Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#1381 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 15 luty 2015 - 13:22

STRAJKI ROLNIKOW

Dlaczego nadal rzucacie te same slogany, a jak zadać konkretne pytanie to nie potraficie odpowiedzieć? Tacy z was fachowcy, co potrafią tylko szum robić i oczerniać innych. Czekam na konkretne odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 01:44
  •  

#1382 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 15 luty 2015 - 13:27

STRAJKI ROLNIKOW

W kraju w którym rząd nie potrafi scalić polityki państwa powstają luki które są zarzewiem konfliktów.  Mnogość pseudoreform jakie realizuje się bez żadnej wyraźnej przyczyny  prowadzi do chaosu który jest trudny a wręcz niemożliwy do kontrolowania. Zaczęło się od reformy emerytalnej, OFE i obietnic jaka to starość będzie świetlista. PO złodziejach zarządzających funduszami , resztę ukradł rząd i chociaż robił to zawsze to w tym wypadku poszedł na maksa. Świetlista przyszłość odeszła w niebyt i została zastąpiona widmem bardzo skromnej starości. Kolejna reforma szkolnictwa ( która to już z kolei?) prowadzi na manowce młodych. zaniechano nauczania prawdy historycznej zastępując ją indoktrynacją i obniżono poziom nauk ścisłych. Eksperyment maturalny to dzisiaj totolotek który nie wiadomo od czego zależy. W tym samym czasie nakłady na szkolnictwo , pensje nauczycieli wzrosły ponad dwukrotnie tak że budżety wiejskich gmin przeznaczają na to do 75% środków. Chore reformy zdrowia gdzie lekarzy zamieniono w buchalterów wypełniających kwity zamiast leczyć ludzi . Z reformą gospodarki poszło jak z płatka. Po prostu wysprzedano stocznie, huty, zakłady przemysłowe. Ponieważ wszystko się nie opłacało , nieopłacalna była produkcja wiec prawie wszystko sprowadzono z Chin. Kraj który sprowadza z Chin ołówki i zapałki chociaż posiada ogromne zapasy drewna własnego, to kraj ułomny. Rolnictwa nikt nie reformuje. Tu swoje prawa narzuca UE przy pomocy programów i pieniędzy które tak naprawdę są wyłącznie socjalem , bo przecież UE jest tworem socjalistycznym  bardziej niż był PRL. Cel jest jeden. Zniechęcić rolników do pracy  , do produkcji , różnymi metodami abyśmy stali się wyłącznie rynkiem zbytu dla krajów starej unii  w obszarze niezajętym jeszcze przez Chińczyków.  To dzieje się tu i teraz. Z jednej strony pieniądze za nic nie robienie dla rolników nie produkujących na rynek ale dających poparcie wyborcze posiadaczy gruntów, a z drugiej strony okrojone znacznie pieniądze dla producentów produkujących na rynek jednak jak się twierdzi , zbyt drogo. W całym tym burdelu nazywanym różnie w zależności od sytuacji (ch.. , du.. i kamieni kupa) jest jeszcze wiele innych reform które powodują,  zgodnie z tym co twierdza media ,że polska gospodarka pnie się w górę i rozwija najszybciej w Europie. W wypowiedziach wielu z pośród Was na forum agrofoto też już widać skutki rządowych reform.  Najbardziej rzuca się w oczy wpływ reformy zdrowia i szkolnictwa.  Wiedzę macie mizerną a niedobór psychiatrów widoczny jest gołym okiem. Być może Arłukowicz tę dziedzinę pominął .

Załączone miniaturki

• 32a8eb316d403b249baced0a93025438.jpg

#1383 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 luty 2015 - 13:40

STRAJKI ROLNIKOW

A gdzie wątek o złych Żydach ??

Edytowany przez Kaszlak79, 15 luty 2015 - 13:42.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1384 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 15 luty 2015 - 13:46

STRAJKI ROLNIKOW

Kaszlak potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie, czy tylko szukasz zaczepki?

#1385 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 15 luty 2015 - 13:51

STRAJKI ROLNIKOW Ile rocznie belek słomy/sianokiszonki prasujesz?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#1386 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 15 luty 2015 - 13:54

STRAJKI ROLNIKOW

kaszlak tylko tyle potrafisz odpowiedzieć ? tak robią tylko kundelki

#1387 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 15 luty 2015 - 13:59

STRAJKI ROLNIKOW

1000 - 1500 u siebie + 3000 - 6000 u sąsiadów.

#1388 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 luty 2015 - 14:03

STRAJKI ROLNIKOW

Nie szukam zaczepki, ale jak to ktoś wyżej napisał,  skąd mam wiedzieć jaką masz strukturę gospodarstwa. I na odwrót, skąd Ty masz wiedzieć jaką Ja mam ?? Mi też nie było lekko jak lokalny handlarz płacił po 540zł za pszenicę w tym roku. W całym tym zamieszaniu chodzi mi o to, że nie popieram pretensjonalności u ludzi którzy obwiniają za swoje niepowodzenia wszystkich w koło tylko nie siebie. Czy naprawdę wierzycie, że Ci protestujący nie mają sobie nic do zarzucenia ?? Tylko rząd i lobby producentów winne ??

Edytowany przez Kaszlak79, 15 luty 2015 - 14:05.

#1389 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 15 luty 2015 - 14:05

STRAJKI ROLNIKOW

Powinieneś prasować hestonem za 10 tys zł :D koszty byś ograniczył :D 

Nie szukam zaczepki, ale jak to ktoś wyżej napisał,  skąd mam wiedzieć jaką masz strukturę gospodarstwa. I na odwrót, skąd Ty masz wiedzieć jaką Ja mam ?? Mi też nie było lekko jak lokalny handlarz płacił po 540zł za pszenicę w tym roku. W całym tym zamieszaniu chodzi mi o to, że nie popieram pretensjonalności u ludzi i tyle.To moje osobiste zdanie.

Pretensjonalność poparta faktyczną krzywdą też jest zła? Jak Cię dres w dupe kopnie albo nożem dźgnie to nie będziesz miał mu za złe?

#1390 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 15 luty 2015 - 14:10

STRAJKI ROLNIKOW

Nie szukam zaczepki, ale jak to ktoś wyżej napisał,  skąd mam wiedzieć jaką masz strukturę gospodarstwa. I na odwrót, skąd Ty masz wiedzieć jaką Ja mam ?? Mi też nie było lekko jak lokalny handlarz płacił po 540zł za pszenicę w tym roku. W całym tym zamieszaniu chodzi mi o to, że nie popieram pretensjonalności u ludzi którzy obwiniają za swoje niepowodzenia wszystkich w koło tylko nie siebie. Czy naprawdę wierzycie, że Ci protestujący nie mają sobie nic do zarzucenia ?? Tylko rząd i lobby producentów winne ??

Ale to, że problemy w moim gospodarstwie są tylko moją winą to wiesz.

Pisałem, że podam dane jeśli będzie ktoś potrzebował aby mi pomóc. Jakoś Wam to kiepsko idzie, dużo łatwiej krzyczeć bez argumentacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1391 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 luty 2015 - 14:13

STRAJKI ROLNIKOW

Będę miał, jak mi się to stanie w biały dzień na ulicy. Jak bym dostał na meczu zwaśnionych drużyn albo pchając się na ustawkę, to chyba nic nadzwyczajnego?? Idąc tam, muszę się liczyć że jest o wiele większa szansa dostać po mordzie niż na ulicy w normalny dzień. Można rozróżnić poziom ryzyka w tych dwóch sytuacjach ?? Skończ kolego z tą swoją prostą logiką, nie wszystko jest takie proste i oczywiste jak by się chciało. Wiele rzeczy zależy od danej sytuacji i warunków.

#1392 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 15 luty 2015 - 14:17

STRAJKI ROLNIKOW

Jestem tego samego zdania. Prócz polityki rolnej a właściwie jej braku nasz kochany rząd łupi również zwykłego obywatela. Jak odniesiesz się do tego że odrzucono projekt ustawy zwiększający kwotę wolną od podatku do 6 tys zł? Minimum socjalne wyliczono na 500 zł miesięcznie na osobę. Czyli najpierw państwo opodatkowuje środki które i tak nie wystarczają na przeżycie a potem daje kasę w zasiłkach. Uważasz że to jest mądre i sensowne?

#1393 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 luty 2015 - 14:19

STRAJKI ROLNIKOW

Nie wiem czyją winą, najłatwiej powiedzieć że rządu. Spora części protestujących, według mnie, jest po części winna biorąc pomoc państwową której za bardzo nie rozumiała a do tego kredyty.  A czyją winą są problemy w moim gospodarstwie ?? Kto zawinił że takie zboże tanie ?? Rząd ma mi na MATIF-fie zapewnić ceny zbóż??

Powinieneś prasować hestonem za 10 tys zł :D koszty byś ograniczył :D

Pretensjonalność poparta faktyczną krzywdą też jest zła? Jak Cię dres w dupe kopnie albo nożem dźgnie to nie będziesz miał mu za złe?

Będę miał, jak mi się to stanie w biały dzień na ulicy. Jak bym dostał na meczu zwaśnionych drużyn albo pchając się na ustawkę, to chyba nic nadzwyczajnego?? Idąc tam, muszę się liczyć że jest o wiele większa szansa dostać po mordzie niż na ulicy w normalny dzień. Można rozróżnić poziom ryzyka w tych dwóch sytuacjach ?? Skończ kolego z tą swoją prostą logiką, nie wszystko jest takie proste i oczywiste jak by się chciało. Wiele rzeczy zależy od danej sytuacji i warunków. Warto obliczać realnie poziom ryzyka swojego działania.

Edytowany przez Kaszlak79, 15 luty 2015 - 14:21.

#1394 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 15 luty 2015 - 14:20

STRAJKI ROLNIKOW

Będę miał, jak mi się to stanie w biały dzień na ulicy. Jak bym dostał na meczu zwaśnionych drużyn albo pchając się na ustawkę, to chyba nic nadzwyczajnego?? Idąc tam, muszę się liczyć że jest o wiele większa szansa dostać po mordzie niż na ulicy w normalny dzień. Można rozróżnić poziom ryzyka w tych dwóch sytuacjach ?? Skończ kolego z tą swoją prostą logiką, nie wszystko jest takie proste i oczywiste jak by się chciało. Wiele rzeczy zależy od danej sytuacji i warunków.

Widzisz, a rolnicy są robieni w h*ja w biały dzień i negujesz ich pretensje.

Ciągle czekam na rzeczowe odpowiedzi.

#1395 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 luty 2015 - 14:24

STRAJKI ROLNIKOW

Ciekawe czy tak samo myśleli jak im rząd i UE połowę inwestycji zwracała a na PROW kolejki były.

Edytowany przez Kaszlak79, 15 luty 2015 - 14:24.

#1396 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 15 luty 2015 - 14:26

STRAJKI ROLNIKOW

Ciekawe czy tak samo myśleli jak im rząd i UE połowę inwestycji zwracała a na PROW kolejki były.

Dlaczego uciekasz od tematu? Czyżbyś nie potrafił mi odpowiedzieć?

Napisany Dzisiaj, 11:47

Do wszystkich, którzy mają odmienne zdanie od mojego. Skończmy wreszcie tą jałową dyskusję. Wykażcie mi błędy jakie popełniam w prowadzeniu gospodarstwa i wskażcie co mogę realnie zmienić nie zmieniając zawodu tak bym mógł przyznać wam rację. Na razie to tłumaczenie, że nie mam racji, bo nie. Poprę wasze stanowisko i jeszcze podziękuje. Jeśli nie potraficie tego zrobić to zmieńcie swoje zdanie.

Edytowany przez agrofarm2008, 15 luty 2015 - 14:29.

#1397 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 15 luty 2015 - 14:33

STRAJKI ROLNIKOW

Agrofarm chyba nikt Ci nie udzieli odpowiedzi bo większość z nas ich szuka. Od 20 lat prowadzę gospodarstwo. Nie jestem specjalnie wykształconym człowiekiem bo posiadam tylko technikum rolnicze, ale myślę że kompletnym idiotą też nie jestem. Przez te lata na wczasach byłem w sumie 12 dni a reszta to ciężka praca. Wykorzystałem wszystkie możliwe fundusze.  Nie pale nie pije nie biore narkotyków nie gram hazardowo żyje skromnie .Kupuje środki produkcji gdzie się da najtaniej w mleczarni mają mnie już dość więc cenę też mam dobrą. Mam zasadę módl się i pracuj.  Obrót grosza duży a w kieszeni pusto też pytam się dlaczego? A dlatego że wszystkie nasze rządy to zwykli złodzieje,oszuści i karierowicze. Najpierw załatwili przemysł między innymi ursusa a teraz wszyscy mają pretensje że kupujemy maszyny zachodnie i do tego drogie(na które unia daje dofinansowanie żeby to wspierać ich firmy) Sprzedali banki u których bierzemy kredyty na ich produkty. Zniszczyli handel wpuszczając bez ograniczeń sieci supermarketów gdzie zyski wypływają na zachód większości bez podatków dzięki ulgą podatkowym. A z drugiej strony US mnie polaka kara nawet za taką głupotę jak złożenie deklaracji podatkowej dzień za późno. I można te przykłady mnożyć. Historia ich oceni ale będzie za późno.

#1398 Share juras411

juras411

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 luty 2015 - 14:34

STRAJKI ROLNIKOW

Kaszlak to wytłumacz mi jak to jest że w krajach starej piętnastki będą wypłacane  rekompensaty za przekroczenie limitu a w Polsce nie? nawet w Łotwie. To kwestia rządu ministra rolnictwa już dwa lata temu zabiegać w KE, a jak długo można wprowadzać ubój rytualny? to jest polityka pro niemiecka osłabić naszą gospodarkę na rzecz obcych krajów. 

Edytowany przez juras411, 15 luty 2015 - 14:36.

#1399 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 luty 2015 - 14:34

STRAJKI ROLNIKOW

Ty twierdzisz że rolnicy są oszukiwani, Ja tak nie sądzę. Jeśli drzemie w Tobie syndrom człowieka pokrzywdzonego, szanuję to, we mnie nie drzemie. Nie znam struktury twojego gospodarstwa, nie wiem jakie masz warunki glebowe, jakie masz hodowle. Jak mam Ci pomóc zza ekranu ?? Wysyłając Ci XYZ pieniędzy ?? I żeby być uczciwym, jak Ty niby miałbyś mi pomóc ?? Czy nie widzisz że to forum dyskusyjne a nie wizja lokalna ??

Jak odniesiesz się do tego że odrzucono projekt ustawy zwiększający kwotę wolną od podatku do 6 tys zł?

A jaki to ma związek z protestami rolników ??

Edytowany przez Kaszlak79, 15 luty 2015 - 14:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1400 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 15 luty 2015 - 14:39

STRAJKI ROLNIKOW

Kaszlak - czy ma znaczenie otoczenie prawne i polityka rządu??