marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

macie tutaj dość ciekawą dyskusje na temat nowych ciągników na strajkach na moje trzeba isć z postępem ale po kolei

 

my rolnicy możemy wrócić  się do konika ale ci z miasta niech też się wrócą do konia po co jedziecie samochodami trzeba na konu albo w bryce (stan dróg na to pozwala)

po prostu idziemy z postępem 

 

moim zdaniem dotacje są zbędne ( i tylko powodują zazdrość) ja przykładowo wolałbym mieć zagwarantowane że te towary co wyprodukuje mają godną cenę bo przecież żaden zakład przerabiający trzodę chlewną nie jest stratny.

 

a tego sk***esyna sawckego za te głupie usmieszki do kamery dawno powinli wy***ać.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

Tak , tak  .. widać to w galerii jaki to postęp u was  ;)  spore zmiany bo ugory zaorane  :D

 

każdy orze jak może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

No tak i to wszystko przez ten postęp o którym pisałeś  :D  Łatwo się mądrzyć co ?  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

macie tutaj dość ciekawą dyskusje na temat nowych ciągników na strajkach na moje trzeba isć z postępem ale po kolei

 

my rolnicy możemy wrócić  się do konika ale ci z miasta niech też się wrócą do konia po co jedziecie samochodami trzeba na konu albo w bryce (stan dróg na to pozwala)

po prostu idziemy z postępem 

 

moim zdaniem dotacje są zbędne ( i tylko powodują zazdrość) ja przykładowo wolałbym mieć zagwarantowane że te towary co wyprodukuje mają godną cenę bo przecież żaden zakład przerabiający trzodę chlewną nie jest stratny.

 

a tego sk***esyna sawckego za te głupie usmieszki do kamery dawno powinli wy***ać.... 

100% racja, trzeba iść z postępem, ale czy za wszelką cenę ?? Miastowego do samochodu nikt 50% nie dopłacił, a jak wziął na kredyt, to nikogo nie obchodzi czy ma na kolejną ratę. Jak dotacje zbednę, to jako pierwszy dla dobrego przykładu z nich zrezygnuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie będzie bo za Dudą stoi Kaczyński i Macierewicz. A nawet wielu wyborców pisu już na Jarka narzeka.

A co do mediów. To wczoraj w Polsacie w informacjach chyba lekko stosunek do rolnika zmienili. Bo próbowali tłumaczyć co to jest prow na jakiej zasadzie itd. Stacje telewizyjne nie są niezależne. One pokazują i mówią to co się im opłaca. Polsat i TVN celują w widza z miasta. Więc jadą na rolników bo ci miastowym życie utrudniają. Ale gdy np. w sądzie polastu wyszedł wynik 61 % za strajkiem 39 % przeciwko. To lekko zmienili front. Takie są współczesne media. A organizatorzy strajku za mało zadbali o pr. Choćby o to, żeby na każdej blokadzie byli kompetentni ludzie, którzy potrafią wytłumaczyć i za argumentować za czym strajkują i dlaczego.

 

 

ale przecież dużo ludzi z miasta pochodzi z wsi a teraz zrobili się poństwo z miasta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

 

 

 
 

 

czyli bycie rolnikiem zwalnia z rozsądnego myślenia i mierzenia sił na zamiary? jak minister powie skaczcie z mostu do rzeki to też będziecie skakać?

 

zadales retoryczne pytanie.obserwujac obecna sytuacje to wielu skoczylo na glowke niestety do plytkiej wody a wiemy jak takie skoki sie koncza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Zlikwidować hodowców świń bo produkują drożej niż duńczyk i przywieźć z DANII!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100% racja, trzeba iść z postępem, ale czy za wszelką cenę ?? Miastowego do samochodu nikt 50% nie dopłacił, a jak wziął na kredyt, to nikogo nie obchodzi czy ma na kolejną ratę. Jak dotacje zbednę, to jako pierwszy dla dobrego przykładu z nich zrezygnuj.

 

 

 

oczywiscie jako pierwszy zrezygnuje jak  będę miał zapewnione zbyt i cene na moje towary.

 

a to fak miastowemu nikt do samochodu nie dopłaći ale miastowy pracuje głównie 8 godzin może 10 a rolnik jak jest sezon to i po 20 ja tak pracowałem nie jeden raz ponieważ jestem młodym rolnikem i mam 17ha gospodarstwo i jak zaczynałem gospodarzyć to trzabyło dorabiać na budowach.a jak ktoś hoduje trzodę tak jak i ja to jak się maciora prosi to nie jedną noc się spendza w chlewie a w dzien normalnie do roboty

Zlikwidować hodowców świń bo produkują drożej niż duńczyk i przywieźć z DANII!!!!

 

 

 

tak dokładnie i wtedy będziemy jeść kiełbaskę o zawartośći 20% mięsa 

 

bo teras jest jeszcze 60%

 

 

 

 

a po drugie jak nie będzie polskich hodowców to mięso z DANNI zrobi się od razu za***iscie drogie!!!!!!!!!

Edytowano przez gregory777778

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

No tak i to wszystko przez ten postęp o którym pisałeś  :D  Łatwo się mądrzyć co ?  

 

ale o co ci chodzi, bo nie kumam? dla mnie postęp to silosy na zboże z system transportu, pełna 3 metrowa technologia (siew, nawóz, oprysk) i takie tam. Ciągnik jest tani w utrzymaniu i jest w stanie obrobić ot co mam, to po co mam zmieniać? a jak mam problem z dotrzymaniem terminu to dzwonie po sąsiada i on to mi swoim JD zrobi robote szybciej..a on wdzięczny bo na ratę za ciągnik zarobi...

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mam też tylko 2 sztuki c-360 na gospodarstwie 17ha. nie widzę kasy żeby brać nowy.

a po drugie ja żadnym bym na strajk pod warszawom bym nie dojechał bo policja trzepała wszystko co szło nawet mit że pod wpływem.

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100% racja, trzeba iść z postępem, ale czy za wszelką cenę ?? Miastowego do samochodu nikt 50% nie dopłacił, a jak wziął na kredyt, to nikogo nie obchodzi czy ma na kolejną ratę. Jak dotacje zbednę, to jako pierwszy dla dobrego przykładu z nich zrezygnuj.

Miastowemu do samochodu nikt niedopłacił i rolnikowi do samochodu też nikt niedopłacił. Rolnik dostaje dotacje do maszyn, które są jego narzędziem do pracy, a miastowy dostaje narzędzia do pracy. Idzie odwala swoje godziny i ma resztę w d*pie. Może należałoby rzeczowo spojrzeć na temat. Odnośnie dotacji skoro mamy konkurować na wolnym rynku z innymi to powinniśmy mieć wyrównane koszty, jak na razie tak niejest. Bardzo chętnie zrezygnujemy z dotacji jeśli zostaną one zniesione wszędzie. Poza tym dotacje tylko przepływają przez wieś, a tak naprawdę wspomagają inne działy.

Edytowano przez agrofarm2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

pieniądze na lepszy sprzęt może i by się znalazły...ale ja nie widzę póki co takiej potrzeby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

 

oczywiscie jako pierwszy zrezygnuje jak  będę miał zapewnione zbyt i cene na moje towary.

Przykro mi, ale okres gospodarki centralnie planowanej mamy już dawno za sobą.

 

a to fak miastowemu nikt do samochodu nie dopłaći ale miastowy pracuje głównie 8 godzin może 10 a rolnik jak jest sezon to i po 20

W mojej miejscowości tylko dwóch ma hodowlę, jeden 300 świń drugi 10000 kur. Ten drugi nie ma pola wcale, pierwszy dla zabawy 4.5ha. Reszta rolników to producenci roślinni. Jak jest sezon to pracują po 20 godzin, zimą widzę ich często jak na płotach wiszą i gadają z sąsiadami. Jak ktoś ma firmę w mieście, to wciąż nikt mu nie dopłaca 50% do sprzętu, a też mu się zdaży 20 godzin pracować jak jest coś pilnego.

