marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

pawelol111    1342

http://www.wykop.pl/ramka/2393578/ogolnopolski-strajk-fotografow/

 

widzicie co narobiliście tym strajkowaniem....

 

Straszne.... w nocy spał nie będę...

 

 

http://www.tvp.info/18823472/setki-ciagnikow-wciaz-na-drogach-czy-waszym-zdaniem-protesty-rolnikow-sa-uzasadnione-ankieta

 

Z tym się zapoznaj.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

mam ciekawsze

 


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@newagro nie mam zamiaru z tobą dyskutować bo twoje argumenty są śmieszne. Twierdzisz, że rolnik zabiera zwierzynie ich tereny życiowe i pcha się pod tereny leśne. A ja ci powiem, że moje pola są tam gdzie są od dziada pradziada. Bobry tak samo przyszły  sobie nie wiadomo skąd. Pewnie, że te gospodarstwa nie istniały od początku świata ale jeszcze kilka lat temu takich problemów nikt nie miał. Dzisiaj ta zwierzyna mnoży się jak szkodniki na potęgę. Zresztą widać, że twoje tutaj pisanie polega na tym, aby pisać i wszystko. 

Tak samo jak radzisz obniżyć koszty o 30 % bo cena żywca spadła z 4,5 do 3 zł. Nie chce mi się dziecinnie dyskutować. Zresztą wielu rolników aby utrzymać zyskowną a więc dużą hodowle musi najzwyczajniej w świecie paszy dokupić. I weź tu dogódź. Będzie za mało zwierzaków to powiedzą, że za mało trzyma to mu się nie opłaca. Będzie dużo to wyliczą, że się paszy kupować nie opłaca. I taka to dziecinna dyskusja. 

@ziomster nie przejmował bym się tym. Bo na fali rolniczych protestów wiele ludzi próbuje się wypromować czy zwrócić na siebie uwagę. Na af masz @newagro. Popatrz sobie na jego zaczepne posty kilka stron wcześniej. Na fb też się znajdą tacy ludzie chcący ściągnąć więcej ludzi na swój profil.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

@pawelol111 nie ma za co...pola przed dzikami przypilnujesz...

 

@hubertuss ale ja się nie przejmuje. Pokazuje tylko jaki jest publiczny odbiór tej akcji. Ja sam dbam o swoje interesy i nie potrzebuje niczyjej pomocy - w sumie dlatego zostałem okrzyknięty "pseudorolnikiem" :D

 

@damian83 koledzy pokazywali mi ten filmik dzisiaj w pracy i śmiali się z moich "kolegów" - wstyd jak nie wiem (abstrahuje od treści, mówię o formie)

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Problem który teraz się mnoży, to to ze polskie rolnictwo nie było gotowe do wejścia do UE. Nasza struktura agrarna była "zacofana" za duże rozdrobnienie gospodarstw powoduje nie celowe upłynnianie dotacji unijnych, stąd taka sytuacja. Jeśli średnia gospodarstwa w PL wynosiłaby średnią niemiecką to dopłaty stanowiłyby rekompensatę za wahania cenowe.. Dlatego teraz polskie rolnictwo jest gdzie jest, jeśli mniej niż połowa uprawia areał całości. Ale to są błędy przeszłości których się nie cofnie..Nie piszcie mi że mam coś do małych gospodarstw, bo nie wierze że bez dopłat bezpośrednich, albo "orzechów" ktoś by uprawiał 5ha szóstej klasy. Kiedyś w wolnej chwili wrzucę zdjęcie uprawę żyta "ekologicznego" które napotkałem to woła o pomstę do nieba, jak bardzo dopłaty bezpośrednie są niecelowe..

Posiadam slabe grunty i często plony o jakich piszesz przy niekorzystnych warunkach pogodowych, pola tak zwane piaski, laki podmokle, nie rozumiem czemu uważasz ze dopłaty dla takich rolnikow sa nie celowe? rolnicy na takich grunrach również chcą zyc, najczęściej jest to produkcja mleka, i jak najbardziej dopłaty bezpośrednie im się naleza, nie tylko tym co maja wydajność te 6 czy 7 ton zboza z ha.Prubujesz dyskryminować tych co gospodarza na gorszych glebach czy w gorszych warunkach. Edytowano przez nightmare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

@pawelol111 nie ma za co...pola przed dzikami przypilnujesz...

 

@hubertuss ale ja się nie przejmuje. Pokazuje tylko jaki jest publiczny odbiór tej akcji. Ja sam dbam o swoje interesy i nie potrzebuje niczyjej pomocy - w sumie dlatego zostałem okrzyknięty "pseudorolnikiem" :D

 

 

Waż słowa i pisz konkretnie. Odbiór publiczny jest różny. Jedni popierają, inni nie. Ankieta jaśniej określa odbiór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

@nightmare będziesz w stanie się utrzymać w realiach bez dopłat w tak gównianym roku jak ten?


Waż słowa i pisz konkretnie. Odbiór publiczny jest różny. Jedni popierają, inni nie. Ankieta jaśniej określa odbiór. 

 

pisał bym konkretniej i dosadniej ale kultura osobista mi na to nie pozwala

 

oglądałeś filmik z linku pod ankietą? jak się manipuluje takimi ankietami? dla mnie ta ankieta to bubel która nie pokazuje niczego. no chyba że głosowali sami rolnicy i ich rodziny...ale wtedy co to ma wspólnego z obiektywizmem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A czy pracownik któremu nie wypłacą pensji za pół roku pracy będzie w stanie się utrzymać? A przedsiębiorca któremu nie zapłaca za usługę wykonywaną przez pół roku będzie się mógł utrzymać? Skończ pieprzyć głupoty. Płacenie za świnie 3,5zł, płacenie 1zł za mleko, brak reakcji państwa na zniszczenia wywołane dzikami to zwykłe okradanie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7
@hubertuss

Nie radzę obniżać kosztów o 30% tylko obserwuje różne podejście rolników w Polsce i UK i tu i tu jest podobnie jest grupa która sobie radzi i która ma problemy. 

Tylko rolnicy muszą sobie uświadomić że gospodarstwo jest jak prowadzenie działalności gospodarczej, gdzie trzeba samemu zatroszczyć się o zbyt towarów za godziwą cenę poprzez różne czynniki w tym jakość.

I nie uważam że każdy rolnik powinien znać się na zarządzaniu aby istniał ale żeby były osoby które takich rolników poprowadzą a nie jak ODR zrobić wniosek, kasę zainkasować, zostawić rolnika samego z kredytem i nie brać odpowiedzialności bo przecież rolnik sam przyszedł o dotację.

 

A wiesz jak jest geneza dopłat bezpośrednich i jak wygląda struktura produkcji w UE? 

Dopłaty powstały aby ograniczyć produkcję pszenicy w UK bo cena spadła w latach 60-70 poniżej kosztów produkcji i zaczęto płacić rolnikom za to żeby zamiast pszenicy uprawiali inne rośliny i po kilku latach areał pszenicy spadł a cena wzrosła. Tak działają zasady ekonomi na wolnym rynku  


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

@pawelol111 ale czy ty nie rozumiesz że to rynek reguluje cenę? gdyby ta cena była nie do przyjęcia dla rolników to by po takiej cenie nie sprzedawali, wtedy masarnie nie miałyby towaru a klient szynki na kanapce. wtedy brak podaży i wysoki popyt sprawiłyby że cena posżła by w górę...proste. Niestety są tacy którym sprzedawanie po 3,5 cały czas się opłaca i dlatego cena jest jaka jest. Dlaczego komuś się opłaca sprzedawanie po 3,5 a tobie nie to już pytanie nie do mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Panowie dotacje do rolnictwa są na całym świecie. Inaczej Od usa przez amerykę południową po europę, rosję i jeszcze kilka innych państw. Gdyby nie dotacje ludzi po prostu zwineli by manele i poszli do miasta pracować. Głównym zadaniem wspólnej polityki rolnej jest bezpieczeństwo żywnościowe i wyrównywanie szans i komfortu życia na wsi. Popatrzcie, że i tak ludzie ze wsi wyjeżdżają pomimo tych dopłat młodzież nadal wyjeżdża.

A co do ankiet widziałem w Polsacie 61 % na tak 39 % na nie. Tak naprawdę wielu ludzi ma dość rządów i kłamstw pana Tuska i teraz pani Kopacz. Tylko nie wielu ma na tyle duże i silne grupy zawodowe aby się czemuś przeciwstawić.

A jak powtarzam ja nie mówię, że rolnikom trzeba dawać nie wiadomo ile kasy. Ale niech rząd przynajmniej coś robi, aby ulżyć rolnikom. Których mienie warte miliony niszczą bobry i dziki. Czy aby pomóc producentom choćby w walce z chorobą ASF, tj zniszczeniem dzików. Bo gdy nie pozbędziemy się tej choroby nigdy nie uzyskamy żadnych rynków dla naszej wieprzowiny. Dodam, że nie mam świń. Pomoc rolnikowi to nie tylko danie pieniędzy. Ale niech minister choćby spróbuje pomóc w inny sposób. Anie siedzą sobie. A gdy rolnicy wyjadą na drogi to oni grupy dyskusyjne tworzą i biorą się za robotę.

Dobra ja już kończę bo to zawracanie rzeki kijem. Weź nie sprzedaj świni przez dwa lata bo cena mała. Przechowaj kilkadziesiąt ton zboża przez dwa lub trzy lata bo cena mała.Ta dyskusja jest bez sensu. Tłumaczysz, że rolnik nie ma wpływu na ceny bo przychodzi czas i musi sprzedać po cenie jaka jest. To ci napiszą, że rolnik zajmuje teren zwierzynie. Śmiech na sali.

PS kalanie wspólnego gniazda to narodowa cecha nas Polaków. Gdzie dwóch polaków tam 3 zdania. My się tu dusimy za gardła w naszym polskim tygielku. A Niemcy i Francuzi za chwilę pewnie zaczną handlować z Rosją.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ty nie rozumiesz że nie żyjemy w gospodarce wolnorynkowej. To mit. Tutaj prócz popytu i podaży cenę ustalają wspólnie zakłady. Zmowa cenowa, wprowadzanie zagranicznych półtusz po wcale nie niższych cenach. To jest gra której celem jest wyniszczenie produkcji trzody chlewnej w Polsce. Po co mamy stanowić konkurencję kiedy można nas załatwić politycznie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Zimoster, na pewno to będzie pogranicze oplacalnosci, u mnie zaistniala dosyć specyficzna sytuacja gdyż wlasnie tych dopłat bezpośrednich nie miałem, przejelem gospodarstwo w maju po rodzicach, i to oni przed przekazaniem złożyli wniosek o dopłaty na siebie, mało tego spłacam jeszcze kredyt który mi zabiera 30 gr zkazdego litra mleka, dodam ze mleczarnia placi tylko tylko 1.02 zl styczeń, pomimo wszystko nadal mam plynnosc finansowa , i zostają jakies nie duże pieniądze na podstawowe wydatki, jedzenie itd., w latach poprzednich dopłaty bezpośrednie nie były przejadane, były dochodem gospodarstwa rodzicow, dopłaty bezpośrednie były wydane na budowę obory, zakup ciągnika używanego, plyta obornikowa, zbiornik ma mleko, także można powiedzieć ze na rozwój gospodarsta, dlatego nie zgadzam się z wypowiedzia kolegi gospodarny 1992 ze dopłaty dla takich rolnikow sa bezcelowe.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

@pawelol111 czyli chcesz mi wmówić że prywaciarze uwzięli się na polskich rolników i wola droższe mięso sprowadzać z zagranicy niż od lokalnych dostawców? Po co? dla samego faktu zniszczenia polskiej produkcji trzody chlewnej? ty naprawde tak myslisz czy trollujesz?

 

@nightmare jesli jestes w stanie prowadzić gospodarstwo bez dopłat to masz szansę na przetrwanie - tylko wtedy dopłaty muszą iść na poprawianie rentowności. Ktoś kto bez dopłat nie jest w stanie wypracować zysku już teraz powinien rzucić biały ręcznik...

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jacy prywaciarze? Sokołów jest duński. Do Lidlów itp przywozi się tonami zachodnie przetworzone żarcie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

przywozi sie bo z transportem jest tańsze..teraz nikogo nie stać na dokładanie do interesu. nikt nie będzie płacił więcej w imie jakiś wzniosłych zasad bo go załatwi konkurencja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DaroRolnik    0

Wie ktoś gdzie są albo w najbliższych dniach będą blokady w mazowieckim i podlaskim? albo gdzie można znaleźć jakieś info na ten temat?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tak niby źle rolnicy strajkują może źle ale małym rolnikom bo ci duzi to mało się nie pozabijają o ziemie i kupują co tylko można i ci duzi mają źle jak kupują ziemie za kosmiczne ceny

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Konsorcjum Mięsne Okrasa Grupa Południe , wędliny sprzedawane pod szyldem "Świerzyzna" , wszystkie półtusze przyjeżdżają z Danii lub Belgii , kilku moich znajomych pracuje jako kierowcy, dobrze wiedzą dokąd jeżdżą po surowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Panowie  tak patrzę i słucham w tv o tych strajkąch to śmiać mi się z nich chce. Policja zażądza żeby ciagniki jeździły w grupach po 5 w odstępach po parenaście metrów by samochody mogły je wyprzedadzać załatwianie pozwoleń na strajki? Śmiech na sali sobie z nas robią tam w tym białym budynku na wiejskiej. Jak zaczniemy normalnie strajkować wszyscy razem i sparaliżujemy ponad pół polski ruch na drogach dostępy do urzędów itp instytucji. Niech żywność która jedzie w  samochodzie z zagranicy zgnije na nim, a nie trafi na półki sklepowe. Zatrzymać ruch i nikogo nie puszczać. Jak my zatrzymamy kierowców firm przetwarzających żywność i będą ponosili straty to i oni się uniosą na nasz rząd może wtedy nas zobaczą i docenią naszą siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

@pawelol111 według tego wykresu rolnicy mają teraz cene 4,4 a nie 3,5...

 

poza tym czytam w komentarzach poniżej że cena żywca idzie w górę bo brak surowca na rynku - popatrz niewidzialna ręka rynku działa....

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

dzisiaj o 20:30 w czarno na białym na TVN-ie  reportaż ze strajków można popatrzeć i posłuchać jak tam gospodarze się wypowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeden z drugim szczekacie a nie pomyślicie że to prawda co koledzy piszą. Przedewszystkim sprzedane zostały zakłady mięsne i sklepy wielkosieciowe, proszę bardzo jutro macie promocję w lidlu wieprzowina -25% taniej, skąd mają, powiedzieć wam jest u nas masarnia polskie świnie kupowane na tzw smak a z zagranicy przywożone stare mięso głęboko mrożone. Wypowiadacie się ze rolnictwo to jak inne gałęzie produkcji, tak ale to specyficzna działalność która polega na produkowaniu żywności świnia to nie śrubka gdzie zrobisz ją z 2 minuty, ktoś kto nie ogarnia tematu niech się nie wypowiada bo widać jakby nie wiem wypowiadali się tutaj ludzie z branży nie związanych z rrolnictwem, mnie osobiście ludzi szkoda fakt niektórzy przeinwestowali i w ogóle ale to co robią z nami rządzący to wielkie świństwo i innego słowa na to nie ma taka prawda jest niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

@pawelol111 według tego wykresu rolnicy mają teraz cene 4,4 a nie 3,5...

 

 

BRAWO!!!! tylko jeszcze doczytaj 4,4 za co.... za półtusze a nie za kilogram żywca. I okazuje się że duńskie droższe więc G#W#O warta Twoja teoria :) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj