Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#1281 Share michal1014

michal1014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 14 luty 2015 - 17:05

STRAJKI ROLNIKOW

Według mnie obecna polityka dotycząca rolnictwa w Polsce to jedna wielka porażka ze strony rządu. Sytuacja wygląda tak: dużo gospodarstw jest takich co brało modernizacje i inne prow-y, Sawicki i inni te programy Unijne zareklamowali i ludzie się na to rzucili, a dla czego się pchali w modernizację, ponieważ zauważyli szansę na rozwój. Przecież każdy chciałby usprawnić sobie pracę w swoim gospodarstwie czy to chodzi o maszyny czy o budynki. A że 100% nie dadzą to trzeba było brać kredyty. Teraz unia to wykorzystuje, nasz rząd liże du.ę Niemcą, Francuzą itd a oni robią z nami co chcą. Do polski wprowadzają syfy a z powrotem zabierają polskie, nie mówię że tak jest zawsze ale są też takie zachowania. Niby unia to jedność a i tak każdy kraj w UE walczy o swoje no prawie każdy oprócz Polski. Prawdę mówiąc i tu nie skłamię w Polsce widzę potencjał i przyszłość jest wielu młodych ambitnych rolników których powinno się wspierać i dbać o nich, ponieważ jak na razie w Polsce nie ma takich szans jak w Niemczech, Francji. A teraz napiszę coś co już tu gdzieś napisałem:                              Jak tak dalej pójdzie...  a na razie na to wygląda............... Polskie świnie wymrą jak mamuty podczas epoki lodowcowej.......... polskie zakłady mięsne będą i tak potrzebowały mięsa na przerobienie kiełbas........... ale już nie będzie tanich Polskich tuczników............. a nasi zachodni sąsiedzi będą mogli windować swoje ceny jak im się będzie podobało a nasz Polski rząd ani piardnie i tak nic z tym nie zrobią, bo im jest wszystko jedno czy polskie czy zagraniczne produkty trafią na stoły, aby tylko oni byli przy sejmowym korycie.!!! A gdy rolnicy będą klepać biedę, która powoli wchodzi do polskich gospodarstw, rozkręci się koło zamachowe które po kolei wyniszczy wiele firm transportowych, usługowych, sklepów rolniczych, handlarzy, zakładów, punkty zaopatrzenia rolnictwa, nawet takie banki oraz CPN-y stracą jakiś procęt dochodów. Bo jak rolnik nie będzie obracał kasiorą to inni nie zarobią, a jak wiemy rolników w Polsce jest duuuuużo. Jak zacznie się od rolnika to już wszystko poleci może i nie od razu, rząd powie nic się nie stało, ale powolutku, powolutku wszyscy to odczują czy miastowi czy ze wsi. To jest tak samo jak w łańcuchu pokarmowym ziarno-kura-lis itp. Można by wiele pisać ale to już......................    :unsure:    :wacko:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 20:09
  •  

#1282 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 14 luty 2015 - 17:08

STRAJKI ROLNIKOW

Ja do tego tematu zajrzałem, bo uważam, że źle się dzieje na polskiej wsi i warto tą sprawę nagłaśniać. Miałem nadzieję spotkać tu sobie podobnych aby móc podyskutować w jaki sposób najlepiej to robić i jakie sprawy są najpilniejsze, a które mogą być załatwiane później. Niestety temat opanowało kilku oszołomów, którzy próbują wmówić pozostałym jak to mają dobrze. Mam do nich pytanie w jakim celu udzielają się w tym temacie skoro ich nie dotyczy? Ja  nie udzielam się w tematach, które są mi obce. Przy okazji prosiłbym o wyjaśnienie poco robić za murzyna za granicą i inwestować w gospodarkę skoro ona przynosi takie za***iste dochody i tak dobrze się dzieje w rolnictwie. Jeszcze jedno, rolnicy wyrażają swoje zdanie publicznie w sposób taki jaki mogą, do osoby która zaproponowała aby lepiej umówili się na ustawkę z ministrem i to sobie wyjaśnili zamiast blokować drogi: skoro pod pseudo szczekasz jak pies Sawickiego to może publicznie wyrazisz swoje zdanie, łatwo nas znajdziesz, czekamy na blokadach.

I to Cię boli że nie spotkałeś TYLKO sobie podobnych ?? Chyba że to temat zamknięty dla danej grupy. Jeśli tak, przepraszam że się wdałem w dyskusję, ale żadnej takiej informacji nie znalazłem. Ja szanuję to, że ktoś ma inne zdanie, choć się z nim nie zgadzam. Po to robić za murzyna za granicą i inwestować w gospodarkę żeby nie ryzykować brania kredytów na rozwój. Na Opolszczyźnie ludzie, a zwłaszcza mniejszość niemiecka, robi tak od wielu lat, dzięki temu widok nowej obory czy zachodniego ciągnika u rolnika na śląskich wioskach nie był niczym szczególnym jeszcze przed wejściem do UE i jej pomocą dla rolnictwa. Chciałem skorzystać ze wsparcia dla małych gospodarstw z PROW, ale policzyłem z żoną że nie warto się bawić, bo te 60 tys. zł odłożymy za rok pracy za granicą i ominą mnie wnioski, papiery, załatwianie i obawa że nie spełnię warunków. Czy tak ciężko to pojąć ?? Czy tylko twoja linia rozumowania musi być poprawna ?? Poza tym, proszę o przytoczenie choć jedynego mojego wpisu, gdzie mówię o tym że jest mi albo wam w tych ciężkich czasach dobrze ??

#1283 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 14 luty 2015 - 17:30

STRAJKI ROLNIKOW

Jak dzieje się źle to należy protestować co ja popieram. Jak ktoś uważa, że niema podstaw do protestów to chyba musi myśleć, że jest dobrze. Dla mnie proste.

Pisałem już, że nie chcę Kasy tylko właściwej polityki długofalowej i dlatego jestem za protestem. Uważasz za normalne konieczność inwestowania z innych źródeł w gospodarstwo aby mogło się ono prawidłowo rozwijać?

Edytowany przez agrofarm2008, 14 luty 2015 - 17:35.

#1284 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 14 luty 2015 - 17:34

STRAJKI ROLNIKOW Chcecie jeszcze większą ilość młodych zachęcać do zostania na wsi?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#1285 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 14 luty 2015 - 17:37

STRAJKI ROLNIKOW

Do kogo to pytanie?

#1286 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 14 luty 2015 - 17:43

STRAJKI ROLNIKOW

1. Patrząc medialnie- protestujący źle zrobili że wyjechali tym co mają najlepsze w garażu- to razi w oczy- jaskrawe kolory ładnych nowych maszyn.

2. Postulat odszkodowań za dziki całkowicie słuszny- te 800zł odszkodowania za ha kukurydzy to tak jakby ktoś się śmiał prosto w twarz szyderczo...

3. Mleko po 1,20- taki rynek u mnie zboże pszenica była sprzedana po 540 gdzie czytając forum na północy było grubo ponad 700, dwa lata temu pszenica dochodziła a nawet przekroczyła 100- ale co z tego powodu mam protestować? Nie  zakładałem i nie zakładam że pszenica będzie cały czas w granicach 100. Natomiast wydaje się że niektórzy mocno zakładali że mleko będzie 1,80 i wyżej...(wiadomo wiadomo mleka nie przetrzymasz w przeciwieństwie do pszenicy).

4. Świnia po 3,5- dlatego już nie trzymamy świń (tylko co dla siebie) zamiast tego mamy trochę byków cena wyższa ogólnie dopłaty do bydła dali nie można narzekać- narazie.

Ogólnie wydaje mi się że nie chodzi o to by cena była wysoka czy niska (na cokolwiek)- chodzi o to by była stabilna trochę przewidywalna. W tedy jeden będzie wiedział że przy jego potencjale nie opłaca mu się czegoś robić a drugi wręcz przeciwnie. Jednak taka natura  świata że tam gdzie duża zmienność to spekulacja na tym zarabia kosztem innych.

#1287 Share wioskowy

wioskowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 luty 2015 - 17:46

STRAJKI ROLNIKOW

Obserwując ostatnio telewizję ,internet i rolników w mojej okolicy starałem się rozgryżć kim są rolnicy którzy nie popierają obecnych strajków.Nie mówię tu o tych którzy nie uczestniczą fizycznie bo poprostu nie mają takiej możliwości ale którzy twierdzą że to nie potrzebne bo jest dobrze tak jak jest.

Można ich podzielić na dwie grupy:

1.Różnego rodzaju powiązania personalne z PSL.Począwszy od najwyższych stanowisk w Warszawie po najniższe w gminach.Rodzinom ,znajomym na tych stanowiskach nie na rękę jest zły rozgłos tuż przed wyborami a jak wiemy obsada tych stanowisk mocno się zmienia przy okazji przegranych wyborów.