 

mam 17ha gospodarstwo i jak zaczynałem gospodarzyć to trzabyło dorabiać na budowach.a jak ktoś hoduje trzodę tak jak i ja to jak się maciora prosi to nie jedną noc się spendza w chlewie a w dzien normalnie do roboty

Ja pracuję razem z żoną w Holandii żeby inwestować w gospodarstwo i remontować dom, a jednak na męczennika się nie kreuję. Ostatnio byłem w pracy od 5:00 w piątek do 3:00 nad ranem w sobotę. Wciąż wolę to niż PROW-y i kredyty.

 

tak dokładnie i wtedy będziemy jeść kiełbaskę o zawartośći 20% mięsa 

bo teras jest jeszcze 60%

a po drugie jak nie będzie polskich hodowców to mięso z DANNI zrobi się od razu za***iscie drogie!!!!!!!!!

Tu masz całkowitą rację, nie możemy stracić niezależności w producji żywności. W ogóle post kolegi dzikijohn był raczej prostą prowokacją, na którą się nabrałeś.

 

Miastowemu do samochodu nikt niedopłacił i rolnikowi do samochodu też nikt niedopłacił. Rolnik dostaje dotacje do maszyn, które są jego narzędziem do pracy, a miastowy dostaje narzędzia do pracy. Idzie odwala swoje godziny i ma resztę w d*pie. Może należałoby rzeczowo spojrzeć na temat. Odnośnie dotacji skoro mamy konkurować na wolnym rynku z innymi to powinniśmy mieć wyrównane koszty, jak na razie tak niejest. Bardzo chętnie zrezygnujemy z dotacji jeśli zostaną one zniesione wszędzie. Poza tym dotacje tylko przepływają przez wieś, a tak naprawdę wspomagają inne działy.

Napisz mi, któremu "miastowemu" właścicielowi firmy państwo dopłaca gdy chce kupić np. nową koparkę za 200 tys.zł ?? To też jego narzędzie pracy. I nie pisz mi tylko o "grubych" 20 tys. zł z UP na założenie nowej działalności, bo po piewsze beneficjentami PROW-u są nie tylko nowo powstałe gospodarstwa, a po drugie te 20 tys. nijak ma się do pomocy dla "biednych" rolników liczonych nieraz w setkach tysięcy. Masz rację, należałoby rzeczowo spojrzeć na temat a nie biadolić jak mi źle bo ja rolnik jestem i za mało dostaję od wszystkich.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2052

co to za pie......nie, że ciągniki za miliony, że kredyty, że ziemia po pińcet, kto chce niech kupuje a innych nikt nie zmusza

strajk jest i musi być, ale mądrale tego nie zrozumieją bo są najmądrzejsi

dla nich, uprawy zniszczone przez dziki to urojenia rolników, a świnie po 3,5 to biznes życia (ekonomiści po szkołach:))

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że najwięcej do powiedzenia mają tu prawdziwi rolnicy z krwi i kości: jeden gospodarzy w Holandii, drugi podgląda wieś przez gospodarstwo wuja... Są chłopaki w temacie, znają się na rzeczy, prawdziwi praktycy... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

@kaszlak Osoby mające DG nie związane z gospodarstwem rolnym także mają możliwość korzystania z dofinansowań. I to całkiem sporą. Te kolorowe zabawki to są narzędzia pracy. To tak jak ja bym był zazdrosny że jakiś delikwent który ma DG dostał pomoc na zakup frezarki numerycznej za kilka stówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Tylko po H%# było budować obory na 150 sztuk z 2 robotami skoro nie było kwoty? Lepiej już trzymać stado 30-50 sztuk a jak jest nadmiar pola to obsiać pszenicą i pieprzyć LELY i banki razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie widzisz że protestują właśnie Ci w ciągnikach "za miliony" i z ziemią po "pińcet" ??

Straty wyrządzone przez zwierzynę to fakt, niska cena dusi hodowców, ale jak by nie było tych drogich ciągników i ziemii to rolnicy nie odczuwaliby tak tego dotkliwie.

Część z nich przeinwestowała a dalej "gębę drze" za co spłaci kolejne kredyty bo nowy PROW oferują. A Ja zapytam, kto kazał z niego korzystac ?? Mnie też manił pracownik lokalnego biura doradczego (ojca znajomy), że jest taki fajny program, że spełniam warunki, że najpierw 60 tys., a w przyszłości 200 tys. do wzięcia. I jakoś się nie skusiłem ...

 

Widzę, że najwięcej do powiedzenia mają tu prawdziwi rolnicy z krwi i kości: jeden gospodarzy w Holandii, drugi podgląda wieś przez gospodarstwo wuja... Są chłopaki w temacie, znają się na rzeczy, prawdziwi praktycy... :D

Ty wolisz w tym samym czasie wymachiwać sztachetą wyrwaną w płotu i drzeć mordę że biedny jesteś.

 

Nie skusiłeś się a teraz żal ci d*pę ściska i wypisujesz jakieś farmazony.

A takim jak Ty d*pę ściska bo na ratę nie ma i wylewasz swoje żale.

 

@kaszlak Osoby mające DG nie związane z gospodarstwem rolnym także mają możliwość korzystania z dofinansowań. I to całkiem sporą. Te kolorowe zabawki to są narzędzia pracy. To tak jak ja bym był zazdrosny że jakiś delikwent który ma DG dostał pomoc na zakup frezarki numerycznej za kilka stówek.

To jednak rolnictwo jest jak do tej pory największym beneficjentem kasy Unijnej. Poza tym, to nie osoby mające DG które skorzystały z pomocy protestują tylko rolnicy z maszynami na PROW i ziemią za absurdalne pieniądze.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

Napisz mi, któremu "miastowemu" właścicielowi firmy państwo dopłaca gdy chce kupić np. nową koparkę za 200 tys.zł ?? To też jego narzędzie pracy. I nie pisz mi tylko o "grubych" 20 tys. zł z UP na założenie nowej działalności, bo po piewsze beneficjentami PROW-u są nie tylko nowo powstałe gospodarstwa, a po drugie te 20 tys. nijak ma się do pomocy dla "biednych" rolników liczonych nieraz w setkach tysięcy. Masz rację, należałoby rzeczowo spojrzeć na temat a nie biadolić jak mi źle bo ja rolnik jestem i za mało dostaję od wszystkich.

Jeśli czegoś nie wiesz to nie znaczy że tego nie ma .

 

http://www.dotacjusz.pl/artykuly/kredyt-technologiczny-dotacja-na-nowe-technologie-w-twojej-firmie.html

 

http://info.wyborcza.biz/szukaj/gospodarka/dotacje+unijne+na+nowe+technologie

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Skurwysyństwem jest to że dziki niszczą uprawy i to że nie ma długofalowej polityki rolnej chroniącej nas przed nędzą świni z danii. Jak można pracować i potem sprzedać swój produkt poniżej kosztów a cena przetworzonego nie spadła...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Oglądałem przed chwila Piaskiem po oczach w tv tvn24. Media chca zajechać przewodniczacego strajków i podzielic rolników na zwolenników i przeciwnikow Sławomira Izdepskiego i z tego co widze na tym forum to im sie to udaje. Wielu najeżdża na Izdepskiego. Koledzy was trzeba uznać za ZDRAJCÓW spolecznosci rolniczej a zarazem idiotów. Żeby nie ten czlowiek zadne manifestacje nigdy by sie nie odbyły. I dzieki takim jak wy ZDRAJCY  dzisiaj ta branża tak własnie wygląda. I żeby żaden z was nigdy nie wyciągnał ręki po jakąś złotówke wywalczona pod skrzydłami Sławomira Izdepskiego bo gwarantuje że Wam ją obetniemy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj