Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 15 luty 2015 - 19:54

STRAJKI ROLNIKOW

Moim zdaniem jest tu dużo prowokatorów ...[nie rolnikow]  Jak  myślicie dlaczego???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 02:06
  •  

#1442 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 15 luty 2015 - 20:01

STRAJKI ROLNIKOW

Racja, wiemy dlaczego i po co.

#1443 Share lukbud

lukbud

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 luty 2015 - 20:12

STRAJKI ROLNIKOW

http://www.agrofoto....iej-cheppening/

#1444 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 15 luty 2015 - 20:17

STRAJKI ROLNIKOW

Podaj nr konta to Ci przeleje...

#1445 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 15 luty 2015 - 20:20

STRAJKI ROLNIKOW

Dorzucę się w Wawie

#1446 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 15 luty 2015 - 20:27

STRAJKI ROLNIKOW

Dobra panowie, koniec wymian ognia z ludźmi w których interesie jest mordowanie naszego społeczeństwa.

Kto jest skąd i ile osób jedzie na strajk z waszych stron oraz kto organizuje???

#1447 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 15 luty 2015 - 20:27

STRAJKI ROLNIKOW

Lukbud , dobro które wyjdzie dzisiaj ze strony rządu będzie dobrem okrytym strachem. O dobrych dla Polski sprawach dyskutuje się zanim rozpali się ogień potem można tylko gasić i ponosić konsekwencje. Mam kontrowersyjne podejście do wielu spraw, lecz nie można mi zarzucić ,że nie chciałbym aby Polską rządzili Polacy. Wybory nie były nie są i nie będą demokratyczne dopóki będziemy zmuszeni głosować na partie i przez nich ustawiane listy. W swoim życiu z różnych pieców trochę chleba zjadłem i ocenę sytuacji swoją mam.

Ktoś kto twierdzi ,że dzisiejszy rząd został wybrany demokratycznie oprócz niewiedzy , zwyczajnie kłamie. Ten rząd otrzymał namaszczenie ze strony odchodzącego dyktatora od niepamięci.  Każdy strajk w roku 80 był wg tego dyktatora słuszny ,zaś dzisiaj ta sama ekipa twierdzi ,że pokojowe strajki rolników i górników  są nielegalne i nie słucha żadnych argumentów strajkujących. Ba, nawet strzela do protestujących. Temu dziwić się nie można , bo większość aparatczyków to dzieci  i wnuki tych co strzelali w stoczni w 70 i w Kopalni Wujek. Najgorsze w tym wszystkim jest to ,że moje teorie się sprawdzają. A przecież byłbym szczęśliwy gdybym się mylił, gdybym nie miał racji. Laicyzm, wiara, antysemityzm czy antypolonizm istnieje czy tego chcemy czy nie. To właśnie jest wolność poglądów.

Nikt nie zabroni mi być antysemitą wobec sprzedajnych przechrztów którzy wstydzą się swoich przodków i po wielokroć zmieniali nazwiska aby oszukiwać i kraść dorobek kilku pokoleń. Nikt nie zabroni mi twierdzić ,że w porównaniu do rzezi wołyńskiej Oświęcim jawił się jak hotel i miał humanitarny sposób uśmiercania opracowany przy pomocy pieniędzy amerykańskich żydów finansujących Hitlera.

Nikt nie zabroni mi twierdzenia ,że to Niemcy wygrały II wojnę światową a ich sprzymierzeńcom wiedzie się dzisiaj lepiej. Ukraińcy ćwiartowali na żywca mężczyzn, kobiety i dzieci bez wyjątku. Auschwitz można było opuścić ze względu na zły stan zdrowia czego przykładem jest Lejzor Bartman niejaki profesor bez matury. Włoch i Japonia są dzisiaj potęgami gospodarczymi świata a Polska ich wasalem

Nad faktami się nie dyskutuje , fakty można tylko przytaczać ku pamięci.

