Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#1261 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 14 luty 2015 - 11:06

STRAJKI ROLNIKOW

Ja bym tu jeszcze dodał tych którym nie wyszło lub nie dali rady gospodarstw zmodernizować. Teraz patrzą zawistnie na sąsiadów co wzięli prow i coś próbują robić. I kibicują kiedy jednemu z drugim noga się piowinie. Bo taka tez jest natura Polaka. Sam nie będzie robił, bo się nie opłaca, bo nie da rady, bo się nie da. Ale jak ktoś to zrobi to będzie zazdrościł i kciuki trzymał kiedy tamten się przewróci i na jego wyjdzie.

Ja też hodowli nie mam. Ale wiem, że gdy hodowle ludzie pokasują to ja po tyłku dostanę. Bo wszystkiego zboża na mąkę czy kurom nie sprzedam. Ale wielu tu tego nie rozumie.

PS chodolwe kur też może dotknąć jakiś kryzys, choroby itd. I co wtedy?

Jak by mi nie wychodziło to bym pole sprzedał i nie brał udziału w dyskusjach na tym forum. Zwłaszcza zazdroszczę tym co pobrali PROW a teraz na raty nie ma i próbują kolejną daninę wyrwać od państwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 03:57
  •  

#1262 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4138 postów

Napisany 14 luty 2015 - 11:07

STRAJKI ROLNIKOW

Ja to dawno pisałem. Lepiej żeby zacytowali to gdzie proponuję aby sprawę dzików i bobrów rozwiązać ustawą i wskazaniem konkretnie kto ma płacić i kto wyceniać. Oraz to, że zamiast dawać kasę ukraińskim oligarchom. Lepiej wysłać im naszą żywność najlepiej polskimi tirami z przetworzonych w Polsce polskich płodów rolnych.

No i najlepiej jeszcze, żeby ktoś zacytował moją prośbę do pana Sawickiego. Żeby już w tv nie kazał rolnikom wnioski na prow składać. Bo wielu ma problem z tym prowem i kredytami wziętymi na niego. Co sami strajkujący jak i wielu krytykujących strajki nawet na tym forum też nie raz już napisali. A mnie ta gadka w koło już bardzo denerwuje.

PS ciekawe, że nikt z userów ganiących na tym forum rolników, że za dużo na prow sprzętu pokupowali nie krytykuje Sawickiego za te słowa. A tak naprawdę to wielu polityków buduje w mediach wizerunek bogatego rolnika biorącego z ue miliony dotacji na wypasiony sprzęt. W myśl przysłowia rolnik śpi a mu rośnie.

Edytowany przez hubertuss, 14 luty 2015 - 11:22.

#1263 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 14 luty 2015 - 11:19

STRAJKI ROLNIKOW

z tym może być ciężko..ale większe miałbyś szanse jakbyś pojechał do Warszawy rzucać kamieniami w Sejm - na pewno zainteresowałby się tobą jakiś dziennikarz;)

Nie wiem jak komentują w TV zakończenie strajku górników ale IMHO znów związki zawodowe poniosły spektakularną klęskę, ponieważ:

1. za dni strajku górnikom nikt nie zapłaci - no chyba że zrobią to związki zawodowe

2. straty kopalni prawdopodobnie będą musieli odpracować 

3. 14 nie dostaną ze względu na słabą kondycję firmy która się nie zmieni

4. Zagórowski odejdzie bo mimo protestów cieszył się poparciem zarządu i głównych akcjonariuszy, więc znajdzie się dla niego inna posada (a może dostanie jeszcze jakąś odprawę) - gościu zaplusował nieprzejednanym stanowiskiem wobec związków zawodowych

poza tym była okazja do dobrego zarobku na akcjach JSW - jak ktoś może to niech kupuje bo przez jakiś czas akcję będą rosły...

a propos Sawickiego - zawsze robisz to co Ci mówią inni? jego słowa to reklama na którą niektórzy się złapią a reszta nie...

