Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#1801 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 20 luty 2015 - 09:47

STRAJKI ROLNIKOW

Tak owszem jak nie będzie kół to będzie jeszcze większy problem.
Pytanie do ciebie. Kto mówił o rozwiązywaniu kół. Jest dyskusja o tym aby koła rzetelnie podchodziły do sprawy i aby przestrzegały prawa łowieckiego. Ale ty jakoś nie potrafisz tego dostrzec. Tylko grodzić i grodzić, a teraz o likwidacji kół łowieckich piszesz.
Co ty tak ich bronisz zaciekle. Coś mi się wydaje że jesteś jednym z tych możnych panów.

Ja nikogo nie bronię ale u nas problem jest rozwiązany bo tylko współpraca na lini rolnik -koło łowieckie może problem rozwiązać,a okopanie się na swoich pozycjach niczego nie zmieni.A z tym rozwiązywaniem kół łowieckich to moje rozważanie hipotetyczne co mogłoby być potem
A co do grodzenia,no niestety chce się siać kukurydzę zbierać dobre plony to trzeba wraz z kołem łowieckim o to pole zadbać,a ze to wymaga nakładów pracy no to mówi się trudno ,no kazdy ma wybór,co uprawiać,co w życiu robić itd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 20:22
  •  

#1802 Share piotr89

piotr89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 20 luty 2015 - 09:56

STRAJKI ROLNIKOW

Może jeszcze mamy pertraktować z Kółkami różańcowymi.

#1803 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 20 luty 2015 - 11:06

STRAJKI ROLNIKOW

Przeczytałem właśnie ciekawy artykuł prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej (strona główna DIR). Napisany jesienią, ale wciąż aktualny. Dziwi mnie jednak, że mając świadomość utraty siły i znaczenia nie robią nic, by ten stan zmienić. Może dlatego, że w ich szeregach są ludzie, traktujący rolników jako "zło konieczne". Słysząc wypowiedź - "Rolnika musi boleć, bo inaczej nie zrozumie" z ust kierownika PODR, zastanawiam się jakim prawem jest on na tym stanowisku. 

Jedno jest pewne, siedząc w domu nie zmienimy nic. Weźmy więc udział w wyborach (zarówno jako kandydaci, jak i wyborcy) i poprzyjmy ludzi, którzy chcą to zmienić. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1804 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 20 luty 2015 - 11:14

STRAJKI ROLNIKOW Czyli kogo?

#1805 Share MacManus

MacManus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 luty 2015 - 12:12

STRAJKI ROLNIKOW

Kłopotek oderwany od rzeczywistości 

Masz 100 hektarów - dostajesz prawie 100 tysięcy.No 100 tysięcy! No kto tyle zarabia? Większość Polaków nie zarabia takich pieniędzy. A tu masz prawie tysiąc złotych za to tylko, że utrzymujesz, powiedzmy, w miarę w kulturze ten grunt.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/...campaign=chrome

#1806 Share piotr89

piotr89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 20 luty 2015 - 12:48

STRAJKI ROLNIKOW

Kłopotek zawsze się ustawia za i przeciw to najgorsza odmiana polityka (pasożyt).

#1807 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 20 luty 2015 - 13:41

STRAJKI ROLNIKOW

Cieszy mnie że tyle się mówi o rolnictwie w obecnej chwili, jest trochę przekłamania, ale większość jest słuszna. Co więcej ten strajk zaczyna mieć ręce i nogi, jednolite postulaty, większa kultura, łagodniejsza bardziej merytoryczna postawa Izdebskiego. Oby to przyniosło rezultat :) pozdrawiam

#1808 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 20 luty 2015 - 16:16

STRAJKI ROLNIKOW

Ja nikogo nie bronię ale u nas problem jest rozwiązany bo tylko współpraca na lini rolnik -koło łowieckie może problem rozwiązać,a okopanie się na swoich pozycjach niczego nie zmieni.A z tym rozwiązywaniem kół łowieckich to moje rozważanie hipotetyczne co mogłoby być potem
A co do grodzenia,no niestety chce się siać kukurydzę zbierać dobre plony to trzeba wraz z kołem łowieckim o to pole zadbać,a ze to wymaga nakładów pracy no to mówi się trudno ,no kazdy ma wybór,co uprawiać,co w życiu robić itd

właśnie o tą współpracę chodzi. a jak mam wspołpracować jak koło mówi ze to nie jego problem i nawet nie chcą rozmawiać.jedyne co zaproponowali mi to przekazanie próbki hukinolu:) i tak przez 10 lat w koło. rok temu ugodowo po za siewach podpisali protokół ze zwrócą mi 300zł za kukurydzę którą siałem kolejny raz i co do dzis dnia nie mają pieniędzy, a imprezują co najmniej raz w miesącu więc za co jak ich nie stać na 300zł. i ważna sprawa mam bydło i to nie tak mało i musszę siać kuku bo z tego żyje tak jak większość rolników więc to nie jest jakiś tam wybór co będe robił. to myśliwi są myśliwymi dla przyjemności więc jak im się nie chce ruszyć d*py za dzikiem to niech spadają z terenu  prosty wybór. ale po co jak zawsze coś sie zastrzeli i zje za darmo a jak przyjdzie iść po zwierzę kilka metrów to lepiej samochodem rolnikowi po polu jechać bo mają prawo tacy są myśli u nas.

#1809 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 20 luty 2015 - 17:09

STRAJKI ROLNIKOW

strajkuja ze niby tak zle a sami najbogatsi rolnicy strajkuja im zawsze malo  a krowiarze to tak lux maja ze za ziemie moga palici w hu kasy teraz po 80 tys za ha placa i ja sie pytam to zle maja ze tyle kasy placa ?

#1810 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 20 luty 2015 - 17:14

STRAJKI ROLNIKOW

Nie wiem czym się w glowe uderzyłeś ale idż szybko do specjalisty......

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1811 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 20 luty 2015 - 17:41

STRAJKI ROLNIKOW

warchest jest z grupy rolników uboższych albo ma sporo ziemi ale dookoła sami 100 hektarowcy i nic nie może kupić. Stąd jego żale. 

#1812 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 20 luty 2015 - 18:19

STRAJKI ROLNIKOW

raczej niestety z rolnikow ubozszych jestem a nic nie mozna kupic nawet glupich 2-3 ha bo wykupuja sami ci duzi

#1813 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 20 luty 2015 - 18:21

STRAJKI ROLNIKOW

Więc sprzedaj im po 100 tys za ha i kup sobie w innym miejscu 5x tyle.

#1814 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 20 luty 2015 - 18:33

STRAJKI ROLNIKOW

hahaha nie ma takiej opcji i nigdy jej nie bedzie

#1815 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 20 luty 2015 - 18:36

STRAJKI ROLNIKOW

jak kogos stac na ziemie po 80-100tys to powinien zaplacic kare mleczna spowodowana swoja chciwoscia a nie stac w warszawie i sie domagac zeby ja anulowali.sam dzis slyszalem wywiad w radio jak sie pyta redaktor o co strajkujecie to gostek od razu ze o zniesienie kar mlecznych.nie dosc ze najbogatszi to ciagle im malo.paranoja i obluda na maxa

#1816 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 20 luty 2015 - 19:06

STRAJKI ROLNIKOW z blogu J. Wojciechowskiego

Pięknie byłoby bez rolników! Za pieniądze zaoszczędzone na rolnikach, ile by można zlikwidować kopalń!

1. Skaranie boskie z tymi rolnikami. Gdyby ich nie było, o ileż piękniejszy byłby świat, zwłaszcza dla władzy!

Rolnicy maja te swoje wielkie, kapiące bogactwem traktory, te kombajny, te pługi, te siewniki! I pchają się nimi na te swoje pola, bezczelnie po publicznych drogach, tamują ruch, a bywa, że i złośliwie blokują jakieś trasy.

Te traktory to chyba tylko komorników cieszą, że maja co ładować na lawety...

2. Rolnicy upierają się, by uprawiać ziemię, przewracać w tę i nazad jakieś skiby. Uparł się cham i uprawia!

A można by tę ziemię zamienić w pola golfowe, rozległe błonia, tereny myśliwskie, żeby strzelać w łeb sarenkom zającom oraz dzikom....

3. Rolnicy upierają się, żeby polska ziemia pozostała w polskich rękach, bo ziemia to matka, a matki się nie sprzedaje. Nie rzucim ziemi śpiewają, czy coś w tym rodzaju...

Bzdura. Oczywiście, że się sprzedaje, z czego w końcu żyją notariusze? Ile można by sprawić radości Niemcom, Holendrom czy Duńczykom, gdyby, pozbywszy się rolników, im tę ziemię sprzedać? Nie tam sobie rancza urzadzają, albo domy nad rozlewiskiem...

I kto tam jeszcze śpiewa, że nie rzucim ziemi? Rzucim, tylko jeszcze trochę dochody skrócim...

4. Rolnicy upierają się, żeby hodować jakieś krowy, czy te, jak tam...za przeproszeniem, świnie. Świnie kwiczą, krowy ryczą, srają, emitują CO2 do atmosfery, po cholerę nam one, razem z ich gospodarzami?

Czy nie lepiej krowy ubić rytualnie, świnie potraktować prądem, zlikwidować te śmierdzące chlewnie i obory, wieprzowinę z Danii sprowadzać, a wołowinę z Argentyny – To przecież świetny biznes, będzie nam za to wdzięczny obcy handel...

A mleko? A mleko to i tak jest przecież z kartonu, rolnictwo nie ma z tym nic wspólnego...

5. Rolnicy dostają z Unii wielkie dotacje, ileś tam miliardów, czegoś tam...

Ile by można za te pieniądze rozebrać linii kolejowych, ile zamknąć szkół, ile zlikwidować kopalń?

6. Rolnicy pod Kancelarią Premiera przygotowali rządowi taczki.

A rząd rolnikom komornicze lawety przygotował.

A gdyby ktoś się martwił, zupełnie niepotrzebnie, skąd będzie żywność, po zlikwidowaniu rolników, już odpowiadam – żywność będzie z hipermarketu!

#1817 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 20 luty 2015 - 19:12

STRAJKI ROLNIKOW

jak kogos stac na ziemie po 80-100tys to powinien zaplacic kare mleczna spowodowana swoja chciwoscia a nie stac w warszawie i sie domagac zeby ja anulowali.sam dzis slyszalem wywiad w radio jak sie pyta redaktor o co strajkujecie to gostek od razu ze o zniesienie kar mlecznych.nie dosc ze najbogatszi to ciagle im malo.paranoja i obluda na maxa

ok za miesąc niebedzie kwot. skoro krowiarze mają tak  dobrze i tak Cię to kole w oczy  to skoro ziemię już masz to kupuj krowy  i dój. zobaczysz jakie kokosy zostają i ile pracy to nie to co pole obrobić. nie możesz kupić ziemi( ja też nie mogę bo wykupują ją biznesmeni) to kup krowy i problem z głowy

#1818 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 20 luty 2015 - 19:14

STRAJKI ROLNIKOW

za malo ziemi do krow myslalem nad tym moze keidys wiem ze robota jest przy tym i obowiazek ale jak za tyle ziemie kupuja to o czyms swiadczy

#1819 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 20 luty 2015 - 19:51

STRAJKI ROLNIKOW

Kurcze czytam ten temat i ten o modernizacji gospodarstw. Nawet Ci sami urzytkownicy piszą tutaj, że jest d*pa, nic się nie opłaca a w modernizacji chwalą się, że podpisali już umowę albo zbliżają się do zielonej listy i będą inwestycje.  To jak to jest, że nie ma opłacalności a są inwestycje??? heheheheh Dzisiaj protesty sprowadziły się do dzików i kar za przekroczenie kwot mlecznych a takie rzeczywiście istotne sprawy jak sprzedaż ziemi obcokrajowcom czy zrównanie dopłat zeszły na dalszy plan....

Edytowany przez lukejro, 20 luty 2015 - 19:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1820 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 20 luty 2015 - 19:51

STRAJKI ROLNIKOW

za malo ziemi do krow myslalem nad tym moze keidys wiem ze robota jest przy tym i obowiazek ale jak za tyle ziemie kupuja to o czyms swiadczy

to ile masz tej ziemi???  jak dobrze pomyślisz ( i ogrodzisz pole przed dzikami:D ) to na hektar możesz trzymać dwie krowy trochę dokupisz paszy(przecież przy takich kokosach stać Cię bedzie) a za dwa trzy lata kupisz ziemię po 100tysi za mleko. fajnie się liczy komuś  ja też nie mam dużo ha i to kiepskie ziemię i dlatego muszę coś chować zeby żyć