Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena za wykonaną pracę przy C-330

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 18:24

Będzie tak jak wszędzie,usługi podrożeją a usługa bez faktury/paragonu będzie parę złotych tańsza i tyle, komu potrzebny świstek papieru za np 50 zł 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena za wykonaną pracę przy C-330 Dzisiaj, 14:37
  •  

#22 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 24 styczeń 2015 - 18:26

Źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że do tej pory lewe firmy zarabiają, a ja nie, bo mają niższe koszty i odbierają mi część klientów. A ja płacę podatki i przez to tracę. A teraz tacy partacze będą czuć trochę respektu, bo wystarczy, że klient zażąda paragonu, a wtedy taki Zdzichu nie może za bardzo podskoczyć i albo będzie robił za przysłowiowe piwo (żeby to było bardzo opłacalne dla klienta, bo wtedy nie zgłosi tego faktu do US), albo przestanie w ogóle świadczyć usługi. Albo zarejestruje firmę (w co oczywiście wątpię).

Będzie tak jak wszędzie,usługi podrożeją a usługa bez faktury/paragonu będzie parę złotych tańsza i tyle, komu potrzebny świstek papieru za np 50 zł

Ano potrzebny do ewentualnej reklamacji usługi. Zwłaszcza teraz kiedy mamy nowe prawo konsumenckie. I będzie tak jak napisałem: jeden klient zapłaci 50 zł netto, czyli 61,50 brutto dostając paragon i mogąc później reklamować usługę, a drugi zaryzykuje brak paragonu i pozbawi się prawa do reklamacji, ale nie zapłaci 50 zł, bo to nie będzie mu się opłacać tylko 25zł, bo za tyle jest w stanie zaryzykować.

#23 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 18:30

Większość warsztacików ma zarejestrowaną działalność bo pobrali dofinansowania z UP, mają umowy na oleje itp, 

#24 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 18:33

Ale faktur nie wystawiają.

#25 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 18:41

Rozliczają się z US więc coś tam muszą wystawiać

#26 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 18:57

tylko nikt z was panowie nie bierze pod uwagę ,sytuacji w której przychodzi klient podstawiony z urzędu (wiem mało realne ale życzliwi się zdarzają)i nie wystaw rachunku albo powiedz że bez będzie taniej .pytam czy warto ryzykować bo wg. mnie nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 19:04

To ze ktoś nie ma działanosci to nie znaczy ze partacz a po 2 taki Zdzisiu co tam naprawia u siebie w garażu jakby zalozyl firme to pewnie ledwo by mu starczylo na opłaty wiec by musial podniesc ceny wiec automatycznie stracil by wielu klientów i by tylko charowalna opłaty.

#28 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 19:14

tylko nikt z was panowie nie bierze pod uwagę ,sytuacji w której przychodzi klient podstawiony z urzędu (wiem mało realne ale życzliwi się zdarzają)i nie wystaw rachunku albo powiedz że bez będzie taniej .pytam czy warto ryzykować bo wg. mnie nie

Warsztaty na wsiach i małych miastach znają 80% swoich klientów, a zapłata za 50% napraw jest na poczekaj :)  to nie metropolie że pierwszy raz na oczy widzisz.

#29 Share Agrotech1111

Agrotech1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 19:25

Cena za wykonaną pracę przy C-330 Szara strefa to zakalstwo dla prowadzacych dzialalnosc ktorzy musza zarobic na zusy podatki i pensje i wiadomo roboczogodzina bedzie drozsza. Na pensje prezesa zus i wyplaty politykow troche polakow sie musi zrzucic:p a gdzie reszta urzednikow:D

Edytowany przez Agrotech1111, 24 styczeń 2015 - 19:27.

Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

#30 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 20:10

Nawet nie zdajesz sobie sprawy ilu takich podstawionych jest. Ale to i tak stanowczo za mało żeby skontrolować wszystkich.

To ze ktoś nie ma działanosci to nie znaczy ze partacz a po 2 taki Zdzisiu co tam naprawia u siebie w garażu jakby zalozyl firme to pewnie ledwo by mu starczylo na opłaty wiec by musial podniesc ceny wiec automatycznie stracil by wielu klientów i by tylko charowalna opłaty.

I o to chodzi żeby podniósł ceny. Jak ja mogę prowadzić legalną działalność to on też. Poza tym ja nie mam żadnych oporów przed wysłaniem odpowiedniego maila do US. Tak jest na całym świecie tylko nie w Polsce. W Niemczech jak sąsiad widzi, że ktoś robi coś nielegalnie to od razu to zgłasza. A u nas to jest od razu wielkie donosicielstwo. No i też dużo by pomogło jakby każdy żądał paragonu. Miałem taką sytuację z 10 lat temu. Jest sobie serwis pomp wtryskowych Bosch i w tym samym budynku za ścianą działa druga firma (właściciel serwisu i tej drugiej firmy ten sam), która regeneruje głowice. Zawiozłem wtedy głowice od 3P do regeneracji, wykasowali mnie wtedy sporo. Zapłaciłem, głowicę pod pachę i już w drzwiach mówię, że chce fakturę. A oni na to, że awaria komputera i nie może wypisać. No to ja, że chociaż paragon. On na to, też nie da. Wtedy wyjmuję telefon i mówię, że dzwonię do US. Pracownik zawołał właściciela, ten oddał mi pieniądze za usługę i powiedział, że mam się tam już więcej nie pokazywać. Głowicę miałem zrobioną za darmo, więc nie ciągnąłem sprawy dalej, a powinienem. I teraz będzie tak samo. Zdzichu nie da paragonu to będzie musiał robić za darmo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 22:56

Z tą pompą to raczej odosobniony przypadek gdzie gość na firmowym sprzęcie dorabiał na lewo( za ścianą), bo normalnie to, gdy prosisz o fakturę to mówią; plus Vat proszę i masz prosty wybór- usługę w cenie netto bez VF lub brutto z fakturą.