Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share grzebalec

grzebalec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:59

STRAJKI ROLNIKOW

Takie historie (kryminalne) zarzaja się w każdym kraju. Pamiętacie aferę w Niemczech z mięsem starszym od niektórych tu obecnych, czy mafijne przekręty we Włoszech z mozarellą i winem. Nie mówiąc już o zakopywaniu toksym w ziemi wokół Neapolu i totalnym skażeniu wszystkiego.

Jak sie takie rzeczy wie, to trzeba zgłąszac komu trzeba a nie cichcem sobie szeptać od ucha do ucha. Ukrywanie przestępstwa tez jest przestępstwem. A jak się nie wie NA PEWNO, to lepiej zamknąć buzię na kłódkę, bo można być posądzionym o pomówienie i mieć z tego tytułu problemy większe niż kredyt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 12:57
  •  

#1042 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 luty 2015 - 22:04

STRAJKI ROLNIKOW gadacie na tego izdebskiego a zeby nie on to by pewnie gowno bylo a nie blokady... jakos nikt sie z was nie kwapil zeby zamiast niego poprowadzic rolnikow.... moze i jest manijak ale chociaz cos krzyczy.... oby nie skonczyl jak lepper, bo on tez krzyczal tylko ze o kilka slow za duzo....

#1043 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 12 luty 2015 - 22:10

STRAJKI ROLNIKOW

Wielkopolska się budzi 17 we wtorek o godz 10 na rynku w Koźminie Wlkp odbędzie się protest zapraszam wszystkich z okolic i nie tylko !

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 12 luty 2015 - 22:11

STRAJKI ROLNIKOW

strajk strajkiem,a ja się zastanawiam nad postawą pana Izdebskiego jak myślicie panowie czy on tak naprawdę za rolnikami czy może to pretekst i trampolina polityczna?

a druga sprawa to cisza na ''zachodzie" tzn.w tych rejonach Polski rolnicy zachowują się jakby nie było problemu,jak by tylko na wschód od Wisły rolnikom żyło się źle

Ten rok jest trzecim kiedy "zachód" strajkuje zaczęliśmy w 2012r w grudniu, wpisz sobie na faceboku, protest rolników, a się przekonasz, postulaty mamy zbieżne, 19 lutego będziemy w warszawce, pewnie nie traktorami bo to 500 km (do Berlina tylko 300 km) a i tak stałyby na rogatkach, ale wiem że kilku zapaleńców się wybiera,ja niestety jadę samochodem, ale będę. Także nie pisz że cisza na zachodzie. Zachęcam do odwiedzenia strony na faceboku "Protest Rolników" wyszukiwarka znajdzie bez problemu. Pozdrawiam z zachodniopomorskiego.

#1045 Share lukbud

lukbud

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 luty 2015 - 22:18

STRAJKI ROLNIKOW

Co do izdebskiego, to rozumiem że pytanie jest retoryczne, bo chyba nie jesteś taki naiwny żeby nie domyślać sie że się lansuje.

Cisza na zachodzie? To też jest znamienne. Zachód Polski jest z natury bardziej gospodarny i bardziej cywilizowany biznesowo. To wynika z historii rejonu. Były zabór pruski i wpływy kościoła ewangerlickiego, który za cnotę uznawał bogacenie się. Dla odmiany wchód Polski to zabór Rosyjski czyli do końca feudalizm i do tego dopminujący wpływ kościoła katolickiego oraz (jeszcze gorzej) cerkwi prawosławnej. W katolicyzmie największa cnota to bieda i średniactwo (najlepiej oddaj wszystko kościołowi) a wpływ prawosławia można skwitować powiedzeniem "zastaw się a postaw się". To nadal pokutuje.

Kolego pawelol, zastanawiałeś się kiedys DLACZEGO Sokołów jest Duński? A nie Polski?

Albo inne pytanie. Ilu z Was tu obecnych zwolenników blokad narzekających na niskie ceny na rynku, posiada zagraniczny a nie krajowy sprzęt rolniczy? Pomijam ciągniki, bo wiadomo że Ursus juz od lat nie funkcjonuje, po tym jak go Wrzodak rozłożył. Poza ciągnikami i kombajnami, czyli cały sprzęt podstawowy robiony jest przez dziesiątki polskich firm. Więc, ilu się skusiło jednak na zagraniczne i czy znają skutki ekonomiczne swojego wyboru dla gospodarki w tym siły nabywczej polskiego klienta?

Chłopie co ty pierdzielisz o kościele. Mnie to obraża a ty jeśli katolika nie uważasz i nawet nie chcesz nad wiarą pomyśleć to nie udzielaj się w tej kwestji.

Gdyby nie te głupie wierzące chłopy to już dawno by Polski nie było!!! Taka jest prawda. Ja nie uważam że rozdrobnienie jest złe, jest inne. Obrabiam koło 20 ha, kiedyśpo 5ha Wbij se do łba że tyle pokoleń na tych samych morgach się wychowało to i my się wychowamy. I dlatego też jesteśmy suwerenni. Odeszliśmy od tematu. Zajmijcie się np tym że Ustawa o prawie łowiedzkim może wymaga nowelizacji. To że Polski związek łowiecki szacuje plany na kilka lat, a pytanie czy jest to trafne oszacowanie? Jeśli nie to wtedy może być za duża liczba zwierząt. Czy ministrowie Skarbu, Rolnictwa i Środowiska w należyty sposób oceniają plany i czy wogóle oceniają? Czy Wartości szkód są dobrze naliczane. Jaki jest stosunek myśliwych, co oni by zmienili?

Kwestia aktualizowania granic okręgów łowieckich. I ciekawy temat Art. 13 Mówiący o dokarmianiu zwierzyny aby zminimalizować skutki uciążliwości szkód!?

Ps ot takie moje merytoryczne przemyślenie nt Szkód wyrządzonych przez żywą zwierzynę łowną.

To że firma dopłaca rok lub dwa aby docelowo zlikwidować konkurencję to normalna praktyka( Aktualnie to nas dotyczy, nie łudźcie się).

Osobiście chcę ze wschodniej strony przeprosić za brak wcześniejszego wsparcia rolników na zachodzie w sprawie Ziemi.

Edytowany przez lukbud, 12 luty 2015 - 22:28.

#1046 Share Luk1988

Luk1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Jakieś są:)

Napisany 12 luty 2015 - 22:24

STRAJKI ROLNIKOW

Ja jestem z okolic Różana, u nas nie da się raczej zebrać ekipy :/ 

Ja z okolic Ciechanowa. Może Maków się ruszy?????

#1047 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3829 postów

Napisany 12 luty 2015 - 22:26

STRAJKI ROLNIKOW

ten człowiek z Opla, przysłowiowy, to nie jest taki gość który jest w stanie prowadzić działalność gospodarczą. 95% obecnego społeczeństwa polskiego nie jest w stanie tego robić. Gdyby wszystkich super przygotować, to ta liczba spadłaby do jakichś 85%. Cały czas lwia większość ludzi nie ma PREDYSPOZYCJI do tego, żeby być ponad zwykłego pracownika który jest w stanie funkcjonować dopiero wtedy kiedy wszystko mu się robotę pod nos podsunie.

Wiem, tak się składa, jak wygląda rolnictwo na zachodzie, tym który nie narzeka. Polskie właśnie w tym kierunku zmierza bo jest to jedyny naturalny kierunek. W obecnym rolnictwie jest bardzo małe zapotrzebowanie na pracę ludzką. Skok w automatyzacji jest bardzo wysoki, bo automatyzacja rolnictwa jest niezmiernie prosta i tania w stosunku do automatyzacji produkcji przemysłowej innej. Na zachodzie normalne jest, że małżeństwo (2 dorosłych + małe dzieci) samodzielnie prowadzi farmę na której mają 100 krów mlecznych.

W Polsce nadal zbyt dużo ludzi pracuje w rolnictwie. Nie ma co patrzeć jak było w poprzednim pokoleniu albo jeszcze bardziej poprzednim, bo to zupełnie inne realia. Tak już nigdy nie będzie. Chyba że wybuchnie wojna która sprowadzi cywilizację człowieka na całej Ziemi do epoki przedprzemysłowej.

Grzebalcu - odnieś się do mojego postu, bardzo proszę.

Piszesz że farmę 100 krów mlecznych może prowadzić dwoje osób. Co znaczy słowo prowadzić? Chodzi o księgowość i zarządzanie stadem czy o księgowość, zarządzanie stadem, obsługa dojarni/robota udojowego, obsługa paszowozu, praca przy wycielaniu, praca przy odpajaniu cieląt, praca przy stadzie bydła młodego, obróbka pola, zbiór paszy???

Drugie pytanie:

Skoro zachód jest dla nas wzorem do naśladowana to dlaczego i tam mają miejsce protesty mleczarzy, producentów trzody chlewnej, producentów owoców i warzyw? Chodzi mi o sławne protesty z lat 2008-2011 a także o te które miały miejsce jesienią 2014 i w ostatnim czasie.

#1048 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 12 luty 2015 - 22:34

STRAJKI ROLNIKOW

gadacie na tego izdebskiego a zeby nie on to by pewnie gowno bylo a nie blokady... jakos nikt sie z was nie kwapil zeby zamiast niego poprowadzic rolnikow.... moze i jest manijak ale chociaz cos krzyczy.... oby nie skonczyl jak lepper, bo on tez krzyczal tylko ze o kilka slow za duzo....

Ważne że potrafi jednoczyć rolników, reprezentować i bronić ich interesów a taka osoba jest nam potrzebna. Widze że ludzie z zerową liczbą postów rejestrują się tylko żeby troche namieszać na forum. Komu jest tak dobrze niech nie strajkuje ale też nie krytykuje bo nic na tym nie straci, ja uważam że sytuacja jest zła i wymaga interwencji.

#1049 Share grzebalec

grzebalec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 12 luty 2015 - 22:51

STRAJKI ROLNIKOW

Lukbud, nie napinaj się. Do Twojej wiary lub niewiary nic nie mam. Stwierdzam tylko FAKT różnicy w mentalności grup etnicznych w Polsce i skąd się ona bierze. Każdy kto się takimi rzeczami interesuje, nie tylko dojeniem krów, to wie.

Akurat zachodniopomorskie i południowo-zachodnia częśc kraju, to "ziemie odzyskane" i w połowie albo lepiej przesiedleńcy z "dalekiego wschodu" - Pawlaki i Kargule. Przez "zachód Polski" rozumiem cywilizowaną Wielkopolskę. Z której nie pochodzę, żeby nie było że mnie patriotyzm lokalny nakręca ;)

Pawelol, odpowiadam. Prowadzić - w całości. Bez żadnej pomocy na codzień. Podstawowa obsługa krówek sprowadza się do uzupełniania miksera ładowarką, pozostałych zasobników składników paszy i standardowych czynności serwisowych wyposażenia (czyszczenie, poprawianie, smarowanie). Krówki są karmione automatycznie, odchody są ściągane automatycznie (to akurat chyba już standard i w Polsce), a jeśli chodzi o dojenie, to krówki doją się zupełnie same w automacie. W nieco bardziej zaawansowanych systemach są jeszcze wychwytywane sztuki, które za mało chodzą i być może są chore.

Jeśli wszystko działa jak należy, rolnik może sobnie na 3 dni wyjechać z żonką nad morze, i krówkom sie krzywda nie stanie żadna. Agdyby coś jednak nawaliło, to dostanie SMS i wyśle tam znajomego sąsiada albo kogoś z rodziny, żeby sprawdził. Taki rolnik typowo oprócz krówek ma jeszcze tylko łąki z których zbiera siano na kiszonkę.

Nie mówię, że zachód jest wzorem do naśladowania. W większości rozwiązań tak, ale na pewno nie we wszystkich. Organizacja i gospodarność w rolnictwie jest na pewno godna naśladowania. I zawsze tak było. Mój ojciec opowiadał, że lokalni rolnicy zawsze uczyli się od przybyszów z zagranicy (głównie Niemców) technologii uprawy, która wykraczała poza umiejętności lokalusów.

Owszem, zdarzają się tam protesty. Jak zawsze gdy ktoś miał dobrze a potem mu się trochę pogorszyło. Ale jak żartowali sobie dziennikarze, w "Niemczech odbył się strajk farmerów i w związku z tym powstał gigantyczny korek złożony prawie w całości z Mercedesów serii 500 oraz 600".

Byłem u jednego takiego, który również strajkował, w rejonie mleczarskim na północy, blisko granicy belgijskiej. Obok chałupy zabytkowa stodoła sprzed ponad 100 lat (murowana). Pyta mnie, czy zgadnę co jest w środku. Potem otwiera drzwi drewniane okute na skobel. Za nimi są drugie, już "normalne" plastiki, jak do sklepu. A za drzwiami basen 30m kafelkowany, ogrzewany całorocznie :) Myślę, że musiał sie wkurzyć, że mu rząd zmniejszył dopłaty do ogrzewania tego basenu... Akurat on nie miał Mercedesa tylko najnowszą limuzynę BMW.

Ważne że potrafi jednoczyć rolników, reprezentować i bronić ich interesów...

Grunt to dobre samopoczucie :)

Edytowany przez grzebalec, 12 luty 2015 - 22:59.

#1050 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 12 luty 2015 - 23:01

STRAJKI ROLNIKOW

@dzarjan8111 trwa walka o opinie społeczną, jeżeli społeczeństwo będzie przychylne strajkującym system może być zagrożony. Wprowadza się kretów, taki kret ma ryć, podważać postulaty i burzyć jedność i jątrzyć. Myślisz że to przypadek że nagle tu tylu pseudo - fachowców od wszelakich problemów. Co konstruktywnego zaproponował: newago, ziomster, grzebalec czy gwiazda krassus -NIC. Typowe pieprzenie jajogłowych czyli taka sztuka dla sztuki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share grzebalec

grzebalec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 12 luty 2015 - 23:03

STRAJKI ROLNIKOW

Już Ci odpowiadam. Czytuję to forum od dłuższego czasu bez rejestracji. Zarejestrowałem sie wczoraj wkurzony tymi blokadami dróg i argumentami zwolenników. Bez tego nadal byś o mnie nie słyszał.

Nic konstruktywnego ode mnie nie uszyszysz, bo jak takich problemów nie mam. A nie mam dlatego, że w tym co robię kieruję się rozumem a nie patrzę co robią inni i kopiuję. Więcej nie powiem, ale zdradzę Ci jedną z tajemnic sukcesu w prowadzeniu działalności gospodarzcej jakiejkolwiek: nigdy nie rzucaj się na cudze pomysły i unikaj robienia tego co robią wszyscy inni.

Choć się z tym nie wiąże, jednak wynika też z tego zasada: nie daj sobą manipulować i przyjmij do wiadomości, że są ludzie którzy świetnie potrafią to robić i łatwo możesz im nieświadomie ulec. Bo idea to forma wiary, a ludzie mają wbudowany mechanizm wiary - chcą wierzyć i walczyc o wiarę. To jest wbudowane w ludzką psychikę. Taki który zna te mechanimy, bo się nauczył albo ma naturalny dar przywództwa, wykorzysta to do swoich celów. A Ty jesteś tylko narzędziem do osiągania tych celów, niczym więcej.

Edytowany przez grzebalec, 12 luty 2015 - 23:12.

#1052 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 12 luty 2015 - 23:08

STRAJKI ROLNIKOW

Jest tańsze dlatego kupuje i uzupełnia braki droższym duńczykiem. Gdyby zakłady koniecznie chciały zniszczyć polskich hodowców to w ogóle by nie brały towaru.

Polski tani hodowca jest potrzebny ponieważ obcinając nam dokłada(dotuje) swojemu aby był zadowolony

Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#1053 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2864 postów

Napisany 12 luty 2015 - 23:10

STRAJKI ROLNIKOW

Widzę na podstawie tego tematu że władza za pomocą TV skrupulatnie spełnia stare powiedzenie ,,dziel i rządź,,

Ludzie opamiętajcie się, bo tu nie chodzi o pieniądze czy kredyty i o to jak któremu rolnikowi się żyje.

Chodzi o to że już wszyscy mamy dość dymania w du.ę.

Czas najwyższy aby się zjednoczyć, obudzić w sobie patriotę i zacząć walczyć o Polskę dla naszych dzieci jak zrobili to dla nas nasi dziadkowie.

Byłem świadkiem kręcenia tego reportażu, więc nie jest zmanipulowany

http://vod.gazetapol...-zobaczysz-w-tv

A tu przypomnienie jak by kto zapomniał co to jest patriotyzm

https://www.facebook...828492960541639

#1054 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 12 luty 2015 - 23:15

STRAJKI ROLNIKOW  

grzebalec Ale udowodnić tego w żaden sposób nie możesz, więc nie dziw się że twoja frustracja wylewana na forum i próby dzielenia rolników będą mam nadzieje ignorowane, tak jak i ja czynie to od tej pory.

#1055 Share grzebalec

grzebalec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 12 luty 2015 - 23:20

STRAJKI ROLNIKOW

Jaka frustracja? Czym? :) Ja usiłuję Wam zaproponować inny punkt widzenia. Jak się okazuje nie jestem osomotniony w takich poglądach.

Jeśli jesteś zacietrzewiony w swojej postawie, masz nałożone na oczy klapki (oczywiście ich nie dostrzegasz, bo nosisz je całe życie i dla Ciebie to jest naturalna perspektywa) to i tak do Ciebie nie dotrę, nie wywołam refleksji, choćby i jałowej. Ale są tacy którzy się może choćby nieco zastanowią i coś w nich zakiełkuje.

P.S. Udowodnić istnienia lub nieistnienia potwora spaghetti, stworzyciela wszechświata, też nie mogę udowodnić ;) To jest znany paradoks logiczny, który stoi u podstaw każdego kłamstwa, spiskowej teorii, religii itd: "nie da się udowodnić, że czegoś nie ma".

Edytowany przez grzebalec, 12 luty 2015 - 23:24.

#1056 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 12 luty 2015 - 23:21

STRAJKI ROLNIKOW

Ciekawy materiał o Izdebskim  http://www.tvn24.pl/...ski,512652.html

#1057 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2864 postów

Napisany 12 luty 2015 - 23:23

STRAJKI ROLNIKOW

Wnoszę o dezaprobatę wszystkich którzy sieją zamęt.

I ostatnia moja próba, prośba aby się opamiętali jeśli nie chcą się jednoczyć niech przynajmniej innym nie utrudniają.

Lukejro nawet nie obejrzałem gdy zobaczyłem TVN. Nie kłóćmy się jakim człowiekiem jest Izdebski i co czyni, wierzmy że z naszą pomocą może obalić rząd którego już wszyscy mamy dość.

Edytowany przez damianzbr, 12 luty 2015 - 23:26.

#1058 Share grzebalec

grzebalec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 12 luty 2015 - 23:27

STRAJKI ROLNIKOW

A kto Ci broni sie jednoczyć? Jednocz sie do woli :) Jeśli potrzebujesz KUPY, żeby poczuć swoją wartość. I przywódcy, żeby Ci powiedział o co Ci chodzi, żeby nie wyszło na głupotę :)

Masz rację, nic nie oglądaj, bo to Ci zaburzy Twoją uporządkowaną perspektywę. I WIARĘ, jak celnie to ująłeś  :)

Już Wam daję spokój, bo się jeszcze pogubicie.

Dla rozładowania emocji i spuszczenia pary, propouję hasło (hodowców) na dziś: "żywiec - najlepsze przed tobą" :)

Edytowany przez grzebalec, 12 luty 2015 - 23:32.

#1059 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 12 luty 2015 - 23:27

STRAJKI ROLNIKOW

kolego jak widzę tvn nie oglądam bo tam tak robione że i tak wina ludzi a nie rządu;   Donald przyjechał do Ewy i mówi cholera jak ty to robisz wiesz kurcze ogglądam tv, ludzie zadowoleni, masz takie poparcie, nawet nie sa za rolnikami i górnikami co strajkują, w sklepach pełno  ludzie mają kasę i w ogóle, takie duże zaufanie do rządu i do prezydenta, jak ty to robisz, a Ewa na to he he Donald przestań oglądać TVN ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 12 luty 2015 - 23:31

STRAJKI ROLNIKOW

Tańsze? To porównaj dwa wykresy - polskie i duńskie z tego samego okresu: https://www.ewgt.com.../index.php?id=2

Żeby coś porównać to jeszcze trzeba legende przeczytać co się porównuje. Z Dani masz cenę półtusz a z Polski cene żywca. W Dani tuczniki przez większość czasu są tańsze niż w Polsce. Co nie zmienia faktu że dobrze nie dzieje się. Minął rok od wykrycia asf. Dzisiaj czytam o kolejnych przypadkach u dzików,a nasz minister i wet zadowoleni że super sobie radzą.