marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

marko-kolo    709

 .A o czym to niby jest ??

Skoro komentujesz to obejrzy a będziesz miał jako takie rozeznanie jakie są prawdziwe problemy , może w końcu coś dotrze do tej pustej głowy.

A nie tylko jakieś bzdury piszesz o zapadłej wsi , byłeś i  widziałeś ,wiesz ile ma ha i z jakiego regionu jestem ? 

 

Tacy jak ty to u nas stoją w kolejce za parobków . :D

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ale Ja nie piszę czy tam jest o prawdziwych problemach rolnictwa, jest za to stricte o rolnictwie, czego się nie da ukryć. A Ty wiesz kim jestem i co robię ?? W d*pie byłeś i gówno widziałeś, słoma Ci z butów wystaje, pokolenie wcześniej siedzieliście w PGR-ach a teraz gospodarze pełną gębą a jak coś nie idzie po myśli, to roszczenia do wszystkich w około tylko nie do siebie. Jak ktoś gospodarzy od dziesięcioleci, to nie dramatyzuje przy każdej okazji. Tacy jak Ty jadą na Warszawę mordę drzeć nowoczesnymi ciągnikami i idiotów z siebie robić, pod przewodnictwem handlarza węglem od Ruskich. Nie ma się co dziwić, Izdebski, Beger, jacy liderzy tacy protestujący.

Dopłate całą oddałem.

Szkoda, wywalileś pieniędze w błoto. Ale masz prawo, były twoje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Były unijne. 

 

Tak się składa że ostatnio Francuzi podpalili tira półtusz hiszpańskich. Ich od popegeerowskich ciemnych rolników nie wyzywasz. Dziwne. Dziwny jest też Twój stosunek do ludzi którzy jawnie krytykują decyzje rządowe i ich brak który realnie daje po kieszeni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Widać kto z PGR -u pochodzi i wali za parobka teraz na wygnaniu . Tak możesz sobie teraz poczytać o tych PROW-ach  itp. Dobrze wiemy że żal d*pę ściska . :D  :D  :D 

Niestety synku nie jadę na Warszawę swoim JD bo za stary jestem na to i za daleko jak dla mnie . Po za tym mam  sporo obowiązków bo zwierzyny trochę na oborach stoi , ale co ty możesz o tym wiedzieć małorolny szczekaczu .  

  • Like 2

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Wystarczy że się solidaryzujesz z tymi co pojechali. Żal niczego nie sciska, to raczej tym co za dużo ponabierali jak Ty bank sciska portfel a na raty nie ma i z tego ból d*py i żale bo wielka bieda na wsi. Skoro masz swoje obowiązki to do dzieła, Ja w przeciwieństwie do Ciebie próbuję z życia jak najwięcej wyciągnąć, przy tym nie narzekam jak mi ciężko ale patrzę jak najpierw samemu sobie pomóc.

Były unijne. 

 

Tak się składa że ostatnio Francuzi podpalili tira półtusz hiszpańskich. Ich od popegeerowskich ciemnych rolników nie wyzywasz. Dziwne. Dziwny jest też Twój stosunek do ludzi którzy jawnie krytykują decyzje rządowe i ich brak który realnie daje po kieszeni. 

Były twoje. Dziwne jest twoje podejście ogólne do rzeczy, twoje teorie na zasadzie powołania do bycia rolnikiem. Chłopie, gdzie Ty się tego nałykałeś?? I przytocz mi post w którym w jakikolwiek sposób komentuję fakt podpalenia tira we Francji ??
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72
Tacy jak ty to u nas stoją w kolejce za parobków .

Oj nie ładnie kolego tak się wywyższać.


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

W końcu gospodarz pełną gębą, nie to co małorolny parobek-zdrajca ojczyzny pracujący za granicą. Toć to hańba dla prawdziwego Polaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

A teraz weźcie głęboki wdech, wydech i dajcie spokój z dowalaniem jeden drugiemu, bo pożytku z tego nie ma nikt.

Sam fakt, że Izdebski ogłosił się liderem rolników uważam za naszą porażkę, tym bardziej, że spora grupa poszła na lep jego haseł i za to zapłaci. 

Moim zdaniem, jeszcze nikt tak nie zmarnował społecznego gniewu i siły, jak on. Przekaz, który otrzymuje przeciętny telewidz - 500 euro do hektara (dla ilu to faktycznie możliwe, o tym nie mówi nikt), oraz zapowiedź nowych blokad przez Izdebskiego. Przeciętny telewidz jest zły, jest zły na rolników, bo nie rozumie, że oni na to wpływu nie mają. Nikt im tego nie powie poza nami, a my głosu nie mamy.

Jeśli nie stworzymy silnych struktur, nie uzyskamy głosu słyszalnego w mediach, nie będziemy w stanie powiedzieć o błędach i niedociągnięciach w naszej polityce rolnej i nie uzyskamy poparcia dla zmian od dawna koniecznych.

Od dzisiaj możemy składać wnioski, jednak zasady nie są do tej pory (pomimo rocznej przerwy na tzw. okres przejściowy) do końca ustalone. Brakuje kilkunastu ustaw, na które zgodę musi wyrazić Sejm. Jakie one będą? Znając życie w tym kraju - niedopracowane. 

Czas uderzyć się w pierś i przyznać, że to nasza wina. Przez lata nie robiliśmy nic, by jakiekolwiek struktury stworzyć, czy uzyskać głos w strukturach już istniejących.

Jeśli tego nie zmienimy, to zasługujemy na taki los. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Wystarczy że się solidaryzujesz z tymi co pojechali. Żal niczego nie sciska, to raczej tym co za dużo ponabierali jak Ty bank sciska portfel a na raty nie ma i z tego ból d*py i żale bo wielka bieda na wsi. Skoro masz swoje obowiązki to do dzieła, Ja w przeciwieństwie do Ciebie próbuję z życia jak najwięcej wyciągnąć, przy tym nie narzekam jak mi ciężko ale patrzę jak najpierw samemu sobie pomóc.

Były twoje. Dziwne jest twoje podejście ogólne do rzeczy, twoje teorie na zasadzie powołania do bycia rolnikiem. Chłopie, gdzie Ty się tego nałykałeś?? I przytocz mi post w którym w jakikolwiek sposób komentuję fakt podpalenia tira we Francji ??

 

 

Czemu Ty widzisz tylko raty i przeinwestowanie?

A gdzie sprawy które faktycznie zostały zaniedbane przez władze państwowe? Nie chcę tu swoich wywodów pisać ale Tobie zadam pytanie: czy uważasz że wszystko jest ok względem unormowań prawnych? Jeśli nie to co należy wg. Ciebie zmienić?

 

Musisz też wziąć pod uwagę że na protesty nie pojechali tylko najbogatsi. Dziki niszczą uprawy nie patrząc na stan portfela właściciela uprawy. ASF dotknął tak dużych jak i małych. Ubój rytualny zakazany. Tu nie trzeba miliardów na załatwienie sprawy... tu trzeba prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

On widzi tylko siebie , czyli jak on jest  ''bogaczem'' z pgr-u  i śmiga autem za 5 tys i nie załapał się na żaden program to i inni powinni tak mieć -typowe podejście zawistnego co nie ma pojęcia co się w tym kraju dzieje .

A to że minister każe pisać wnioski na nowy PROW gdzie nie ma ustaw ani rozporządzeń to tego nie pojmie bo to za trudne dla ograniczonego człowieka na wygnaniu . 

Absurdów jest więcej ale szkoda takiemu tłumaczyć bo i tak nie pojmie bo przecież jego to nie dotyczy .

 

 

 

ECOPIOTR   - naszą porażką to jest PSL , ten minister i jego  tępe sługusy ..to oni nas niszczą i sprzedają   :(

Edytowano przez marko-kolo
  • Like 1

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/w-niemczech-znika-15-gospodarstw-dziennie/

 

w kraju w którym jest dwa razy więcej mieszkańców niż w Polsce jest tylko ok 285 tys gospodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

TAK tylko w tym kraju dochodzono do tego przez dziesięciolecia , nie wspomnę o cenach gwarantowanych przez kilkanaście lat i i innych subsydiach których my nie dostaliśmy i nie dostaniemy .

Tam nigdy w rolnictwie nie było wolnego rynku i nie ma go dzisiaj .To jest prawdziwa polityka rolna o której my możemy pomarzyć.

 

U nas produkuje na rynek tylko 10 % gospodarstw , więc tu nie za bardzo odstajemy . Reszta jakoś tam sobie przędzie bo przecież nie pójdzie na  do miast zamieszkiwać na ulicy jak nie ma roboty .

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

i wszystko prawda tylko politykę rolna można uprawiać z mala grupa wyspecjalizowanych gospodarstw a nie półtora milionowa rzesza roszczeniowych wiecznie niezadowolonych gospodarzy. Nie na darmo mowi się ze "gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

O jakiej roszczeniowej grupie ty mówisz ? Niech wprowadzą dochodowy w rolnictwie to dopiero będzie rzesza ludzi uprawnionych po zasiłki .

Ci ludzie nie sięgają po żadną kasę , żyją skromnie z tego co mają . Nikt ich nie pyta czy mają z czego opłacić KRUS i podatki . 

  • Like 1

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

Jeżeli Tobie taka struktura polskiego rolnictwa nie przeszkadza to nie marudz ze polskie rolnictwo jest w czarnej d*pie. Przy takim rozdrobnieniu i polskiej mentalności wykształconej przez lata komunizmu nigdy nie zrobimy kroku naprzod..a świat/rynek się bardzo zmienił przez ostatnie 10-20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 Właśnie tacy ludzie jak ty to problem a nie rolnictwo jako takie . Sam jesteś w'' czarnej d---e '' i nie rozumiesz że tak naprawdę wszyscy na tym tracimy . O jakim kroku naprzód piszesz ? jak ty nawet nie masz rejestrowanego ciągnika i ziemia leży u ciebie odłogiem ? Tacy właśnie filozofowie są nam potrzebni ? NIE ...nam trzeba ludzi którzy będą dbać o nasz polski narodowy interes a nie pluć do własnego gniazda .

 

Co ma mi przeszkadzać ? Że starsi ludzie chcą sobie spokojnie dożyć na paru ha ? Komu przeszkadzają ? TOBIE  ? 

Edytowano przez marko-kolo
  • Like 1

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

więc według ciebie trzymanie półtora miliona gospodarstw leży w naszym narodowym interesie?

w jaki sposób ty dbasz o narodowy interes (oprócz kłapania dziobem na forum)? kupujesz polskie maszyny? Paliwo z polskiej rafinerii? ŚOR od polskich producentów? masz polski telewizor w domu?

 

zrozum że przeciętnego polaka nie stać na wybieranie polskich droższych produktów kiedy na półce obok leżą tańsze zagraniczne (duńskie, niemieckie czy francuskie). Według Ciebie takie rozdrobnienie pozwoli obniżyć ceny? i don't think so..

żyjemy w czasach w których ludzie nie mają sentymentów (a takich co mają jest znikoma garstka), spójrz jakich wyborów dokonują twoje dzieci, sąsiedzi, dalsza rodzina z miasta. Tak wygląda rzeczywistość, myślisz że tupanie nogami coś zmieni? W innych działach gospodarki to działa już od dłuższego czasu, w rolnictwie przez "udogodnienia" takie jak np KRUS albo dopłaty wciąż panuje "chora" sytuacja...

 

i daruj sobie te osobiste wycieczki bo niby z Ciebie dojrzały facet a co chwila wychodzi z Ciebie mały zawistny "polaczek"

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Do Polski sprowadzono ponad 5.5 miliona świń w 2014r info farmer. I jak ma być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

więc według ciebie trzymanie półtora miliona gospodarstw leży w naszym narodowym interesie?

 

Taką mamy specyfikę polskiego rolnictwa jak na razie , żeby to zmienić to trzeba lat ..tu trzeba rozwiązań systemowych czyli alternatywy dla tych ludzi .Wiesz jakie propozycje dostawał Niemiec za odejście (przekazanie gospodarstwa ) . Wiesz jakie oni dostali emerytury ? Myślisz że to odbyło się bez kosztów ?  Oni zrobili swoja robotę dawno temu , wpompowali ogromne pieniądze w rolnictwo , czego my  nigdy nie dostaniemy .

U nas urzędasy z ministerstwa pierdzą w stołki i udają wielkich filozofów bo łatwo pokazywać przykłady że Duńczyk to a Niemiec tamto , tylko nikt nie mówi jak do tego doszli i jakie były koszty .  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Ludzie te strajki nic nie dali tylko, pokazali miastu jakie rolnicy maja traktory, luksusowe dalej  w czerwcu każdy dalej zobaczy ile rolnik bierze dopłat. Będzie w necie pokazane by bardziej rolnika zglebić, a mieszczuchy zęby będą  ostrzyć . Ale jak by tego mało na pomór afrykański na podlasie kasy na wybicie dzików nie dadzą . Bo nie zależy na tym rządowi, bo Duńczyk gdzie  będzie miał zbyt w normalnym kraju jest rząd u nas nie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

@marko-kolo więc nie rozmawiajmy o tym jak ludzi przy rolnictwie mimo wszystko zatrzymać tylko na jakich zasadach powinni z rolnictwa odchodzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

My nie możemy powielać tego co zrobiła UE bo na to nie mamy kasy i tak naprawdę to droga do donikąd .Tylko tu musi być polityka rolna obliczona na nasze realia  , czyli zachowanie tego co jest możliwe  jako dobrodziejstwo a nie zło jak tu niektórzy twierdzą . Wyprzedaliśmy i wyzbyliśmy się prawie wszystkiego , stajemy się tylko rynkiem zbytu .To gdzie będziemy zarabiać i za co kupować te zachodnie towary ? Ci ludzie to nie konsumenci , to nie jest jeden z chłonniejszych rynków dla towarów nie koniecznie z najwyższej  półki ?  

 

Zobacz jak wiedziesz do miasta na parking to zaraz bezdomni z łapami po parę złotych ...widziałeś coś takiego w mniejszych miejscowościach ? Gdzie tych ludzi  chcesz wysłać ? Mają łazić po ulicznica i żebrać ? Gdzie wyślesz ludzi z podstawowym wykształceniem którzy całe lata spędzili na gospodarstwie ? Oni nie maja prawa do uczciwej zapłaty za swoje produkty ? Te g---o z duńskiej czy niemieckiej fermy lepsze ? 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj