marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

Krassus    97

Masz rację. Lepiej wziąć kolejny kredyt na ciagnik, ziemię po 100tys czy brukowanie podwórka.

A ci co mają problem z kredytami to niech zostawią to lepszym i pójdą do roboty.

 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Do roboty to trzeba wysłać urzędasów , niech spróbują tej sielanki którą zgotowali innym .Potem zobaczymy kto potrafi lepiej i taniej . 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Tak wogóle to przeciwko czemu chcecie protestować? Rozmawiam z sąsiadami, czytam forum i jakoś biedy nie widzę. Dzisiaj rolnicy mają problem jaki nowy ciągnik kupić, ile maksymalnie można dać nawozu, czy dwa zabiegi fungicydowe w pszenicy to nie zamało, któryś z kolegów na forum zastanawiał się jakiego drona kupić do oglądania pól z powietrza... Rozumię rolników z okolic Miejskiej Górki którzy protestowali przeciwko budowie kopalni odkrywkowej na ich ziemiach ale nie ppotrafię zrozumieć postulatów typu wypłata odszkodowań za straty wyrządzone przez dziki albo rekompestat strat z powodu zakazu uboju rytualnego.... Idą wybory, ktoś próbuje zrobić interes polityczny naszym kosztem. Nie dajcie się manipulować, nie psujcie do reszty opini o rolnikach u reszty społeczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

A ja myślałem nad tym co snikers pisał że duńskie chłopy podnieśli pare groszy w sokołowie i chcą kupować od Polskiego rolnika co wcześniej było nie do pomyślenia a oni tak blokady zakładu się boją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Tak wogóle to przeciwko czemu chcecie protestować? Rozmawiam z sąsiadami, czytam forum i jakoś biedy nie widzę. Dzisiaj rolnicy mają problem jaki nowy ciągnik kupić, ile maksymalnie można dać nawozu, czy dwa zabiegi fungicydowe w pszenicy to nie zamało, któryś z kolegów na forum zastanawiał się jakiego drona kupić do oglądania pól z powietrza... Rozumię rolników z okolic Miejskiej Górki którzy protestowali przeciwko budowie kopalni odkrywkowej na ich ziemiach ale nie ppotrafię zrozumieć postulatów typu wypłata odszkodowań za straty wyrządzone przez dziki albo rekompestat strat z powodu zakazu uboju rytualnego.... Idą wybory, ktoś próbuje zrobić interes polityczny naszym kosztem. Nie dajcie się manipulować, nie psujcie do reszty opini o rolnikach u reszty społeczeństwo

 Przeciwko zbyt wysokim cenom na wieprzowinę ,no i mleko przydało by się żeby było tańsze i żeby tym chłopom  komornik  zabrał te piękne traktory jak temu tam   ....PASUJE teraz ?

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris7530    6

Zawsze znajdzie się gdzie. A jak nie tu to na Zachodzie. Tylko raz trzeba chcieć to zrobić. A władza chętnie się przyłączy. Będą mieli komu sprzedawać.

 

 

Macie racje ale kto to zorganizuje łatwo powiedzieć,a jedności to nie będzie na wsi nigdy ,bo jak pamiętam to protesty są tylko jak tanie świnie ,mleko i reszta się nie liczy

Krassus by się nadawał,ma gadane i zna się na rzeczy.

P.s odnośnie strajków pokazywanych w tv,fajnie to wszystko wygląda na tle ciagników za 200tyś w górę,potem miastowi czyt.ci co nie w temacie krzyczą że rolnik nie taki biedny,że bierze tyle dopłat,że za krus to grosze płaci,że jak zechce sobie frytki zrobić to za stodołą sobie ''kartofli'' nakopie a jak jajecznicy zechce to se pójdzie do kurnika i se jajek za darmo nazbiera. pozdrawiam i przepraszam wszystkich których uraziłem.

Edytowano przez kris7530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To Waszym zdaniem rząd powinien wprowadzić ceny minimalne? Bo jaka jest inna możliwość żeby świnie były po 5zł?

Edytowano przez zenekc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wioskowy    3

Trochę komicznie wyglądała wypowiedz w telewizji jednego rolnika który narzekał na import żywnosci z zachodu a z tyłu w tle cały rząd niemieckich ciągników.Ciekawe co w tym momencie pomyśleli polscy producenci maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

A co mieli pomyśleć jak URSUS przez ostatnie lata nic nie oferował ? A teraz to co w nim jest polskiego ? 

Co do reszty producentów to nie jest tak źle bo naprawdę sporo polskiego sprzętu widać na polach np ; samasz , pronar, metal-fach itp. 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

Producenci maszyn nie narzekają, w poradniku poradniku rolniczym niedawno opisywali unie group i jakoś nikt nie narzekał w tym artykule a nawet mówili że sprzedaż pługów rośnie i inni też nie narzekają. A polscy producenci ciągników to inny temat bo to i nie miejsce i nie czas na takie tematy bo temat długi jak rzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Zacytuje miastowego który napisał do lokalnej Gazety w sprawie wczorajszego protestu na Pałukach

 

"Na Boga czego Ci ludzie chcą? Krus-u płacą 320zł. Zaznaczam że na kwartał. a prowadzący działalność zarejestrowany w Zus-ie płaci około 1100zł. na miesiąc.

Dotacje do paliwa, dotacje do maszyn. nie wiem chyba za dobrze im się powodzi? Mają za dużo paliwa skoro jeżdżą po piątce i blokują ruch. Przecież na Krus idą ogromne pieniądze. To woła o pomstę do nieba...."

 

Ten kolega  co krzyczał z Ciągnika to mieszka nie daleko mnie. Przekaże mu że koledzy z AF miło  go pozdrawiają :) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

 Przeciwko zbyt wysokim cenom na wieprzowinę ,no i mleko przydało by się żeby było tańsze i żeby tym chłopom  komornik  zabrał te piękne traktory jak temu tam   ....PASUJE teraz ?

 

jak ci tak zle na tej wsi ze musisz tak protestowac to pieprznij to wszystko i idz za ciecia wtedy poznasz prawdziwy dobrobyt,przynajmniej nie beda ci w glowie kredyty i nie bedziesz sie martwil o ich splacanie ani ze sasiad kupil na prow przyczepe 10t to ja musze kpic 12t.jak swinie i mleko byly w cenie to tak produkowaliscie ze do zesrania a teraz lament,powinno mleko spasc na 70gr a swinie na 2 zl to moze po 2 latach takich cen pazerny chlop cos zrozumie(w szczerze watpie) bo jak tylko cos jest oplacalne to robi co tylko moze zeby to spieprzyc(najlepszy przyklad jak bylo mleko po ponad 1.5 to tak sie chytre swinie rozpedzily ze na nic nie patrza:limity ,brak ziemi,kredyty na max) a teraz prawie tak udupic to towarzystwo co tak szczeka bo kredyty na miliony i nie ma za co splacac ale jeszcze leb podnosi i (dzis napisane na forum)" malych trzeba wywalic ze wsi i poprzejmowac".jeszcze moze tak byc ze ten maly co nie ma kredytu wykupi tego bamabra co dzis tak sie pcha na strajk johnem na 300tys

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

 Przeciwko zbyt wysokim cenom na wieprzowinę ,no i mleko przydało by się żeby było tańsze i żeby tym chłopom  komornik  zabrał te piękne traktory jak temu tam   ....PASUJE teraz ?

 

Tylko wytłumacz mi jak te strajki mają wpłynąć na cenę? To, że mleko potanieje po uwolnieniu rynku było wiadomo od dawna (to samo czeka buraki) , wiem, że byli tacy którzy liczyli, że będzie po 2zł ale jak widać się przeliczyli. Będziecie protestować przeciwko taniej wieprzowinie z Dani a sami kupujecie od nich prosiaki bo polskie to są już do bani... Nawozy ze wschodu, ciągniki z zachodu albo azji, może zacznijmy od siebie wymagać wspierania polskiego przemysłu...  Ostatnio ze znajomymi zamawialiśmy nawozy, na dwudziestu rolników tylko dwóch się zastanawiało czy brać z terminem płatności na koniec września, reszta zamówiła z terminem 30 dni, czyli kasa jest....

Potem w TV mamy protestujących rolników w ciągnikach po 200-300 tys zł. którzy mówią, że nie mają co jeść, albo nie potrafiących powiedzieć dlaczego protestują. Prawda jest taka, że parę osób chce na naszych plecach zrobić karierę polityczną, a jak osiągną swój cel to kopną Was w d*p...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

może tak być że takiego dżonździerca kupim od komornika za 40 000 polskich złotych i my mali będziem rządzić bambernikami chabornikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dopoki polskie sluzby wet. nie zaczna badac tego gowna co z zachodu przyjezdza i rosja nie zacznie od nas swin brac nie ma mowy o podniesieniu cen....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jak ci tak zle na tej wsi ze musisz tak protestowac to pieprznij to wszystko i idz za ciecia wtedy poznasz prawdziwy dobrobyt,przynajmniej nie beda ci w glowie kredyty i nie bedziesz sie martwil o ich splacanie ani ze sasiad kupil na prow przyczepe 10t to ja musze kpic 12t.jak swinie i mleko byly w cenie to tak produkowaliscie ze do zesrania a teraz lament,powinno mleko spasc na 70gr a swinie na 2 zl to moze po 2 latach takich cen pazerny chlop cos zrozumie(w szczerze watpie) bo jak tylko cos jest oplacalne to robi co tylko moze zeby to spieprzyc(najlepszy przyklad jak bylo mleko po ponad 1.5 to tak sie chytre swinie rozpedzily ze na nic nie patrza:limity ,brak ziemi,kredyty na max) a teraz prawie tak udupic to towarzystwo co tak szczeka bo kredyty na miliony i nie ma za co splacac ale jeszcze leb podnosi i (dzis napisane na forum)" malych trzeba wywalic ze wsi i poprzejmowac".jeszcze moze tak byc ze ten maly co nie ma kredytu wykupi tego bamabra co dzis tak sie pcha na strajk johnem na 300tys

Słuchaj no a kto bardziej chytry ty bo włazisz w tyłek komornikom bo chcesz zarobić na krzywdzie ludzkiej, czy ten co pracuje na roli i musi sprzedać za grosze ? Tobie w głowie tylko  licytacje i ud***ć wszystkich żebyś ty mógł nachapać się jak  hiena ?

Wiem że nie idzie handelek i graty stoją nie sprzedane , ale widać nie pojmujesz czemu ?  

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to w końcu o co strajkujecie, co w ogóle chce ugrać, bo chyba większość sama nie wie co chce.

Edytowano przez zenekc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

warto było by spytać ludzi kupujących w sklepach wieprzowinę o ile % im staniała czy tak jak nam o jakieś 30 %

co do strajków to sądze żę warto było by zrobić coś właśnie żeby ograniczyć przyjazd tego syfu z zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tego jest tyle ze tych postulatow musialoby byc chyba z 300.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Słuchaj no a kto bardziej chytry ty bo włazisz w tyłek komornikom bo chcesz zarobić na krzywdzie ludzkiej, czy ten co pracuje na roli i musi sprzedać za grosze ? Tobie w głowie tylko  licytacje i ud***ć wszystkich żebyś ty mógł nachapać się jak  hiena ?

Wiem że nie idzie handelek i graty stoją nie sprzedane , ale widać nie pojmujesz czemu ?  

 

a kto c i powiedzial ze wlaze komornikom w tylek? sam sprzedaje za grosze swoj towar z ktorego lata dobrze sie utrzymywalem i jak bylo dobrze to chytry i glupi polski chlop tak robil ze wszystko pieprzlo(ciagle byla zla cena i malo i malo i wiecej sadzili) wiec nie opowiadaj tekstow na poziomie bimbusa.to ja ci sie zapytam jak bylo dobrze to czemu tak na sile zwiekszanie produkcji i kredyty?odpowiedz !po co zawalac rynek jak mozna normalnie powoli sie bogacic ,ale u nas nie w 2 lata na maxa wiec sie nie dziw czemu duza liczba ludzi tak patrzy na strajkujacych bo sami sobie sa winni .jak sie bierze kredyty na miliony to trzeba sie liczyc ze noga sie powinie i pozostaje most,co w tym zlego? jak chcesz zyc bezpiecznie to sie nie zadluzajnie bedziesz mial problemow.tylko nie mow ze sie nie da bo wiekszosc polski moze tak zyc tylko garstka hytrusow nalapala i trzesie portkami.to samo z frankowiczami,jeszcze ci cos chca a jak brali w obcej walucie bo w pl drozej to leb do gory.wszystkim zle ale ja jakos tej biedy nie widze u tych co tak drą ryje.bieda jest ale tam gdzie jest naprawde malo i ktos z paru ha utrzymuje rodzine robiac c-360 i o prowie nawet nie pomarzyl.ALE TAKICH NA STRAJKACH TO JAK NA LEKARSTWO!!!.za to prym wioda prwowicze i rozwojowi co maja wszystko(ale  przewaznie na kredyt) i masz racje takich mi nie zal bo mam powody

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Witam

Problem z kapitałem zachodnim który steruje gospodarką(Świnie, nawozy,dopłaty)

Problem z patriotyzmem i myśleniem ludzi podczas zakupów(sami sobie robimy krzywdę kupując w marketach)

Problem z krótkowzrocznością społeczeństwa(jeśli ktoś jest złodziejem i debilem to pamiętajcie o tym przy wyborach)

Problem z podatkami większymi jak za pańszczyzny

Problem ze swobodą obywatelską(nie bij świni, nie tnij drzewa,łańcuch za krótki, nie masz prawa na własnej ziemi)

Społeczeństwo jest syte i tempe.

I niewiem kiedy zobaczą że problem jednego to i mój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj