Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
witek    2

panowie mam problem jestem w trakcie robieni warsztatu...hehe takie małe porzadki nowe blaty szafki itp zastanawima sie nad nowa spawarka co sadzicie o tych MIGOmatach ?? mam ktos z was taka ?? jakie sa ceny jakis firmy polecacie ipt


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

migomat to wg. mnie supersprawa tylko że ceny są na poziomie chyba od ok.1500 zl aż po pare tysięcy słyszłem że koleś pospawał nim w pare godzin cysterne przeciętą w pół :)


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja mam migomata Figiel ale z cenami nie wiem jak bedzie bo ma juz... 8lat. poczatkowo przez rok nieuzywany ale teraz wymienilem4 razy butlę i niedawno szpolką drutu. mozna nim naspawywac rozne cienkie blachy. osobiscie spawałem nim model do skzoły i spawanie jest mniej widoczne nic zwykla bez klejenia zadnych elektrod. to czasami wkurza i psuje wygląd spawu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja mam Migomat poskiej produkcji Midimag 180,spawam ni głównie blachu,kontowniki i różne niezagróbe rzeczy.A do spawania np:dźwigarów mam Bestera 400A czyli prostownik szpwalniczy.Kiedyś blachy spawałem Autogienem ale teraz to tylko do podgrzewania go używam.Ogólnie to bez migomatu w gospodarstwje to ja bez prawej ręki.jedyna jego wada to taka że nielubi rdzy.Ztego co sie orjętuje to nowy Migmag180 kosztóje 1800+butla do CO2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

zależy co chcesz spawać ?? migomat np 160 jest dobry ale do spawania blachm prętów itp a jak chcesz pospawać np jakiś gruby ceownik to musi być duuuży migomat za który musisz wydać kupe tysiaków. Ja proponuje migomat 160-180 który kupisz do 2 tyś. i to tego spawarkę elektrodową którą można za tysiaka kupić i w zupełności wystarczy. Obydwie spawarki mają plusy i minusy ale ja uważam że obydwie są niezbędne w gospodarstwie. Przykład: jakieś wstawki w burtę przyczepy to tylko migomatem a pospawanie urwanego korpusu od pługa to elektrodowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

dokładnie obie sa potrzebne a jak ktos nieumie spawac to i migomatem pochrzani spaw... a elektrodowa sie klei czesciej nawet wprawionemu spawaczowi zalezy co spawa bo na tym materiale co nieidzie spawac zwykłą migomat w sam raz i na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz    0

przede wszystki nie migomat tylko MigoMag. Nazwa pochodzi od metod spawania:MIG I MAG.Po drugie to polecam Polskie spawarki tego typu.Np Bester,lub Ozas,mozna kupić tańsze zachodnie, ale mają aluminiowe uzwojenia a bester i ozas są nawijane miedzią,czyli są żywotniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

myślę nad kupnem jakieś spawarki...moja ma już pewnie że 30 lat i swoje już zobiła.co możecie polecić do 1500zł???jakie musi miec parametry spawarka taka "do wszystkiego"??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

mam sprawe związaną ze spawarką więc nie bende nowego wątku zakładać

A więc w garażu stoi spawarka a obok niej sprężarka przechodząc w środku(pomiędzy) nimi przez przypadek dotchnołem obydwóch przedmiotów jakie biło moje ździwienie kiedy pizgnął mnie prąd!!! zaznaczam że obydwie maszynie NIE BYŁY podłonczone do prądu!!! więc co mogło być tego przyczynom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46
:o może masz jakąś pozytywną energię w sobie??? ;D

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
mam sprawe związaną ze spawarką więc nie bende nowego wątku zakładać

A więc w garażu stoi spawarka a obok niej sprężarka przechodząc w środku(pomiędzy) nimi przez przypadek dotchnołem obydwóch przedmiotów jakie biło moje ździwienie kiedy pizgnął mnie prąd!!! zaznaczam że obydwie maszynie NIE BYŁY podłonczone do prądu!!! więc co mogło być tego przyczynom?

 

PRZYCZYNĄ było najprawdopodobniej utworzenie się dwóch biegunów naelektryzowanych przeciwnie w kierunkach zwróconych ku sobie. Na końcu jednej maszyny nazbierały się ujemne ładunki, a z bliskiego końca drugiej maszyny przemieściły się w drugi koniec naelektryzowując urządzenie dodatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

ja bym polecal migo magale to tez zalezy do czego chcesz uzywac

w szkole spawalem gazami lukowa i wlasnie migo magem

kazda ma zalety w wady ale jak ktory wczesniej pnapisac lukowa i mogo mag i mozna wszystko sobie samemu pospawac

sam mam chec kupic mogo mag ale od 1500zl cos wmaire mozna kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody87    2

jak migomat to najlepiej na podzespolach lincoln electric :) z reszta teraz to wiekszosc jest na tych podzespolach, jednak cena od razu wyzsza :)

 

ale mozesz kupic sobie mała szpulke do niego jeszcze drutu np. do alu i czysty argon w malej butli bo to rzadziej potrzebne i rozne inne materialy pospawac w razie potrzeby :)


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Ja zamieniłem stary transformator na spawarke inwertorową mocy 200A na elektrody otulone (MMA). Wybrałem taką bo napawuje lemiesze dłuta i inne elemęty podatne na scieranie. Elektrody może nie są tanie ale efekt jest ! !


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o migomaty to zapraszam na moje forum tam opisane są migi które sprzedaje. Naprawdę warto.

Edytowano przez Nikita_Bennet
Literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

znajomy pospawał obudowe pękniętą podnośnika od c 360. I chodzi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@witek i co kupiłeś ???? :) bo ja jeszcze nic ale zaczynam się dość mocno rozglądać...

w jednym z marketów jest w promocji Migmag180 160A za 1600zł plus butla 370zł i ma dylemat...bo zrobiłem mały wywiad i mam dylemat.bo wszyscy polecali mi półautomaty ok 300A i grubość spawania blachy ok 8mm tylko, że taki kosztuje 4400zł :rolleyes: trochę dużo, ale muszę coś kupić bo na razie jestem starszym asystetem mojego spawcza, czyli wynieś, przynieś, pozamiataj i oczywiście przytrzymaj :) wiec czas się usamodzielnić, poza tym nie zawsze będę miał tak dobrze, żę będzie miał kto mi pospawać...

używanego raczej nie chce, bo postraszyli mnie, że czasami drut lubi się zacinać wiec po co mam się denerwować, a poza tym nie znam się za dobrze i nie wiem na co zwrócić uwagę...

 

a więc do sedna-Migomag180 z promocji plus z czasem jakaś lepsza spawarka czy lepszy półautomat????

zaznaczam, że ma on służyć do większości prac w gosp, bo od profesjonalnego spawania mam dobrego fachowca we wsi :)

Edytowano przez andrzej2110
błędy

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

skoro juz temat o spawarkach to mam taki problem, moja spawarka (parametrów nie znam) jak jest zimna to spawa sie ja elegancko, ale jak sie już zagrzeje to zaczyna korki wybijać, co może być przyczyna????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Migomat super spawarka znajomy posiada taką zapłacił za nią 1600zł sam mam ochotę sobie taką kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
skoro juz temat o spawarkach to mam taki problem, moja spawarka (parametrów nieznam) jak jest zimna to spawa sie ja elegancko, ale jak sie juz zagrzeje to zaczyna korki wybijac, co moze byc przyczyna????

To podejrzewam że się przegrzała. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3PGT    0
myślę nad kupnem jakieś spawarki...moja ma już pewnie że 30 lat i swoje już zobiła.co możecie polecić do 1500zł???jakie musi miec parametry spawarka taka "do wszystkiego"??

kup sobie używanego bestera 315 albo cos takiego ja kupiłem w tym roku za 1000zł ale od wujka i super sprawa mniej prądy od wirówki bierze i to znacznie a to samo zrobi albo jeszcze więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

mamy jeszcze taką wirówkę jednak stoi nieużywana bo smoczysko bierze prądu ile widzi w końcu tam jest silnik 7 Kw czy nawet więcej. w użyciu jest inny smok bester spb-315 max prąd 400A 6mm elektrodą można orać :D prądu jak na tą moc dużo nie pożera i odpukać sprawuje sie idealnie :D


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj