marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

dzikijohn    24

Jedź i sam zobacz zamiast szukać w necie. Przynajmniej frekwencje polepszysz

 

 

Sam se jedź a nie ludzi wysyłasz.... 

Jedź i sam zobacz zamiast szukać w necie. Przynajmniej frekwencje polepszysz

 

 

Sam se jedź a nie ludzi wysyłasz.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

po co ma jechac strajkowac jak mu moze dobrze jest teraz jada ci co byli zachlanni i lapali za wiele srok za ogon z zachlannosci brali wszystko i kredyty to teraz maja za swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

@ gospodarny1992   ma sporo racji. nie wzieli Ci co nie chcieli ryzykować a teraz żal do wszystkich. ja też tylko z prowu korzystałem bo wcześniej  nie miałem gospodarstwa bo było na rociców a ze względu na wiek nie przysługiwalo im. ale ten wiek to był chyba jedynym ograniczeniem areszta była do spełnienia tylko trzeba było ruszyć 4 litery. owszem było przy tym i sporo przekrętów i koszystali też ci co rolnictwo widzą  przeważnie w tv tyko ale to  jak wszędzie  znajdzie się ktoś kto obejdzie przepisy-zwłaszcza w polsce. nie jest wszystko sprawiedliwie dzielone i też jak każdy mam wiele uwag do tych wszystkich dopłat  ale jak by nie zrobił to i tak ktoś bedzie pokrzywdzony. od choć by i bezpośrednie dopłaty mam ok 50ha w dopłatach w rok teru otrzymałem 6tys mniej dopłat niż mi przysługiwało i też mógł bym mówić ze bezpośrednie są do du***y

komu zal to zal, większośći pewnie nie jest zal, mi również. Sam nie kozystalem z tych programów i niczego nie zaluje, mam zycie bez stresu, rolnik który wzial caly park maszynowy na prow, zyje dziś jak na bombie, pewnie nie jednemu widmo komornika odbiera zdrowie. gospodarny kalkulator ok, ale z lat poprzednich, żeby sobie zrobić jakies statystyki, w sumie do niczego nie potrzebny, kalkulacji na przyszlosc nie zrobisz, bo z dwóch niewiadomych (koszty produkcji,cena surowca) nie uzyskasz wyniku, to jest w pewnym sensie loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

A ja skorzystałem dwa razy 600 tyś zwrotu i nie narzekam MUSICIE zrozumieć 30 % rolników musi zrezygnować z rolnictwa.Ktoś pisał że duzi protestują u nas takich sporo  i nikt nie ptotestuje ,ale dzików to unas niema i produkcja głównie roślinna więc nie można narzekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszno    0

Panowie z własnego doświadczenia wiem że ludzie którzy mieszkali na wsi potem się przenieśli do miasta przyszły dopłaty itp i teraz mysla ze rolnik za nic pieniądze dostaje i o co on wogule protestuje taka smutna prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

po co ma jechac strajkowac jak mu moze dobrze jest teraz jada ci co byli zachlanni i lapali za wiele srok za ogon z zachlannosci brali wszystko i kredyty to teraz maja za swoje

 

Weź skończ pieprzyć głupoty. Krowy chcesz stawiać a mleko po 1 zł bo ruscy przez polityke naszą nie biorą. O jakiej zachłanności mówisz? Wstawił znajomy 500 tuczników na rzut a dziś ma po 120 zł na każdej w plecy = 60 tys. Czaisz to? Zajął się ktoś ASF? Dziki odstrzelił?? To na podlasiu się protesty zaczęły więc zamknij morde bo nie znasz problemów.

 

A ja skorzystałem dwa razy 600 tyś zwrotu i nie narzekam MUSICIE zrozumieć 30 % rolników musi zrezygnować z rolnictwa.Ktoś pisał że duzi protestują u nas takich sporo  i nikt nie ptotestuje ,ale dzików to unas niema i produkcja głównie roślinna więc nie można narzekać

 

Jak mogłeś skorzystać 2 razy jak zwrot był max 300tys? Jak świnie przestaną hodować, krowy również to to zboże sobie w ... wsadzicie na waszym terenie. Bohater się znalazł jak kupe ziemi ma. Sam rezygnuj a nie kogoś wysyłasz. Za 3,5 zł jeszcze nikt z zyskiem świni nie wyhodował. 

Panowie z własnego doświadczenia wiem że ludzie którzy mieszkali na wsi potem się przenieśli do miasta przyszły dopłaty itp i teraz mysla ze rolnik za nic pieniądze dostaje i o co on wogule protestuje taka smutna prawda

 

Kiedyś wieś straszyła - marne płace, robota od świtu do zmierzchu a miasto kusiło szczególnie w czasach komuny - roboty full. A jak żarcia brakowało to tatuś na wsi wieprzka ubił. Teraz w mieście wielu za***prza za grosiki a ziemię posprzedawali. Gospodarstwa się scaliły i ten kto ma sporo to dobrze żyje a miastowi biedni zazdroszczą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

po co ma jechac strajkowac jak mu moze dobrze jest teraz jada ci co byli zachlanni i lapali za wiele srok za ogon z zachlannosci brali wszystko i kredyty to teraz maja za swoje

 

Czyli twoim zdaniem strajkują ci którzy korzystali z PROW. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Wyobraź sobie że ci którzy korzystali z pomocy to liczą i wiedzą ile można unieść. I na co ich stać. Oczywiście zawsze się znajdzie ktoś kto przeholował. Ale tacy są wszędzie.

Co do mleczarzy.

Słyszałeś że na zachodzie producent mleka ma ekstra dopłatę na tzw. miękkie lądowanie po zniesieniu kwot. Pewnie nie bo poco się dokształcić, najlepiej wytykać tym którzy się rozwijają (a niech mają za swoje - typowo polskie podejście)

Co do trzody

Tak samo się dokształć dlaczego jest taka niska cena. Oczywiście w kontekście ASF. Szkoda było wydać parę milionów na samym początku tej zarazy. A teraz tracimy miliardy.

Co do polskiej ziemi

Chyba nie trzeba tłumaczyć !

Co do rekompensaty za szkody spowodowane przez zwierzynę.

Nie wiem co w tym jest dziwnego że producent chce odszkodowania realnego za poniesione szkody.

 

Aby nie było to nie jestem producentem mleka ani trzody. Skorzystałem z PROW i to nie mało, i wyobraź sobie że nie mam kredytu. A też strajkuje.

 

Na koniec napiszę tak:

Był sobie Polak Niemiec i Belg. Wszyscy mieszkali po sąsiedzku.

Wszyscy mieli po jednej krowie.

Pewnego dnia Belg spotkał czarodzieja który spełnia życzenia. Belg poprosił o jeszcze jedną krowę.

Ten sam czarodziej odwiedził także Niemca, ten gospodarz również zażyczył sobie jeszcze jedną krowę.

Polaka też czarodziej odwiedził, ale Polak miał inne życzenie niż są siedzi. Zażyczył sobie aby Niemcowi i Belgowi wszystkie krowy zdechły.

I ot Polak jest szczęśliwy.

 

I taka właśnie jest większość Polaków, i jest mi przykro że tak jest. Niekiedy ręce opadają bo przecież nic nie idzie wspólnie zrobić, temu się nie chce, tamten nie ma czasu, jeszcze inny cwaniak durnowaty itd.

Tak więc mamy w kraju taki bajzer właśnie przez taką postawę.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

po co ma jechac strajkowac jak mu moze dobrze jest teraz jada ci co byli zachlanni i lapali za wiele srok za ogon z zachlannosci brali wszystko i kredyty to teraz maja za swoje

 

Jest takie określenie, zaczyna się na K kończy S. 5 liter. Proszę Cię nie rób wszystkiego żeby tak o Tobie mówili. Ode mnie jeździli ludzie którzy ani grosza z PROW nie wzięli. Komu teraz jest dobrze? Chyba tylko temu co się nastawił na produkcję zboża. U sadowników cienko, u producentów owoców miękkich bieda bo za grosze im towar wzięli, ASF spowodował niską cenę i nie ma komu dzików wybić, embargo robi swoje we wszystkich sektorach. Skoro do świni trzeba dołożyć 100 zł to co ma do tego kredyt? Minus sam się zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

niby zle jest ale powiedzx takiemu rolnmikowi ze ktos ziemie sprzedaje to odrzu poleci z kasa w zebach i kosmiczne ceny placi to na to kase ma zeby placic po 80 tys i wiecej ?a tak to bida zle i wogloe to ja tego nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Byłem w Warszawie 500 km swoim autem, w sumie byliśmy we trzech, jeździmy też na lokalne strajki, manifestacje, i blokady, również ciągnikami, żadnemu z nas widmo bankrucji na razie, podkreślam na razie nie grozi, ale nie mogę patrzeć na to co dzieje się w tym kraju. Poza tym jestem rolnikiem i solidaryzuję się z rolnikami w 100 procentach. Patrząc wokół siebie i również czytając to forum zauważam jedną prawidłowość, zdecydowana większość ludzi nie ruszy d... dopóki im nie będzie źle, nie potrafią dostrzec niczego poza swoim podwórkiem. Jak w telewizji mówią że jest dobrze to oni uważają że tak jest.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Pocieszę cię, dla mnie to są idioci. I na to nie ma usprawiedliwienia. Poza tym że nieruchomość jest dobrem kapitałowym, które zawsze będzie w cenie. No prawie zawsze.

Jeśli ktoś rzuca taką kasę za jeden hektar to moim zdaniem nie ma prawa protestować.

Pytanie ilu takich jest w całej Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

niby zle jest ale powiedzx takiemu rolnmikowi ze ktos ziemie sprzedaje to odrzu poleci z kasa w zebach i kosmiczne ceny placi to na to kase ma zeby placic po 80 tys i wiecej ?a tak to bida zle i wogloe to ja tego nie rozumiem

 

To chyba u Ciebie tylko tak się dzieje. Napisałem Ci co jest na moim terenie. A ziemia po max 30 tys. I nie gadaj głupot że wszyscy polecą dać 80 tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

wlaśnie o to chodzi, że nie każdy tyle zapłaci. W moich stronach w promieniu 10km nikt nie dał wiecej niz 20 tys łącznie z opisami. A jak płaci to niech liczy się z ryzykiem że ta ziemia zacznie zarabiać za jakies 15 lat.

 

I też uwazam że jednak nie powinno się wspierać gospodarstw nadmiernie zadłużonych. 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

To chyba u Ciebie tylko tak się dzieje. Napisałem Ci co jest na moim terenie. A ziemia po max 30 tys. I nie gadaj głupot że wszyscy polecą dać 80 tys. 

 

u mnie w tereine niestety tak jest teraz idzie ziemia po 80 tys narazie po 80 bo jeszcze wszyscy niewiedza to podejrzewam ze za 90 tsy pojdzie bo jest kilkunastu chetnych i to takich wiekszych az mi sie nie chce wiezyc ze sa rejony gdzie ziemia po 30 tys to tylko po takiej ceniem brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

co brać:) ? po 30?:) jak stać to kupuje ale 30 to sorry. wolę mieć mieszkanie na wynajem niż 8ha po 30 tys


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jak ktoś przedobrzył z inwestycjami i nabrał jak głupi to niech zdycha. Nie ma litości.

 

Brać ziemie po 30 tys? A jak Ty sobie to wyobrażasz? W ostatnim czasie - 3 lata - było do sprzedania około 15 ha w promieniu 7 km. Średnia cena 25 tys. Policz sobie teraz kredyt na tą ziemię: 375 tys + notariusz + prowizja na 10 lat. Ziemia od klasy 3 - 30%, 4 - 40% i 20 % klasy 5, reszta to 6 klasa. Kiedy to się zwróci? Same odsetki to minimum 8% rocznie. Niech tylko pójdzie coś źle.... jeden słabszy rok i bracie leżysz nawet mając 30ha na starcie swojej ziemi. 

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no a jak wytlumaczyc to co sie dziej u mnie w terenie jak po 30 tys to 10 ha bym kupil kazdy pod swoje mozliwosci musi patrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wg kalkulatora wyjdzie że przez 10 lat trzeba oddać 570 tys. Co miesiąc 4,750zł raty. A dochód z 45 ha ile wyjdzie rocznie? 100 tys? A gdzie kasa na większy sprzęt? 

 

Musisz coś zrozumieć. Kupować duże areały za duże kwoty może ten co dużo ma. Jak masz mało to zapomnij że staniesz się bambrem przez 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja nie chce stac sie bambrem tylko dokupic troche by przetrwac np 5 ha kupic teraz i pozniej po kawalku dokupowac jakei po 1 ha czy 2 bo takie dzialki u nas sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

zrozum jedno, był czas na kupowanie i stanie sie rolnikiem wielkoobszarowym i ten czas juz minał. Kredytów preferencyjnych nie ma i nie bedzie. Cena jaka jest taka jest i nic sie nie zmieni na lepsze. Są rejony po 15, sa i po 25 sa i po 50. Ale niech potem nie płaczą Ci którzy tyle placą.

 

Teraz jest tak ze ktoś kto ma 200 ha to utrzyma spokojnie 3 rodziny z inwestycjami a kazdy 1 ha ponad 200 idzie na inwestycje. Niestety ale rolnicy sa krotkowzroczni i myslą żeby mieć wiecej zysku = mieć wiecej zmieni i stad taka cena.

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A jak się można przyblokować takim hektarem.... Był u mnie przypadek kiedy to 3 się podbijało i za 5 klasę 5 ha w kawałku dali 27 tys za ha - kilka lat temu. Ten kto kupił za rok obok swojego domu nie kupił po 20 tys 4 ha bo nie było za co... 

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

otoż to, każdy cwany jak kredyt był na 1,2%. Weź teraz kup na 4,5% realnego


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

7,5 % chcą. Gdyby każdy troche myślał to dziś nie byłoby takich problemów z zadłużeniami, z brakiem kwot. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

@warchest tak z ciekawości zapytam, w jakim powiecie są takie ceny za ziemie rolną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

U nas ceny między 40-60 tys ,60 tys to za klasę 3-4,chetnych sporo ,kupują głownie krowiarze ,ludzie majacy dochody z innych źródeł.Nie słyszałem aby ktoś majacy tylko 10 ha kupił w ostatnim czasie ha ziemi
A ci co mówią że 30% gospodarstw musi upaść to widocznie liczą że to nie oni.Gdyby wszyscy mieli równe warunki,szanse,wtedy okazałoby się które gospodarstwa są żywotne a które nie ,a tak Ci co mają duże dotacje to się pod nosem tylko podśmiechują i patrzą jak ten mały dlugo pociągnie,kiedy to jego ziemia będzie do przejęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj