Skocz do zawartości

Zdjęcie

SPAWARKA

738 odpowiedzi na ten temat

#1 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 30 listopad 2006 - 23:00

SPAWARKA panowie mam problem jestem w trakcie robieni warsztatu...hehe takie małe porzadki nowe blaty szafki itp zastanawima sie nad nowa spawarka co sadzicie o tych MIGOmatach ?? mam ktos z was taka ?? jakie sa ceny jakis firmy polecacie ipt
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SPAWARKA Dzisiaj, 18:23
  •  

#2 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 12:07

SPAWARKA migomat to wg. mnie supersprawa tylko że ceny są na poziomie chyba od ok.1500 zl aż po pare tysięcy słyszłem że koleś pospawał nim w pare godzin cysterne przeciętą w pół :)
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#3 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 01 grudzień 2006 - 17:09

SPAWARKA ja mam migomata Figiel ale z cenami nie wiem jak bedzie bo ma juz... 8lat. poczatkowo przez rok nieuzywany ale teraz wymienilem4 razy butlę i niedawno szpolką drutu. mozna nim naspawywac rozne cienkie blachy. osobiscie spawałem nim model do skzoły i spawanie jest mniej widoczne nic zwykla bez klejenia zadnych elektrod. to czasami wkurza i psuje wygląd spawu

#4 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 19:18

SPAWARKA Ja mam Migomat poskiej produkcji Midimag 180,spawam ni głównie blachu,kontowniki i różne niezagróbe rzeczy.A do spawania np:dźwigarów mam Bestera 400A czyli prostownik szpwalniczy.Kiedyś blachy spawałem Autogienem ale teraz to tylko do podgrzewania go używam.Ogólnie to bez migomatu w gospodarstwje to ja bez prawej ręki.jedyna jego wada to taka że nielubi rdzy.Ztego co sie orjętuje to nowy Migmag180 kosztóje 1800+butla do CO2.

#5 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 01 grudzień 2006 - 22:41

SPAWARKA Taki migomacik super sprawa. Ja mam zwykłą, model BESTER 225- jak ktoś umie spawać to elektrody sie nie kleją i spaw też ładnie wygląda :).

#6 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 06 grudzień 2006 - 13:30

SPAWARKA zależy co chcesz spawać ?? migomat np 160 jest dobry ale do spawania blachm prętów itp a jak chcesz pospawać np jakiś gruby ceownik to musi być duuuży migomat za który musisz wydać kupe tysiaków. Ja proponuje migomat 160-180 który kupisz do 2 tyś. i to tego spawarkę elektrodową którą można za tysiaka kupić i w zupełności wystarczy. Obydwie spawarki mają plusy i minusy ale ja uważam że obydwie są niezbędne w gospodarstwie. Przykład: jakieś wstawki w burtę przyczepy to tylko migomatem a pospawanie urwanego korpusu od pługa to elektrodowa.

#7 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 07 grudzień 2006 - 17:42

SPAWARKA dokładnie obie sa potrzebne a jak ktos nieumie spawac to i migomatem pochrzani spaw... a elektrodowa sie klei czesciej nawet wprawionemu spawaczowi zalezy co spawa bo na tym materiale co nieidzie spawac zwykłą migomat w sam raz i na odwrót.

#8 Share grzegorz

grzegorz

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 grudzień 2006 - 23:17

SPAWARKA przede wszystki nie migomat tylko MigoMag. Nazwa pochodzi od metod spawania:MIG I MAG.Po drugie to polecam Polskie spawarki tego typu.Np Bester,lub Ozas,mozna kupić tańsze zachodnie, ale mają aluminiowe uzwojenia a bester i ozas są nawijane miedzią,czyli są żywotniejsze.

#9 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 grudzień 2006 - 20:24

SPAWARKA myślę nad kupnem jakieś spawarki...moja ma już pewnie że 30 lat i swoje już zobiła.co możecie polecić do 1500zł???jakie musi miec parametry spawarka taka "do wszystkiego"??

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 13 grudzień 2006 - 20:56

SPAWARKA mam sprawe związaną ze spawarką więc nie bende nowego wątku zakładać
A więc w garażu stoi spawarka a obok niej sprężarka przechodząc w środku(pomiędzy) nimi przez przypadek dotchnołem obydwóch przedmiotów jakie biło moje ździwienie kiedy pizgnął mnie prąd!!! zaznaczam że obydwie maszynie NIE BYŁY podłonczone do prądu!!! więc co mogło być tego przyczynom?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 grudzień 2006 - 22:32

SPAWARKA :o może masz jakąś pozytywną energię w sobie??? ;D

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#12 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 13 grudzień 2006 - 22:52

SPAWARKA może? :D kto to wie?

#13 Share grzegorz

grzegorz

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 grudzień 2006 - 23:51

SPAWARKA pioter poszukaj sobie używanego maga.Za 1500 to raczej kupisz.zależy co chcesz nią spawać :)

#14 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 14 grudzień 2006 - 00:06

SPAWARKA

mam sprawe związaną ze spawarką więc nie bende nowego wątku zakładać
A więc w garażu stoi spawarka a obok niej sprężarka przechodząc w środku(pomiędzy) nimi przez przypadek dotchnołem obydwóch przedmiotów jakie biło moje ździwienie kiedy pizgnął mnie prąd!!! zaznaczam że obydwie maszynie NIE BYŁY podłonczone do prądu!!! więc co mogło być tego przyczynom?

PRZYCZYNĄ było najprawdopodobniej utworzenie się dwóch biegunów naelektryzowanych przeciwnie w kierunkach zwróconych ku sobie. Na końcu jednej maszyny nazbierały się ujemne ładunki, a z bliskiego końca drugiej maszyny przemieściły się w drugi koniec naelektryzowując urządzenie dodatnio.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#15 Share adasiorek

adasiorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanika z nia zwiazana
    majsterkowanie

Napisany 17 luty 2007 - 21:55

SPAWARKA ja bym polecal migo magale to tez zalezy do czego chcesz uzywac
w szkole spawalem gazami lukowa i wlasnie migo magem
kazda ma zalety w wady ale jak ktory wczesniej pnapisac lukowa i mogo mag i mozna wszystko sobie samemu pospawac
sam mam chec kupic mogo mag ale od 1500zl cos wmaire mozna kupic

#16 Share mlody87

mlody87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:heh technika rolnicza;)

Napisany 17 luty 2007 - 22:21

SPAWARKA jak migomat to najlepiej na podzespolach lincoln electric :) z reszta teraz to wiekszosc jest na tych podzespolach, jednak cena od razu wyzsza :)

ale mozesz kupic sobie mała szpulke do niego jeszcze drutu np. do alu i czysty argon w malej butli bo to rzadziej potrzebne i rozne inne materialy pospawac w razie potrzeby :)
URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..
URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….
URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z
URSUS- em…………

#17 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 18 luty 2007 - 16:19

SPAWARKA Ja zamieniłem stary transformator na spawarke inwertorową mocy 200A na elektrody otulone (MMA). Wybrałem taką bo napawuje lemiesze dłuta i inne elemęty podatne na scieranie. Elektrody może nie są tanie ale efekt jest ! !
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#18 Share terminatordp

terminatordp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 marzec 2007 - 09:49

SPAWARKA Jeśli chodzi o migomaty to zapraszam na moje forum tam opisane są migi które sprzedaje. Naprawdę warto.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 01 kwiecień 2007 - 17:54.
Literówki

#19 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 30 maj 2007 - 21:26

SPAWARKA znajomy pospawał obudowe pękniętą podnośnika od c 360. I chodzi:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 21:11

SPAWARKA @witek i co kupiłeś ???? :) bo ja jeszcze nic ale zaczynam się dość mocno rozglądać...
w jednym z marketów jest w promocji Migmag180 160A za 1600zł plus butla 370zł i ma dylemat...bo zrobiłem mały wywiad i mam dylemat.bo wszyscy polecali mi półautomaty ok 300A i grubość spawania blachy ok 8mm tylko, że taki kosztuje 4400zł :rolleyes: trochę dużo, ale muszę coś kupić bo na razie jestem starszym asystetem mojego spawcza, czyli wynieś, przynieś, pozamiataj i oczywiście przytrzymaj :) wiec czas się usamodzielnić, poza tym nie zawsze będę miał tak dobrze, żę będzie miał kto mi pospawać...
używanego raczej nie chce, bo postraszyli mnie, że czasami drut lubi się zacinać wiec po co mam się denerwować, a poza tym nie znam się za dobrze i nie wiem na co zwrócić uwagę...

a więc do sedna-Migomag180 z promocji plus z czasem jakaś lepsza spawarka czy lepszy półautomat????
zaznaczam, że ma on służyć do większości prac w gosp, bo od profesjonalnego spawania mam dobrego fachowca we wsi :)

Edytowany przez andrzej2110, 07 listopad 2007 - 22:22.
błędy