marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

pawelol111    1337

Widać, że nie możesz pogodzić się z tym, że ceny mleka spadłyby czy by było embargo czy nie. Dwa, chcesz nasz uzależnić od rynku rosyjskiego? Sadownicy przyznają, że to był błąd i teraz będą ty naprawiać a ty chcesz na siłę tam dalej się pchać? Węgrzy lizali tyłek Putinowi, nie chcieli sankcji nakładać na Rosję i tak z nimi nie handlają. Według Ciebie też powinni na naszych polityków to zwalić? A gdy za 2 lata Rosjanie znów nałożą embargo na nas a zanosi się, że tak będzie coraz częściej kogo będziesz obwiniał za to? Znowu polityków naszych za to co robi Putin?

 

Masz takie samo pojęcie o rolnictwie jak o Ukrainie i jej sytuacji geopolitycznej :)

 

 

I w rolnictwie i poza rolnictwem trzeba ciężko pracować bo chlebka nikt darmo nie daje ale skoro już pracujemy to należy się godziwa zapłata. 

 

Jeżeli produkujemy dobro na które jest zapotrzebowanie i dostajemy cenę która nie pokrywa kosztów produkcji bądź cenę która nie pozwala na egzystencję - po przeliczeniu zysku wychodzi że pracowaliśmy za mniejsze pieniądze niż murzyn w afryce to znak że trzeba upomnieć się o swoje bo ktoś nas okrada.

Edytowano przez pawelol111
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Właśnie to nie jest miejsce na pierdolenie farmazonów kto nie umie liczyć,kto umie, kto sie przeliczył. No o ch*j wam chodzi przecież modernizacja zakładała nie tylko wymianę maszyny ale osiągnięcie dzięki niej wzrostu wartości dodanej gospodarstwa. Skoro ktoś pierdział w stołek i czytał wnioski których wykonanoprócz kultury osobistejązkowe to co nikt nie wiedział że zaczniemy więcej produkować. A gdybyśmy nie osiągneli wzrostu ESU to dopieprzyli by nam takie kary że głowa mała. Sami tego od nas wymagali żeby tak było to niech nam teraz zapewnią możliwość zbycia tego co na ich życzenie wyprodukowaliśmy. Po ch*j my wydawaliśmy tyle kasy żeby nam ktoś te wnioski napisał jak to co tam było to się urzędnikom psu na budę zdało. Piszę że ktoś bo sam na 4 wnioski o dofinansowanie 3 razy chodziłem zapłacić do odru bo siedzenie na tym wymagało wiele kosztownego dla mnie czasu i potem mnóstwa poprawek. Ten kto mówi że 3,5 za świnie i 1zł za mleko kryje koszty to niech mi powie a gdzie zysk jakikolwiek. Czy w naszym kraju wszyscy produkują z zyskiem a tylko rolnik musi za***rdalać jak chińczyk za miskę ryżu na dzień?Ja czuję że od jakiegoś dłuższego czasu tak jest. I uwierzcie mi czuje się jak jakiś nie urażając nikogo żebrak który prosi o jałmużnę nasz rząd który ma go w d*pie.

Niestety od wieków nic się nie zmieniło. Chłop zawsze był na samym końcu. Tak też jest i dzisiaj. Praca na drogiej dzierżawie, ceny ziemi wysokie - nieosiągalne dla przeciętnego chłopa. Właściciele folwarków, ci prawdziwi - niegdyś magnateria, mają duże połacie ziemi, zatrudniają chłopów, wysyłają dzieci na prestiżowe zachodnie uczelnie. Dorobkiewicze - tak jak powyżej oprócz kultury jakiejkolwiek - właściciele byłych PGR. Chłop nigdy się nie liczył i nie liczy - smutna prawda. Wmawianie chłopom, że są ważni jest tylko po to by dalej pracowali za darmo. Gdzie są ci profesorowie z SGGW, którzy twierdzą, że trzeba produkować wydajniej bo świat doświadcza głodu. Dlaczego nie wysyłamy nadwyżek dla głodujących w Afryce? Odpowiedź jest prosta - bo nikt za to nie zapłaci. Zazielenienie? To nic innego jak próba ograniczenia produkcji, BO ŻYWNOŚCI JEST ZA DUŻO. Nikt nie chce byśmy produkowali więcej. Sztuką jest wyprodukowanie tanio aby zarobek był jak największy przy minimalnym wkładzie pracy. Niestety większość myśli - wyprodukuję więcej to zarobię więcej. Głupota. Przy takim myśleniu można sobie założyć, że wystarczy 1 zł zysku na tuczniku. Jak zarobić milion? Trzeba wyprodukować ' tylko' milion tuczników :-) . Chłop dalej ma widły, dzisiaj nazywają się inaczej - MF , John Deere, new Holland itp. Nic się nie zmieniło, dalej mamy być najgorsi. Walczmy o swoje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Na jakie dobro jest zapotrzebowanie teraz? Gdyby było zapotrzebowanie to ceny by nie spadły. Sam pracuj na godziwą zapłatę. Jesteś przedsiębiorcą i jeżeli chcesz jeździć teraz w Porsche to kombinuj. Skoro są rolnicy mający dobre samochody, kupują dzieciom mieszkania to znaczy, że się da. Skoro Tobie się nie udaje to pogódź się z tym, zrób coś z tym albo szukaj gdzie indziej szczęścia. Jak na razie to kurczowo trzymasz się jednego i chcesz podporządkować innych pod swoje widzi misie.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Skoro tobie się nie udaje przekręcić światopoglądu innym użytkownikom tego forum to pogódź się z tym i daj wszystkim spokój, by mogli ustalić jaki protest i gdzie, bo od tego ten temat.@pawelol111 przestań karmić trolla bo sraczki dostanie.

Znając dokonania Marka Licyniusza Krassusa to cały twój profil napawa obrzydzeniem. Widocznie lubisz być po stronie ciemności. Lecz jeśli Krassus jest twoim idolem to musisz wziąć pod uwagę to jak skończył swe nędzne życie co mu zrobili Partowie.  

Edytowano przez miszka16

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Dzisiaj o 10 na rynku w Koźminie Wielkopolskim strajk rolników. Ciekaw jestem jak z frekwencją bo jak gadłem ze znajomymi to średnio to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Na jakie dobro jest zapotrzebowanie teraz? Gdyby było zapotrzebowanie to ceny by nie spadły. Sam pracuj na godziwą zapłatę. Jesteś przedsiębiorcą i jeżeli chcesz jeździć teraz w Porsche to kombinuj. Skoro są rolnicy mający dobre samochody, kupują dzieciom mieszkania to znaczy, że się da. Skoro Tobie się nie udaje to pogódź się z tym, zrób coś z tym albo szukaj gdzie indziej szczęścia. Jak na razie to kurczowo trzymasz się jednego i chcesz podporządkować innych pod swoje widzi misie.

 

Już Ci pisałem kilka razy czego oczekujemy od państwa ale do Ciebie jak do ściany. 

 

Dla Twojego spokoju: protestujemy bo uważamy że państwo ma obowiązek nam dopłacić z budżetu bo już nam się robić nie chce. Dodatkowo żądamy żeby kasa pochodziła tylko z podatków dochodowych. Mamy psie prawo rozbijać się Fendtami za państwowe pieniądze bo nam się należy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale w żadnej innej branży nie jest lekko, powstaną olbrzymie kołchozy i hiperfabryki a społeczeństwo będzie tam parobkami za michę, dziś mały przedsiąbiorca chce otworzyć firmę, będzie produkował np bramy, policzy koszty i okaże się że w markecie kupisz taniej gotowy wyrób o 100zł jak jego koszty a gdzie zysk.... To samo rolnicy, ziemia droga, paliwo drogie, nawozy drogie, sprzęt drogi a ceny sami wiecie.... A obszarnik-biznesmen może mieć swoje złoża wapna, firmę transportową, własną stację paliw itd, i weź mu podskocz... A czym się dorobił? Kto oddawał mleko w latach 90-tych do niektórych mleczarni jednego z największych szych rynku rolnego w Polsce ten doskonale wie jakimi sposobami się dorobił, dziś to tylko pomnaża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

i co  wejdzie jakas ustawa ograniczajaca wykup ziemi przez obcokrajowcow ? musi wejsc i tak by niemieli zadnego dostepu do naszej ziemi o to trzeba strajkowac . a ci obcokrajowcy co maja u nas ziemie na wlasnosc powinno sie im wylaczena zrobic na rzecz polskich malych rolnikow typu 30 ha i im sprzedac i tylko taki i bedzie dobrze . a jak uni sie cos nie podoba to trzeba wyjsc z ue i putina przeprosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

Jeśli drażnisz innych rolników  z nudów to jesteś zwykłym ch*jem. Zysk na mleku 20% to granica błędu , który ginie w przypadku upadku, zapalenia wymienia czy innych zdarzeń. Ponadto krówki dnie dają mleka przez cały rok a rolnik nie pracuje tylko na kromkę chleba..

Każda inwestycja , a nawet każdy wydatek codzienny okazuje się większy niż zakładano. Brak opracowań co do rzeczywistych kosztów produkcji i minimalnych cen opłacalności długo będzie zatruwał nam życie.

Co do Krassusa i ziomstera to radzę pomijać, obejść bokiem i robić swoje. Chyba że chcecie wybrać się np. do Koszalina.

 

Nasi dziadkowie walczyli o to żebyśmy mogli otwarcie mówić to co myślimy. To nie Rosja gdzie racja zawsze leży po jednej stronie a każdy kto myśli inaczej kończy w obozie pracy. Jesteśmy na publicznym forum w temacie który nie nazywa się "Gdzie organizujemy strajki" (tu bym się nie wypowiadał) tylko w temacie "STRAJKI ROLNIKÓW", który to temat porusza kwestie ideowe, czy też związki przyczynowo-skutkowe, które do strajków doprowadziły. Wypowiadam się tutaj bo IMHO mój sposób myślenia w jakiś sposób reprezentuje sposób zwykłego obywatela a nie tylko kilkuset tysięcy (tu chyba przesadziłem ale co tam) niezadowolonych rolników. Tak jak ja mogę czytać te twoje prostackie posty o żydach tak ty możesz czytać to co ja piszę - nie podoba się to nie czytaj, nie odpowiadaj, nie komentuj. Szukasz popleczników to załóż swoje forum na które zaprosisz tylko takich którzy myślą tak samo jak ty...

 

dla ciebie "zysk na mleku 20% to granica błędu" a ja bym wiele dał żeby mi bank tyle dał na lokacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan_Zagadka    3

A moim zdaniem to cała polityka jaka jest prowadzona w Polsce to bzdura( mowa tu o monokulturze oraz liczeniu na UE w każdej sytuacji). Przecież komuna to już praktykowała i wszyscy wiemy z jakim skutkiem, ci rolnicy którzy tak mocno strajkują robią to oczywiście z powodu nastawienia na jeden kierunek produkcji który im się zaczyna nie opłacać bo gdyby mieli gospodarstwa wielokulturowe to tak drastycznie ich by to nie dotknęło (wiem co mówię bo sam prowadzę takie gospodarstwo). Głupotą jest to że Sawicki musi pytać rad europejskich o to czy może wypłacić swoim rodakom z polskich funduszy pomoce związane z embargiem czy nie. Nawet te młode rolniki i modernizacje gospodarstw wcale nie są takie ładne jak się je opisuje. Nie będę tu się bardzo wypowiadał bo nie korzystałem z tego ale rozmawiałem z dwoma kolegiami którzy to wzięli i obaj powiedzieli mi to co mówili rolnicy w tv, mianowicie chodzi mi oto że biznesplany które nie zawierają wzmianki o wzięciu kredytu na rozwój są rozpatrywane w drugiej kolejności. Tak po prawdzie mówiąc ja nawet wolał bym żeby tych dotacji nie było, pod warunkiem że budownictwo, rolnictwo, hutnictwo oraz przemysł były by stawiane na pierwszej kolejności. Bo każdy kto zna się choć trochę na ekonomii bądź ma coś pod głową to zdaje sobie sprawę że wszystkie wymienione przeze mnie gałęzie gospodarcze wynikają jedne z drugich. I sprzedawanie tzw bankrutów tu nic nie da bo to co mówił pan Tusk że polska będzie krajem usługowym jest idiotyzmem gdyż mamy bardzo wielki potencjał produkcyjny tylko jak to u nas lepiej sprzedać czyjeś i na tym zarobić. Dlatego popieram strajki jakie będą gdyż uważam że może całe te podejści rządu do wszystkich rolników zmieni 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

 

dla ciebie "zysk na mleku 20% to granica błędu" a ja bym wiele dał żeby mi bank tyle dał na lokacie...

 

Tylko że te 20% stanowi wynagrodzenie za zapieprzanie od świtu do nocy a nie za leżenie bebechem do góry. Ale tego już nie uwzględniasz. Zresztą obecnie 20% to pobożne życzenie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

@pawelol111 to ceny cały czas spadają? bo dopiero co mówiłeś że przez protesty coś drgnęło w tym temacie... (to nie zaczepka tylko pytanie kogoś kto nie śledzi codziennych notowań)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tormelinda    0

Panowie nie czas na udowadnianie kto ma większą racje.Prawda jest taka ,że nasz rząd ma nas daleko i nasze i tak nie wygórowane żądania .Jeśli nie będzie jedności i jednomyślności to nic z tego nie będzie a oto naszym politykom właśnie chodzi aby nastawić jednego przeciw drugiemu. Nie ważne czy mam 5 ha czy 500ha czy jadę C 330 czy JD powinniśmy grać w tej samej drużynie bo jeśli polepszy się temu małemu to dużemu też i vice versa .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Tylko że te 20% stanowi wynagrodzenie za zapieprzanie od świtu do nocy a nie za leżenie bebechem do góry. Ale tego już nie uwzględniasz. Zresztą obecnie 20% to pobożne życzenie... 

 

Ależ na to jest rada. Zmień branżę, rób coś innego. Znajdź frajera na swoją ziemię i ciesz się, że będziesz mógł zarabiać jak człowiek. Czy to takie trudne?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ależ na to jest rada. Zmień branżę, rób coś innego. Znajdź frajera na swoją ziemię i ciesz się, że będziesz mógł zarabiać jak człowiek. Czy to takie trudne?

 

Jest jeszcze lepsze rozwiązanie, na drogi i domagać się polityki prorolniczej - pomocy w szukaniu nowych rynków zbytu, ochrony interesów polskiego rolnika, polityki stonowanej względem Rosji.

 

@pawelol111 to ceny cały czas spadają? bo dopiero co mówiłeś że przez protesty coś drgnęło w tym temacie... (to nie zaczepka tylko pytanie kogoś kto nie śledzi codziennych notowań)

Gdybyś uważnie czytał wiedziałbyś że pisałem o cenie wieprzowiny oraz bydła. Cena mleka ma nadal tendencję spadkową. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

No i zamienić germanizację polskiego rolnictwa na Polskie Rolnictwo i rozwój kraju polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jest jeszcze lepsze rozwiązanie, na drogi i domagać się polityki prorolniczej - pomocy w szukaniu nowych rynków zbytu, ochrony interesów polskiego rolnika, polityki stonowanej względem Rosji.

 

Gdybyś uważnie czytał wiedziałbyś że pisałem o cenie wieprzowiny oraz bydła. Cena mleka ma nadal tendencję spadkową. 

 

I po co? Sprzedajesz teraz drogo, idziesz do pracy i gucio Cię obchodzi ziemia, opłacalność itp. Będziesz się cieszył z taniej żywności dzięki Rosji. Zero kłopotów i protestów. Dlaczego tak bardzo chcesz być tym rolnikiem i cierpieć?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ja mam do spania i jedzenia ale nikt mi za to płacić nie chce. I co teraz? Też mam dostać pensje za to? Nie znam kraju w którym hobby sponsorują.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

@Krassus dlatego nie jesteś prawdziwym rolnikiem - powinieneś zapieprzać od rana do wieczora 365 dni w roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Panowie nie czas na udowadnianie kto ma większą racje.Prawda jest taka ,że nasz rząd ma nas daleko i nasze i tak nie wygórowane żądania .Jeśli nie będzie jedności i jednomyślności to nic z tego nie będzie a oto naszym politykom właśnie chodzi aby nastawić jednego przeciw drugiemu. Nie ważne czy mam 5 ha czy 500ha czy jadę C 330 czy JD powinniśmy grać w tej samej drużynie bo jeśli polepszy się temu małemu to dużemu też i vice versa .

 

jak juz cos to duzemu sie jedynie polepszy a wtedy wchlonie tego malego ot i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ja mam do spania i jedzenia ale nikt mi za to płacić nie chce. I co teraz? Też mam dostać pensje za to? Nie znam kraju w którym hobby sponsorują.

 

Ja też nie znam :)

 

Brzęczysz ciągle o tym samym - idźcie do roboty, sprzedajcie itp. 

Może skomentuj postulaty jakich domagają się rolnicy i odnieś się do protestów rolników w innych krajach oraz działań jakie podejmowane są na zachodzie na rzecz ochrony rolnictwa, wspierania eksportu itp...

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj