marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

grzebalec    0

Już Ci odpowiadam. Czytuję to forum od dłuższego czasu bez rejestracji. Zarejestrowałem sie wczoraj wkurzony tymi blokadami dróg i argumentami zwolenników. Bez tego nadal byś o mnie nie słyszał.

Nic konstruktywnego ode mnie nie uszyszysz, bo jak takich problemów nie mam. A nie mam dlatego, że w tym co robię kieruję się rozumem a nie patrzę co robią inni i kopiuję. Więcej nie powiem, ale zdradzę Ci jedną z tajemnic sukcesu w prowadzeniu działalności gospodarzcej jakiejkolwiek: nigdy nie rzucaj się na cudze pomysły i unikaj robienia tego co robią wszyscy inni.

Choć się z tym nie wiąże, jednak wynika też z tego zasada: nie daj sobą manipulować i przyjmij do wiadomości, że są ludzie którzy świetnie potrafią to robić i łatwo możesz im nieświadomie ulec. Bo idea to forma wiary, a ludzie mają wbudowany mechanizm wiary - chcą wierzyć i walczyc o wiarę. To jest wbudowane w ludzką psychikę. Taki który zna te mechanimy, bo się nauczył albo ma naturalny dar przywództwa, wykorzysta to do swoich celów. A Ty jesteś tylko narzędziem do osiągania tych celów, niczym więcej.

Edytowano przez grzebalec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Jest tańsze dlatego kupuje i uzupełnia braki droższym duńczykiem. Gdyby zakłady koniecznie chciały zniszczyć polskich hodowców to w ogóle by nie brały towaru.

Polski tani hodowca jest potrzebny ponieważ obcinając nam dokłada(dotuje) swojemu aby był zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzę na podstawie tego tematu że władza za pomocą TV skrupulatnie spełnia stare powiedzenie ,,dziel i rządź,,

Ludzie opamiętajcie się, bo tu nie chodzi o pieniądze czy kredyty i o to jak któremu rolnikowi się żyje.

Chodzi o to że już wszyscy mamy dość dymania w du.ę.

 

Czas najwyższy aby się zjednoczyć, obudzić w sobie patriotę i zacząć walczyć o Polskę dla naszych dzieci jak zrobili to dla nas nasi dziadkowie.

 

Byłem świadkiem kręcenia tego reportażu, więc nie jest zmanipulowany

http://vod.gazetapolska.pl/9204-rolnicy-w-warszawie-blokada-tego-nie-zobaczysz-w-tv

 

A tu przypomnienie jak by kto zapomniał co to jest patriotyzm

https://www.facebook.com/video.php?v=828492960541639

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

 

grzebalec Ale udowodnić tego w żaden sposób nie możesz, więc nie dziw się że twoja frustracja wylewana na forum i próby dzielenia rolników będą mam nadzieje ignorowane, tak jak i ja czynie to od tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzebalec    0

Jaka frustracja? Czym? :) Ja usiłuję Wam zaproponować inny punkt widzenia. Jak się okazuje nie jestem osomotniony w takich poglądach.

Jeśli jesteś zacietrzewiony w swojej postawie, masz nałożone na oczy klapki (oczywiście ich nie dostrzegasz, bo nosisz je całe życie i dla Ciebie to jest naturalna perspektywa) to i tak do Ciebie nie dotrę, nie wywołam refleksji, choćby i jałowej. Ale są tacy którzy się może choćby nieco zastanowią i coś w nich zakiełkuje.

 

P.S. Udowodnić istnienia lub nieistnienia potwora spaghetti, stworzyciela wszechświata, też nie mogę udowodnić ;) To jest znany paradoks logiczny, który stoi u podstaw każdego kłamstwa, spiskowej teorii, religii itd: "nie da się udowodnić, że czegoś nie ma".

Edytowano przez grzebalec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wnoszę o dezaprobatę wszystkich którzy sieją zamęt.

 

I ostatnia moja próba, prośba aby się opamiętali jeśli nie chcą się jednoczyć niech przynajmniej innym nie utrudniają.

 

Lukejro nawet nie obejrzałem gdy zobaczyłem TVN. Nie kłóćmy się jakim człowiekiem jest Izdebski i co czyni, wierzmy że z naszą pomocą może obalić rząd którego już wszyscy mamy dość.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzebalec    0

A kto Ci broni sie jednoczyć? Jednocz sie do woli :) Jeśli potrzebujesz KUPY, żeby poczuć swoją wartość. I przywódcy, żeby Ci powiedział o co Ci chodzi, żeby nie wyszło na głupotę :)

 

Masz rację, nic nie oglądaj, bo to Ci zaburzy Twoją uporządkowaną perspektywę. I WIARĘ, jak celnie to ująłeś  :)

 

Już Wam daję spokój, bo się jeszcze pogubicie.

Dla rozładowania emocji i spuszczenia pary, propouję hasło (hodowców) na dziś: "żywiec - najlepsze przed tobą" :)

Edytowano przez grzebalec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego jak widzę tvn nie oglądam bo tam tak robione że i tak wina ludzi a nie rządu;   Donald przyjechał do Ewy i mówi cholera jak ty to robisz wiesz kurcze ogglądam tv, ludzie zadowoleni, masz takie poparcie, nawet nie sa za rolnikami i górnikami co strajkują, w sklepach pełno  ludzie mają kasę i w ogóle, takie duże zaufanie do rządu i do prezydenta, jak ty to robisz, a Ewa na to he he Donald przestań oglądać TVN ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Tańsze? To porównaj dwa wykresy - polskie i duńskie z tego samego okresu: https://www.ewgt.com.pl/towary/dane/index.php?id=2

 

Żeby coś porównać to jeszcze trzeba legende przeczytać co się porównuje. Z Dani masz cenę półtusz a z Polski cene żywca. W Dani tuczniki przez większość czasu są tańsze niż w Polsce. Co nie zmienia faktu że dobrze nie dzieje się. Minął rok od wykrycia asf. Dzisiaj czytam o kolejnych przypadkach u dzików,a nasz minister i wet zadowoleni że super sobie radzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

 

Pawelol, odpowiadam. Prowadzić - w całości. Bez żadnej pomocy na codzień. Podstawowa obsługa krówek sprowadza się do uzupełniania miksera ładowarką, pozostałych zasobników składników paszy i standardowych czynności serwisowych wyposażenia (czyszczenie, poprawianie, smarowanie). Krówki są karmione automatycznie, odchody są ściągane automatycznie (to akurat chyba już standard i w Polsce), a jeśli chodzi o dojenie, to krówki doją się zupełnie same w automacie. W nieco bardziej zaawansowanych systemach są jeszcze wychwytywane sztuki, które za mało chodzą i być może są chore.

Jeśli wszystko działa jak należy, rolnik może sobnie na 3 dni wyjechać z żonką nad morze, i krówkom sie krzywda nie stanie żadna. Agdyby coś jednak nawaliło, to dostanie SMS i wyśle tam znajomego sąsiada albo kogoś z rodziny, żeby sprawdził. Taki rolnik typowo oprócz krówek ma jeszcze tylko łąki z których zbiera siano na kiszonkę.

 

Owszem, zdarzają się tam protesty. Jak zawsze gdy ktoś miał dobrze a potem mu się trochę pogorszyło. Ale jak żartowali sobie dziennikarze, w "Niemczech odbył się strajk farmerów i w związku z tym powstał gigantyczny korek złożony prawie w całości z Mercedesów serii 500 oraz 600".

Byłem u jednego takiego, który również strajkował, w rejonie mleczarskim na północy, blisko granicy belgijskiej. Obok chałupy zabytkowa stodoła sprzed ponad 100 lat (murowana). Pyta mnie, czy zgadnę co jest w środku. Potem otwiera drzwi drewniane okute na skobel. Za nimi są drugie, już "normalne" plastiki, jak do sklepu. A za drzwiami basen 30m kafelkowany, ogrzewany całorocznie :) Myślę, że musiał sie wkurzyć, że mu rząd zmniejszył dopłaty do ogrzewania tego basenu... Akurat on nie miał Mercedesa tylko najnowszą limuzynę BMW.

 

 

Jestem z rejonów mlekiem płynących i wiem jak wygląda sprawa robota udojowego :) Twoje opisywanie było troszkę na darmo:) Ale dziękuję że chciałeś odpisać. Zapytam jeszcze o jedno - rozumiem że pasza dla krów pochodzi z zakupu ale jaki obszar łąk przeznaczony jest pod produkcję kiszonki oraz co z kukurydzą?

 

Muszę obalić Twój mit gospodarstwa w którym wszystko "samo się". 

Rozród - wycielenia średnio co 3 dni w stadzie 100 sztuk. Nie wiem czy wiesz ale krowa sama się cieli w niewielkim %. W większość trzeba pomóc bądź niezbędna jest interwencja weterynarza. Akcja porodowa nie jest na zawołanie i nie trwa 15 min - często kilka godzin a skutki powikłań porodowych leczy się kilka dni. Przez minimum 3 dni ciele jest z matką - trzeba pomóc mu się nassać bo często samo nie łapie wymienia. Często krowy cielą się w opóźnionych terminach co zwiększa ryzyko powikłań.

 

Ruje- to wyłapuje robot ale inseminacji trzeba pilnować a to kolejny powód do spędzenia czasu w oborze.

 

Rotacja w stadzie - wysokowydajne krowy mają to do siebie że ich użytkowość jest bardzo ograniczona w czasie. W stadzie 100 sztuk ma miejsce duża rotacja. Nauczenie krowy wchodzenia do robota udojowego która wcześniej nie była dojona nie jest sprawą prostą. Często potrzeba kilku - kilkunastu dni na obuczenie owej krowy. Kto miał do czynienia z jałówkami po porodach wie jakie są "grzeczne" gdy są dojone. 

 

Choroby - opieka weterynaryjna w takim stadzie jest niezbędna jednak to właściciel musi pilnować która krowa zaczyna mieć objawy choroby. Robot wykrywa tylko temperaturę oraz ilość paszy jaką krowa pobrała. Ocena wzrokowa jest niezbędna.

 

Pozostają jeszcze kwestie uprawy ziemi gdzie pewnie na takie stado potrzeba około 150 ha. Siana zbiera się nawet do 5 pokosów i zbiór terminowy przy obsłudze przez jedną osobę jest nierealny. 

 

Ogólnie bujdę na resorach napisałeś że 2 osoby wystarczą do obsługi 100 sztuk i jeszcze jest czas na wycieczki i małe dzieci. Gadka przedstawiciela firmy LELY. 

Same akcje porodowe dzieją się często w nocy i niestety... wstać trzeba a 100 sztuk.... co 3 dni impreza.

 

 

Co do protestów rolników zachodnich.

Kłamstwem jest że większość ma sytuację finansową przedstawianą przez Ciebie i że ich drastyczne protesty są dlatego że im zabrano kilka groszy. Zobacz filmiki gdy spadła im cena mleka poniżej progu opłacalności sypali gnój przed budynki rządowe i rozlewali mleko na polach. To nie było widzimisię rolników. Ale koloryzuj dalej. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o ile się orientuję a dobrze się orientuję duńczycy dotują rolnikom chów świń więc nie dziwi mnie że taniej sprzedają skoro mają i tak wyrównane przez państow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Żeby coś porównać to jeszcze trzeba legende przeczytać co się porównuje. Z Dani masz cenę półtusz a z Polski cene żywca. W Dani tuczniki przez większość czasu są tańsze niż w Polsce. Co nie zmienia faktu że dobrze nie dzieje się. Minął rok od wykrycia asf. Dzisiaj czytam o kolejnych przypadkach u dzików,a nasz minister i wet zadowoleni że super sobie radzą.

 

Co ty pieprzysz - na dole masz wyraźnie napisane: półtusze wieprzowe (Polska), półtusze wieprzowe (Dania) - tylko kropkę zmieniasz i masz wykresy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

o ile się orientuję a dobrze się orientuję duńczycy dotują rolnikom chów świń więc nie dziwi mnie że taniej sprzedają skoro mają i tak wyrównane przez państow

Jak tak dobrze się orientujesz tu zaraz nam tu wkleisz jakieś przykłady ich ustaw z tymi dopłatami.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Wnoszę o dezaprobatę wszystkich którzy sieją zamęt.

 

I ostatnia moja próba, prośba aby się opamiętali jeśli nie chcą się jednoczyć niech przynajmniej innym nie utrudniają.

 

Lukejro nawet nie obejrzałem gdy zobaczyłem TVN. Nie kłóćmy się jakim człowiekiem jest Izdebski i co czyni, wierzmy że z naszą pomocą może obalić rząd którego już wszyscy mamy dość.

 

 

kolego jak widzę tvn nie oglądam bo tam tak robione że i tak wina ludzi a nie rządu;   Donald przyjechał do Ewy i mówi cholera jak ty to robisz wiesz kurcze ogglądam tv, ludzie zadowoleni, masz takie poparcie, nawet nie sa za rolnikami i górnikami co strajkują, w sklepach pełno  ludzie mają kasę i w ogóle, takie duże zaufanie do rządu i do prezydenta, jak ty to robisz, a Ewa na to he he Donald przestań oglądać TVN ;)

Jak nie oglądacie to Wam streszczę. Sławomir Izdebski który tak się solidaryzuje z górnikami na codzień handluje ruskim węglem bo jak mówi polski jest za drogi... Gdy do jego firmy zadzwonił dziennikarz i zaproponował sprzedaż 500 ton pszenicy z Ukrainy po 550zł/t pracownica była zainteresowana i zaprosiła go na rozmowę do firmy.... 

Sam ogólnie nie wierzę TV i jej nie oglądam, ale zaciekawiony poszperałem w internecie i znalazłem oficjalny profil firmy Nasze Zboża na FB w którym reklamują się że mają w ofercie węgiel z importu... Także coś jest na rzeczy, piękne hasła a u siebie w firmie robi swoje.

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Polski tani hodowca jest potrzebny ponieważ obcinając nam dokłada(dotuje) swojemu aby był zadowolony

Ale po co? Wystarczy kupować tylko ich i sprzedawać na naszym rynku. A głupie zakłady jeszcze od Polaków kupują.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzebalec    0

Nie jestem bynajmniej specjalistą od krówek, ale nie zarzucaj mi kłamstwa.

Nie wiem jaki obszar jest prznaczony pod łąkę. Na pewno nie 150ha poniewaz w Danii na przykład jest limit ustawowy 140ha i więcej nie można posiadać na własność ani w dzierżawie (dlatego gospodarze z zachodu często działają u nas i na Ukrainie)

Tyle mogę powiedzieć, że trawa która tam rośnie pod kiszonkę wygląda tak, że aż samemu by się chciało jeść, taka soczysta i mięsista. jak to robią - NIE WIEM.

Rozród - różnie jest w różnych miejscach. W Niemczech zauważyłem, dominuje metoda naturalna. Krowa ma się ocielić sama, siłami natury. Dopiero kiedy robi się niebezpieczbei wkracza weterynarz. W Danii tez widziałe porody siłami natury i nikogo tam wówczas nie było. Raz nawet osobiście odganiałem krowę od nowo narodzonego cielaka, bo była jakas popieprzona io chciała go zabić. Ale z tego co wiem w DK typowo wygląda to tak, że krowy dostaja zastrzyk i wszystkie rodzą niemal na raz, bo wizyta weterynarza jest droga i musi być hurtem.

Rolnik oczywiście dogląda krów, ale bez przesady. Każdej nie ogląda pare razy na dzień. Automatyka mierzy nie tylko czy konkretna krowa się doiła i ile mleka dała i nie tylko temperature i wagę, ale także czy i ile ile chodziła.

Nic nie wiem na temat rotacji w stadzie ale z dojeniem problemów nie widziałem. Poza tym że krowy próbują nadużywac "gościnności" komory robota i są odganiane automatycznym pastuchem gdy automat to wykryje.

Lely to nie jedyna firma robiąca dojarki automatyczne, może w Polsce na targach ale nie w Niemczech czy w Danii.

Są na zachodzie też gospodarstwa tradycyjne, około 50%, w których krówki połowę życia spędzają na pastwisku. Ja piszę o takich w których krówki z budnynku obory nie wychodzą praktycznie nigdy i taki jest koszt automatyzacji niestety(?) Że 2 osoby bez pomocnika sie obywają, to wiem, bo wielokrotnie byłem w takim gospodarstwie. Był tam okresowo robotnik z Polski, ale tylko raz go widziałem na kilka wizyt w któżnych porach roku.

Nie znam szczegółów codziennych prac. Nie pisałem że te 2 osoby nic nie maja do roboty, tylko że wystarczają do codziennej obsługi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Co ty pieprzysz - na dole masz wyraźnie napisane: półtusze wieprzowe (Polska), półtusze wieprzowe (Dania) - tylko kropkę zmieniasz i masz wykresy. 

 

Nie pieprze tylko stwierdzam fakty. Ministerswo zawsze podaje średnie ceny za żywiec wieprzowy za ubiegły tydzień, cena w dani ustalana jest na najbliższy tydzień na wbc. To po prostu wiem a że ktoś tak nie fortunnie skleił tą tabelką to ktoś nie będący w temacie może ją błędnie odczytać. Innym tematem jest że to są dane z zakładów mięsnych więc ta cena jest podniesiona o prowizje wszelakich maści pośredników którzy głównie w Polsce zajmują się skupem. Przeczytaj tytuł nad tabelą tam jest cena z Ministerstwa (żywiec) i średnie ceny w Dani ustalane na wbc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

 

Stare sprawdzone metody,przede wszystkim trzeba zdyskredytować przywódce a któż inny lepiej to zrobi jak nie TVN. Przecież to pierwsza tuba propagandy sukcesu i piętnowania wszelkiej maści niezadowolonych z obecnego dobrobytu. Pamiętacie sex afere  z Lepperem, kto podstawił qr...szona Anete Krawczyk? kto i ile jej zapłacił za latanie z bachorem i przypisywanie go raz Lepperowi raz Łyżwińskiemu? to sama nie wiedziała komu dała?  Jednak cel został osiągnięty Lepper stracił w oczach społeczeństwa, później po badaniach DNA jak wyszło że ani jeden, ani drugi nie jest ojcem babsko znikło bez śladu. Smród został rozsiany i cel osiągnięty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie jestem bynajmniej specjalistą od krówek, ale nie zarzucaj mi kłamstwa.

Nie wiem jaki obszar jest prznaczony pod łąkę. Na pewno nie 150ha poniewaz w Danii na przykład jest limit ustawowy 140ha i więcej nie można posiadać na własność ani w dzierżawie (dlatego gospodarze z zachodu często działają u nas i na Ukrainie)

Tyle mogę powiedzieć, że trawa która tam rośnie pod kiszonkę wygląda tak, że aż samemu by się chciało jeść, taka soczysta i mięsista. jak to robią - NIE WIEM.

Rozród - różnie jest w różnych miejscach. W Niemczech zauważyłem, dominuje metoda naturalna. Krowa ma się ocielić sama, siłami natury. Dopiero kiedy robi się niebezpieczbei wkracza weterynarz. W Danii tez widziałe porody siłami natury i nikogo tam wówczas nie było. Raz nawet osobiście odganiałem krowę od nowo narodzonego cielaka, bo była jakas popieprzona io chciała go zabić. Ale z tego co wiem w DK typowo wygląda to tak, że krowy dostaja zastrzyk i wszystkie rodzą niemal na raz, bo wizyta weterynarza jest droga i musi być hurtem.

Rolnik oczywiście dogląda krów, ale bez przesady. Każdej nie ogląda pare razy na dzień. Automatyka mierzy nie tylko czy konkretna krowa się doiła i ile mleka dała i nie tylko temperature i wagę, ale także czy i ile ile chodziła.

Nic nie wiem na temat rotacji w stadzie ale z dojeniem problemów nie widziałem. Poza tym że krowy próbują nadużywac "gościnności" komory robota i są odganiane automatycznym pastuchem gdy automat to wykryje.

Lely to nie jedyna firma robiąca dojarki automatyczne, może w Polsce na targach ale nie w Niemczech czy w Danii.

Są na zachodzie też gospodarstwa tradycyjne, około 50%, w których krówki połowę życia spędzają na pastwisku. Ja piszę o takich w których krówki z budnynku obory nie wychodzą praktycznie nigdy i taki jest koszt automatyzacji niestety(?) Że 2 osoby bez pomocnika sie obywają, to wiem, bo wielokrotnie byłem w takim gospodarstwie. Był tam okresowo robotnik z Polski, ale tylko raz go widziałem na kilka wizyt w któżnych porach roku.

Nie znam szczegółów codziennych prac. Nie pisałem że te 2 osoby nic nie maja do roboty, tylko że wystarczają do codziennej obsługi.

 

Ty widziałeś to z boku i pewnie z relacji właścieli - stąd Twoja relacja. 

Wiem jak działa robot i wiem ile trzeba czasu spędzić w takiej oborze. 2 osoby wystarczą do codziennej obsługi ale potrzebne są non stop do pilnowania i nadzorowania. Trawa w warunkach nadmorskich - duża wilgotność - rośnie świetnie, do tego nawożenie. Nic dziwnego i odkrywczego. Wywoływanie porodu lekami często kończy się śmiercią cielaka więc to są dodatkowe koszty. 

 

Ogólnie nie chcę już z Tobą polemizować bo tym postem pokazałeś swoje doświadczenie i wiedzę w danym temacie. Wiedzę skromną. O robotach i ich zaletach i wadach wolałbym rozmawiać z kimś kto je posiada a nie z kimś kto widział jak wyglądają. 

 

Do protestów na zachodzie i ich drastyczności oraz opłacalności się nie odniosłeś. Ale daruj. Nic nie wnosisz, kreujesz wizję rolnictwa opartą na bajce dla małego dziecka. Krówki się doją a mleczko leci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A ty masz roboty, że taki spec jesteś od nich?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego nie zamierzam ci nic wklejac powiem jedno dziwny jestes i tyle, odsyłam cię do neta sprawdź sobie i juz masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale to ty wysuwasz pewną informację jak twierdziłeś więc to Ty powinieneś mi to udowodnić a nie ja mam to za Ciebie robić. Czy to takie dziwne? Chętnie poczytam.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego ma ci to udowadniać? Nie musisz w to wierzyć a jeśli ciekawość cię zżera sam poszukaj i się przekonaj jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Damian, wisisz mi właśnie 1000 złotych. Jak chcesz się przekonać dlaczego to poszukaj sobie i udowodnij.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj