Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#1361 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 luty 2015 - 10:42

STRAJKI ROLNIKOW

co by nie mówić uprawiam dwa razy więcej niż średnia w Polsce...byc może więcej niż Ty więc jaki masz problem? 

Taki że myślisz inaczej a to wciąż u części ludzi zbrodnia.

A ci więksi rolnicy bardzo chętnie je podpisują. Dziwne...

A dlaczego nie o 50% skoro o tyle potaniała saletra? Chcesz opuścić cenę pszenicy ledwo o 5%?

Ale piekarzowi taki będzie wypominał że zboża tańsze o 50% niż 2 lata temu a chleb pomimo to nie staniał.

Czyli to przez Tuska sankcje na Rosję nałożył cały świat?
A nie pamiętasz jak przed 2011 rokie, mieliśmy sankcje na warzywa i owoce mimo poklepywania się Tuska i Putina po ramieniu? Dlaczego nasze warzywa czy drób robi furorę na Zachodzie? Nasze gęsi były bardzo chętnie kupowane przez Niemców. Czyli jednak się da konkurować z nimi. Co do Czechów itp. Oni biorą więcej żywności niż Rosjanie.

Sytuacja w polskim drobiarstwie jest w tym temacie skrzętnie przemilczana, bo jest po prostu dobra. Jak wspomniałem o tym, to mnie zrównano z ziemią "no bo przecież tam też może być niedługo kryzys".

Ludzie się jarają Rosją a nie wiedzą że to "grube" 5% ogólnego eksportu Polski. Ale nie ma się co z drugiej strony dziwić, strajkuje ściana wschodnia a tam pewnie wywozili swoje płody. Dlatego też pewnie reszta kraju siedzi cicho.

Rady w stylu trzeba dorobić i dołożyć do gospodarki są śmieszne.

Lepiej według Ciebie ponabierać PROW-ów i kredytów z którymi potem część sobie nie radzi ?? Powtarzam po raz kolejny, w takim Opolskim od dziesięcioleci to nie jest nic dziwnego, mniejszość niemiecka (tak znienawidzona przez część forumowiczów) tak robiła jeszcze lata przed akcesją, dzięki czemu DF czy MF na polu nie był niczym dziwnym, gdzie u reszty Ursus był rarytasem. Jak ktoś ma tylko produkcję roślinną to według Ciebie lepiej żeby zimą na płocie wisiał ?? Czy poszedł dorobić ??

Prawidłowo jest wtedy kiedy każdy zajmuję się tym co do niego należy, a nie łapie trzy sroki za ogon. Lekarz ma leczyć, piekarz - piec, a rolnik prowadzić gospodarstwo i każdy powinien mieć zapewnione warunki aby mógł z tej pracy godnie żyć.

Prawidłowo jest wtedy, kiedy ludzie robią to, żeby być samodzielni finansowo i samemu sobie zapewnić warunki do godnego życia. Nie ważne co robią, są tacy którzy po prostu nie chcą się ograniczać do jednej branży. Czy to tak źle, że ktoś chce czegoś nowego próbować ?? Jak byś miał okazję pojechać zimą swoim ciągnikiem odśnieżać drogi za dobrą kasę, to rozumiem że byś powiedział Burmistrzowi "Panie, nie jadę bo Ja jestem rolnik i tylko rolnik" ?? Gratuluję podejścia do życia ....

za nadprodukcje mleka to jest chory kraj zamiast wspierać i wypłacać nagrody to dają kary.

Nagrody za nadprodukcję to sobie rolnicy sami jeden drugiemu wypłacą, jak mleko będzie po 50gr ...

Edytowany przez Kaszlak79, 15 luty 2015 - 10:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 19:21
  •  

#1362 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 15 luty 2015 - 10:50

STRAJKI ROLNIKOW @Kaszlak79 bardzo madrze powiedziane.niestety wielu tego nie rozumie i ruga tych co mysla inaczej

#1363 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1703 postów

Napisany 15 luty 2015 - 11:04

STRAJKI ROLNIKOW

@migacz ma racje i go popieram w tym co tu napisał

@pawelol111 już tak nie broń tego Izdebskiego bo to gościu z Twoich stron i następny cwaniak który się chce dostać do rządu na plecach "biednych" rolników a jak się już dostanie to pewnie będzie miał rolników gdzieś ale na pewno był by lepszym ministrem rolnictwa jak ten Sawicki z szyderczym usmieszkiem

ZETOR TEAM

#1364 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 15 luty 2015 - 11:47

STRAJKI ROLNIKOW

Do wszystkich, którzy mają odmienne zdanie od mojego. Skończmy wreszcie tą jałową dyskusję. Wykażcie mi błędy jakie popełniam w prowadzeniu gospodarstwa i wskażcie co mogę realnie zmienić nie zmieniając zawodu tak bym mógł przyznać wam rację. Na razie to tłumaczenie, że nie mam racji, bo nie. Poprę wasze stanowisko i jeszcze podziękuje. Jeśli nie potraficie tego zrobić to zmieńcie swoje zdanie.

#1365 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 15 luty 2015 - 11:54

STRAJKI ROLNIKOW Tnij koszty. Zmieniłeś zdanie?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#1366 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 15 luty 2015 - 11:59

STRAJKI ROLNIKOW

Powiedz w jaki sposób, nie zachowuj się jak polityk tylko pomóż. Nie potrzebuje wyświechtanych haseł tylko konkretów, ale widzę że na takie Cię nie stać.

#1367 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 15 luty 2015 - 12:10

STRAJKI ROLNIKOW A skąd mam wiedzieć jaką masz strukturę gospodarstwa, jakie masz sprzęty itp.? Przejdź na RSM w nawożeniu, kupuj nawozy jesienią i dogadaj się z sąsiadami żeby zamówić więcej. Nie daj się namawiać na cud środki firm chemicznych, nie sprzedawaj w żniwa. Zamiast super zachodniego sprzętu może tak samo dobrze sprawdzi się polski warty ułamek ceny zachodniego.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#1368 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 15 luty 2015 - 12:11

STRAJKI ROLNIKOW

Tnij koszty. Zmieniłeś zdanie?

Tnij koszty oraj pole koniem nie musisz wydawać na paliwo może być  ??

#1369 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 15 luty 2015 - 12:11

STRAJKI ROLNIKOW

Tnij koszty - zamiast kupować na PROW kup sobie u śmierdziela czy tam szmegriela wschodni złom który wyniesie Cię tyle ile JD.

#1370 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 15 luty 2015 - 12:18

STRAJKI ROLNIKOW Widzisz, ale na drogach protestują tylko właściciele zachodniego sprzętu a @szmergiel ze swoim belarusem nigdzie nie chce się wybierać.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1371 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 15 luty 2015 - 12:26

STRAJKI ROLNIKOW

A skąd mam wiedzieć jaką masz strukturę gospodarstwa, jakie masz sprzęty itp.? Przejdź na RSM w nawożeniu, kupuj nawozy jesienią i dogadaj się z sąsiadami żeby zamówić więcej. Nie daj się namawiać na cud środki firm chemicznych, nie sprzedawaj w żniwa. Zamiast super zachodniego sprzętu może tak samo dobrze sprawdzi się polski warty ułamek ceny zachodniego.

Jeśli aby móc mi pomóc potrzebujesz danych to zapytaj - podam Ci. Kupuję nawozy w okresie kiedy są najtańsze jeśli uda mi się w ten okres trafić, bo w obecnych czasach z sezonowością cen bywa różnie, większości przedstawicieli ze środkami cud dziękuje, a zboża na sprzedaż nie mam. Korzystając wcześniej z polskiego sprzętu już leciwego zainwestowałem swego czasu w nowy polski sprzęt myśląc podobnie jak Ty i do tej pory tego żałuję, ale zgodzę się że niektóre polskie maszyny są jeszcze warte zakupu.

#1372 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 15 luty 2015 - 12:30

STRAJKI ROLNIKOW

Ze świniami sprawa jest prosta i tu nie ma o czym dywagować. Zakłady produkcyjne w większości należą do Duńczyków, Niemców itp i proste jest że ściągają od siebie półtusze do przerobu - często stare i marnej jakości. Tym sposobem niszczą naszą hodowlę i za jakiś czas będziemy mieli pogłowie świń 2 mln. 

#1373 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 15 luty 2015 - 12:36

STRAJKI ROLNIKOW

Belarusy nie stoją na drodze bo jak by policja zobaczyła wilgotny blok to zaraz by była konfiskata dowodu bo ciągnik zanieczyszcza środowisko wyciekami oleju. Druga sprawa tnij koszty. Wyprodukuj tucznika za 3,6zł/kg i jeszcze na tym zarób chciał bym poznać sposób jak to zrobić. Może wpuścić je w sąsiada kukurydzę będą miały darmowe pożywienie ale to w lato a w zimę to co do lasu wygnać niech żołędzi szukają?

Co nie znaczy że protestujący są bez winy bo na pewno nie jeden przeinwestował a teraz płacze że raty nie ma z czego spłacić.

Edytowany przez Huberto89, 15 luty 2015 - 12:39.

Tylko spokój może nas uratować....

#1374 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 15 luty 2015 - 12:39

STRAJKI ROLNIKOW

Zdechłyby z głodu bo już wcześniej tą kukurydzę dziki wyżarły :) Nawet duńczyk nie wyprodukuje za 3,5zł. Tutaj widać politykę zakładów o obcym kapitale. Skuteczną politykę.

#1375 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 15 luty 2015 - 12:40

STRAJKI ROLNIKOW

Pawelol pojedź w piotrkowskie na grabice, choć w mojej okolicy też kilka nowych się buduje, chyba nie po to by puste stały. Pewnie co drugi z inwestorów na barykade jedzie bo po 6 zł nie chcą płacić, chodź 5 już chyba w tym tygodniu do wyciągnięcia.

A odnośnie ceny 3,5 jaki towar taka cena.

Edytowany przez PawelWlkp, 15 luty 2015 - 12:41.

#1376 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 15 luty 2015 - 12:55

STRAJKI ROLNIKOW No patrzcie, u mnie duże chlewnie się budują. W jednej wsi mieszkańcy nie chcą pozwolić na budowę kolejnej. Są też tacy co zrezygnowali ze świń na rzecz bydła mięsnego i znowu powrócili do świń. Wszyscy nie chcą rezygnować z produkcji. Dlaczego zachód się na bydło mięsne czy drób nie uwziął i nie chce naszych producentów zniszczyć? Przecież to też dla nich konkurencja.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#1377 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 15 luty 2015 - 13:01

STRAJKI ROLNIKOW

Tnij koszty - zamiast kupować na PROW kup sobie u śmierdziela czy tam szmegriela wschodni złom który wyniesie Cię tyle ile JD.

ale cie cos boli pachnacy operatorze widel :lol:

#1378 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 15 luty 2015 - 13:03

STRAJKI ROLNIKOW

Nasi politycy lepiej zajmą się niszczeniem bydła mięsnego czy innych branż niż zachód :) 

Szmergiel - nic mnie nie boli ale już raz kogoś ładnie przepraszałeś :)

#1379 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 luty 2015 - 13:05

STRAJKI ROLNIKOW

W czym problem. Załóż partię Wszystkonaraz Jedyniesłuszną, zdobądź poparcie rolników, bo postulaty masz najwłaściwsze i dokonaj cudu gospodarczego.

Do wszystkich, którzy mają odmienne zdanie od mojego. Skończmy wreszcie tą jałową dyskusję. Wykażcie mi błędy jakie popełniam w prowadzeniu gospodarstwa i wskażcie co mogę realnie zmienić nie zmieniając zawodu tak bym mógł przyznać wam rację. Na razie to tłumaczenie, że nie mam racji, bo nie. Poprę wasze stanowisko i jeszcze podziękuje. Jeśli nie potraficie tego zrobić to zmieńcie swoje zdanie.

Mi wyrzygano błędy że robię w polu C 360 (bo co to za rolnik bez "Dżondyra" 150KM), pracuję za granicą i kupuję ziemię za swoje pieniądze. Nikogo nie obchodzi, że wydajność ze zbóż mam na podobnym poziomie co obszarnik za miedzą, bo najgorsze ziemie u nas są IV klasy. Wytknięto mi też, ze nie zajmuję się tylko rolnictwem. Pewnie to, że nie mam trzody to też wielki błąd. Za to protestujący nie mają sobie nic do zarzucenia, wzorowi gospodarze których źli ludzie z rządu okradają, dając 50% na nowy ciągnik.

Edytowany przez Kaszlak79, 15 luty 2015 - 13:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1380 Share migacz

migacz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 15 luty 2015 - 13:20

STRAJKI ROLNIKOW

Tnij koszty. Warchlakom czy tucznikom piachu w paśnik może przeżyją. Krowom słomę w koryto i może dadzą mleko.