Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:02

STRAJKI ROLNIKOW

Kaszlak79 ma rację. Jeśli jest możliwość, telewizja, to wypadałoby powiedzieć do kamery coś sensownego. Wielu rolników wypowiada się rzeczowo i sensownie, ale jeden gość mnie rozwalił wczoraj. Zaczął się skarżyć, że Unia zwraca mu 100 tysięcy, ale(!!!!!) on musi dołożyć tyle samo!!! Jezu, tragedia, to rzeczywiście straszne, może chciał za darmo? A kto każe mu brać? Kto stoi w kolejce przed Agencją po 3 dni, bo trzeba wykorzystać PROW na maxa. Dalej powiedział jeszcze, że nowy PROW jest już na horyzoncie, a z czego on weźmie na niego pieniądze:))) Ręce opadają...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 19:16
  •  

#1022 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:05

STRAJKI ROLNIKOW

To jest prawda wielu zbyt pazernych było. Ale nie można uogólniać, że wszyscy tak postąpili. A teraz strajkują

#1023 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:10

STRAJKI ROLNIKOW

nie no wszyscy obywatele się mają na ciebie zrzucić...to dopiero byłoby chore....

nie potrzebuje JAUMUŻNY niczyjej tym bardziej twojej ,doskonale na razie sobie radzę nie mam kredytów sprzedaje tuczniki po 3,5 kg ziemniaki po 1 zł za 15. widzę ze Cie zabolało to co napisałem. mnie też bo KPINY ROBISZ Z ROLNIKÓW JAK WSZYSTCY W TYM KRAJU piszesz o opłacalności a pojęcie zerowe!!!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1024 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:15

STRAJKI ROLNIKOW

Nie masz pojęcia o rolnictwie to się nie wypowiadaj , obywatele to się zrzucają ale na pewno nie dla nas bo nie my tu zarabiamy .

Każdy ponosi straty jak produkcja jest pod kreską i nikt tego już nie wróci , obywatel tego nie czuje bo nadal płaci drogo za produkt który powinien być tańszy skoro surowiec za bezcen kupiony .  

hehe...jeszcze tego by brakowało żebyśmy się zrzucali na twój zysk...wystarczy że mamy pokrywać twoje straty. 

kto ma pojęcie o rolnictwie pokaże życie i teraz bym o tym nie rozstrzygał na twoim miejscu - bo to się różnie może okazać. prawda jest taka że dla wszystkich nie ma miejsca w tej branży

#1025 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:17

STRAJKI ROLNIKOW

1. czy rolnik czy Poldanor problem ten sam - co zrobić aby koszty były mniejsze od przychodu. ich ratuje skala, was musi coś innego (byle nie inny podatnik)

2. przecież napisałem że to normalne że skandynawskie powinno być droższe niż polskie bo tam koszty są znacznie wyższe. Sam zajmuję się zakupami materiałów do produkcji w dużej firmie i mi się nie mieści w głowie kupowanie czegoś drożej z zagranicy, wiedząc że moja konkurencja kupuje to samo taniej na miejscu. Takie coś jest działaniem na szkode firmy i za chwilę kończy się upadłością. 

3. ich ratuje skala, was musi coś innego (byle nie inny podatnik)

O czym ty mówisz. Jaka skala? Jeśli koszt wyprodukowania 1 kg jest X a otrzymujesz 0,8X to jakie ma znaczenie czy kilogramów jest sto czy milion? Na szkodę firmy nie działają przez zakup droższych półtusz. To jest taktyka, działanie długofalowe. Stawia się kilka zakładów w kraju rodzimym i np jeden za granicą - ten jeden może generować straty ale zabija konkurencję. 

Sokołowskie zakłady duńskim mięsem uzupełniają brak polskiego a nie na odwrót. Polskie jest tańsze od duńskiego tylko nie mogą zdobyć takiej ilości jakiej potrzebują.

A jak mają je zdobyć skoro koszt wyprodukowania 1 kg jest wyższy nisz cena jaką oferują?????

#1026 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:19

STRAJKI ROLNIKOW

A co ich to obchodzi? Po co mają płacić polskiemu za tucznika 4,5 skoro duński będzie po 4 złote? Do tego w Polsce musi skupować od drobnych, tam jeden telefon i ma ile chce.

Ilu z Was kupuje właśnie wschodnie NPK bo tańsza od naszej Polifoski?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#1027 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:25

STRAJKI ROLNIKOW

Sam napisałeś że polskie jest tańsze od duńskiego. Ale widzisz - ewidentna polityka wspierająca rodzimą produkcję - duńczyk ma zakład i robi tak żeby świnia polska była za bezcen.

http://biznes.onet.p...w-zlotych/mpv6s   Już pokazują ile to mln wjechało do wawy - ogólnie artykuł bez pojęcia. 

#1028 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:25

STRAJKI ROLNIKOW

nie potrzebuje JAŁMUŻNY niczyjej tym bardziej twojej ,doskonale na razie sobie radzę nie mam kredytów sprzedaje tuczniki po 3,5 kg ziemniaki po 1 zł za 15. widzę ze Cie zabolało to co napisałem. mnie też bo KPINY ROBISZ Z ROLNIKÓW JAK WSZYSTCY W TYM KRAJU piszesz o opłacalności a pojęcie zerowe!!!!!

pojecie mam zerowe bo jestem "pseudorolnikiem":D

skoro sobie doskonale radzisz to może podpowiedz nie radzącym sobie, strajkującym kolegom co zrobić aby i oni sobie doskonale radzili - do czegoś się przydasz. 

Mnie boli Wasza roszczeniowa postawa (podobnie jak górników, frankowiczów, itp).  

#1029 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:26

STRAJKI ROLNIKOW

hehe...jeszcze tego by brakowało żebyśmy się zrzucali na twój zysk...wystarczy że mamy pokrywać twoje straty. 

kto ma pojęcie o rolnictwie pokaże życie i teraz bym o tym nie rozstrzygał na twoim miejscu - bo to się różnie może okazać. prawda jest taka że dla wszystkich nie ma miejsca w tej branży

Siedzę w tej branży pół wieku i nigdzie się nie wybieram , a takich pajaców to się nasłuchałem w życiu do znudzenia .

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1030 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:27

STRAJKI ROLNIKOW

Jest tańsze dlatego kupuje i uzupełnia braki droższym duńczykiem. Gdyby zakłady koniecznie chciały zniszczyć polskich hodowców to w ogóle by nie brały towaru.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:31

STRAJKI ROLNIKOW

Macie tu odpowiedź na wszystkie problemy rolników: http://www.ipla.tv/R.../page_container

#1032 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:32

STRAJKI ROLNIKOW

strajk strajkiem,a ja się zastanawiam nad postawą pana Izdebskiego jak myślicie panowie czy on tak naprawdę za rolnikami czy może to pretekst i trampolina polityczna?

a druga sprawa to cisza na ''zachodzie" tzn.w tych rejonach Polski rolnicy zachowują się jakby nie było problemu,jak by tylko na wschód od Wisły rolnikom żyło się źle

#1033 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:42

STRAJKI ROLNIKOW

Siedzę w tej branży pół wieku i nigdzie się nie wybieram , a takich pajaców to się nasłuchałem w życiu do znudzenia .

no i chyba to by było na tyle jeśli chodzi o twoje "50-letnie doświadczenie"..musze Cię zmartwić ostatnio na świecie ( i w rolnictwie) sporo się zmieniło;)

#1034 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:45

STRAJKI ROLNIKOW Bo ASFdzik jeszcze nie sforsował Wisły

#1035 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:45

STRAJKI ROLNIKOW

Ten tekst pokazuje jak na dłoni jak mieszkańcy miast rozumieją problemy rolników.

Jestem za rolnikami ale forma i treść mówią wszystko

A co do dzików i saren to trzeba najpierw spojrzeć kto komu zabiera przestrzeń do życia i pcha się pod tereny leśne. 

powiedz mi robaczku gdzie Ty mieszkasz? - na drzewie?

#1036 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 12 luty 2015 - 21:46

STRAJKI ROLNIKOW

Wcale nie jest tu tak spokojnie ale prawda jest taka że organizacji wśród rolników brak. Powini strajkować wszyscy ale niestety w mojch stronach to niemożliwe.Tak prawde powiedziawszy to ja widze to tak żę najbliższe lata jeśli nic się nie zmieni to przetrwa tylko ten kto będzie miał z czego dołożyć do gospodarstwa aby to przeczekać.I wydaje mi sie że niestety ale dużę gospodarstwa oparte na kredytach i drogim systemie gospodarowania padną.A te nieduże nie mówie małe przetrwają jeśli będą rozsądnie inwestować i nie będą przesiadywać w bankach.

#1037 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:47

STRAJKI ROLNIKOW

pojecie mam zerowe bo jestem "pseudorolnikiem":D

skoro sobie doskonale radzisz to może podpowiedz nie radzącym sobie, strajkującym kolegom co zrobić aby i oni sobie doskonale radzili - do czegoś się przydasz. 

Mnie boli Wasza roszczeniowa postawa (podobnie jak górników, frankowiczów, itp).  

po pierwsze to radził bym Tobie idź dzieciaku spać bo już po dobranocce .. tak my chapiemy na maszyny po 300 koła ,dopłaty to jest biznes, tucznik z super zyskiem według ciebie, KRUS prawie darmowy , Górnicy też leżą kasa leci , frankowicze super bosko kupił mieszkanie a spłaci wartość 3 mieszkań..  Po co ten ból zapraszamy do grona będziesz miał roszczenie nie będziesz miał zawiści

#1038 Share grzebalec

grzebalec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:49

STRAJKI ROLNIKOW

Co do izdebskiego, to rozumiem że pytanie jest retoryczne, bo chyba nie jesteś taki naiwny żeby nie domyślać sie że się lansuje.

Cisza na zachodzie? To też jest znamienne. Zachód Polski jest z natury bardziej gospodarny i bardziej cywilizowany biznesowo. To wynika z historii rejonu. Były zabór pruski i wpływy kościoła ewangerlickiego, który za cnotę uznawał bogacenie się. Dla odmiany wchód Polski to zabór Rosyjski czyli do końca feudalizm i do tego dopminujący wpływ kościoła katolickiego oraz (jeszcze gorzej) cerkwi prawosławnej. W katolicyzmie największa cnota to bieda i średniactwo (najlepiej oddaj wszystko kościołowi) a wpływ prawosławia można skwitować powiedzeniem "zastaw się a postaw się". To nadal pokutuje.

Kolego pawelol, zastanawiałeś się kiedys DLACZEGO Sokołów jest Duński? A nie Polski?

Albo inne pytanie. Ilu z Was tu obecnych zwolenników blokad narzekających na niskie ceny na rynku, posiada zagraniczny a nie krajowy sprzęt rolniczy? Pomijam ciągniki, bo wiadomo że Ursus juz od lat nie funkcjonuje, po tym jak go Wrzodak rozłożył. Poza ciągnikami i kombajnami, czyli cały sprzęt podstawowy robiony jest przez dziesiątki polskich firm. Więc, ilu się skusiło jednak na zagraniczne i czy znają skutki ekonomiczne swojego wyboru dla gospodarki w tym siły nabywczej polskiego klienta?

#1039 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:50

STRAJKI ROLNIKOW

no i chyba to by było na tyle jeśli chodzi o twoje "50-letnie doświadczenie"..musze Cię zmartwić ostatnio na świecie ( i w rolnictwie) sporo się zmieniło;)

No co ty nie powiesz ? hehe ..co się zmieniło ? tacy jak ty udają rolników a pole ugorem leży  :D

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:53

STRAJKI ROLNIKOW

Mam znajomych którzy pracują w masarni i pokazywali mi zdjęcia pieczątki z półtuszy która przyszła z Niemiec. Zachodnie kraje czyszczą magazyny z 5 letnich półtusz z których nie da sie zrobić wędliny ale dodają świeże krajowe i jakoś to wychodzi. Po za tym szef masarni wygadał sie że jeśli chce dalej być w interesie to musi brać ten szajs od "szemranych panów" bo w przeciwnym razie sam skończy jako wędlina.

Kolega jeździ TIRem i wiózł mleko z Polski do Włoch z Włoch do Holandii i z powrotem do Polski , po drodze tylko zmieniają plomby i papiery nawet nie zaglądają co jest w środku więc jak ma byc dobrze w tym kraju.

tak dokładnie jest