Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#921 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 12 luty 2015 - 12:11

STRAJKI ROLNIKOW

W żniwa też zamierzacie strajkować czy tylko zimą się wam nudzi ?

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 19:28
  •  

#922 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 12 luty 2015 - 12:14

STRAJKI ROLNIKOW

Bardzo prosto. Albo jakością albo ilością. Zachód właśnie idzie na ilość. Zobacz np. drobiarzy. Świetnie sobie radzą na rynku zachodnim, eksportujemy tego duże ilości. Tylko czy widziałeś drobiarza który ma 1000 kur?

Ale Rosjanie nigdy z nami nie będą rozmawiać chyba, że oddamy im władzę jak na Białorusi czy Ukrainie. Chcesz być wasalem Putina żeby troche mleka sprzedać? A dwa, skoro według Ciebie Zachód produkuje taniej od nas to i tak przegramy z nimi rynek rosyjski.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#923 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4179 postów

Napisany 12 luty 2015 - 12:25

STRAJKI ROLNIKOW

Ale co Ci da wstawienie 10tys sztuk w jedną halę skoro zbijesz koszt produkcji o ułamek procenta a i tak przy obecnej cenie będziesz w plecy? Nie porównuj 1000 kur do 1000 świń. Produkcja jednostkowa w wielkim i w średnim gospodarstwie jest zróżnicowana tylko o kilka groszy na kilogramie a nie o 1,5zł.

Dla Putina chcę byś partnerem a nie poddanym.

Nie twierdzę że zachód produkuje taniej. Oni mają ogólnie lepiej z racji wyższych dopłat. Już na tym można obniżyć koszty produkcji. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#924 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 12 luty 2015 - 12:32

STRAJKI ROLNIKOW

Żeby być partnerem to musisz znowu podbić Moskwę albo być gospodarczo w czołówce światowej. Życzę powodzenia. Pokaż mi były postkomunistyczny kraj który rozmawia z Rosją po partnersku.

Myślisz, że 100E więcej dopłaty do hektara powoduje, że fermy po kilka tysięcy sztuk są w stanie być opłacalne? Nie zapominaj, że tam płacą podatki dochodowe, podatek katastralny a we Francji nawet od dopłat. 

U mnie Ci najwieksi hodowcy mimo ceny dalej chcą budować kolejne chlewnie. Jakim cudem?

Edytowany przez Krassus, 12 luty 2015 - 12:33.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#925 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 858 postów

Napisany 12 luty 2015 - 12:34

STRAJKI ROLNIKOW

Ale świadomie nie kupuję. Skoro mieszczuchy są Ci do niczego nie potrzebne to dlaczego chcesz żeby kupowali twoje produkty?

Słuchaj a gdzie to ja to napisałem ? Tworzysz  sam tezy i zadajesz potem  głupie pytania ? Ciekawe po co ? 

Świadomie nie kupujesz tylko dopiero sprawdziłeś że nie wiesz co kupujesz ? 

Miastowi zamiast słuchać takich jak ty co tu chcą  tylko napuścić jednych na drugich niech pomyślą kto tu tak naprawdę działa na ich szkodę . 

Ludzie którzy rozumieją pewne sprawy nie łapią się na takie szczekanie .

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#926 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 12 luty 2015 - 12:37

STRAJKI ROLNIKOW

Wiem co kupuję bo doskonale znam zakład z których jem ów kabanosy.

A coś konkretnego napiszesz czy będziesz dalej takie slogany walił?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#927 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4179 postów

Napisany 12 luty 2015 - 12:40

STRAJKI ROLNIKOW

Żeby być partnerem to musisz znowu podbić Moskwę albo być gospodarczo w czołówce światowej. Życzę powodzenia. Pokaż mi były postkomunistyczny kraj który rozmawia z Rosją po partnersku.

Myślisz, że 100E więcej dopłaty do hektara powoduje, że fermy po kilka tysięcy sztuk są w stanie być opłacalne? Nie zapominaj, że tam płacą podatki dochodowe, podatek katastralny a we Francji nawet od dopłat. 

U mnie Ci najwieksi hodowcy mimo ceny dalej chcą budować kolejne chlewnie. Jakim cudem?

Nie wiem jakim cudem. To nie jest ekonomicznie uzasadnione. 

A jakie mają kwoty wolne od podatku skoro mówisz o podatkach i jakie stawki? 

Nie trzeba być potęgą, wystarczy być konkretnym i rzeczowym partnerem. 

Zapominasz również o tym że nasze rolnictwo jest jeszcze zacofane i należy tak kierować polityką rolną aby osiągać korzyści a nie tłumić zyski. Nie chodzi tu o socjal. Chodzi o ludzi. Masz 20 ha i 30 krów - fajne gospodarstwo. Wychodzisz na pole a tam dziki zrobiły 50% strat. Koło płaci grosze. Nie wkurwisz się? W każdym normalnym kraju natychmiast ograniczono by populację.

#928 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 858 postów

Napisany 12 luty 2015 - 12:51

STRAJKI ROLNIKOW

Wiem co kupuję bo doskonale znam zakład z których jem ów kabanosy.

A coś konkretnego napiszesz czy będziesz dalej takie slogany walił.

Odpowiedz na pytanie gdzie to ja napisałem że mi konsument nie potrzebny ? 

Nie mam zamiaru dyskutować z człowiekiem który zmyśla jakieś bzdury,  żeby poprzeć swoje cudowne tezy .

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#929 Share DAMIANT25

DAMIANT25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 12 luty 2015 - 12:58

STRAJKI ROLNIKOW

Rolnicy to jest siła i tylko zjednoczeni damy radę.

#930 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 12 luty 2015 - 13:00

STRAJKI ROLNIKOW

Wybory idą i ktoś sobie przypomniał o rolnikach, że kolejny raz ich kosztem można się wybić politycznie dostając się do sejmu

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share robzombie

robzombie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 12 luty 2015 - 13:04

STRAJKI ROLNIKOW

Tak sobie czytam i takie oto wnioski. Prowadzę gospodarstwo typowa prod. roślinna i nie znalazłem postulatu który by mnie dotyczył. Nie mogę też powiedzieć że ten rok dla zbożowców był zły , kwestia kontraktów , ale to już indywidualne decyzje. Mieszkam przy granicy z Niemcami i muszę wam koledzy powiedzieć że oni wcale nie mają wyższych cen , często sprzedają towary jak i kupują środki produkcji po naszej stronie , a my postępujemy podobnie i wymieniamy się informacjami. Owszem mają wyższe dopłaty , ale też wyższe koszty produkcji , tj.: pracy, usług, podatków itp. Protestować czasami trzeba ale przede wszystkim trzeba liczyć i mierzyć siły na zamiary. Można też kupować hektar po 100 tys. ,  ciągnik za 300 tys. na 50 ha. , lecz nie można mieć wtedy do nikogo pretensji o swoje bankructwo. Jedyną grupą rolników którzy ucierpieli na skutek naszej polityki są hodowcy trzody , sadownicy i ogrodnicy.

#932 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 12 luty 2015 - 13:04

STRAJKI ROLNIKOW

A ja w rosyjskim embargu widzę szansę. Czy koniecznie musimy handlować z Rosją? Skoro Zachód na wschód będzie wywoził top my to róbmy na zachód. I po kłopocie.

Rany jaki ty jesteś głupiutki.

#933 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 12 luty 2015 - 13:10

STRAJKI ROLNIKOW

robzombi, naiwnością jest twierdzenie ,ze nie masz interesu w blokadach i strajkowaniu. Prosty przykład. Nie ma hodowli trzody, to nie ma tez popytu na zboże.

#934 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4179 postów

Napisany 12 luty 2015 - 13:25

STRAJKI ROLNIKOW

Interes w blokadach mają nie tylko rolnicy. Jak rolnik ma kasę to zarobi diler, bank, szereg zakładów produkcyjnych. 

#935 Share qawsedr

qawsedr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 luty 2015 - 13:40

STRAJKI ROLNIKOW

A w jaki to sposób blokada drogi czy też wprowadzanie innych zakłóceń ruchu drogowego, wpływają na poprawę sytuacji w ronictwie?

#936 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 12 luty 2015 - 13:42

STRAJKI ROLNIKOW

http://nikander.neon...stra-sawickiego

#937 Share grzebalec

grzebalec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 12 luty 2015 - 13:45

STRAJKI ROLNIKOW

A teraz może się zastanów, kto NIE ZAROBI albo straci z powodu tego że jest blokada drogi? Odpowiadam - zwykli ludzie którzy nie dojadą do pracy i szkoły albo dojadą z opóźnieniem i będą musieli za to zapłacić w taki czy inny sposób.

Blokadą drogi kradniecie czas zwykłym ludziom, którzy Was karmią kupując wasze produkty. Po prostu ich okradacie z pieniędzy, których też nie maja za wiele.

Nie jesteście jedyną grupą w Polsce która ma i miewa problemy. Konsumenci Waszych produktów nawet nie marzą o inwestycjach w setki tysięcy złotych. Nikt im nie oferuje żadnych upustów i ulg na niczym, muszą sobie radzić w takim otoczeniu jakie jest, często regularnie ledwie wiążąc koniec z końcem. Ich praca jest stale zagrożona, zarobki nieciekawe.

Kiedy taki człowiek gnijący w korku w Oplu za 2000zł serwisowanym na szrocie widzi, jak ciągnik za 200 tysięcy blokuje drogę, bo właściciel ciągnika oczekuje że państwo z podatków wpłaconych przez tego z Opla coś będzie rekompensowało temu z ciągnika, to temu z Opla gula rośnie. Bo jemu nikt nic nigdy nie rekompensuje a wszystkie możliwe podatki ma mniej więcej 10x większe niż rolnik.

#938 Share qawsedr

qawsedr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 luty 2015 - 13:57

STRAJKI ROLNIKOW

Teraz może niech ktoś przedstawi jakiś rzetelny argument świadczący o pozytywnych skutkach blokad.

#939 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 12 luty 2015 - 13:59

STRAJKI ROLNIKOW

Nie ma o co się kłócić, wszyscy wiemy czego nam potrzeba i trzeba o to walczyć, czy rolnik zarobi jeśli za kilogram żywca zapłacą mu 2,5 zł, lub za kilogram mleka 0,8zł? odpowiedź jest prosta, ceny są zbyt niskie, tak samo pasowałoby zrobić robotę z dzikami i bobrami. Nasz rząd woli brać np. pożywienie czy coś innego z zachodniego rynku niż obywać się swoim, przykład prosty, rolnik traci, rząd ma go tam gdzie światło nie dochodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 12 luty 2015 - 14:00

STRAJKI ROLNIKOW

Kolego @nightmare nie obszczekuj mnie na forum, bo nie znasz mojej roli w gospodarstwie..Jak Ciebie ojciec pod kloszem trzymał, i jak wyrosłeś z głupoty to Ci gospodarstwo przekazał to nie generalizuj że tak jest u każdego.. W każdym rodzinnym gospodarstwie(wg.mnie) syn ma wpływ na jego rozwój, czy ma to gospodarstwo na siebie czy nie. Jeśli u Ciebie tak nie było to współczuję Ci takiej degradacji..

Zgadzam się że dziki to najważniejszy postulat..działania kół łowieckich są rujnujące. Uważam że powinien być kategoryczny zakaz dokarmiania dzików...bo znajomy myśliwy się burzy na odstrzał, mówiąc że "nie po to je dokarmia, aby je wystrzelać" to jest coś nie halo!!