Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#1201 Share mariuszbonkowo

mariuszbonkowo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:26

STRAJKI ROLNIKOW mam na myśli gościa o pseudo mciknf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 09:48
  •  

#1202 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 luty 2015 - 22:28

STRAJKI ROLNIKOW to przestanmy zywic... w mgnieniu oka sytuacja sie zmieni....

#1203 Share MCIKNF

MCIKNF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:29

STRAJKI ROLNIKOW

@mciknf tylko czekam az kazdy zrezygnuje z hodowli i zacznie zbozem obsiewac wszystko zobaczymy po ile wtedy sprzedaz swoje plony....

Najwięksi sobie spokojnie poradzą. Problemem polskiego rolnictwa jest duże rozdrobnienie.

#1204 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:31

STRAJKI ROLNIKOW

Podaj  gminę  i numery działek resztę sobie sprawdzę sam. KW uregulowane??? O jakiej elektrowni mówisz???

#1205 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 luty 2015 - 22:31

STRAJKI ROLNIKOW chlopie nie pier**l bo wogole takiej opcji nie ma.... i ciesz sie poki mozesz ze zboze drogie bo zawsze takie nie bedzie (niestety)...

#1206 Share MCIKNF

MCIKNF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:32

STRAJKI ROLNIKOW

Podaj  gminę  i numery działek resztę sobie sprawdzę sam. KW uregulowane??? O jakiej elektrowni mówisz???

Taaa i co jeszcze, może czerwony dywan pod nogi... ?

#1207 Share gregory777778

gregory777778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:34

STRAJKI ROLNIKOW

Witam , panowie właściwie to czego protestujecie , ten rok był udany rzepak ok 5t pszenica ok 9t buraki o 70 t

ceny może deko niższe niż w roku poprzednim ale plon lepszy, powiem że te czasy będziemy wspominać bo do tej pory nie było czego narzekać. Sprawa następna to kary za kwoty moim zdanie powinny być i to płatne jednorazowo ja odstawiłem buraki ponadplanowe dostałem za nie po 7zł , a planowe 16,5 zł to tez jest dla mnie kara zapłacona jednorazowo . Współczułbym hodowcom świnek rzeczywiście ceny niskie , ja hodowli nie posiadam gospodarstwo ok 60 ha kredyty mam ale z głową , tak naprawdę niektórym to już od lat źle i się nie opłaca pozdrawiam

kolego ja hoduje świnki i uprawiam ziemniaki w zeszłym roku to ziemniaka jadalnego sprzedawałem po 10 zł za 15kg. ( w 15kg. workach ) a w tym roku 3zł. za 15 kg.i jeszcze w mojich stronach susza było i ziemniaka nakopałem 15ton. z ha. a w zeszłym roku to nakopałem 30ton. z ha

#1208 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:36

STRAJKI ROLNIKOW

A dlaczego nikt nie przyjmnie ?? Czy praca poza rolnictwem to jakaś ujma ?? A może, niczym jak bohater popularnego serialu komediowego, "nie ma w tym kraju pracy dla ludzi z ich wykształceniem" ??

praca poza rolnictwem nie jast ujmą ale kto przyjmnie do pracy osobe w wieku 40 czy 50 lat bo nie stety w moim regionie takowych miejsc brak pn.mazowsze  .A jeżeli chodzi o wykształcenie to dziś jest mało istotne ważne są znajomości ja  sam mam wyższe -markietig i reklama i też bym miał problem ze znalezieniem pracy tym bardziej w wieku 30 +

#1209 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:38

STRAJKI ROLNIKOW

MCIKNF przestań cwaniakować dostałeś za darmola gospodarkę po mamusi  pod miastem sprzedałeś kilka działek żyjesz z dopłat i wydaje sie tobie że już wszystko masz tylko z rozumem chyba u Ciebie kiepsko,moze do szkoły  bys poszedł i ekonomi się pouczył  .

#1210 Share MCIKNF

MCIKNF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:40

STRAJKI ROLNIKOW

praca poza rolnictwem nie jast ujmą ale kto przyjmnie do pracy osobe w wieku 40 czy 50 lat bo nie stety w moim regionie takowych miejsc brak pn.mazowsze  .A jeżeli chodzi o wykształcenie to dziś jest mało istotne ważne są znajomości ja  sam mam wyższe -markietig i reklama i też bym miał problem ze znalezieniem pracy tym bardziej w wieku 30 +

Rozdrobnienie wyższego wykształcenia - a w zasadzie jego rozmienienie na drobne można w pewnym sensie porównać do rozdrobnienia gospodarstw w Polsce. I jedno i drugie daje coraz mniejsze dochody....

Jakby studia były elitarne, to by nie było problemu z bezrobotnymi magistrami, po "uczelniach" na jakichś zadupiach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1211 Share gregory777778

gregory777778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:41

STRAJKI ROLNIKOW

ja nie mam żadnych kredytów nie brałem nić nigdy na PROW a strajki jak najbardziej popieram bo produkować coś z stratą albo inaczej w jednym roku za ziemniaka jadalnego po 10zł za 15kg. a w tym 3zł. za 15kg ta sama robota tylko zysku brak

i jak słysze jak nasz minister rolnictwa nic nie może pomuc bo jest wspólna polityka rolna to ja się pytam po jaki h*j on jesr nam potrzebny jak niest nie kompetentny i nić nie może 

Edytowany przez gregory777778, 13 luty 2015 - 22:43.

#1212 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 luty 2015 - 22:43

STRAJKI ROLNIKOW @mciknf ty naprawde czlowieku masz cos ze lbem....

#1213 Share MCIKNF

MCIKNF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:44

STRAJKI ROLNIKOW

MCIKNF przestań cwaniakować dostałeś za darmola gospodarkę po mamusi  pod miastem sprzedałeś kilka działek żyjesz z dopłat i wydaje sie tobie że już wszystko masz tylko z rozumem chyba u Ciebie kiepsko,moze do szkoły  bys poszedł i ekonomi się pouczył  .

Dostałem za darmo, tylko co z tego? Większość rolników ziemię dostała za darmo po rodzicach. Działek żadnych jeszcze nie sprzedałem, a z ekonomią to chyba u Ciebie kiepsko, skoro nie dotarło jeszcze że z rozdrobnienia hodowli świń jedyny zysk to ten gnój, który Ci zostaje.

#1214 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 13 luty 2015 - 22:45

STRAJKI ROLNIKOW

Panowie bo mówicie apropo zboża przy cenie węgla na poziomie 850 zl powiem wam że przy cenie pszenicy na poziomie 40-45 zł nie sprzedaję, zbieram i pale w piecu może wam się wyda dziwne ale liczyłem i powiem zostaje jeszcze wam grosz taka prawda także za nie dlugo będzie się można uniezależnić od opału całkowicie

#1215 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:45

STRAJKI ROLNIKOW

Co wy sie uczepiliscie tak tych ciągników. Zgadzam sie z tym ze niektorzy szaleli na punkcie PROW i troszke sie przeliczyli. U mnie ten przypadek nie występuje, nie mam ani złotówki kredytu ale ludzie uważacie że sytuacja w rolnictwie jest dobra? Przecież ziemniak 8gr tucznik 3,50 żyto 30zł przeciez kazdy normalny czlowiek wie ze do takiej produkcji trzeba dokladac i nie tylko wtedy gdy ma sie PROW na glowie ale nawet gdy ma sie stara 30 stke pod wiatą bez grosza zadłużenia. 

Mam taką samą sytuację jak Ty. Ani złoty kredytu, pod wiatą C 360 i stary Ford Transit. Dostałem w tym roku za pszenicę 580 netto za tonę, przez porosty wyplute z kombajnu i 3 tygodnie deszczu na przemian ze słońcem wydajność z 1ha gorsza jak w 2013, a 2014 był rekordowy pod względem plonów, ledwo mi się udało zebrać. I tak się cieszyłem że nie trzeba było suszyć. Potem cała jesień czekania żeby cena cokolwiek drgnęła (w żniwa płacili 440 netto ...). W tym roku zysk netto z ha 1600 zł z dopłatą, nędza. A spóźniłem się z pogodą 3 dni. Pomimo to nie jęczę jak to źle, zysk netto wciąż miałem. Kto by mi dał te 10 tys. ??

to przestanmy zywic... w mgnieniu oka sytuacja sie zmieni....

I nasypiesz sobie tego swojego zboża w kieszenie ze szczęścia, a mleka do gumofilców nalejesz?? Nie będziesz karmił Ty, zrobi to za Ciebie kto inny i jeszcze Ci za to podziękuje.

Jakby studia były elitarne, to by nie było problemu z bezrobotnymi magistrami, po "uczelniach" na jakichś zadupiach.

100% racji.

Edytowany przez Kaszlak79, 13 luty 2015 - 22:53.

#1216 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 luty 2015 - 22:50

STRAJKI ROLNIKOW @kaszlak i widzisz myslimy podobnie... napisalem to tylko po to aby kogos sprowokowac.... niestety w naszej sytuacji nie ma wyjscia i nie nalejemy sobie mleka do filcakow... musimy sprzedawac to co jest po tyle ile jest i dlatego ten strajk jest potrzebny jak d*pa do srania..... coraz wiecej osob mnie zaczyna wk***iac na tym forum

#1217 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:50

STRAJKI ROLNIKOW

kolego kaszlak ja kupilem zetora ale za oszczednosci w dobrym roku nigdy nie pomyslalem o  PROW bo nienawidze wiazac sie zadluzeniem i nigdy tego nie zrobie ale panowie naprawde wychodzmy coraz wiecej na drogi

#1218 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:51

STRAJKI ROLNIKOW

Rozdrobnienie wyższego wykształcenia - a w zasadzie jego rozmienienie na drobne można w pewnym sensie porównać do rozdrobnienia gospodarstw w Polsce. I jedno i drugie daje coraz mniejsze dochody....

Powiedział cwaniaczek co tatuś i mamusia dała kasę na studia.Ciekawe czy przy tej opłacalności jaka jest teraz ty swoje dzieci wyślesz na studia do ameryki no chyba że gospodarkę sprzedasz ale to tylko na krótką metę.Rozum naszej premier co za komuny się wykształciła a teraz pali głupa na całym froncie Tylko do obory z nią żeby obornik od tuczników wywalała dopiero by coś zrozumiała.

#1219 Share MCIKNF

MCIKNF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:52

STRAJKI ROLNIKOW

coraz wiecej osob mnie zaczyna wk***iac na tym forum

Tak ? Myślałem, że jesteś zbyt szlachetny żeby się złościć :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1220 Share gregory777778

gregory777778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:53

STRAJKI ROLNIKOW

Powiedział cwaniaczek co tatuś i mamusia dała kasę na studia.Ciekawe czy przy tej opłacalności jaka jest teraz ty swoje dzieci wyślesz na studia do ameryki no chyba że gospodarkę sprzedasz ale to tylko na krótką metę.Rozum naszej premier co za komuny się wykształciła a teraz pali głupa na całym froncie Tylko do obory z nią żeby obornik od tuczników wywalała dopiero by coś zrozumiała.

100% racja