Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#1841 Share piotr89

piotr89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 21 luty 2015 - 08:24

STRAJKI ROLNIKOW

Najlepiej żeby unia dała wszystkim po równo ale sąsiadowi mniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 09:51
  •  

#1842 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 21 luty 2015 - 08:44

STRAJKI ROLNIKOW Nie ma dawać sąsiadowi mniej ,tylko zwyczajnie nikomu ani niemcowi ani francuzowi ani nam ,wtedy o wszystkim zdecyduje rynek ,kazdy rolnik czy to mały czy duży,czy z tego kraju czy tamtego miałby równe szanse ,warunki i tak ma być,bo dopłaty tylko dzielą,a te programy nie są adresowane dla wszystkich ,one mają na celu zniszczenie tych małych gospodarstw .Słynne 60tys co niby ci mali mają dostać to jak znam życie skorzysta z tego bardzo mało osób,bo będzie to obwarowane takimi przepisami że żadko kto je przejdzie i potem wyjdzie uśmiechnięty jak zwykle Sawicki i powie że mali nie wykorzystali swej szansy dajemy resztę pieniędzy na modernizację.No oby tak nie było
U nas na wieś około 30 rolników z programów na modernizację jak do tej pory skorzystały dwie osoby

#1843 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 21 luty 2015 - 09:35

STRAJKI ROLNIKOW

To jest wywiad z Kukizem wywiad

a tu nasz kochany Piechoćinski:

#1844 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 21 luty 2015 - 10:34

STRAJKI ROLNIKOW

Jest gdzieś relacja ze strajku w Wawie bądź jakieś informacje? W mediach cisza, tvpinfo nic nie mówi, agrobiznes dopiero w poniedziałek....

#1845 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 21 luty 2015 - 10:50

STRAJKI ROLNIKOW Jedź i sam zobacz zamiast szukać w necie. Przynajmniej frekwencje polepszysz

#1846 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 21 luty 2015 - 11:13

STRAJKI ROLNIKOW

gdzieś mi się obiła informacja że w "zielonym miasteczku" na noc zostało 20 osób - to prawda?

Arab1 - trzeba być idiotą żeby brać używany zajechany ciągnik za 70 tys jeśli można za 70 tys po wszelkich zwrotach mieć nowy. A do Ursusa nie wracaj bo dziady 35 letnie wymagają kapitalnych remontów wszystkiego a części mają nędzną jakość więc co chwila remont. 

@pawelol111 wychodzisz z błednego założenia że wszystko co nowe jest lepsze - bo jest nowe:) za 140 tysięcy brutto nie ma zbyt dużego wyboru w dobrze wyposażonych ciągnikach o mocy 100-110 KM

Edytowany przez ziomster, 21 luty 2015 - 11:21.

#1847 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 21 luty 2015 - 12:13

STRAJKI ROLNIKOW

A tu przyznam rację @Arab. Policz sobie. 200 000 - 23% i do tego - 60% lub 50 %kwoty netto. I mamy 60 - 70 koła.

Części do ursusa są tanie i to jedyna ich zaleta, sam mam ursusy i chyba czas z nimi uciekać.

Co do stwierdzenia (nie wszystko nowe to dobre). Też się zgadza. Ale to się tyczy różnego rodzaju wynalazków których na rynku jest mało, ale są tanie. A potem jest ból, na własne życzenie.

#1848 Share FarmerB

FarmerB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 21 luty 2015 - 13:39

STRAJKI ROLNIKOW

Jest gdzieś relacja ze strajku w Wawie bądź jakieś informacje? W mediach cisza, tvpinfo nic nie mówi, agrobiznes dopiero w poniedziałek....

na tym kanale napewno wiecej info jak w zakłamanych telewizjach

#1849 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 21 luty 2015 - 16:03

STRAJKI ROLNIKOW

gdzieś mi się obiła informacja że w "zielonym miasteczku" na noc zostało 20 osób - to prawda?

@pawelol111 wychodzisz z błednego założenia że wszystko co nowe jest lepsze - bo jest nowe:) za 140 tysięcy brutto nie ma zbyt dużego wyboru w dobrze wyposażonych ciągnikach o mocy 100-110 KM

Bo Ty mówisz o obecnych cenach :) SAPARD a potem PROW rozłożyły się w czasie. Kolejna sprawa mówiłem o ciągniku 80 a nie o 100-110km. Wychodzę z takiego założenia że jak ciągnik - nawet 120 km - ma 20 lat to już swoje dostał i nie jeden kupił i płacze bo skrzynia, półbiegi, silnik, pompy do roboty. Sporo osób jest na VAT więc dorzuć jeszcze troche do tych 140 tys i cofnij się 5-7 lat. 

#1850 Share misiek4444

misiek4444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Owczarki Niemieckie.

Napisany 21 luty 2015 - 16:32

STRAJKI ROLNIKOW

A mnie wk@rwiają ludzie którzy nie mają pojęcia co się dzieje na wsi a mają pretęsję że rolnicy protestują.... Typowi pseudo Warszawiacy  którzy jeszcze 6 lat temu sami mieszkali na wsi a teraz wylatują z tekstami że blokada w miejscowości Zakręt to casting do "rolnik szuka żony" ....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1851 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 21 luty 2015 - 17:53

STRAJKI ROLNIKOW

Jedź i sam zobacz zamiast szukać w necie. Przynajmniej frekwencje polepszysz

Sam se jedź a nie ludzi wysyłasz.... 

Jedź i sam zobacz zamiast szukać w necie. Przynajmniej frekwencje polepszysz

Sam se jedź a nie ludzi wysyłasz.... 

#1852 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1409 postów

Napisany 21 luty 2015 - 17:55

STRAJKI ROLNIKOW

po co ma jechac strajkowac jak mu moze dobrze jest teraz jada ci co byli zachlanni i lapali za wiele srok za ogon z zachlannosci brali wszystko i kredyty to teraz maja za swoje

#1853 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 21 luty 2015 - 18:02

STRAJKI ROLNIKOW

@ gospodarny1992   ma sporo racji. nie wzieli Ci co nie chcieli ryzykować a teraz żal do wszystkich. ja też tylko z prowu korzystałem bo wcześniej  nie miałem gospodarstwa bo było na rociców a ze względu na wiek nie przysługiwalo im. ale ten wiek to był chyba jedynym ograniczeniem areszta była do spełnienia tylko trzeba było ruszyć 4 litery. owszem było przy tym i sporo przekrętów i koszystali też ci co rolnictwo widzą  przeważnie w tv tyko ale to  jak wszędzie  znajdzie się ktoś kto obejdzie przepisy-zwłaszcza w polsce. nie jest wszystko sprawiedliwie dzielone i też jak każdy mam wiele uwag do tych wszystkich dopłat  ale jak by nie zrobił to i tak ktoś bedzie pokrzywdzony. od choć by i bezpośrednie dopłaty mam ok 50ha w dopłatach w rok teru otrzymałem 6tys mniej dopłat niż mi przysługiwało i też mógł bym mówić ze bezpośrednie są do du***y

komu zal to zal, większośći pewnie nie jest zal, mi również. Sam nie kozystalem z tych programów i niczego nie zaluje, mam zycie bez stresu, rolnik który wzial caly park maszynowy na prow, zyje dziś jak na bombie, pewnie nie jednemu widmo komornika odbiera zdrowie. gospodarny kalkulator ok, ale z lat poprzednich, żeby sobie zrobić jakies statystyki, w sumie do niczego nie potrzebny, kalkulacji na przyszlosc nie zrobisz, bo z dwóch niewiadomych (koszty produkcji,cena surowca) nie uzyskasz wyniku, to jest w pewnym sensie loteria.

#1854 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 21 luty 2015 - 18:17

STRAJKI ROLNIKOW

A ja skorzystałem dwa razy 600 tyś zwrotu i nie narzekam MUSICIE zrozumieć 30 % rolników musi zrezygnować z rolnictwa.Ktoś pisał że duzi protestują u nas takich sporo  i nikt nie ptotestuje ,ale dzików to unas niema i produkcja głównie roślinna więc nie można narzekać

#1855 Share mateuszno

mateuszno

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 luty 2015 - 18:22

STRAJKI ROLNIKOW

Panowie z własnego doświadczenia wiem że ludzie którzy mieszkali na wsi potem się przenieśli do miasta przyszły dopłaty itp i teraz mysla ze rolnik za nic pieniądze dostaje i o co on wogule protestuje taka smutna prawda

#1856 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 21 luty 2015 - 18:45

STRAJKI ROLNIKOW

po co ma jechac strajkowac jak mu moze dobrze jest teraz jada ci co byli zachlanni i lapali za wiele srok za ogon z zachlannosci brali wszystko i kredyty to teraz maja za swoje

Weź skończ pieprzyć głupoty. Krowy chcesz stawiać a mleko po 1 zł bo ruscy przez polityke naszą nie biorą. O jakiej zachłanności mówisz? Wstawił znajomy 500 tuczników na rzut a dziś ma po 120 zł na każdej w plecy = 60 tys. Czaisz to? Zajął się ktoś ASF? Dziki odstrzelił?? To na podlasiu się protesty zaczęły więc zamknij morde bo nie znasz problemów.

A ja skorzystałem dwa razy 600 tyś zwrotu i nie narzekam MUSICIE zrozumieć 30 % rolników musi zrezygnować z rolnictwa.Ktoś pisał że duzi protestują u nas takich sporo  i nikt nie ptotestuje ,ale dzików to unas niema i produkcja głównie roślinna więc nie można narzekać

Jak mogłeś skorzystać 2 razy jak zwrot był max 300tys? Jak świnie przestaną hodować, krowy również to to zboże sobie w ... wsadzicie na waszym terenie. Bohater się znalazł jak kupe ziemi ma. Sam rezygnuj a nie kogoś wysyłasz. Za 3,5 zł jeszcze nikt z zyskiem świni nie wyhodował. 

Panowie z własnego doświadczenia wiem że ludzie którzy mieszkali na wsi potem się przenieśli do miasta przyszły dopłaty itp i teraz mysla ze rolnik za nic pieniądze dostaje i o co on wogule protestuje taka smutna prawda

Kiedyś wieś straszyła - marne płace, robota od świtu do zmierzchu a miasto kusiło szczególnie w czasach komuny - roboty full. A jak żarcia brakowało to tatuś na wsi wieprzka ubił. Teraz w mieście wielu za***prza za grosiki a ziemię posprzedawali. Gospodarstwa się scaliły i ten kto ma sporo to dobrze żyje a miastowi biedni zazdroszczą.

#1857 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 21 luty 2015 - 18:51

STRAJKI ROLNIKOW

Czyli twoim zdaniem strajkują ci którzy korzystali z PROW. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Wyobraź sobie że ci którzy korzystali z pomocy to liczą i wiedzą ile można unieść. I na co ich stać. Oczywiście zawsze się znajdzie ktoś kto przeholował. Ale tacy są wszędzie.

Co do mleczarzy.

Słyszałeś że na zachodzie producent mleka ma ekstra dopłatę na tzw. miękkie lądowanie po zniesieniu kwot. Pewnie nie bo poco się dokształcić, najlepiej wytykać tym którzy się rozwijają (a niech mają za swoje - typowo polskie podejście)

Co do trzody

Tak samo się dokształć dlaczego jest taka niska cena. Oczywiście w kontekście ASF. Szkoda było wydać parę milionów na samym początku tej zarazy. A teraz tracimy miliardy.

Co do polskiej ziemi

Chyba nie trzeba tłumaczyć !

Co do rekompensaty za szkody spowodowane przez zwierzynę.

Nie wiem co w tym jest dziwnego że producent chce odszkodowania realnego za poniesione szkody.

Aby nie było to nie jestem producentem mleka ani trzody. Skorzystałem z PROW i to nie mało, i wyobraź sobie że nie mam kredytu. A też strajkuje.

Na koniec napiszę tak:

Był sobie Polak Niemiec i Belg. Wszyscy mieszkali po sąsiedzku.

Wszyscy mieli po jednej krowie.

Pewnego dnia Belg spotkał czarodzieja który spełnia życzenia. Belg poprosił o jeszcze jedną krowę.

Ten sam czarodziej odwiedził także Niemca, ten gospodarz również zażyczył sobie jeszcze jedną krowę.

Polaka też czarodziej odwiedził, ale Polak miał inne życzenie niż są siedzi. Zażyczył sobie aby Niemcowi i Belgowi wszystkie krowy zdechły.

I ot Polak jest szczęśliwy.

I taka właśnie jest większość Polaków, i jest mi przykro że tak jest. Niekiedy ręce opadają bo przecież nic nie idzie wspólnie zrobić, temu się nie chce, tamten nie ma czasu, jeszcze inny cwaniak durnowaty itd.

Tak więc mamy w kraju taki bajzer właśnie przez taką postawę.

#1858 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 21 luty 2015 - 18:57

STRAJKI ROLNIKOW

Jest takie określenie, zaczyna się na K kończy S. 5 liter. Proszę Cię nie rób wszystkiego żeby tak o Tobie mówili. Ode mnie jeździli ludzie którzy ani grosza z PROW nie wzięli. Komu teraz jest dobrze? Chyba tylko temu co się nastawił na produkcję zboża. U sadowników cienko, u producentów owoców miękkich bieda bo za grosze im towar wzięli, ASF spowodował niską cenę i nie ma komu dzików wybić, embargo robi swoje we wszystkich sektorach. Skoro do świni trzeba dołożyć 100 zł to co ma do tego kredyt? Minus sam się zrobi.

#1859 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1409 postów

Napisany 21 luty 2015 - 19:06

STRAJKI ROLNIKOW

niby zle jest ale powiedzx takiemu rolnmikowi ze ktos ziemie sprzedaje to odrzu poleci z kasa w zebach i kosmiczne ceny placi to na to kase ma zeby placic po 80 tys i wiecej ?a tak to bida zle i wogloe to ja tego nie rozumiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1860 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 21 luty 2015 - 19:16

STRAJKI ROLNIKOW

Byłem w Warszawie 500 km swoim autem, w sumie byliśmy we trzech, jeździmy też na lokalne strajki, manifestacje, i blokady, również ciągnikami, żadnemu z nas widmo bankrucji na razie, podkreślam na razie nie grozi, ale nie mogę patrzeć na to co dzieje się w tym kraju. Poza tym jestem rolnikiem i solidaryzuję się z rolnikami w 100 procentach. Patrząc wokół siebie i również czytając to forum zauważam jedną prawidłowość, zdecydowana większość ludzi nie ruszy d... dopóki im nie będzie źle, nie potrafią dostrzec niczego poza swoim podwórkiem. Jak w telewizji mówią że jest dobrze to oni uważają że tak jest.