Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#1741 Share piotr89

piotr89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 luty 2015 - 17:28

STRAJKI ROLNIKOW

Dla ekologów kasa państwowa jest a my mamy grodzić pola, większej głupoty nie słyszałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 20:51
  •  

#1742 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 19 luty 2015 - 17:28

STRAJKI ROLNIKOW

U nas wszyscy grodzą i potem monitorują stan ogrodzenia i nikt nie narzeka .Najlepiej wszystko państwo ma dać ludzie wrzućcie na luz .Wszyscy mają pilnować Twojego pola tylko nie Ty.Zgłaszam postulat lasy wykarczować,a zwierzynę wybić wtedy chyba co niektórzy będą zadowoleni
Trzeba współpracować z kołami łowieckimi i oni dają potrzebny sprzęt,ale jak ktoś szuka z nimi zwady i tylko na nich psioczy i sądem straszy to jest potem jak jest .Ludzie w tym temacie to tylko własna praca i dialog z kołem łowieckim i nie ma problemu

takie grodzenie nie zawsze jest skuteczne, dziki często chodza w stadach, potrafią przerwac drut, przewrozic kolki,i narobić szkod, kolejny problem to złodzieje, taki pastuch potrafi zginac z pola, mi np. w tamtym roku zginal i już 250 zl w plecy,dziki to jest problem, i będzie coraz większy bo dzięki wlasnie tej kukurydzy populacja dzikow rosnie, odstrzal to chyba jedyne sensowne rozwiązanie, tymbardziej ze nie chodzi tu tylko o kukuydze, niszcza także uprawe ziemniaka i laki.

#1743 Share piotr89

piotr89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 luty 2015 - 17:50

STRAJKI ROLNIKOW

Czym więcej dzików tym szybciej się rozprzestrzeni ich choroba na cały kraj,no chyba że oto właśnie chodzi (odpadnie problem wieprzowiny).A inna zwierzyna i ptactwo?

#1744 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 19 luty 2015 - 18:12

STRAJKI ROLNIKOW

strasznie mało informacji w necie o dzisiejszym strajku. 

http://www.tvp.info/...aczkach-relacja

Już się powoli dogadują :)

#1745 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 19 luty 2015 - 18:22

STRAJKI ROLNIKOW

Na tvp info zaczyna sie właśnie wywiad z Sawickim

#1746 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 19 luty 2015 - 18:44

STRAJKI ROLNIKOW

U nas wszyscy grodzą i potem monitorują stan ogrodzenia i nikt nie narzeka .Najlepiej wszystko państwo ma dać ludzie wrzućcie na luz .Wszyscy mają pilnować Twojego pola tylko nie Ty.Zgłaszam postulat lasy wykarczować,a zwierzynę wybić wtedy chyba co niektórzy będą zadowoleni
Trzeba współpracować z kołami łowieckimi i oni dają potrzebny sprzęt,ale jak ktoś szuka z nimi zwady i tylko na nich psioczy i sądem straszy to jest potem jak jest .Ludzie w tym temacie to tylko własna praca i dialog z kołem łowieckim i nie ma problemu

Tak już to widzę wszyscy grodzą.

W moich stronach ciężko jest o jakąkolwiek pomoc ze strony koła, a jak widzę łowczego w roli szacunkowego to mnie krew zalewa.

Jak wszyscy mają pilnować tylko nie ty. Co ty bredzisz, dziczyzny z ASF-em się najadłeś czy co. Niech nam dają tylko pozwolenie a sami będziemy pilnować swojego. Ale nie bo tak nie wolno.

Skoro jesteś taki że dziczyzna ma sobie chodzić gdzie chce bo to jej teren. To proponuje zwiększyć populację w miastach bo tam też był ich teren. Ale taki człek jak ty tego nie zrozumie. Bo przecież miasto musi się rozwijać a wieś ma karmić dziczyznę aby pany myśliwi meli się czym pobawić. Przychodzi tylko jedno określenie EGOISTA.

Co do współpracy to owszem, ale to koła łowieckie przeciągają strunę ile się da.  Ich śmieszne szacunki, głupie gadki ,,niech pan bierze co dajemy bo nic nie dostaniesz" , szacunkowy jest stronniczy (to powinien być operat szacunkowy, wykonany przez organ niezależny), itd... i jak tu prowadzić dialog. U mnie to tak jak by prowadził dialog z Putiniem !

#1747 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 19 luty 2015 - 19:14

STRAJKI ROLNIKOW

panowie wszyscy krzycza ze oplacanosci w rolnictwie nie ma itd ale ziemie wykupuja na potege nic nie mozna kupic ceny sa kosmiczne i na sprzedaz jak jest cos to zaraz 10 chetnych wiec ja tu czegos nie rozumiem

#1748 Share piotr89

piotr89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 luty 2015 - 19:27

STRAJKI ROLNIKOW

Gminy wydzierżawiają tereny łowieckie dla Kół a ja płacę podatek do Gminy i żądam szacowania strat przez rzeczoznawcę gminnego ( fachowca w temacie). kła rozliczają się z gminą a gmina z rolnikiem. Myślę że tak będzie sprawiedliwie.

#1749 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 19 luty 2015 - 19:36

STRAJKI ROLNIKOW

tak współpraca. jak zadzwonilem ze sieje kuku do prezesa to ok przejadą się będą pilnować( ambony stoją u mnie na polu) tylko żę jak się okazało to nikt nie zajrzał. jak zadzwoniłem ze nikogo nie ma na ambonach a kuku wybrana to mnie wyśmiali i na tym skończyło się odbieranie telefonów. jak przyjechali na oględziny to nawet nie poszli na wszystkie działki a ocenili straty(Jasnowidze jak widać)  i to wpół godziny.  na ostateczne zaczowanie nie pojechcali w pole bo im nie chciałem podpisać jakiś oświadczeń ze niby im utrudniam ochronę pola.  a jak nieżależny rzeczoznwcza przyjechał to pomierzenie zajęło mu 7h a nie pół godziny.

a pastuchy ok ja musiał bym ok 15km ogrodzenia zrobić i to w kilku kawałkach jak to sobie wyobrażasz ze obejdę to co dzień??? a koszta tego wiesz jakie???  zresztą rozmawiałem z myśliwym i grodzili jako koło 40ha a jak sie okazało po zbiorze w środku 4dziki i masa strat

więc powiedz mi jak mam rozmawiać z myśliwimy jak nie przez sąd tylko???  sieję kuku od xxx lat i nigdy nawet 1zł nie dostałem a straty co roku ale powiedziałem już koniec z bezkarnością myśliwych!!!!!!!!!!!!!!!!!!

panowie wszyscy krzycza ze oplacanosci w rolnictwie nie ma itd ale ziemie wykupuja na potege nic nie mozna kupic ceny sa kosmiczne i na sprzedaz jak jest cos to zaraz 10 chetnych wiec ja tu czegos nie rozumiem

właśnie bo kto kupuje tą ziemię????? prawdziwi rolnicy????? czy obcokrajowcy np? bo w mojej okolicy to kupują osoby które mieli coś ziemi ale ich zródłem dochodu są firmy z ktorych to zyski lokują w ziemi płacąć  za nią trzy razy tyle co ja bym był w stanie zapłacić prowadząc gospodarstwo

#1750 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 19 luty 2015 - 19:58

STRAJKI ROLNIKOW

no u nas to rolnicy tacy wielcy placa kosmiczne ceny rolniczy typu ponad 100 ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1751 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 19 luty 2015 - 20:02

STRAJKI ROLNIKOW

Policz sobie 200 ha x 2 tys zysku i wyjdzie Ci że można rocznie 300 tys wsadzić w zakup a biorąc kredyt na 10 lat można i 5 milionów.

#1752 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 19 luty 2015 - 20:05

STRAJKI ROLNIKOW

Policz sobie 200 ha x 2 tys zysku i wyjdzie Ci że można rocznie 300 tys wsadzić w zakup a biorąc kredyt na 10 lat można i 5 milionów.

jeśli masz dobre ziemie. bo w mojej okolicy jak pszenicy jest 6t to wyjątkowy plon już jest i to przy pełnej ochronie i nawożeniu więc o 2tysi z ha o można pomarzyć sobie

#1753 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 19 luty 2015 - 20:15

STRAJKI ROLNIKOW

1 tys zysku i 1 tys dopłaty. To się da.

#1754 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 19 luty 2015 - 20:28

STRAJKI ROLNIKOW Grodzic,grodzic i jeszcze raz grodzic i chodzić i pilnować,a jak się nie chce to nie siać.U nas i u sąsiadów się sprawdza ten system i nikt nie narzeka .Zdarza się że zerwią drut i wejdą,ale jak się to kontroluje to wielkich strat zaraz nie zrobią.Koła łowieckie szacują u nas w miarę obiektywnie .Także panowie zamiast biadolić to więcej ruchu ,lub jak pisałem wyżej nie siac
Co roku koło łowieckie daje nam czy to drut czy izolatory czy nawet akumulatory ,dostałem także trzy elektryzatory ,dodatkowo przed zbiorem jest szacowanie szkód i co roku coś dostajemy ,ale regularnie od samego siewu pola monitorujemy ,ale jak się komuś nie chce to potem tylko narzeka i ręce do państwa wyciąga,że niech państwo da

#1755 Share Pablo1970

Pablo1970

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 19 luty 2015 - 20:37

STRAJKI ROLNIKOW

arab1   ty  sam  z  siebie  takie  pierdoły  wypisujesz  czy  ktoś  ci  za  to  płaci ;[

#1756 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 19 luty 2015 - 20:40

STRAJKI ROLNIKOW

Pewnie jest myśliwym i temu tak bredzi. Dziwne że inne koła nie są tak szczodre... 

#1757 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 19 luty 2015 - 20:50

STRAJKI ROLNIKOW

arab1 ty sam z siebie takie pierdoły wypisujesz czy ktoś ci za to płaci ;[

Jestem rolnikiem sieje co roku koło 15 ha kukurydzy czesto w 3-4 kawałkach i nigdy nie ma problemów,a lasy są przy samych polach i to nie lasy o powierzchni 10 arów

#1758 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 19 luty 2015 - 20:53

STRAJKI ROLNIKOW

1 tys zysku i 1 tys dopłaty. To się da.

no jakoś nie bardzo widze planowanie kretylu z dopłat zwłaszcza na poziomie tysiąca w tym roku wyszło mi najwyżej ze wszystkich lat i to jest 900zl/ha a nowa perspektywa finansowa ile wyjdzie??? tak plus minus liczyłem to już dawno i nie wiem czy dobrze nie chce mi się tego teraz robić ale  wychodziło mi góra 700zł przy  ojro takim jak teraz.  oczywiscie przy dużym areale można coś inwestować o i kolejna sprawa  im więcej ha tym dopłaty mniejsze............

#1759 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 19 luty 2015 - 20:56

STRAJKI ROLNIKOW Pola po zasiewie zaraz są grodzone i obchodzone przez pierwszy tydzień codziennie,potem raz dwa razy w tygodniu ,mniej wiecej od września do zbioru co drugi ,trzeci dzień,a przed zbiorami znów codziennie.Jak trzeba to i w niedzielę,ale trzeba chcieć a na pewno się da

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1760 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 19 luty 2015 - 20:56

STRAJKI ROLNIKOW

Nie wiem na jakiej ziemi ów 200 hektarowiec gospodarzy ale jak np ma 200 ha 3-4 klasy i powiedzmy ze 20 ha ziemniaka albo więcej bo tak często bywa przy samej produkcji roślinnej to może się bawić w drogą ziemię i kredyty.