Edytowany przez ziomster, 14 luty 2015 - 11:39.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1264 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4138 postów

Napisany 14 luty 2015 - 11:29

STRAJKI ROLNIKOW

Może i reklama ale raz, że wkurza słuchana po kilka razy dziennie. Tym bardziej gdy ludzie do których on to mówi nie mają kasy. Przecież sami piszecie, że strajkujący za dużo na prow pokupili a teraz nie ma czym płacić. To co Sawicki dobrze radzi czy źle?

Prezes JSW nie nazywa się Waligórski tylko Zagórowski i gdy związkowcy spełnią postulaty zarządu. On odejdzie tak jak chcieli związkowcy. I jeszcze powiem ci, że gdyby rząd nie ustąpił lekarzom a potem górnikom z Holdingu Węglowego. Nie miał bym żalu gdyby nie ustąpił rolnikom. A tak jedni lepsi inni gorsi. Zależy kto jaką grupą nacisku dysponuje.

#1265 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 14 luty 2015 - 11:35

STRAJKI ROLNIKOW

czyli jedyne osiągnięcie górników to odejście prezesa? czy widzisz jeszcze jakieś osiagnięcia tego protestu?  jak na moje więcej stracili niż zyskali...

skąd pewność że kolejny prezes (wybierany przez ten sam zarząd) nie będzie kontynuował polityki poprzednika?

Edytowany przez ziomster, 14 luty 2015 - 11:36.

#1266 Share gregory777778

gregory777778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 luty 2015 - 11:49

STRAJKI ROLNIKOW

Za to dla Ciebie rolnictwo to jechanie na Warszawę "Dżondyrem" z PROW-u. Ja na was też nie liczę, byłeś w szkole, nauczyłeś się liczyć to licz sam na siebie. Ty osiągnąłeś poziom w którym musisz po raz kolejny łapę do państwa wyciągać. Wolę robić na wygnaniu niż w tym samym czasie żebrać pod sejmem o kolejną daninę bo się pomysły pokończyły. Przynajmniej sam sobie pomogę.

kolego ja mam małe gospodarstwo 17ha. nie mam nić na PROW wziente nie mam kredytów i w PEŁNI POPIERAM STRAJK  bo się nie godzę na takom niską cene trzody bo ten postulat mnie dotyczy ale wspieram SOLIDARNIE inne postulaty.

Jak by mi nie wychodziło to bym pole sprzedał i nie brał udziału w dyskusjach na tym forum. Zwłaszcza zazdroszczę tym co pobrali PROW a teraz na raty nie ma i próbują kolejną daninę wyrwać od państwa.

ja nie chce  DANINY tylko żeby PONSTWO  (*RZĄD) BRONIŁ POLSKIEGO RODZIMEGO ROLNICTWA ŻEBY POLSKA BYŁA NIE ZALEŻNA OD INNYCH 

a nasz RZĄD ma na wszystko WYJEBANE i tylko STOŁEK POD d*pą WAŻNY 

a jak dobrze posłuchaćie TV to WSZYSTKIE STRAJKI SĄ NIELEGALNE ( rolników górników ) to ja się pytam JAK W DEMOKRATYCZNYM PANSTWIE WYRAZIĆ SWOJE NIEZADOWOLENIE Z DZIAŁAŃ LUB ICH BRAKU RZĄDU   ?????? 

Edytowany przez gregory777778, 14 luty 2015 - 11:51.

#1267 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 14 luty 2015 - 11:50

STRAJKI ROLNIKOW

Ja do tego tematu zajrzałem, bo uważam, że źle się dzieje na polskiej wsi i warto tą sprawę nagłaśniać. Miałem nadzieję spotkać tu sobie podobnych aby móc podyskutować w jaki sposób najlepiej to robić i jakie sprawy są najpilniejsze, a które mogą być załatwiane później. Niestety temat opanowało kilku oszołomów, którzy próbują wmówić pozostałym jak to mają dobrze. Mam do nich pytanie w jakim celu udzielają się w tym temacie skoro ich nie dotyczy? Ja  nie udzielam się w tematach, które są mi obce. Przy okazji prosiłbym o wyjaśnienie poco robić za murzyna za granicą i inwestować w gospodarkę skoro ona przynosi takie za***iste dochody i tak dobrze się dzieje w rolnictwie. Jeszcze jedno, rolnicy wyrażają swoje zdanie publicznie w sposób taki jaki mogą, do osoby która zaproponowała aby lepiej umówili się na ustawkę z ministrem i to sobie wyjaśnili zamiast blokować drogi: skoro pod pseudo szczekasz jak pies Sawickiego to może publicznie wyrazisz swoje zdanie, łatwo nas znajdziesz, czekamy na blokadach.

#1268 Share gregory777778

gregory777778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 luty 2015 - 11:54

STRAJKI ROLNIKOW

PIĘKNIE UJĘTE !

BRAWO !

Edytowany przez kris14, 14 luty 2015 - 14:01.

#1269 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4138 postów

Napisany 14 luty 2015 - 11:59

STRAJKI ROLNIKOW

Być może to aktyw PSL. Ja tez przyznam szczerze nie rozumiem. Jak rolnik może z takim uporem klepać innym, że źle robią bo strajkują. I jaki ma w tym interes? Sam mieszkam w mieście płacę podatki jako pracownik etatowy. A jednak rozumiem postulaty rolników. Za to kilka osób z uporem maniaka próbuje wtłoczyć innym, że źle robią. Można raz napisać, że ja tego nie popieram, nie rozumiem, nie zgadzam się. Ale tłuc to samo kilka dni.

Ewentualnie zostaje ta druga opcja. Nie potrafili bądź nie chcieli podjąć wyzwania modernizacji. Bo lepiej spokojnie spać bo się nie da. Inaczej nie potrafię wytłumaczyć sobie ciągłego, dzień po dniu przekonywania innych, że nie potrzebnie strajkują. Co ciekawe, żaden nie skrytykuje słów Sawickiego namawiającego by zadłużeni rolnicy dalej brali nowy prow. Choć samych rolników za prow krytykują.

Edytowany przez hubertuss, 14 luty 2015 - 12:01.

#1270 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 14 luty 2015 - 12:15

STRAJKI ROLNIKOW

Ja do tego tematu zajrzałem, bo uważam, że źle się dzieje na polskiej wsi i warto tą sprawę nagłaśniać. Miałem nadzieję spotkać tu sobie podobnych aby móc podyskutować w jaki sposób najlepiej to robić i jakie sprawy są najpilniejsze, a które mogą być załatwiane później. Niestety temat opanowało kilku oszołomów, którzy próbują wmówić pozostałym jak to mają dobrze. Mam do nich pytanie w jakim celu udzielają się w tym temacie skoro ich nie dotyczy? Ja  nie udzielam się w tematach, które są mi obce. 

widzisz @agrofarm2008 ty jesteś "prawdziwym rolnikiem" (z tego co rozumiem to według większości prawdziwy rolnik to taki, który, z różnych powodów, zajmuje się tylko rolnictwem) i, tak jak powiedziałeś, nie musisz znać czy rozumieć innych tematów, które są ci obce. Ja jestem w tej gorszej sytuacji że widzę więcej bo oprócz zajmowania się gospodarstwem pracuje na etacie a także wieczorami bawię się w handlowca. Nie mam do ciebie pretensji o to że, goowno cie obchodzi ile mi potrącają z wypłaty na różne daniny ale dla mnie i mojej rodziny to cholernie ważne. Krew mnie zalewała jak słyszałem żeby społeczeństwo płaciło raty za frankowiczów, żeby sponsorowało górnikom 13,14 i deputaty węglowe oraz 10 letnie gwarancje zatrudnienia, żeby płaciło rolnikom za nadprodukcję mleka czy żeby dopłacać do produkcji trzody chlewnej. Bo między innymi ja będę musiał za to zapłacić. Ciebie to nie obchodzi bo to dalej niż twoja miedza ale ja już nie mam o to pretensji - ty tego nie pojmiesz że w Polsce mieszka trzydzieści parę milionów ludzi i wiekszość z nich ma problemy, może nawet większe niż ty. Nie rozumiesz że rolników jest dwa miliony (a niezadowolonych może z 50%) i żeby im coś dać to komuś trzeba zabrać - to jest ta SOLIDARNOŚĆ? Dla mnie to typowa moralność Kalego....

Edytowany przez ziomster, 14 luty 2015 - 12:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1271 Share gregory777778

gregory777778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 luty 2015 - 13:10

STRAJKI ROLNIKOW

kolego a 13 nauczycielom co dają to za co???

jak jest zakład produkcyjny np. kopalnie i wygeneruje zysk to jak najbardziej dać 13-14 tylko mało ludzi dostrzegą że te 13-14 w kopalni to też prezesi dostają co siędzą na stołkach a ci to maje wieksze pensje nisz normalni górnicy.

i ja ciebie kolego rozumiem bo ja też dorabiałem a teraz już nie bo cienszko jest dopilnować prawidłowo gospodarstwa jak się dzienie 10godz. pracuje i zostałem na gospodarce nie mam kredytów nić na prow nie brałem ale jak mam dokładać do trzody to się robić nie chce

tu chodzi żeby każdy rolnik miał dochód czy ten z kredytem czy ten bez kredytu.

bo to tak jak ty byś na tym ETACIE zarabiał przykładowo 1500zł. jednego miesiąca a na drugi miesiąc twoja wypłata to 750zł. a rachunki i koszta są te same co miesiąc.

Edytowany przez kris14, 14 luty 2015 - 14:03.

#1272 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 939 postów

Napisany 14 luty 2015 - 13:25

STRAJKI ROLNIKOW Na gospodarce bywa ze pracujemy 30 dni w miesiącu, dosyć ciężko, i jeszcze do tego dokładamy. ludzie z miast niech się sobie wyobraz taka sytuacje, ze jezdza caly miesiąc do pracy i jeszcze musza nie wiadomo skad dolozyc jakies pieniądze za to ze pracują, i nie chce sluchac ze można zrezygnować i szukac innej pracy, po po
pierwsze tej pracy nie ma, a po drugie jeśli ktoś przeracowal większość zycia na roli to niby co innego ma robic? nie oszukujmy się w każdej pracy kwalifikacie albo przynajmniej praktyka jest potrzebna,

#1273 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Komputery, Muzyka/Dj-ka

Napisany 14 luty 2015 - 13:28

STRAJKI ROLNIKOW

Witam Kolegów Rolników. Zajmuję się produkcją roślinną i choć nie mam żadnych zwierząt to rozumiem problem który dotyczy tutaj wiekszości obecnych.  Kwoty Mleczne jak w ogule może byc kara za nadprodukcję Mleka? To jest dla mnie niepojęte i nigdy nie zrozumiem tego jak można nakładać kary za to że czegoś jest więcej. Dają dopłaty na to zeby podniesć jakość produkcji a potem KARA. Rolnik ma Gospodarstwo , ma Krowy i produkuje więcej mleka niż zakładał to powinna być nagroda za to że można więcej od innych przeciez Ilość Mleka = Ilość Pieniędzy a ilość pieniędzy przekłada się na bezpieczeństwo i  godne życie a nie tak jak teraz jest że cięzko wiązać koniec z końcem, i trzeba brać następny kredyt aby wcześniejszy spłacić.. Wczoraj byłem W Skupie warzyw i przyglądam się a tu na parkingu stoi 6 tirów z Rosji które przywiozły  warzywa  do polski, No krew mnie zalewa że putin od tak sobie wprowadził na polskę embargo a Polski rząd Jest Bezradny. i Boją się go jak ognia  Czemu Polski Rząd  nie wprowadzi enbarga na Rosje i na inne kraje które psują polską gospodarkę?  tylu rolników zepsuło swoje plony koło mnie 30 ha marchwi poszło pod tależówkę i rolnik nie dostał ani grosza  a niewaidomo czy coś dostanie.  Ja się pytam Gdzie Jest Polski rząd?? Gdzie jaka Kolwiek Reakcja na Protesty? czemu pozwalają  na rujnowanie Rolnictwa czemu firmy z zagranicy sprowadzają sobie  warzywa, węgiel, wmawiając ludziom że nasze produkty sa drosze od tamtych a Rząd nic nie robi  i tylko sobie liczy kasę z akcyzy kiedy w polsce tyle dużo lepszych produktów się marnuję.  Protestujmy  !!! aby  Cały świat zobaczył jaki to Rząd w polsce piękny  tak jak  Sawicki to  Maluje.

Edytowany przez Krisek, 14 luty 2015 - 13:44.

#1274 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 14 luty 2015 - 13:53

STRAJKI ROLNIKOW

Ja do tego tematu zajrzałem, bo uważam, że źle się dzieje na polskiej wsi i warto tą sprawę nagłaśniać. Miałem nadzieję spotkać tu sobie podobnych aby móc podyskutować w jaki sposób najlepiej to robić i jakie sprawy są najpilniejsze, a które mogą być załatwiane później. Niestety temat opanowało kilku oszołomów, którzy próbują wmówić pozostałym jak to mają dobrze. Mam do nich pytanie w jakim celu udzielają się w tym temacie skoro ich nie dotyczy? Ja  nie udzielam się w tematach, które są mi obce. Przy okazji prosiłbym o wyjaśnienie poco robić za murzyna za granicą i inwestować w gospodarkę skoro ona przynosi takie za***iste dochody i tak dobrze się dzieje w rolnictwie. Jeszcze jedno, rolnicy wyrażają swoje zdanie publicznie w sposób taki jaki mogą, do osoby która zaproponowała aby lepiej umówili się na ustawkę z ministrem i to sobie wyjaśnili zamiast blokować drogi: skoro pod pseudo szczekasz jak pies Sawickiego to może publicznie wyrazisz swoje zdanie, łatwo nas znajdziesz, czekamy na blokadach.

BRAWO!!!!!                        a co do tych oszołomów to skrobią strupami w polu ciocia unia nic nie dała a w okolicy masę sprzętu zazdrość dupe sciska ale teraz wielka radość ich , samo zachwyt popadają !  bo gospodarka się rujnuje sąsiedzi w bankach wiszą  aż miło patrzeć jak sąsiad się kończy.  ale panowie kiedyś sinusoida się odwróci  a tych psełdo... globalizacja zeżre do kości

#1275 Share mariuszbonkowo

mariuszbonkowo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 luty 2015 - 14:22

STRAJKI ROLNIKOW ziomster weź się za jedną konkretną robotę a nie innym miejsca pracy zabierasz, ja mam gospodarstwo i tylko tego pilnuje, dla mnie to ty jesteś nikim,ani gospodarzem ani handlowcem tylko gościem co ma kupe znajomości i se robotę znalazł i za naszą kasę się dorabiasz,odnośnie strajków to tobie nikt nie broni też strajkować

#1276 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 14 luty 2015 - 14:41

STRAJKI ROLNIKOW

Gdyby dyskusja miała wyglądać tak jak ty to widzisz czyli wszyscy się z tobą zgadzają to już nie jest dyskusja. Dyskusja, aby miała sens to musi polegać na wymianie różnych poglądów, natomiast dla większości krzykaczy na forum jeśli ktoś jest uważa, że strajk jest zły to staje się  najgorszym wrogiem. Ja sam popieram strajki, ale nie w takiej formie (na tych co blokują drogi zwykłym ludziom, 200 km od siedziby rządu, ciągnikami wartymi miliony, to przydałoby się ZOMO.). Jak widać po tych kilku dniach taka forma nie ma sensu, tylko protest pod siedzibą władz w Warszawie i w urzędach wojewódzkich.

BRAWO!!!!!                        a co do tych oszołomów to skrobią strupami w polu ciocia unia nic nie dała a w okolicy masę sprzętu zazdrość dupe sciska ale teraz wielka radość ich , samo zachwyt popadają !  bo gospodarka się rujnuje sąsiedzi w bankach wiszą  aż miło patrzeć jak sąsiad się kończy.  ale panowie kiedyś sinusoida się odwróci  a tych psełdo... globalizacja zeżre do kości

Przecież z tego co piszecie to można wywnioskować, że już niedługo upadną gospodarstwa, które się szybko rozwijały na kredytach więc co ma się odwrócić? A skoro jesteś taki pewien, że się odwróci to nie rozumiem po co było wypalać tyle ON by dojechać do Warszawy, wystarczy poczekać i opłacalność wróci, nie trzeba testować cierpliwości zwykłych ludzi i żebrać o pomoc do Sawickiego, którego tak nienawidzicie.

Edytowany przez kabus55, 14 luty 2015 - 14:42.

#1277 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 14 luty 2015 - 14:48

STRAJKI ROLNIKOW

widzisz @agrofarm2008 ty jesteś "prawdziwym rolnikiem" (z tego co rozumiem to według większości prawdziwy rolnik to taki, który, z różnych powodów, zajmuje się tylko rolnictwem) i, tak jak powiedziałeś, nie musisz znać czy rozumieć innych tematów, które są ci obce. Ja jestem w tej gorszej sytuacji że widzę więcej bo oprócz zajmowania się gospodarstwem pracuje na etacie a także wieczorami bawię się w handlowca. Nie mam do ciebie pretensji o to że, goowno cie obchodzi ile mi potrącają z wypłaty na różne daniny ale dla mnie i mojej rodziny to cholernie ważne. Krew mnie zalewała jak słyszałem żeby społeczeństwo płaciło raty za frankowiczów, żeby sponsorowało górnikom 13,14 i deputaty węglowe oraz 10 letnie gwarancje zatrudnienia, żeby płaciło rolnikom za nadprodukcję mleka czy żeby dopłacać do produkcji trzody chlewnej. Bo między innymi ja będę musiał za to zapłacić. Ciebie to nie obchodzi bo to dalej niż twoja miedza ale ja już nie mam o to pretensji - ty tego nie pojmiesz że w Polsce mieszka trzydzieści parę milionów ludzi i wiekszość z nich ma problemy, może nawet większe niż ty. Nie rozumiesz że rolników jest dwa miliony (a niezadowolonych może z 50%) i żeby im coś dać to komuś trzeba zabrać - to jest ta SOLIDARNOŚĆ? Dla mnie to typowa moralność Kalego....

Pokaż mi gdzie napisałem, że inni mają dobrze. W każdej profesji jednym jest lepiej, a innym gorzej.

Pokaż mi gdzie napisałem żeby mi ktoś coś dał. Chcę aby zauważono, że jest źle i zmieniono tą złą politykę.

Powiedz ile by Cię kosztowało gdyby nasi politycy nie machali szabelkom przed Putinem.

Powiedz mi o ile więcej zapłaciłbyś podatku gdyby nie wprowadzono zakazu uboju rytualnego.

Powiedz czy taka krzywda by Cię spotkała jeśli zrobiono by porządek z handlem wielkosieciowym i nie tylko ograniczając narzuty i kontrolując uniki od podatków.

Ciągle z uporem maniaka próbujecie nas przekonać, że nie mamy racji, że jest nam tak dobrze a strajkujemy, że inni mają gorzej, często stosując obrażające nas zwroty. Może pora się obudzić.

Powiedziałem że nie wypowiadam się w tematach które są mi obce, a nie że moja wiedza ogranicza się tylko do rolnictwa. Rolnik zajmuje się rolnictwem, a z różnych powodów czepia się innych zajęć nie odwrotnie zapamiętaj sobie.

Powtórzę jeszcze raz pytanie i czekam na odpowiedź: W jakim celu tacy dobrzy rolnicy jak min. Ty czepiacie się innych zajęć skoro w rolnictwie tak dobrze się wam żyje.

I już całkiem na koniec - jak będziesz srał do własnego gniazda to w końcu utopisz się we własnym gównie.

Do kabuss55 to pseudo to od kapuś - ZOMO na Polaków chcesz nasyłać ubeku.

Edytowany przez agrofarm2008, 14 luty 2015 - 14:57.

#1278 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 14 luty 2015 - 14:53

STRAJKI ROLNIKOW

Gdyby dyskusja miała wyglądać tak jak ty to widzisz czyli wszyscy się z tobą zgadzają to już nie jest dyskusja. Dyskusja, aby miała sens to musi polegać na wymianie różnych poglądów, natomiast dla większości krzykaczy na forum jeśli ktoś jest uważa, że strajk jest zły to staje się  najgorszym wrogiem. Ja sam popieram strajki, ale nie w takiej formie (na tych co blokują drogi zwykłym ludziom, 200 km od siedziby rządu, ciągnikami wartymi miliony, to przydałoby się ZOMO.). Jak widać po tych kilku dniach taka forma nie ma sensu, tylko protest pod siedzibą władz w Warszawie i w urzędach wojewódzkich.

Przecież z tego co piszecie to można wywnioskować, że już niedługo upadną gospodarstwa, które się szybko rozwijały na kredytach więc co ma się odwrócić? A skoro jesteś taki pewien, że się odwróci to nie rozumiem po co było wypalać tyle ON by dojechać do Warszawy, wystarczy poczekać i opłacalność wróci, nie trzeba testować cierpliwości zwykłych ludzi i żebrać o pomoc do Sawickiego, którego tak nienawidzicie.

odwróci się i znowu będzie wzrost a ci nie rozwinięci to i tak będą naście lat wstecz...

#1279 Share gregory777778

gregory777778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 luty 2015 - 15:23

STRAJKI ROLNIKOW

jak moje słowa i innych kolegów z forum wam nic nie dają do myślenia to proszę artykuł 

http://wpolityce.pl/...interes-chlopow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1280 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4017 postów

Napisany 14 luty 2015 - 16:08

STRAJKI ROLNIKOW

Czym innym jest dać coś komuś a czym innym wprowadzić odpowiednią politykę. Jeżeli UE i Polska prowadzą taką i taką politykę względem Rosji a rolnik jest jedną z większych grup społecznych która na tym traci najwięcej to powinni te straty pokrywać bądź znaleźć inny rynek. 

Podam Ci przykład: zebranie w gminie - sołtys wsi XXX upominał się w imieniu mieszkańców o pieniądze na remont remizy. Kasę przydzielono ale wraz z sołtysem wsi YYY wójta wyklął bo dla wsi YYY zabrakło kasy na chodnik. Wójt się wkurzył i kasę przeznaczył dla obcej wsi. Stracili mieszkańcy wsi XXX - za kłapanie dziobem sołtysa. Z Rosją jest tak samo. UE wymyśliła sankcje i cuda inne - Rosja wprowadziła embargo. Tracą rolnicy UE. Polska nie umie wybić dzików i zlikwidować ASF. Od nas nikt nie weźmie świń. Od Duńczyka tak. Od Niemca i Francuza też. Rolnik polski nie chce kasy od państwa. Chce jego reakcji na to co się dzieje.