2grupa;

Tą grupę najzwyczajniej w świecie nie nawidzę:najzwyklejsi w świecie zazdrośnicy.

Inaczej tego sobie nie mogę wytłumaczyć chyba że  z racji tego że to jest największe forum rolnicze ktoś się podszywa pod rolników żeby skłócic i zmniejszyć w ten sposób skalę protestów

#1288 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 14 luty 2015 - 17:49

STRAJKI ROLNIKOW

Jak dzieje się źle to należy protestować co ja popieram. Jak ktoś uważa, że niema podstaw do protestów to chyba musi myśleć, że jest dobrze. Dla mnie proste.

Pisałem już, że nie chcę Kasy tylko właściwej polityki długofalowej i dlatego jestem za protestem. Uważasz za normalne konieczność inwestowania z innych źródeł w gospodarstwo aby mogło się ono prawidłowo rozwijać?

Jak jest źle, to warto by się było może dokładnie zastanowić dlaczego tak jest. Naprawdę Ci wszyscy protestujący nie mają sobie nic do zarzucenia ?? Ktoś im na siłę wciskał te kredyty ?? Kolega michał1014 pisze, że trzeba było brać kredyty, kredyt to ewentualnie można wziąć a nie trzeba. Jaka to różnica czy wezmę kredyt w banku, dostanę z PROW czy wyłożę z oszczędności zarobionych na etecie na rozbudowę gospodarstwa ?? W każdym przypadku gospodarstwo samo z siebie nie wygenerowało wystarczających środków na rozwój, a jak widać dotyczy to zarówno tego, co ma 10ha jak i tego co ma 100ha. W moim przypadku zaletą jest to, że utopiłem tylko swoje pieniądze. I nie bronię tu bynajmniej ani rządu ani konkretnie Pana Sawickiego.Tak na marginesie, jak jest nam tak dobrze, to co mieliśmy powiedzieć w Opolskim jak w żniwa pszenica była po 440 zł netto?? Czy wtedy hodowcy trzody narzekali, jak zrobili zapasy zbóż paszowych za grosze, bo sporo producentów roślinnych musiała sprzedać plony na pniu?? W mojej wiosce jest kurnikarz, ma 10000 sztuk. Latem zapłacił RSP za tyle i tyle pszenicy paszowej pod warunkiem, że mu przetrzymają to zboże w swoich magazynach. Chłop zrobił zapas na parę miesięcy za połowę tego, co by musiał zapłacić jeszcze 2 lata temu.

I skończcie z tą spiskową teorią tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej.

Edytowany przez Kaszlak79, 14 luty 2015 - 18:02.

#1289 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 14 luty 2015 - 18:06

STRAJKI ROLNIKOW

Jak jest źle, to warto by się było może dokładnie zastanowić dlaczego tak jest. Naprawdę Ci wszyscy protestujący nie mają sobie nic do zarzucenia ?? Ktoś im na siłę wciskał te kredyty ?? Kolega michał1014 pisze, że trzeba było brać kredyty, kredyt to ewentualnie można wziąć a nie trzeba. Jaka to różnica czy wezmę kredyt w banku, dostanę z PROW czy wyłożę z oszczędności zarobionych na etecie na rozbudowę gospodarstwa ?? W każdy przypadku gospodarstwo samo z siebie nie wygenerowało środków na rozwój, a jak widać dotyczy to zarówno tego, co ma 10ha jak i tego co ma 100ha. W moim przypadku zaletą jest to, że utopiłem tylko swoje pieniądze. Tak na marginesie, jak jest nam tak dobrze, to co mieliśmy powiedzieć w Opolskim jak w żniwa pszenica była po 440 zł netto. Czy wtedy hodowcy trzody narzekali, jak zrobili zapasy zbóż paszowych za grosze, bo sporo producentów roślinnych musiała sprzedać plony na pniu. I nie bronię tu bynajmniej ani rządu ani konkretnie Pana Sawickiego.

Dokładnie. W tym celu protest aby pokazać, że jest źle i nakłonić rządzących do działania, które pomoże to zmienić. Nie pakuj wszystkich do jednego worka, ja akurat nie brałem kredytu ani nie wkładałem w gospodarstwo pieniędzy zarabianych gdzie indziej. Zapytam jeszcze raz czy naprawdę uważasz za normalne doprowadzenie do sytuacji, w której sprzedajemy swoje produkty po kosztach, a często też taniej?

Wioskowy - masz rację, innej opcji niema.

Edytowany przez agrofarm2008, 14 luty 2015 - 18:08.

#1290 Share misiek30m2

misiek30m2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 14 luty 2015 - 18:15

STRAJKI ROLNIKOW

Mnie bardzo denerwuje brak solidarności między rolnikami,PSL,PIS ,PO itd.taki podział niszczy możliwość wypracowania jakiejkolwiek długoterminowej polityki dla wsi.

Potrzebny jest jeden silny związek rolniczy,żeby to się zmieniło musi zmienić się mentalność rolników.Rolnicy muszą popierać się nawzajem,nawet na forum ci co nie mają krów,świń,czy sadów twierdzą że protest jest bez sensu. Muszą zrozumieć że  jeżeli krowy,świnie nie zjedzą zbóż to trafią one na rynek,jak wykorczują  sady to na to miejsce posieją zboża które znowu spowodują nadprodukcję.

Proszę tych co krytykują protesty żeby wstrzymali się z swoimi wpisami,na dłuższą metę szkodzą sami sobie ,szargają opinie o rolnikach ukazują podziały na wsi,obniżają wiarygodność także swoją.

Pozdrawiam protestujących.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1291 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 14 luty 2015 - 18:17

STRAJKI ROLNIKOW Nie chce wam psuć zabawy ale wielu liczy na kryzys. Niektórzy młodzi kapitaliści ostrzą sobie zęby na wasze ziemię.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#1292 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 14 luty 2015 - 18:22

STRAJKI ROLNIKOW

Powtórzę jeszcze raz pytanie i czekam na odpowiedź: W jakim celu tacy dobrzy rolnicy jak min. Ty czepiacie się innych zajęć skoro w rolnictwie tak dobrze się wam żyje.

odpowiedź jest banalnie prosta. Gospodarstwo zapewnia mi jakiś poziom życia ale ja chce żeby moja rodzina żyła na wyższym poziomie...dlatego "czepiam się innych zajęć". Dzięki temu mam spokojny sen bo na swoje życie zapracowałem a nie dostałem coś kosztem kogoś innego. Działa to też w drugą stronę - jak dam d*py z jakąś swoją decyzją i ponoszę stratę to sam ponoszę tego konsekwencje a nie rozglądam się za kimś kto zrobił by to za mnie.

@wioskowy urzekły mnie twoje obserwacje - wiec jestem albo z PSL albo zazdroszczę :D. Nie ma co...masz trafny nick....

@Krassus całkowicie się z tobą zgadzam - protestujący niedługo będą mieli większe powody do strajkowania. Z reformami trzeba czekać na kolejne pokolenie....

Edytowany przez ziomster, 14 luty 2015 - 18:27.

#1293 Share misiek30m2

misiek30m2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 14 luty 2015 - 18:24

STRAJKI ROLNIKOW

Nie chce wam psuć zabawy ale wielu liczy na kryzys. Niektórzy młodzi kapitaliści ostrzą sobie zęby na wasze ziemię.

Wasze ziemię? To Ty jesteś rolnikiem beż ziemi?Czy jak?

#1294 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 14 luty 2015 - 18:25

STRAJKI ROLNIKOW Mam ziemię ale ciągle mi mało. A tak będzie może okazja coś dokupić tanio.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#1295 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 14 luty 2015 - 18:32

STRAJKI ROLNIKOW

Co do sytuacji w rolnictwie od 25 lat nikt o rolnictwo nie dbał zaniedbania są poważne ale są do naprawienie wystarczy jeden człowiek który wie czego chce i jak zrobić żeby polska wstała z kolan , możemy być potęgą na skale świata ale podstawa to przywódca

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#1296 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 14 luty 2015 - 18:33

STRAJKI ROLNIKOW

Co tu sie dzieje dobe nie byłem i godzine trzeba czytać te bzdety ,protestujcie ale nie chciejcie za dużo ,rozumiem problem ASF ,szkody dzików ,bobry ceny lepszej za tuczniki nie wywalczycie ,sory zdrożały 0,20 zł lepiej walczcie o kontrole  półtusz ,warchlaków co wjeżdzają do kraju,ceny na tuczniki nie ma u nas przedsiębiorca ma kilka tysięcy świń i wydzierżawia nastepne budynki i wstawia nastepne co o tym sądzi.  A jak MCIKNF pisze prawde o sobie to byście go zjedli ,ja i moi sasiędzi nie narzekają ,to nie potępiajcie nas, Udało nam sie pogoda dopisała plony dobre jakość super.A tym co przekroczyli kwoty o setki tysięcy to bym dał KARE 3 zł od litra bo to oni mnie i innym małym dostawcom zbili cene do  0.97 zł

TRZEKAM NA ODPOWIEDZI JAK MNIE ZAJEDZIECIE

BĘDE PROTESTOWAŁ Z WAMI JAK BĘDĄ MĄDRE I REALNE POSTYLATY

#1297 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 14 luty 2015 - 18:35

STRAJKI ROLNIKOW

Dokładnie. W tym celu protest aby pokazać, że jest źle i nakłonić rządzących do działania, które pomoże to zmienić. Nie pakuj wszystkich do jednego worka, ja akurat nie brałem kredytu ani nie wkładałem w gospodarstwo pieniędzy zarabianych gdzie indziej. Zapytam jeszcze raz czy naprawdę uważasz za normalne doprowadzenie do sytuacji, w której sprzedajemy swoje produkty po kosztach, a często też taniej?

Wioskowy - masz rację, innej opcji niema.

Co nie zmienia faktu, że większość z tych co chcą się rozwijać nie mają na tyle nadwyżek z dochodów gospodarstwa. Piszę to, bo drwisz z ludzi którzy pracują na etacie (już nie ważne gdzie, choć widzę że dla niektórych praca u Holendra czy Niemca to zdrada stanu i ujma na honorze) i z tego rozwijają gospodarstwo, a solidaryzujesz z tymi, co pobrali PROW-y i kredyty. Jest wiele dróg rozwoju, moja w woj. Opolskim nie jest niczym szczególnym. Nie uważam że opisana przez Ciebie sytuacja jest normalna, bo w podobnej sam się znalazłem (moje dochody na czysto: 2012-4300/ha, 2013-2900/ha, 2014-1600/ha). Ja wyszedłem jeszcze na plus, ale być może tylko dlatego, że tych nieszczęsnych kredytów nie ponabierałem, bo to głownie dusi ludzi. Na północy pszenica paszowa po 700, w moich stronach 540. I gdzie tu uczciwość ?? Ale co mam zrobić, wyjechać na ulicę i protestować żeby nasz rząd na MATIF wpłynął ?? Albo lokalnym handlarzom nakazał płacić minimum tyle i ani grosza mniej ??

#1298 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 14 luty 2015 - 18:35

STRAJKI ROLNIKOW

odpowiedź jest banalnie prosta. Gospodarstwo zapewnia mi jakiś poziom życia ale ja chce żeby moja rodzina żyła na wyższym poziomie...dlatego "czepiam się innych zajęć". Dzięki temu mam spokojny sen bo na swoje życie zapracowałem a nie dostałem coś kosztem kogoś innego. Działa to też w drugą stronę - jak dam d*py z jakąś swoją decyzją i ponoszę stratę to sam ponoszę tego konsekwencje a nie rozglądam się za kimś kto zrobił by to za mnie.

@wioskowy urzekły mnie twoje obserwacje - wiec jestem albo z PSL albo zazdroszczę :D. Nie ma co...masz trafny nick....

Jesteś taki głupi czy udajesz, że nie wiesz o co mi chodzi? Zaliczyłbym Cię do tej drugiej grupy w obserwacjach wioskowego - po prostu zazdrościsz innym tego, czego sam nie potrafisz osiągnąć i masz radochę jak mają pod górkę.

#1299 Share misiek30m2

misiek30m2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 14 luty 2015 - 18:37

STRAJKI ROLNIKOW

Co do sytuacji w rolnictwie od 25 lat nikt o rolnictwo nie dbał zaniedbania są poważne ale są do naprawienie wystarczy jeden człowiek który wie czego chce i jak zrobić żeby polska wstała z kolan , możemy być potęgą na skale świata ale podstawa to przywódca

Jestem też takiego zdania ,tylko mały problem ten jeden uczciwy nie dbający o swoją karierę człowiek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1300 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 14 luty 2015 - 18:38

STRAJKI ROLNIKOW

Z pustego to i Salomon nie naleje ...