Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#821 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:02

STRAJKI ROLNIKOW

Zasłużyliśmy sobie chyba za to ale to wina  tępoty na  wsi nie którzy to nie widzieli życia miejskiego (i na odwrót) a tylko obręby swoich gospodarstw polecieli za biznesmenami rolnymi myśląc że coś uskrobią a co im zostanie g..... za paznokciem 

Sam pracuje a rodzice prowadzą gosp. (może niedługo przejmę) i  dużo ludzi jest w robocie typowo miejskimi nie wiecie jak sobie grabimy. Staram im to wszystko wytłumaczyć ale w mediach rolnik gada tylko o tym by państwo im coś dało (każdy by chciał dostać pieniądze za darmo), gadają że stoimy na blokadach bo nas stać nic nie robić w tym czasie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 03:25
  •  

#822 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:05

STRAJKI ROLNIKOW

No bo społeczeństwo trzeba informować jak to działa. Bo tak każdy myśli, że rolnicy mają kupę kasy i chcą Bóg wie czego.

#823 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2015 - 21:06

STRAJKI ROLNIKOW a co to ferie sie w wawie zaczely ze dzieci wyskoczyly sprzed komputerow?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#824 Share Macase

Macase

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:06

STRAJKI ROLNIKOW

Tak tak, wypełniać wnioski , zaciągać kolejne kredyty i patrzeć w niebo ze będzie kiedyś lepiej...... żałosne. Niech sobie to zabiorą bo to prowadzi do ruiny. Lepsze ceny za nasze produkty....

#825 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:08

STRAJKI ROLNIKOW

miasto też przez te 25 lat wolności dorobiło się luksusowych samochodów, super wypasionych domów nie za 400 tys a za miliony złotych, a to co przedstawiła TVP 1 że niby na stolicę przyjechało tylko 140 ciągników, bo policja badała trzeźwość rolników. ŻENADA, i weź tu płać abonament na takie relacje.

Robią z nas dziadów, alkoholików i debili, którym powinna słoma z butów wystawać, pokażmy im wszystkim, że polski rolnik to człowiek zaradny, pracowity, wykształcony który za swoją pracę chcę otrzymać godziwe pieniądze. 

I jasno trzeba powiedzieć, że dopłaty bezpośrednie nie są dla nas, są po to by żywność była tańsza.

A Sawicki pożal się Boże minister to niech sam na nowy Prow postawi sobie chlewnie na prosięta i do roboty.

Jak w nowym Prow- ie będzie dofinansowanie do rozbiórki chlewni to sam chętnie wezmę, przynajmniej nie zbankrutuje. Bierzmy przykład z polityków czym mniej robisz, więcej masz.

#826 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:08

STRAJKI ROLNIKOW

Bo w rolnictwie trzeba kupić sobie narzędzia pracy a nie tak jak w innych zawodach że pójdą do pracy i mają wszystko pod nos podstawione. A po za tym  to narzekano wiecznie ze polski rolnik nie konkurencyjny z zachodem a teraz gdy kupiło się troche lepszych maszyn, lepsze budynki inwentarskie a co za tym poszło lepsza żywność, to nam się to teraz wypomina !!!!!!!!!

Myślisz że pracownicy nie budują fabryk że to dyrektorzy pieniędzy nadrukowali. To z pracowniczych pensji są maszyny budynki itd. dyrektorzy to tylko decyzje podejmują. Widać że życia nie znasz w mieście tylko ta wieś

#827 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:11

STRAJKI ROLNIKOW dopłaty do produkcji, żeby kasa trafiają do prawdziwych rolnikow , a nie do posiadaczy ziemskich którzy nic nie robia.

#828 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:14

STRAJKI ROLNIKOW

Jak widzę u mnie w okolicy rolników co mają po 10 ha i brali   nowe ciągniki, rozrzutniki ,niektórzy na 30 ha kombajny i po 2 ciągniki, przyczepy no to wybaczcie gdzie oni mają mózg. Zaczynają już ziemie sprzedawać. Każdy chce się rozwijać i słusznie, ale w granicach rozsądku.

#829 Share Luk1988

Luk1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Jakieś są:)

Napisany 11 luty 2015 - 21:14

STRAJKI ROLNIKOW

Strajkujmy Panowie Strajkujmy. Walczmy o OPŁACALNOŚĆ bo jak ona będzie to wszystko będzie!!!!!!!!!!!!!!

#830 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:17

STRAJKI ROLNIKOW

Tak dopłaty powinny być dla tych co produkują ale jak chłop głupi i obrabia ziemię miastowego a on bierze dopłatę to co!protestów się zAchciewa za brak opłacalności trzeba być solidarnym a chopi nigdy nie będą niestety :((

Ile jest wniosków o dopaty ok 1,5 mln a jak porozawiasz z krowiarzami to po 100 ha mają cudzej ziemi i stąd bieda 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share markos

markos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:18

STRAJKI ROLNIKOW

Ja bym proponował żeby zablokować drogi na zachodniej granicy żeby tego gówna świńskiego nie przywozili do nas i trzoda bedzie po 6 zł. A co do mleka to kwoty były po to żeby produkować określoną ilość, Ci  co je  przekroczyli wzieli na siebie ryzyko kar i niech teraz nie płaczą

#832 Share Luk1988

Luk1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Jakieś są:)

Napisany 11 luty 2015 - 21:22

STRAJKI ROLNIKOW

Czy w pow Ciechanowskim szykują się jakieś strajki???? Ja mam taką propozycję żeby nie łatwić pozwoleń to zebrać się w kilkunastu lub więcej i nie blokować stojąc na drodze tylko jechać gęsiego wolnym tempem po najruchliwszych drogach

#833 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:23

STRAJKI ROLNIKOW

Witam panowie ja nie wiem co niektórzy chcą udowodnić pisząc ze nie wiadomo po co i dlaczego strajkujemy ogarnijcie się chłopy zjednoczcie się zacznijmy mówić jednym głosem a Izdebskiemu chwała ze walczy o Polska wieś a ci co krytykują niech się wala założę się ze tylko jak by jakieś rekompensaty się pojawiły to ci co byli przeciwko protestowi i Izdebskiemu piersi poleca złożyć wniosek a nawiasem ci co tylko żyją z rolnictwa wiedza dlaczego protestujemy

Edytowany przez jan2130, 11 luty 2015 - 21:26.

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#834 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 11 luty 2015 - 21:25

STRAJKI ROLNIKOW

Przypadkiem znalezione na FB, kolejny kozak który nie ma nic wspólnego z rolnictwem, a głośno krzyczy :ph34r:

https://www.facebook...&type=1

W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#835 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:27

STRAJKI ROLNIKOW

Żebyś się czasem nie nachapał tymi rekompensatami jak cena będzie taka jaka jest. W obrębie dłuższego czasie zwrócisz to do dwukrotnie

#836 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:27

STRAJKI ROLNIKOW

Ilu z Was należy do jakiegoś związku zawodowego? No właśnie !

Wiec jak myślicie czyje interesy te zwiazki reprezentują?

#837 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:33

STRAJKI ROLNIKOW

Napiszę wprost poczytajcie sobie to forum wydajności pszenicy z ha ilości krów i ha , powierzchnię gospodarstw , nikt ie zrozumie naszych protestów brak piar-u , ja nie osiagam ponu 8t pszenicy z ha mam gleby nie meliorowane i żyję więc ... zasada rynku słabi muszą odejść, dalej inna grupa tych mocnych stanie się słabymi itd aż do modelu 500 ha gosp, rodzinne :))

Izdebski piędzi do władzy a historia ubi się powtarzać.

#838 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

STRAJKI ROLNIKOW

Normalny rolnik i normalny pracownik nie należy do  związków zawodowych no chyba że jest działaczem to czepie z tego  zyski, a zwykły pracownik zapisany do związków to tylko kase płaci na ten burdel i jak coś chce sam wywalczyć to związkowcy go uciszą no chyba że działaczom krzywda się dzieje to angażują ludzi obiecując im coś by samym utrzymać stołek

#839 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

STRAJKI ROLNIKOW

Tak dla informacji: już nie ma wspólnej polityki rolnej. Komisja pozwoliła na dogadywanie się pojedynczych krajów z Rosją. U nas antyrosyjskie nastroje i ASF więc d*pa... eksportu nie będzie a unia ma nas gdzieś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

STRAJKI ROLNIKOW

Jak widzę u mnie w okolicy rolników co mają po 10 ha i brali   nowe ciągniki, rozrzutniki ,niektórzy na 30 ha kombajny i po 2 ciągniki, przyczepy no to wybaczcie gdzie oni mają mózg. Zaczynają już ziemie sprzedawać. Każdy chce się rozwijać i słusznie, ale w granicach rozsądku.

U mnie jednemu co ma swoich raptem 12 ha tak nowy ciągnik zapachniał, że całą ojcowiznę na żonę przepisał bo sam był już za wiekowy żeby z PROW-u jałmużnę dostać. No i ma "Nowego Hollanda", całą resztę maszyn od U 914 a budynki się dalej sypią na łeb.

mam gleby nie meliorowane i żyję więc ...

Ja w zeszłym roku kupiłem 4.5ha z melioracją do odtworzenia, kupiłem za 20 tys. koparkę i jestem w trakcie czyszczenia rowów (ponad 1km). Na Spólkę Wodną nie miałem co liczyć, czasem trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Obszarnik obok ma 5 ha i cierpliwie czekał aż się dokopię do tzw. zbieracza i jemu pole osuszę, żeby choć na paliwo dał .... :wacko:

Edytowany przez Kaszlak79, 11 luty 2015 - 21:46.