Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:20

STRAJKI ROLNIKOW

Widzę, że najwięcej do powiedzenia mają tu prawdziwi rolnicy z krwi i kości: jeden gospodarzy w Holandii, drugi podgląda wieś przez gospodarstwo wuja... Są chłopaki w temacie, znają się na rzeczy, prawdziwi praktycy... :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 16:28
  •  

#1142 Share gregory777778

gregory777778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:22

STRAJKI ROLNIKOW

100% racji popieram 

#1143 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:22

STRAJKI ROLNIKOW

@kaszlak Osoby mające DG nie związane z gospodarstwem rolnym także mają możliwość korzystania z dofinansowań. I to całkiem sporą. Te kolorowe zabawki to są narzędzia pracy. To tak jak ja bym był zazdrosny że jakiś delikwent który ma DG dostał pomoc na zakup frezarki numerycznej za kilka stówek.

#1144 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:25

STRAJKI ROLNIKOW

Tylko po H%# było budować obory na 150 sztuk z 2 robotami skoro nie było kwoty? Lepiej już trzymać stado 30-50 sztuk a jak jest nadmiar pola to obsiać pszenicą i pieprzyć LELY i banki razem.

#1145 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:28

STRAJKI ROLNIKOW

Nie widzisz że protestują właśnie Ci w ciągnikach "za miliony" i z ziemią po "pińcet" ??

Straty wyrządzone przez zwierzynę to fakt, niska cena dusi hodowców, ale jak by nie było tych drogich ciągników i ziemii to rolnicy nie odczuwaliby tak tego dotkliwie.

Część z nich przeinwestowała a dalej "gębę drze" za co spłaci kolejne kredyty bo nowy PROW oferują. A Ja zapytam, kto kazał z niego korzystac ?? Mnie też manił pracownik lokalnego biura doradczego (ojca znajomy), że jest taki fajny program, że spełniam warunki, że najpierw 60 tys., a w przyszłości 200 tys. do wzięcia. I jakoś się nie skusiłem ...

Widzę, że najwięcej do powiedzenia mają tu prawdziwi rolnicy z krwi i kości: jeden gospodarzy w Holandii, drugi podgląda wieś przez gospodarstwo wuja... Są chłopaki w temacie, znają się na rzeczy, prawdziwi praktycy... :D

Ty wolisz w tym samym czasie wymachiwać sztachetą wyrwaną w płotu i drzeć mordę że biedny jesteś.

Nie skusiłeś się a teraz żal ci d*pę ściska i wypisujesz jakieś farmazony.

A takim jak Ty d*pę ściska bo na ratę nie ma i wylewasz swoje żale.

@kaszlak Osoby mające DG nie związane z gospodarstwem rolnym także mają możliwość korzystania z dofinansowań. I to całkiem sporą. Te kolorowe zabawki to są narzędzia pracy. To tak jak ja bym był zazdrosny że jakiś delikwent który ma DG dostał pomoc na zakup frezarki numerycznej za kilka stówek.

To jednak rolnictwo jest jak do tej pory największym beneficjentem kasy Unijnej. Poza tym, to nie osoby mające DG które skorzystały z pomocy protestują tylko rolnicy z maszynami na PROW i ziemią za absurdalne pieniądze.

Edytowany przez Kaszlak79, 13 luty 2015 - 20:38.

#1146 Share rolnik19214

rolnik19214

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:31

STRAJKI ROLNIKOW 13.01.2015 protest piotrkow tryb

#1147 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:31

STRAJKI ROLNIKOW

Nie skusiłeś się a teraz żal ci d*pę ściska i wypisujesz jakieś farmazony.

#1148 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:32

STRAJKI ROLNIKOW

Napisz mi, któremu "miastowemu" właścicielowi firmy państwo dopłaca gdy chce kupić np. nową koparkę za 200 tys.zł ?? To też jego narzędzie pracy. I nie pisz mi tylko o "grubych" 20 tys. zł z UP na założenie nowej działalności, bo po piewsze beneficjentami PROW-u są nie tylko nowo powstałe gospodarstwa, a po drugie te 20 tys. nijak ma się do pomocy dla "biednych" rolników liczonych nieraz w setkach tysięcy. Masz rację, należałoby rzeczowo spojrzeć na temat a nie biadolić jak mi źle bo ja rolnik jestem i za mało dostaję od wszystkich.

Jeśli czegoś nie wiesz to nie znaczy że tego nie ma .

http://www.dotacjusz...jej-firmie.html

http://info.wyborcza...owe technologie

Edytowany przez marko-kolo, 13 luty 2015 - 20:34.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1149 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:35

STRAJKI ROLNIKOW

Skurwysyństwem jest to że dziki niszczą uprawy i to że nie ma długofalowej polityki rolnej chroniącej nas przed nędzą świni z danii. Jak można pracować i potem sprzedać swój produkt poniżej kosztów a cena przetworzonego nie spadła...

#1150 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:35

STRAJKI ROLNIKOW

Oglądałem przed chwila Piaskiem po oczach w tv tvn24. Media chca zajechać przewodniczacego strajków i podzielic rolników na zwolenników i przeciwnikow Sławomira Izdepskiego i z tego co widze na tym forum to im sie to udaje. Wielu najeżdża na Izdepskiego. Koledzy was trzeba uznać za ZDRAJCÓW spolecznosci rolniczej a zarazem idiotów. Żeby nie ten czlowiek zadne manifestacje nigdy by sie nie odbyły. I dzieki takim jak wy ZDRAJCY  dzisiaj ta branża tak własnie wygląda. I żeby żaden z was nigdy nie wyciągnał ręki po jakąś złotówke wywalczona pod skrzydłami Sławomira Izdepskiego bo gwarantuje że Wam ją obetniemy. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share karol6130

karol6130

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:jak każdy polak wszystko

Napisany 13 luty 2015 - 20:36

STRAJKI ROLNIKOW

mem z dzikami śmieszny ale jak frajerzy nie posieją kukurydzy to i dzik pójdzie do miasta na strajk bo nie będzie miał z czego żyć a jak pójdzie to będzie asf na wiejskiej i na jesieni przeprowadzimy selekcje przy korycie najlepiej wszystkich bez wyjątku  to wtedy by ł by cyrk na afery czasu antenowego mediom by zabrakło 

a tak poważnie to strajk jest chyba już na finiszu bo górnicy prawie skończyli swój bo są zastraszani i się włączył do nich Bronek możliwe że i rolnikom pomoże bo poczuł  zagrożenie ze strony Dudy ale się nie łudzimy jedyne co może zrobić to są dziki a reszta to wolny rynek można by było spróbować wciągnąć w ten konflikt panią Ogórek w końcu lewica to socjaliści ale w tedy zrobiła by się szopka polityczna a to by nam nie pomogło 

Duńczycy się tłumaczą i bronią to nich powiedzą ile kupionych tuczników było naszych ras rodzimych Polskich

#1152 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:42

STRAJKI ROLNIKOW

Widzisz, tacy "pseudorolnicy" a sobie radzą i nie narzekają. A ci "prawdziwi rolnicy z krwi i kości" szantażem dopominają się aby ich społeczeństwo finansowało (qrde, to takie żebractwo trochę). Trochę "przygeneralizowałem" ale nie chce mi się rozpisywać.. 

Oglądałem przed chwila Piaskiem po oczach w tv tvn24. Media chca zajechać przewodniczacego strajków i podzielic rolników na zwolenników i przeciwnikow Sławomira Izdepskiego i z tego co widze na tym forum to im sie to udaje. Wielu najeżdża na Izdepskiego. Koledzy was trzeba uznać za ZDRAJCÓW spolecznosci rolniczej a zarazem idiotów. Żeby nie ten czlowiek zadne manifestacje nigdy by sie nie odbyły. I dzieki takim jak wy ZDRAJCY  dzisiaj ta branża tak własnie wygląda. I żeby żaden z was nigdy nie wyciągnał ręki po jakąś złotówke wywalczona pod skrzydłami Sławomira Izdepskiego bo gwarantuje że Wam ją obetniemy. 

u Ciebie na wsi wiedzą że TVN oglądasz??

#1153 Share mareczek525

mareczek525

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:43

STRAJKI ROLNIKOW

Witam , panowie właściwie to czego protestujecie , ten rok był udany rzepak ok 5t pszenica ok 9t buraki o 70 t

ceny może deko niższe niż w roku poprzednim ale plon lepszy, powiem że te czasy będziemy wspominać bo do tej pory nie było czego narzekać. Sprawa następna to kary za kwoty moim zdanie powinny być i to płatne jednorazowo ja odstawiłem buraki ponadplanowe dostałem za nie po 7zł , a planowe 16,5 zł to tez jest dla mnie kara zapłacona jednorazowo . Współczułbym hodowcom świnek rzeczywiście ceny niskie , ja hodowli nie posiadam gospodarstwo ok 60 ha kredyty mam ale z głową , tak naprawdę niektórym to już od lat źle i się nie opłaca pozdrawiam

#1154 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:47

STRAJKI ROLNIKOW

Chłopie nie pisz takich rzeczy, bo Cię zaraz od zdrajców i idiotów wyzwą, a do tego zaproponują Ci amputację kończyć. Temat wszedł w fazę dyskusji z pod budki z piwem.

A po co mi twoje manifestacje ?? Nie radzisz sobie w życiu w taki czy inny sposób, idź drzeć ryja pod sejm, Ja sobie radzę całkiem nieźle bez tego.

Dla mnie idiotę robi z siebie ten, kto nowoczesnym ciągnikiem za paręset tysięcy jedzie protestować bo mu ciężko. Za krzty honoru.

Edytowany przez Kaszlak79, 13 luty 2015 - 20:49.

#1155 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:47

STRAJKI ROLNIKOW

Jak ktoś prowadzi gospodarstwo w teorii lub hobbystycznie ewentualnie jak moje dzieci w kompie to pewnie nie musi się bardzo przejmować kosztami, zyskami i narzekać. Ale musi się chyba za to bardzo nudzić żeby tak co chwila wk***iać takiego co gospodarzy w realu.

#1156 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:51

STRAJKI ROLNIKOW

mareczek525 jak nie narzekasz tzn że nie jestes "rolnikiem z krwi i kości - jestes "pseudorolnikiem" ;)

@agrofarm2008- internet w telefonie to straszne przekleństwo....

wbrew pozorom muszę się kosztami przejmować bo jak rząd zgodzi się finansować "wasze gospodarzenie w realu" to mi zaraz jakiś podatek dowalą żeby wziąć na to pieniądze :(

Edytowany przez kris14, 14 luty 2015 - 13:34.
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

#1157 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:55

STRAJKI ROLNIKOW

Nie bój się rodzice Ci pomogą , na pewno znajdzie się dotacja i to nie mała .

Słuchaj a te,, strefy,, to oby na pewno opodatkowane ? 

Edytowany przez marko-kolo, 13 luty 2015 - 20:56.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1158 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:55

STRAJKI ROLNIKOW

Jak ktoś prowadzi gospodarstwo w teorii lub hobbystycznie ewentualnie jak moje dzieci w kompie to pewnie nie musi się bardzo przejmować kosztami, zyskami i narzekać. Ale musi się chyba za to bardzo nudzić żeby tak co chwila wk***iać takiego co gospodarzy w realu.

Jak Cię komentarze związane z tym co robisz "na serio" wk***iają i nie potrafisz znieść tego, że ktoś może akurat myśleć inaczej, to zmień robotę. Przejmowania kosztami, zyskami i narzekania pozbędziesz się gratis.

Edytowany przez Kaszlak79, 13 luty 2015 - 20:56.

#1159 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:56

STRAJKI ROLNIKOW

To jednak rolnictwo jest jak do tej pory największym beneficjentem kasy Unijnej. Poza tym, to nie osoby mające DG które skorzystały z pomocy protestują tylko rolnicy z maszynami na PROW i ziemią za absurdalne pieniądze.

Tak rolnictwo jest jednym z większych beneficjentów. Ale zwróć uwagę jakim kosztem nasza szanowna 1 i 2 RP funkcjonowała. Ile zapłaciliśmy jak Balcerowicz chłodził gospodarkę, czego skutkiem była mega inflacja. Za tamtych czasów to my rolnicy byliśmy traktowani jak niższej kategorii. I jawnie na szczeblach rządowych mówiono że rolnictwem się zajmą jak PL wejdzie do UE. I się zajmują rolnictwem, i to w dużo przypadkach nadgorliwie.

Jest błąd dużej grupy że przeinwestowali i mają problem.

Po za tym nie kategoryzuj ludzi. Na tych którzy korzystali z PROW (strajkujący) i takich jak ty który nie korzystał i nie protestują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share agrofarm2008

agrofarm2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:56

STRAJKI ROLNIKOW

Powinni ci dopier**lić taki podatek żebyś padł, ciekawe jaki wtedy byłbyś bystry.

Komentarze związane z tym co robię mnie Interesują, a wk***iają takie które wypisuje jakiś baran bez pojęcia o wsi z wysokim mniemaniem o sobie.

Edytowany przez agrofarm2008, 13 luty 2015 - 21:03.