczył elektrodę? Nie zarobił byś na nie nie wspominając jak wyglądał by spaw. Półautomat radzi sobie całkiem nieźle ze skorodowaną stalą, tłuszczu na materiale praktycznie nie czuje. Lecisz i zalewasz. Zanim spaw wybuchnie od spalonych zanieczyszczeń spoina już stygnie. Wiadomo ma to wpływ na spoinę, lepiej jak jest materiał czysty.
Porządny tig a półautomat tej samej mocy maja podobne rozmiary. Tutaj wielkiej różnicy nie ma. Cena gównie temu że jest bardziej skomplikowany elektronicznie. Za to trzeba zapłacić. A co do cyklu... wiem co to jest. We wcześniejszym poście to było pytanie. Nie wielu ludzi wie o istnieniu takiego parametru urządzeń spawalniczych.

Mam wrażenie że nigdy nie miałeś doczynienia z metodą spawania TIG a to co piszesz to tylko wiedza teoretyczna.
Piewrwsze słyszę żeby TIG pryskał przy spawaniu i za bardzo nie wiem jak miały by się kleić kawałki materiału do eklektrody skoro nie dotykasz ją do spawanego materiału.Czystość spoiny wymagana jest tak samo przy spawaniu TIG jak i MAG.
TIG od spawarki MIG jest dużo lżejszy bo jest to inwerter.Spawacz który ma wprawę potrafi spawać z taką samą prędkością jak MIG.