Taki kaszlak79 twierdził wcześniej ,że polityką się nie zajmuje, ale ciągle siedzi i aktywnie się wypowiada w tematach politycznych. Ten jego brak konsekwencji objawi się wkrótce tym że wróci do tematu i nie będzie mu  przeszkodą nawet mój antysemityzm ani moja wiara .

Na zdjęciu nawet swoi mają ich dosyć.

Załączone miniaturki

• 51e65f0a8d348c349a2f1562332257bf.jpg

#1448 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 15 luty 2015 - 20:37

STRAJKI ROLNIKOW

Kaszlak 79 zobacz jakiego ta demokracja premiera nam wyłoniła.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#1449 Share piotr89

piotr89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 15 luty 2015 - 20:44

STRAJKI ROLNIKOW

Ostatnio mnie nie zrozumiałeś to teraz powiem prościej skończ z tą głupotą.

#1450 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 15 luty 2015 - 20:45

STRAJKI ROLNIKOW

mam jeszcze jedno pytanie, czy ten strajk ma jakąś oficjalną stronę na której można sobie poczytać oficjalne postulaty rolniczych związków zawodowych , które ten strajk organizują?

bo wy mówicie o czym innym, Izdebski mówi o czym innym i rolnicy na "blokadach" mówią o czym innym (część się powtarza ale są też różnice) - gdzie mogę przeczytać oficjalną wersję?

Edytowany przez ziomster, 15 luty 2015 - 20:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 15 luty 2015 - 20:52

STRAJKI ROLNIKOW

Niestety ale mamy organizacyjne braki. Powinien ktoś założyć na fb profil i informować o wszystkim

#1452 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 luty 2015 - 20:53

STRAJKI ROLNIKOW

W końcu się przyznałeś, że nie jesteś Polakiem.

Jestem, czego oczywiście nie muszę Ci udowadniać bo jedynie twoja definicja Polaka jest właściwa.

Nasi przedstawiciele powinni potępić działania zbrojne i wzywać do pokoju tak jak to robią inni a nie jeździć po majdanach. To po 1.

Po 2. według Ciebie skoro rząd jest wybrany demokratycznie to wszelkie jego działania zasługują raz że na aprobatę a dwa nie może mieć miejsca pół słowa krytyki. 

Prócz rolnictwa dotyczy mnie szereg innych regulacji prawnych i będę krytykował wszystkie złe działania i chwalił wszystkie dobre i nie ma dla mnie znaczenia jaka partia rządzi. 

Mam pytanie: czy jesteś za wszystkimi działaniami jakie podejmował rząd przez te lata??

Nie, nie jestem za wszystkimi jego działaniami.

Szczekaczu zakończ te swoje wywody  bo naprawdę robi się to obrzydliwe .Jak można całymi dniami szczekać na forum i udawać że się pracuje a tak naprawdę pewnie żyjesz  na garnuszku rodziców .

Pracuję, prowadzę gospodarstwo, remontuję dom. Ale masz prawo myśleć o mnie co chcesz.

#1453 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 15 luty 2015 - 21:07

STRAJKI ROLNIKOW

Ostatnio mnie nie zrozumiałeś to teraz powiem prościej skończ z tą głupotą.

To o czym pisze Ereksio to nie żadna głupota to czysta prawda o ludziach którzy zmieniają swe nazwiska by nas wykiwać a smrodek ciągnie się za nimi niewąski .Przykładem jest niejaki Adaś Michnik (Szechter).Fakt że w tym wątku powinniśmy pisać na temat strajku ale takie rzeczy też nas mocno dotykają i są mocno powiązane ze stanem naszego rolnictwa ponieważ plemię koczownicze nienawidzi ludzi mocno przywiązanych do swej ziemi. 

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#1454 Share Grzebek

Grzebek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 luty 2015 - 21:13

STRAJKI ROLNIKOW

Ludziska, opamiętajcie się, co kilka minut post, ja już nie nadążam z czytaniem. Opuściłem ok. 50 stron aby załapać bieżący wątek, ale znowu jestem w tyle. Z tego powodu nie będę z nikim dyskutował, ale napiszę jak to wygląda w mojej wiosce.

W czasach PRL-u, kiedy rolnicy nie byli w stanie wyżywić narodu, a spec grupy, powoływane przez naczlników gmin (stan wojenny), jeździły po gospodarstwach i pytały chłopów kiedy będą odstawiać zboże bo nie ma czym wyżywić ludzi w miastach, było w mojej wiosce ok. 70 gospodarzy, uprawiających prawie 1000 ha ziemi. Nie było wtedy importu żywności z NRF-u, Francji, Dani czy innych z zachodu, z trudnością kupowano żywność od tzw. bratnich krajów. Muszę jednak przyznac obiektywnie, że Polska eksportowała produkty żywnościowe  nie tylko do Wielkiego Brata i bratnich państw, ale też do innych krajów, a nawet do USA (np: konserwy mięsne), pewnie ten eksport nie był wielki, ale ludzie mieli robotę. Można więc przyjąć, że rolnik polski zaspokajał potrzeby kraju. Pytanie które sobie dzisiaj zadaję to czy produkcja rolnicza wtedy była mniejsza od dzisiejszej, czy podobna? Ja osobiście mogę powiedzieć,że produkcje roślinną miałem wyższą niż dziś, a do wyboru miałem zboża, ziemniaki, buraki, len, rzepak..... wszystko kontraktowane, choć po słabych cenach, ale jednak. Nawozów wysiewałem więcej niż dziś, choć trudności z zakupem były. Wniosek dla mnie jest taki, że polski rolnik powinien spokojnie sprzedać swoją produkcję w Polsce, bo ilość gęb do wyżywienia niewiele się obniżyła w stosunku do lat z PRL-u. Bardzo dobrze jak możemy eksportować żywność, zwłaszcza przetworzoną. ale nie możemy krachu w rolnictwie zwalać na Rosję.

Dziś na mojej wiosce dogorywa, łącznie ze mną, ok. 40 gospodarzo-robotników (część wymarła lub wyjechała do miasta, część wydzierżawiła). Nikt nie powiększa gospodarstwa, nikt nie zabiega o pieniążki z unii na zakup maszyn, na budowę (zbyt małe gospodarstwa), biodą dopłaty do ha, każdy gdzieś coś dorobi (nawet 20 hektarowcy dorabiają w Holandi) lub wspomogą go emeryci i jakoś leci. Powiecie ale zadupie, ale ja to zjawisko widzę na wielu wioskach, brak perspektyw powoduje rezygnację ludzi młodych z gospodarowania. Ci co pozostali, osiągają zysk lub stratę, ale jedno jest pocieszające, do nas nie przyjdzie komornik aby zająć maszyny czy budynki czy ziemię, chyba więc z nami unia i pseudopolski rząd będzie miał największy problem.

Szkoda mi tych rolników w tych wypasionych traktorach, mogą stracić nie tylko te maszyny, ale i całe gospodarstwa, banki maję ich w garści.

A mnie się marzy by w mojej wiosce znalasł się choć jeden taki rolnik miejscowy, taki swój ziomek,  który przejmie nasze ziemie gdy wielu z nas już odejdzie.

#1455 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 15 luty 2015 - 21:13

STRAJKI ROLNIKOW

to żeby nam dyskusja nie umarła zadam takie (może nieco prowokujące) pytanie:

Skoro w polskim rolnictwie jest tak źle i polski rolnik cierpi taką biedę to jak wytłumaczycie że na największym rolniczym forum w Polsce w temacie ściśle powiązanym z ogólnopolskimi strajkami wypowiada się max 10 użytkowników (przyznaje nie liczyłem , strzelam)?

Oczywiście poza nami pseudorolnikami...

Z kolei tematy o nowym PROW, MR, zakupach ziemi (generalnie związanych z inwestycjami) puchną od nowych użytkowników? Aż tylu tu żydow, SB-ków i aktywistów PSL'u (<- to jest ta prowokacyjna część)?

#1456 Share darek3

darek3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 15 luty 2015 - 21:35

STRAJKI ROLNIKOW

ziomster bo tu się nie da normalnie wypowiadać, bo ostatnie paredziesiąt stron, to tylko kłótnie  i przepychanki słowne, a głównym prowokatorem jesteś Ty, po co ktoś się ma tu wypowiadać skoro Wy tylko się kłócicie i nic z tego nie wynika. Z początku było parę stron z rzeczowymi postami które coś wnosiły do tematu, ale teraz tego co tu piszecie to się czytać nie da.

#1457 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 15 luty 2015 - 21:40

STRAJKI ROLNIKOW

Są ludzie którzy pewnymi sprawami się nie interesują . Mogą wiec milcząc przejść obok nich dalej. Są ludzie którzy z pewnymi wypowiedziami się nie zgadzają. Mogą wiec odpowiedzieć i wyrazić swój punkt widzenia. Są też  ludzie na tym forum poszukujący przyczyn obecnej sytuacji. Więc pokazuję gdzie jest zarzewie, początek przyczyn , bo jest ich wiele , złego stanu państwa polskiego. Nie można twierdzić , że jest ok. bo agencja płaci i jest urodzaj. Ostatnia wypowiedź odbiorcy gryki na pytanie dlaczego tak tanio- bo macie dopłaty. Dlaczego ciągniki drożeją - bo UE dofinansowuje. Dlaczego nawozy drożeją - bo rozpoczęto wypłaty dopłat. Dlaczego, dlaczego, dlaczego.....? UE i niepolski rząd za pieniądze oczekują naszego poparcia bo potrzebują alibi na okoliczność rozkradania majątku narodowego Polski. Dając im to alibi stajemy  się ich wspólnikami  . Tak samo staniemy się również współwinni rozbiorowi Polski po 2016 roku jeśli nic nie zrobimy w sprawie nabywania gruntów przez obcokrajowców. Pakt Ribentrop- Mołotow to  kanon postępowania z Polakami.

Załączone miniaturki

• 635592640692441788.jpg

#1458 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 15 luty 2015 - 21:42

STRAJKI ROLNIKOW

darek3 dziekuję za opinię - nie będę jej komentował bo zaraz powiesz że prowokuje i się z tobą kłócę...

na których stronach są te rzeczowe posty bo być może zacząłem śledzić ten wątek później?

@ereksio to jak to jest? postawiliśmy się Rosji to źle bo mamy teraz embargo. otworzyć się to też źle bo pakt ribentrop - mołotow. to czego ty chcesz (oprócz kolejnego holokaustu)?

podoba mi sie ta twoja zabawa ze zdjęciami:

Załączone miniaturki

• 1378934253_3n6pga_600.jpg

Edytowany przez ziomster, 15 luty 2015 - 21:51.

#1459 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 luty 2015 - 21:49

STRAJKI ROLNIKOW

ziomster bo tu się nie da normalnie wypowiadać, bo ostatnie paredziesiąt stron, to tylko kłótnie  i przepychanki słowne, a głównym prowokatorem jesteś Ty, po co ktoś się ma tu wypowiadać skoro Wy tylko się kłócicie i nic z tego nie wynika. Z początku było parę stron z rzeczowymi postami które coś wnosiły do tematu, ale teraz tego co tu piszecie to się czytać nie da.

Zgadzam się, zrobiła się chreja. Mnie tu na szczęście już nie uświadczycie, już z jednej dyskusji w której głos zabrał tandem ereksio-miszka16 się wycofałem, mam swoje zasady, do poziomu demagogi i nienawiści się nie zniżę. Poza tym to forum rolnicze a nie ideologiczno-polityczne. Teraz będziecie czytać ich "rzeczowe" posty rolników z krwi i kości. Powodzenia Panowie.

Edytowany przez Kaszlak79, 15 luty 2015 - 21:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 15 luty 2015 - 21:51

STRAJKI ROLNIKOW

to żeby nam dyskusja nie umarła zadam takie (może nieco prowokujące) pytanie:

To może ja sprowokuję Ciebie....

Tyle lat w UE, takie dopłaty, tyle nowych maszyn rolniczych.... i protestują?