Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 13 luty 2015 - 23:27

STRAJKI ROLNIKOW

Miliony polskich podatników jakoś tego zdania nie podzielają....

Bo tak jak Ty nie rozumia problemu ,tylko czytają nagłówki w prasie i zdawkowe felietony w TV

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 07:48
  •  

#1242 Share MCIKNF

MCIKNF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 luty 2015 - 23:32

STRAJKI ROLNIKOW

taki tam filmik w sprawie tego poparcia

A poniżej taki tam artykuł co o tych protestach myślą niektórzy inni rolnicy :

http://natemat.pl/13...cow-za-swiniaka

Edytowany przez MCIKNF, 13 luty 2015 - 23:33.

#1243 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 13 luty 2015 - 23:33

STRAJKI ROLNIKOW

Zapomniałeś o tym, że Polska to nie jest zamknięty rynek wewnętrzny, a ceny płodów rolnych są zależne do notowań na świecie. Sprzedać zawsze będzie gdzie, na ceny ani ja, ani Ty wpływu nie mamy.

Jak ktoś myśli inaczej to zaraz to kogoś wku...wia - sorry gościu, ale to jest zaściankowość.

Ale ty jesteś [usunięto], sprzedaż za bezcen do monopolisty cargilu który zostanie jako jedyny na rynku.

Czy sąsiadowi z miasta na karmę dla chomika lub sam zjesz. A może już jesz, owies bo jak osioł myślisz.

Edytowany przez kris14, 14 luty 2015 - 13:52.
Pkt. 3.1, 7 dni odpoczynku

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1244 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 13 luty 2015 - 23:40

STRAJKI ROLNIKOW

I co nam po takich stronniczych artykułach .PANOWIE TEMAT O STRAJKU WIĘC PROPONUJĘ IGNOROWAĆ MCIKNF BO TO DO NICZEGO NIE PROWADZI .

#1245 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 13 luty 2015 - 23:42

STRAJKI ROLNIKOW

A jeszcze takie pytanie odnośnie wieku emerytalnego rolników czy są jakieś postulaty z tym związane?

I kiedy na warszawę znowu?

#1246 Share gregory777778

gregory777778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 luty 2015 - 23:57

STRAJKI ROLNIKOW

jak pani Jolanta Pieńkowska widzi że jest tak dobrze na wsi to niech sobie weżnie ha. i pokaże że jej jest dobrze że swinke sprzedaje po 3,50 itd.

tylko nie wim na ile by jej starczyło sił

a po drugie na tym forum dokładnie widać solidarność rolników 

- mi dziki nic nie zniszczyły ale rolników z tym problemem popieram

- ja nie mam krów mlecznych i problemów z niską ceną mleka i kwotami ale rolników z tym problemem popieram

akurat temat trzody chlewnej mnie dotyczy i popieram

a jak dla mnie brakuje jeszcze regulacji na rynku ziemniaka 

taki tam artykuł o ziemniaczkach 

http://www.smakizpol...ich-ziemniakow/

#1247 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 13 luty 2015 - 23:59

STRAJKI ROLNIKOW

Wszyscy antyprotestowi się tu wypowiadający nie są rolnikami, lub są z esbeków, naczelników i PSLowców którym ziemia przyszła lekką ręką najczęściej z grabieży PGR

gregory mnie żaden z postulatów nie dotyczy. Ani krów, ani świń nie mam, kukurydzy w tym roku miałem od ciula i z ha około 3000 zł mi na + wyszło. Dziki stołują się u sąsiadów, zero zniszczeń w mojej kukurydzy. Ale ja wiem że długo ten dobrobyt mój nie potrwa, jak hodowla padnie na pysk. Dlatego też byłem w Warszawie i tam wracam gdy dadzą sygnał.

#1248 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 14 luty 2015 - 00:04

STRAJKI ROLNIKOW

Ten pizduś co artykuł pisał że Ukraińców za świnie nie przehandlujemy nie dopisał że Ukraina pierwsza embargo wprowadziła - i pies ich j..... oraz że wysławiają tam Banderę - pies ich j.... Znak po nich nie zostanie jak ruskich wkurzą. Uprzemysłowiony wschód ukrainy już w rękach ruskich. I DOBRZE!!! 

#1249 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 14 luty 2015 - 00:10

STRAJKI ROLNIKOW

Wszyscy antyprotestowi się tu wypowiadający nie są rolnikami, lub są z esbeków, naczelników i PSLowców którym ziemia przyszła lekką ręką najczęściej z grabieży PGR

a ja cie miałem za człowieka na poziomie - qrde jak to się można na ludziach przejechać...

Ten pizduś co artykuł pisał że Ukraińców za świnie nie przehandlujemy nie dopisał że Ukraina pierwsza embargo wprowadziła - i pies ich j..... oraz że wysławiają tam Banderę - pies ich j.... Znak po nich nie zostanie jak ruskich wkurzą. Uprzemysłowiony wschód ukrainy już w rękach ruskich. I DOBRZE!!! 

akurat Ciebie w tym artykule trafnie scharakteryzowali...własnie to potwierdziłeś

#1250 Share lukbud

lukbud

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 luty 2015 - 00:12

STRAJKI ROLNIKOW

Idioci i na wiejskiej i tu i wogóle istnieją. Wystarczy uczciwość, jakieś wartości ... i już.

Pisałem że jak kasa za szkody które jak nic są na ok 4000 tysie a koło daje 600 bo MOŻE tak zrobić.( To fakty) To powiedz komuś co ma ok 2000zł przychodu za mleko że jest ok w tym podejściu. 

Dwa: MÓJ postulat- Za złe wykonywanie obowiązków urzędnicy odpowiedzą odebraniem premii i zmniejszeniem wypłaty o 30%.  Najlepiej z 8 lat odebrać premie. (I mi nie pierdzielić że komuś z podatków zabiorę) smile.png Pozdrawiam

• 0
  • Idioci i na wiejskiej i tu i wogóle istnieją. Wystarczy uczciwość, jakieś wartości ... i już.

Pisałem że jak kasa za szkody które jak nic są na ok 4000 tysie a koło daje 600 bo MOŻE tak zrobić.( To fakty) To powiedz komuś co ma ok 2000zł przychodu za mleko że jest ok w tym podejściu. 

Dwa: MÓJ postulat- Za złe wykonywanie obowiązków urzędnicy odpowiedzą odebraniem premii i zmniejszeniem wypłaty o 30%.  Najlepiej z 8 lat odebrać premie. (I mi nie pierdzielić że komuś z podatków zabiorę) smile.png Pozdrawiam

• 0
    • Multi cytowanie
    • Edytuj
    •  
    • Idioci i na wiejskiej i tu i wogóle istnieją. Wystarczy uczciwość, jakieś wartości ... i już.

• 0
      • Multi cytowanie
      • Edytuj
      •  

• 0

• 0

• 0
          • Multi cytowanie
          • Edytuj
          •  
          •  
        • Multi cytowanie
        • Edytuj
        •  
        •  
  • Multi cytowanie
  • Edytuj
  •  
  •  

dajcie spokój szkoda nas tu juz władza chyba przylazła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1251 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 14 luty 2015 - 00:25

STRAJKI ROLNIKOW

a ja cie miałem za człowieka na poziomie - qrde jak to się można na ludziach przejechać...

Jeśli nic się nie zmieni wspomnisz moje słowa gdy będziesz szukał pracy bo gospodarstwo w żadnej dziedzinie nie będzie opłacalne, bez względu czy przy 10 czy przy 100 ha. Przeżyją najwięksi i najbogatsi. Chyba że masz z 800 ha, prowadzisz skup zbóż, sprzedaż nawozów na 4 powiaty i już raczej nie nazywasz się gospodarstwem rodzinnym a dobrze zorganizowaną spółką która skrupulatnie mnoży miliony ulokowane już na koncie a nie tylko w majątku trwałym, bo te ostatnie też padną jak betka.

#1252 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 14 luty 2015 - 08:13

STRAJKI ROLNIKOW

akurat Ciebie w tym artykule trafnie scharakteryzowali...własnie to potwierdziłeś

Ciebie scharakteryzowali między innymi w tym: http://www.naszswiat...-stereotyp.html

W Polsce źle się dzieje, rząd jest skorumpowany, dobre projekty ustaw leża nietknięte, nikt nie słucha specjalistów choćby z Centrum im. A. Smitha, nie są kopiowane rozwiązania w rolnictwie choćby z Niemiec... Ale Ty i tak powiesz że jest dobrze i że jak ktoś ma źle to jego wina. 

#1253 Share gregory777778

gregory777778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 luty 2015 - 08:22

STRAJKI ROLNIKOW

gregory mnie żaden z postulatów nie dotyczy. Ani krów, ani świń nie mam, kukurydzy w tym roku miałem od ciula i z ha około 3000 zł mi na + wyszło. Dziki stołują się u sąsiadów, zero zniszczeń w mojej kukurydzy. Ale ja wiem że długo ten dobrobyt mój nie potrwa, jak hodowla padnie na pysk. Dlatego też byłem w Warszawie i tam wracam gdy dadzą sygnał.

kolego w pełni ciebie popieram w twoich słowach

ja wcześniej pisałem że między prawdziwymi rolnikami musi być SOLIDARNOŚĆ 

#1254 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 14 luty 2015 - 09:57

STRAJKI ROLNIKOW

a jak będzie coś wywalczone na strajkach to ci co TERAZ KRYTYKUJĄ to PIERWSI POLECĄ 

Ja tam za niczym nie polecę. Dziki mi szkód nie zrobiły, trzody nie mam a z PROW-u nic nie brałem. Nie mam też kredytów. Tak że bez obaw, nic nie wezmę bo nic mi się nie będzie należało. Opolszczyzna nie wydziera mordy że żniwa pszeniczne trwały w 2014 do połowy września.

I co nam po takich stronniczych artykułach .PANOWIE TEMAT O STRAJKU WIĘC PROPONUJĘ IGNOROWAĆ MCIKNF BO TO DO NICZEGO NIE PROWADZI .

Może po to żeby mieć świadomość że część rolników się z tym nie zgadza ?? Tak dla obiektywnego spojrzenia. Dla kogoś twoje myślenie jest stronnicze.

W Polsce źle się dzieje, rząd jest skorumpowany, dobre projekty ustaw leża nietknięte, nikt nie słucha specjalistów choćby z Centrum im. A. Smitha, nie są kopiowane rozwiązania w rolnictwie choćby z Niemiec... Ale Ty i tak powiesz że jest dobrze i że jak ktoś ma źle to jego wina.

Załóż partię, zdobądź poparcie, wygraj wybory, wejdź do parlamentu, zdobądź większość lub utwórz sensowną koalicję i będziesz mógł zmiany wprowadzać.

Edytowany przez Kaszlak79, 14 luty 2015 - 10:08.

#1255 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 14 luty 2015 - 10:11

STRAJKI ROLNIKOW

Nikt tu nie liczy na takich jak ty , my walczymy o godny byt dla ludzi którzy wiążą przyszłość z prawdziwym rolnictwem . Tacy co udają rolników nie są potrzebni, bo  dzisiaj  rolnictwo nie polega na drapaniu pola sześćdziesiątką.

Nie dawno śmiano się z nas i pokazywano konia , teraz jak został przełamany obraz polskiego rolnika to też nie dobrze . 

Niczego nie osiągnąłeś w rolnictwie bo robisz za parobka na wygnaniu a szczekasz jakbyś był kwiatem tej ziemi .

Edytowany przez marko-kolo, 14 luty 2015 - 10:14.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1256 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 14 luty 2015 - 10:16

STRAJKI ROLNIKOW

Bo Polak to taki głupi człowiek... Zazdrość zazdrość i jeszcze raz zazdrość...

#1257 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 14 luty 2015 - 10:28

STRAJKI ROLNIKOW

Nikt tu nie liczy na takich jak ty , my walczymy o godny byt dla ludzi którzy wiążą przyszłość z prawdziwym rolnictwem . Tacy co udają rolników nie są potrzebni, bo  dzisiaj  rolnictwo nie polega na drapaniu pola sześćdziesiątką.

Nie dawno śmiano się z nas i pokazywano konia , teraz jak został przełamany obraz polskiego rolnika to też nie dobrze . 

Niczego nie osiągnąłeś w rolnictwie bo robisz za parobka na wygnaniu a szczekasz jakbyś był kwiatem tej ziemi .

Za to dla Ciebie rolnictwo to jechanie na Warszawę "Dżondyrem" z PROW-u. Ja na was też nie liczę, byłeś w szkole, nauczyłeś się liczyć to licz sam na siebie. Ty osiągnąłeś poziom w którym musisz po raz kolejny łapę do państwa wyciągać. Wolę robić na wygnaniu niż w tym samym czasie żebrać pod sejmem o kolejną daninę bo się pomysły pokończyły. Przynajmniej sam sobie pomogę.

Edytowany przez Kaszlak79, 14 luty 2015 - 10:54.

#1258 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 14 luty 2015 - 10:50

STRAJKI ROLNIKOW

ja mam wrażenie że rolnicy lepiej wychodzili na "drapaniu pola sześćdziesiątką" niż na korzystaniu z narzędzi (dopłaty, SAPARD-y, PROW-y, kredyty itd) których nie rozumieją..

#1259 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 luty 2015 - 10:55

STRAJKI ROLNIKOW

Ja bym tu jeszcze dodał tych którym nie wyszło lub nie dali rady gospodarstw zmodernizować. Teraz patrzą zawistnie na sąsiadów co wzięli prow i coś próbują robić. I kibicują kiedy jednemu z drugim noga się piowinie. Bo taka tez jest natura Polaka. Sam nie będzie robił, bo się nie opłaca, bo nie da rady, bo się nie da. Ale jak ktoś to zrobi to będzie zazdrościł i kciuki trzymał kiedy tamten się przewróci i na jego wyjdzie.

Ja też hodowli nie mam. Ale wiem, że gdy hodowle ludzie pokasują to ja po tyłku dostanę. Bo wszystkiego zboża na mąkę czy kurom nie sprzedam. Ale wielu tu tego nie rozumie.

PS chodolwe kur też może dotknąć jakiś kryzys, choroby itd. I co wtedy?

Edytowany przez hubertuss, 14 luty 2015 - 10:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1260 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 14 luty 2015 - 10:56

STRAJKI ROLNIKOW

@hubertuss już ciebie cytują:

http://natemat.pl/13...-unijne-dotacje

coś mi sie zdaje że kolega zrobi polityczną karierę;)