marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

binek    374

 O mnie się nie martwcie, moja gospodarka ma się dobrze.

 

w co tam pykasz? symulator farmy czy jakieś inne? Mój syn też w coś gra, kiedyś pokazywał mi jak krowy samą słomą karmił, a te doiły jak oszalałe. Dochodowość niesamowita, co tydzień nowy FENDT

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

zadałem Ci kiedyś pytanie, jak spadnie cena saletry o 50% to obniżysz cenę pszenicy o 50%?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Parę stron wcześniej napisałem dla czego @krassus wybrał sobie taką nazwę swego profilu.To klasyczny przypadek trolla paranoika.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Krassus to jak twoje gosp. ma się dobrze to idz i pilnuj bo i za twoje się zabiorą a nie na forum się mądrzysz

 

Czekam właśnie żeby skorzystać z okazji i komuś zabrać ale nikt się kwapi do sprzedania. Co za czasy. Wszyscy bankrutują ale nikt nie chce sprzedawać.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

zadałem Ci kiedyś pytanie, jak spadnie cena saletry o 50% to obniżysz cenę pszenicy o 50%?

Tylko że saletra to niewielki ułamek kosztów. A mięso w szynce to koszt podstawowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Krskus nie jest rolnikiem... Kilkanascie stron wcześniej kazał u producenta nawozy kupować... hehe


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Czekam właśnie żeby skorzystać z okazji i komuś zabrać ale nikt się kwapi do sprzedania. Co za czasy. Wszyscy bankrutują ale nikt nie chce sprzedawać.

 

Powtarzasz się bo w innym temacie to samo napisałeś!!!!!!!  jesteś naprawdę nudny i beznadziejny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Tylko że saletra to niewielki ułamek kosztów. A mięso w szynce to koszt podstawowy.

 

A robocizna, utylizacja resztek, dodatki, maszyny, nieruchomości, koszty transportu, podatki, marża, marża sklepu i jego koszty?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Powiedzcie lepiej. Co myślicie o obecnych liderach związków?O Dudzie i Jzdebskim.Bo ja osobiście nie mam do nich zaufania.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Krskus nie jest rolnikiem... Kilkanascie stron wcześniej kazał u producenta nawozy kupować... hehe

 

Mówiłem że to Idiota może jeszcze u producenta sprzęt kupować i omijać pośredników :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Powiedzcie lepiej. Co myślicie o obecnych liderach związków?O Dudzie i Jzdebskim.Bo ja osobiście nie mam do nich zaufania.

 

A od kiedy Ty chcesz politykowi zaufać?????


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Powiedzcie lepiej. Co myślicie o obecnych liderach związków?O Dudzie i Jzdebskim.Bo ja osobiście nie mam do nich zaufania.

 

słabi liderzy słabe strajki  Izdebski umoczony politycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Podaje do wiadomości dla rolników z zamojskiego -      19 02 15 strajk w Sitańcu  o godz 10 zapraszamy rolników ze wszystkich organizacji , kto może przyjechać ciągnikiem będzie mile widziany !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

Są to odważni ludzie którzy nie boja się wyjść przed szereg bo każdy sie boi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

jak by był lider naprawdę jakiś Gość zaufany to by rząd był usrany a tak się nie boją bo wyjechali na Warszawe miała być blokada nie wjechali stoją wyszła policja odwrót i po strajkach, chociaż dobre i to że zorganizowali..... bo by nic się nie ruszyło

Edytowano przez rafooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A robocizna, utylizacja resztek, dodatki, maszyny, nieruchomości, koszty transportu, podatki, marża, marża sklepu i jego koszty?

 

A robocizna rolnika? Upadki? Dodatki do pasz? Maszyny? Nieruchomości? Koszty przechowywania? Podatki? Warunki pogodowe? Zakup stada? Amortyzacja? 

 

Rolnik może do interesu dołożyć ale przetwórca już nie? To dam mu taką radę jak Ty nam: niech zmieni branżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Przede wszystkim liderzy związkowi  działają zbyt późno. Przecież o stratach w górnictwie i rolnictwie  trąbi się od dawna. To nie pół roku. A nawet gdyby to było pół roku to i tak zbyt późno  dochodzi najpierw do rozmów a potem do strajków. Jeżeli miałbym oceniać samych liderów to musze przyznać ,że ich osobiście nie znam a na mediach i prasie polegać nie można. Trzeba jednak pamiętać ,że każdy lider będzie dużo krzyczał jeśli stanie za nim kilkutysięczna obstawa. Po ,moim zdaniem,  słabym przygotowaniu postulatów i słabym przygotowaniu logistycznym rozrzuconych w czasie i terenie blokad można wnioskować ,że działanie w/w panów jest raczej nagłą potrzeba chwili a nie zaplanowaną na sukces akcją. Efektom protestów sprzyjają zbliżające się wybory. Trzeba brać i cieszyć się z każdej pomyślnej decyzji gdyż w czerwcu trudno będzie coś wyrwać rządowi. Ważne aby przez tę trochę słabo przygotowana akcję  nie zniechęcić kolegów rolników i zachować ich zapał na przyszłą ewentualność.

post-27529-0-53525800-1424204526_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Moja propozycja jest taka.Trzeba wykorzystać sytuację że protesty się rozwijają ominąć związki i pokierować protestem oddolnie.@ereksio co ty na to?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MacManus    2

Czekam właśnie żeby skorzystać z okazji i komuś zabrać ale nikt się kwapi do sprzedania. Co za czasy. Wszyscy bankrutują ale nikt nie chce sprzedawać.

 

Widocznie wolą biedę klepać niż sprzedać ojcowiznę komuś takiemu jak Ty.  ;) Przyglądam się Twoim wywodom i coś mi się wydaje, że gospodarzenie u Ciebie wygląda tak, że tata kasą sypie, a synuś w internetach trolluje i nawet nie ma pojęcia o co w tym wszystkim chodzi.  :ph34r:  ^^ 

 

 

A resztę zapraszam jutro na 10:00 do Podgaja na krajową 11 / 22.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jutro na trasie Wieluń Złoczew w miejscowości Ostrówek będzie blokada od 11 do 13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Postulaty też trzeba troszkę uporządkować.Dodać postulat o ograniczeniu pola działania organizacjom takim jak "straż dla zwierząt".Co to za porządki żeby jakaś organizacja pozarządowa w mundurach biegała po gospodarstwach i rolnikom do obór zaglądała.Nie mówiąc o tym ile krwi napsują hodowcom w Skaryszewie na "Wstępach".Na Rzeszowszczyźnie tak hodowcę zaszczuli że kiedy upadł jego krowy przez dłuższy czas się wałęsały po terenie całej gminy.Ale wtedy już obrońcy praw zwierząt nie chcieli krówek przygarnąć bo to już nakłady $ i zwalili problem Wójtowi


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Moje zdanie znasz. Jeszcze nie czas . Jesteśmy zbyt słabi, nawet jeśli zjadą się tysiące. Ze strategicznego punktu widzenia , żeby nie być przegranym na samym początku trzeba mieć zaufanie, siłę ( wielu rolników -cały kraj) i uporządkowane  postulaty. Pierwszy dialog z przeciwnikiem przy stole a nie na ulicy, nie krzykiem lecz perswazją. Gdy nie pomoże zaufanie i siła wielu rolników  dopiero trzeba sięgnąć po metody ostrzejsze a być może najostrzejsze. Akcja musi być szybka, duża i zdecydowana. Nikt nie będzie się oglądał na stojące w kolejce ciągniki. Nasze ciągniki powinny być w ruchu i to na tyle aktywnie ,że byle osobówka nie będzie w stanie ich zatrzymać. Szacuję ,że w 48 godzin będziemy w stanie wymienić ministra a być może rząd. Na ten czas stanąć musi cały kraj.

Sprzyjają nam niskie ceny skupu i wysokie ceny żywności w sklepach. Jeśli macie skrupuły to powiedzcie po co nam minister który sam mówi że nic nie może? Z drugiej strony jeśli zaczną strzelać,  a tylko to będą mogli zrobić to będzie to ich koniec.

Niektórzy mogą pomyśleć ,ze to wszystko już było. Były rozmowy i ludzie się zebrali . Zapytam z czym się zebrali? Każdy region ma inne postulaty. Każda blokada w innym czasie i miejscu. A przede wszystkim brak wybranych osób do stałego kontaktu i informowania rolników.

Nie tak dawno prowadziłem swoją wojnę przeciwko urzędowi który za plecami właścicieli gruntów , chciał ingerować w naszą własność.  Na 42 rolników tylko jeden wyłamał się z walki. Taki sam przykład mamy na agrofoto wiec tym bym się nie przejmował. Jest skutek wiec człowiek nabiera ochoty na coś więcej. Koledzy rolnicy , nie jesteśmy warchołami, nie jesteśmy partyzantami ale tak jak swoje gospodarstwa tak i swój kraj do porządku możemy doprowadzić. Potrzeba trochę czasu i konsolidacji.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Gdyby zaczęli strzelać...... podejrzewam że nie jeden 8tonowy ciągnik znalazłby inne zastosowanie niż tylko prace polowe.....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macase    1

Czekam właśnie żeby skorzystać z okazji i komuś zabrać ale nikt się kwapi do sprzedania. Co za czasy. Wszyscy bankrutują ale nikt nie chce sprzedawać.

Zabrać to ty sobie możesz bagaż na wycieczke a nie ziemie .  Nie pisz zaraz że wszyscy bankrutują, pewnie byś tak chciał. Obawy są o przyszłość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj