Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#1761 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:00

STRAJKI ROLNIKOW

Jestem rolnikiem sieje co roku koło 15 ha kukurydzy czesto w 3-4 kawałkach i nigdy nie ma problemów,a lasy są przy samych polach i to nie lasy o powierzchni 10 arów

a ja 20 ha i to  i tak rozdrobnione są u nas działki ze co najmniej w 8 kawałkach to mam   i co mam co rok dokładać na szlachtę bo dziki to się piecze na piknikach myśliwskich( a i wolno owszem ich prawo)  ale obowiąskiem myśliwych jst dokarmiać  zwierzyne a oni  nawet tony karmy nie zakupują więc czym ją karmią???? nie ma jedzenia w lesie to idą na pola. wniosek mam taki ze albo jesteś w kole albo już ktoś pokazał myśliwym jak wygląda prawo i teraz dają wam pastuchy, odszkodowania itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 15:35
  •  

#1762 Share black_shadow

black_shadow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:04

STRAJKI ROLNIKOW

sprawa ASF i dzików... a w komentarzach moja dyskusja z Panem Markiem...http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/glowny-lekarz-weterynarii-minimalizujemy-ryzyko-rozprzestrzeniania-sie-asf,55403.html%C2%A0

#1763 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:06

STRAJKI ROLNIKOW

Nie wiem na jakiej ziemi ów 200 hektarowiec gospodarzy ale jak np ma 200 ha 3-4 klasy i powiedzmy ze 20 ha ziemniaka albo więcej bo tak często bywa przy samej produkcji roślinnej to może się bawić w drogą ziemię i kredyty. 

zgadzam się ze przy dobrej ziemi da się  inwestować tak jak mówisz choć ten przykład ziemniaków na ten rok to kiepski:)  bo chyba nie zostaje nic z tych pyrów  w tym roku

u mnie to 3 klasy 0000000 a 4 jak jest to rędziny z czym wiążą sie wysokie koszty uprawy;/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1764 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:08

STRAJKI ROLNIKOW

Pola po zasiewie zaraz są grodzone i obchodzone przez pierwszy tydzień codziennie,potem raz dwa razy w tygodniu ,mniej wiecej od września do zbioru co drugi ,trzeci dzień,a przed zbiorami znów codziennie.Jak trzeba to i w niedzielę,ale trzeba chcieć a na pewno się da

to nie jest takie proste jak się wydaje, w tym roku największe szkody dziki wyrzadzily w zniwa, chyba koncowka lipca, jednej nocy wytratowali duże powierzchnie, same chodzenie wokoło pola nic nie da, trzeba wciąż poprawiac drut bo wszystko rosnie, styka się z ogrodzeniem i ucieka prad, na tyle ze jest mało odczowalny.

#1765 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:14

STRAJKI ROLNIKOW

zgadza się ja zeby obejść tylko swoje pole w kolo to dnióka z głowy a przecież inną pracę i inne uprwy też mam

mniejsza z tym zawsze znajcie się ktoś  na tym forum który jest w stanie wszystko zrobić sam  pozdrawiam i życzę szczęścia arab1

#1766 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:34

STRAJKI ROLNIKOW No trzeba pryskać lub wykaszać pod drutami dwa lub trzy razy w sezonie,ale przecież robi się dla siebie,a jak komuś się nie chce lub nie ma czasu lub nie ma kto to niech nie sieje

#1767 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:39

STRAJKI ROLNIKOW

Grodzic,grodzic i jeszcze raz grodzic i chodzić i pilnować,a jak się nie chce to nie siać.U nas i u sąsiadów się sprawdza ten system i nikt nie narzeka .Zdarza się że zerwią drut i wejdą,ale jak się to kontroluje to wielkich strat zaraz nie zrobią.

Jak ci przerwą  drut i wejdą w środek na 50 ha wrześniowej kukurydzy to ich możesz w ogon cmoknąć, chyba że zaprosisz całą wieś żeby je wypłoszyć.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#1768 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:39

STRAJKI ROLNIKOW

No trzeba pryskać lub wykaszać pod drutami dwa lub trzy razy w sezonie,ale przecież robi się dla siebie,a jak komuś się nie chce lub nie ma czasu lub nie ma kto to niech nie sieje

a co mam  dać krową jeśc??? taka sama odpowiedz dla myśliwych jak im sie nie chce to niech rezygnują z koła i już. mnie straszyli już chyba z 8 lat ze zrezygnują z tego terenu ale kiedy im powiedziałem ze są trzy koła chętne na ten teren i niech zrezygnują choć by i zaraz to już temat się skończył. co to za myśliwy który nie dba o zwieżyne nie dokarmia, jak postrzelą dzika a ucieknie to nie chce się iśc za nim parę km tylko się olewa a póżniej leżą w okolicy i zdychają a szkoda słóów

Edytowany przez TomaszKysiski, 19 luty 2015 - 21:40.

#1769 Share black_shadow

black_shadow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:40

STRAJKI ROLNIKOW

No trzeba pryskać lub wykaszać pod drutami dwa lub trzy razy w sezonie,ale przecież robi się dla siebie,a jak komuś się nie chce lub nie ma czasu lub nie ma kto to niech nie sieje

@arab1 jak ktoś jest idiotą niech nie wypowiada się na forum 

Edytowany przez black_shadow, 19 luty 2015 - 21:45.

#1770 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:43

STRAJKI ROLNIKOW [quote name="nightmare" post="1524133" timestamp="1424376480"]

to nie jest takie proste jak się wydaje, w tym roku największe szkody dziki wyrzadzily w zniwa, chyba koncowka lipca, jednej nocy wytratowali duże powierzchnie, same chodzenie wokoło pola nic nie da, trzeba wciąż poprawiac drut bo wszystko rosnie, styka się z ogrodzeniem i ucieka prad, na tyle ze jest mało odczowalny.[/quote

Może i nie jest proste,ale jak się chce to da się zrobić,bo robimy tak kilka lat z dobrymi efektami,a jak zaczęliśmy siać to też niektorzy mowili że nic nie zbierzemy bo dziki wszystko zjedzą ale jednak nie zjadły

@arab1 jak

kto
ś jest idiotą niech nie wypowiada się na forum

jesteś nim?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1771 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:45

STRAJKI ROLNIKOW

zgadzam się ze przy dobrej ziemi da się  inwestować tak jak mówisz choć ten przykład ziemniaków na ten rok to kiepski:)  bo chyba nie zostaje nic z tych pyrów  w tym roku

u mnie to 3 klasy 0000000 a 4 jak jest to rędziny z czym wiążą sie wysokie koszty uprawy;/

Tylko ja patrzę na średnią cenę ziemniaka z 3-5 lat a ta akurat jest bardzo dobra :) W tym roku przemysłówka wyszła przyzwoicie. Jest u nas na forum człowiek co ma ponad 200 ha i produkcje roślinną - same MFy w garażach i nie narzeka. Mając duży areał można się bawić. Mając 15 ha -30 ha zakup 1 ha za 100 tys jest zwyczajnie bez sensu,

#1772 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:54

STRAJKI ROLNIKOW

Następny doradca się znalazł Krassus nam radził sprzedać ziemię i przyjąć się do pracy arab1  żeby nie siać,a ktoś kto ma bydło mleczne będzie je karmił sitowiem a nie kiszonką.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#1773 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:59

STRAJKI ROLNIKOW Panowie. Trzeba zapisać się do koła i stać się myśliwymi :-) . Może problem się rozwiąże a sztucer w dzisiejszych czasach może się też przydać.

#1774 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 19 luty 2015 - 22:07

STRAJKI ROLNIKOW

Kolega @arab1 ma wszystko ogrodzone i mu dziki w polu nie ryją, ale jak czytam te jego posty to widzę ze głowę to mu niestety konkretnie zryły

#1775 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 luty 2015 - 22:12

STRAJKI ROLNIKOW

Panowie. Trzeba zapisać się do koła i stać się myśliwymi :-) . Może problem się rozwiąże a sztucer w dzisiejszych czasach może się też przydać.

było kilku rolników w kole ale ze nie pozwalali elicie kłusować  to po kolei wszystkich powyrzucali. a zeby dostac się do koła to też opłaty ładne i lata stażu. choć jak oddałem sprawę do sądu to mnie zaproponowali przyjęcie od zaraz. i jeszcze broń dadzą bo mają jakies sztuki na stanie ale ja nie mam kiedy  za tym chodzić wiec po co są zapisywać zeby na imprezę iść i dziczyznę zjeść??? jak chce to sobie kupię  i ze znajomymi się zabawię też  bez udawania ze niby obrońca zwierząt ze mnie.

Edytowany przez TomaszKysiski, 19 luty 2015 - 22:16.

#1776 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 19 luty 2015 - 22:21

STRAJKI ROLNIKOW

Tych co nie było w Warszawie to zwykłe cioty.I gońcie sie leszcze.W morde powinien dostać każdy kto bał się odezwać.

#1777 Share wojtek0508

wojtek0508

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo, mechanizacja, konstrukcje maszyn itp.

Napisany 19 luty 2015 - 22:28

STRAJKI ROLNIKOW

Protest w okolicznym mieście Maków Mazowiecki. Pojechała tam także moja Valtra A92.

http://makowonline.p...ikow-video,a225

#1778 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 19 luty 2015 - 22:35

STRAJKI ROLNIKOW

Nie wiem na jakiej ziemi ów 200 hektarowiec gospodarzy ale jak np ma 200 ha 3-4 klasy i powiedzmy ze 20 ha ziemniaka albo więcej bo tak często bywa przy samej produkcji roślinnej to może się bawić w drogą ziemię i kredyty. 

to na ziemniakach taka kasa jest ? podobno ze ziemniaki pod psem ? czy zaczynajac z ziemniakami od zera na powiedzy 30 -40 ha z dzierzawami warto by bylo wejsc w to oplacilo by sie i na jadalny w worki sprzedawac czy raczej na skrobiowke jak sie na tym wychodzi ?

Tylko ja patrzę na średnią cenę ziemniaka z 3-5 lat a ta akurat jest bardzo dobra :) W tym roku przemysłówka wyszła przyzwoicie. Jest u nas na forum człowiek co ma ponad 200 ha i produkcje roślinną - same MFy w garażach i nie narzeka. Mając duży areał można się bawić. Mając 15 ha -30 ha zakup 1 ha za 100 tys jest zwyczajnie bez sensu,

trzeba sie rozwijac i w cos zainwestowac bo jak nic nie bedzie sie inwestowac to upadek gospodarstwa moze nastapic i c owtedy

#1779 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 19 luty 2015 - 22:36

STRAJKI ROLNIKOW

Dorzucę coś do tematu. Mam wyłącznie TUZ, 90% na Natura 2000, dziki ryją głównie zimą i wiosną, nie mam jednak PRAWA zrobić z tym czegokolwiek, bo wg. planu RS mam po pierwszym kwietnia danego roku ZAKAZ działań agrotechnicznych. Do 30. 09. Dopiero po skoszeniu i zebraniu oraz odczekaniu do października wolno mi użyć włóki łąkowej, która i tak nic nie daje. Mam kawałki po 3-4 ha, które da się skosić jedynie polową 1. Nie po to inwestuję w sprzęt, by go rozwalić.

Inną kwestią są jelenie. Tradycyjna obsada na łowisku, w skład którego wchodzą m. in. moje łąki to 40-60 sztuk. Tak było do ok. 2005 roku. Teraz (szacunkowo w 2014) jest ich 400-450 sztuk. Lekkie zimy i brak odstrzałów doprowadziły do takiego stanu. O ile szkody wyrządzone przez dziki łatwo (?) oszacować, o tyle mi trudno udowodnić ilość zeżartej trawy. A każdy jeleń to 150-200 kg. Zrezygnowałem z hodowli bydła opasowego, bo koszty i nakład pracy przy naprawie ogrodzeń pożerał zysk. Do tego utarczki z sąsiadami o bydło grasujące po wsi.

Nie jestem jedynym, którego to dotyka, ale chyba pierwszym, który o tym pisze. Nie chodzi mi o to, by się skarżyć, lecz o zwrócenie uwagi na inne zwierzęta (np. bobry, wydry), które (poza dzikami) są plagą i utrudniają gospodarowanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1780 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 19 luty 2015 - 22:38

STRAJKI ROLNIKOW

Kolega @arab1 ma wszystko ogrodzone i mu dziki w polu nie ryją, ale jak czytam te jego posty to widzę ze głowę to mu niestety konkretnie zryły

Mnie nic nie zryły ,a jak wam się nie chce pilnować to niech wam ryją