Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#61 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 22:08

STRAJKI ROLNIKOW

Byłem na tym spotkaniu.Pani wiceminister w zasadzie powiedziała ze nie jest w stanie pomóc nam z tymi ziemniakami bo ministerstwo nie możę wpływać na wolny rynek.Tak wogule to ona czepiała sie różnych rzeczy żeby potwierdzić swoja teze o zacofaniu poskiego rolnika.W końcu powiedziała że ministerstwo planuje wprowadzić w woj Łódzkim specjalną strefe produkcji ziemniaczanej a w innych rejonach ta produkcja ma być wygaszana i tak wogule to planuja rejonizacje upraw i chodowli w kraju.Ale kiedy to nastąpi niewiadomo.Mojm zdaniem straciłem tylko trzy godziny żeby dowiedzieć sie od pani wiceminister że jestem nieudacznikiem bo przecież pieniądze z unii płyna szerokim stumieniem a mnie niechce sie ponie sięgać.Kazała nam zakładać grupy producenckie tylko nie powiedziała jak ta grupa ma konkurowac z zachodnimi ziemniakami które przyjeżdżają do kraju za darmo.Ogulnie mówiąc musze iść sie zastrzelić bo pani wiceminister nie widzi dla mnie dalszego sensu istnienia na tym padole.

to jest skandal zeby byc tak bezczelnym wobec swoich wyborcow, ludzie zaprosili ja bo sa w trudnej sytuacji a ta im mowi ze sa beznadziejni i ze niemoze ingerowac w rynek. . . To od czego ma armie doradzcow i ekspertow fundowanych z naszej kasy? To rolnicy maja jej wymyslac rozwiazania? Ma nam pomagac i wspierac a nie miec nas za frajerow napalonych na doplaty bez wzgledu na oplacalnosc produkcji. Niechby sprobowala takim tonem rozmawiac ze zwiazkami gorniczymi . . .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 15:28
  •  

#62 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 24 styczeń 2015 - 22:17

STRAJKI ROLNIKOW

Niemcy w sprawie kierowców pokazują że prawo UE jest takie jakie oni uchwalą. Zgodność z prawem unijnym to jedno a działania obronne to drugie. Grecy i Islandczycy pokazali ,że nie trzeba się tak bardzo tym przejmować. Spokojnie robić swoje, na nic się nie godzić, unikać płacenia podatków a przede wszystkim  nie wykonywać głupich poleceń. Jeszcze raz śmiem twierdzić ,że problemem jest brak jedności rolników. Jednostkę łatwo zajechać i spacyfikować. Namawiam , aby nie głosować w kolejnych wyborach na żyda, Ukraińca czy innego murzyna. To na kogo głosować? Na swojego,  na  rolnika , lecz żeby to zrobić musicie się zjednoczyć aby wreszcie móc  wystawić swojego reprezentanta do wyborów. Goldberg, Nuselbaum, Bucholz, czy inny Mosze nigdy nie będzie działał w Waszym interesie.

Niezadowolonych frankowiczów jest 600 000 rodzin i już mają swoją organizację, zagrożonych górników jakieś 47 000 rodzin i mają swój związek a właściwie multum związków, ilu jest pocztowców ilu lekarzy , a  ilu rolników?   Jest nas 1,8 miliona rodzin lecz 9 na 10 małych gospodarstw w Polsce funkcjonuje tylko dlatego ,że odbiera dopłaty , często wcale nie gospodarząc. Na tych ludzi liczyć nie można. Rząd Polski postanowił okraść prawdziwych gospodarzy którzy zajmują się rolnictwem na serio, wspomagając rolniczych hobbystów zbierających wyłącznie kasę a hektary wydzierżawiając sąsiadom. Czy to normalność? Nie . Ten sam rak drąży KRUS gdzie prawdziwy rolnik jest szykanowany a w szeregi rolników do KRUSU przyjmuje się stomatologów, taksówkarzy i polityków z Wiejskiej..

Myślicie ,że rząd nie wie o tym? Ależ wie doskonale. Nic z tym nie robi bo  to są rządowi wyborcy . 300 000 większych rolników traktujących poważnie prace na roli to mniej niż 1,5 mln opłacanych rolniczych  klakierów którzy za unijną jałmużnę zgadzają się na dalsze okradanie i zadłużanie Polski. Jestem daleki od obrażania małych i średnich gospodarzy którzy swą praca walczą o utrzymanie się na rynku. Sam gospodaruję głównie na glebach VI klasy i wiem  ile wysiłku i potu na roli zostawić trzeba aby gniew na taki porządek rządzenia  eksplodował. Zresztą każdy region kraju jest inny, ale sprawa jedna i problemy te same.

#63 Share stachu0007

stachu0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 22:17

STRAJKI ROLNIKOW zenek ale ja nie kumam (może za głupi jestem) jak UE nakłada sankcje na Rosję a członkowie UE dogadują się mimo tego... A co robią Węgrzy? To chyba też niezgodne z porozumieniami UE. Chodzi mi o jedno albo cała Unia ma jedno stanowisko albo pie...yć tą UE, którą raczej rządzą Niemcy i Francja narzucając innym członkom swoje widzi mi się aby im było lepiej. Przykład inny to niemieckie minimum za godzinę pracy kierowcy TIRa oni mogą a my nie? Przecież niby wwolny rynek jest jak się Niemcom nie opłaca wozić niech zamkną firmy. To tylko ma się wydawać że nie mozna zmienić bo przepisy UE... Wszystko się da jak się chce lub musi wiec skoro politycy nue chcą to trzeba ich zmusić takie moje zdanie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 09:59

STRAJKI ROLNIKOW ereksio

z tym głosowaniem to masz rację że rolników jest ogromna rzesza tylko głosują na tych co nie potrzeba a później narzekają  że jest źle i nikt ich wysłuchać nie chce lecz jest jeszcze jeden aspekt głosowania jak powiedział Józef Stalin "Nieważnekto głosujeważnekto liczy głosy" a teraz głosy będzie liczył komputer więc o korekty wyników głosowania bardzo łatwo i cała wina spadnie na elektronikę  tak jak z wagami do ważenia żywca.

#65 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 styczeń 2015 - 10:55

STRAJKI ROLNIKOW

Ochrona rodzimego przemysłu przez nałożenie 20% podatku od maszyn z importu na rzecz promocji polskiego rynku maszyn rolniczych.

panie, ty pan myślisz, że w Polsce nowy sprzęt się tylko importuje z poza granic Polski? Polscy producenci maszyn i narzędzi rolniczych oraz przyczep swoje produkty w większości eksportują. Nawet na zachód do krajów bogatych jak Austria Niemcy, Francja czy Holandia. Akpil pod koniec 2014 roku otworzył fabryke we Francji.
A jako, że nowe ciągniki zakupione w Polsce są pewnie w dobrych 90% z zachodu to już nie wina rolnika tylko nieudolnych producentów. Bo z maszyn i przyczep jest z czego wybierać, z ciągnikami wiadomo jak jest.

Także Rolnik przyhamuj, bo równie dobrze taki podatek albo nawet całkowite embargo mogą nałożyć Polsce inne kraje, które i tak są samowystarczalne w prodkcji sprzetu 

Wiem, że nic nie wiem.

#66 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2015 - 11:16

STRAJKI ROLNIKOW

zenek ale ja nie kumam (może za głupi jestem) jak UE nakłada sankcje na Rosję a członkowie UE dogadują się mimo tego... A co robią Węgrzy? To chyba też niezgodne z porozumieniami UE. Chodzi mi o jedno albo cała Unia ma jedno stanowisko albo pie...yć tą UE, którą raczej rządzą Niemcy i Francja narzucając innym członkom swoje widzi mi się aby im było lepiej. Przykład inny to niemieckie minimum za godzinę pracy kierowcy TIRa oni mogą a my nie? Przecież niby wwolny rynek jest jak się Niemcom nie opłaca wozić niech zamkną firmy. To tylko ma się wydawać że nie mozna zmienić bo przepisy UE... Wszystko się da jak się chce lub musi wiec skoro politycy nue chcą to trzeba ich zmusić takie moje zdanie

Chodzi o to ze w UE są równi i równiejsi, jakoś sobie nie wyobrażam żeby nasz (ich) rząd umiał się przeciwstawić unii. Polska nie jest członkiem Unii Europejskiej, Polska jest wasalem Unii.

Edytowany przez zenekc330, 25 styczeń 2015 - 11:19.

#67 Share stachu0007

stachu0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 11:20

STRAJKI ROLNIKOW Problemem jest to ze nasz rząd tez tak myśli zamiast stanąć po stronie nie tylko rolników ale ogolnie Polaków

#68 Share magikw

magikw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 12:11

STRAJKI ROLNIKOW

przeciez wpolsce faktycznie nie ma kogo wybrac naprawde nie ma

#69 Share Plagrafi

Plagrafi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 12:34

STRAJKI ROLNIKOW

Tak z innej beczki ale o co chodzi tym "frankowicza" ? Chcieli byc cwani i mieli do tej pory kredyt za pol darmo a teraz jak placa podobnie jak ludzie ktorzy maja kredyt w zlotowkach to trzeba im wielce pomagac? 

To moze takim jak ja, ktorzy chcieli byc cwani i nie sprzedali cebuli (albo innych plonow) w grudniu po 45 groszy tylko chcialem zeby jeszcze podskoczyla to teraz mam po 30 to moze tez mi sie nalezy pomoc?

A moze nalezy mi sie dlatego ze w zeszlym roku sprzedawalem po 85 groszy? czy moze dlatego ze 10 lat temu cebula byla po 1.80 zl?

To jest smieszne pomagac komus kto nic nie stracil a nawet zyskal ...

#70 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO . MOTORYZACJA . SAMOCHODY . MOTOCYKLE. KŁADY . TUNING. MECHANIKA . STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . RUSZNIKARSTWO .NUMIZMATYKA . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. SZERMIERKA . JEŹDZIECTWO . HISTORIA .GENEALOGIA .PATRIOTYZM . POLITYKA .POLSKA .

Napisany 25 styczeń 2015 - 12:52

STRAJKI ROLNIKOW

Masz rację .

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2015 - 12:54

STRAJKI ROLNIKOW

wiecie czy protest w żninie sie odbędzie?

#72 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 14:29

STRAJKI ROLNIKOW

Tez jestem ciekaw gdzie mozna protestowac w kuj-pom.

#73 Share wojtaso

wojtaso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 14:32

STRAJKI ROLNIKOW

Tak z innej beczki ale o co chodzi tym "frankowicza" ? Chcieli byc cwani i mieli do tej pory kredyt za pol darmo a teraz jak placa podobnie jak ludzie ktorzy maja kredyt w zlotowkach to trzeba im wielce pomagac?
To moze takim jak ja, ktorzy chcieli byc cwani i nie sprzedali cebuli (albo innych plonow) w grudniu po 45 groszy tylko chcialem zeby jeszcze podskoczyla to teraz mam po 30 to moze tez mi sie nalezy pomoc?
A moze nalezy mi sie dlatego ze w zeszlym roku sprzedawalem po 85 groszy? czy moze dlatego ze 10 lat temu cebula byla po 1.80 zl?

To jest smieszne pomagac komus kto nic nie stracil a nawet zyskal ...

Jak to zyskali? Zyskali chyba dodatkową kwotę do zapłaty... Wiadomo, ryzykowali tym ze brali kredyt w obcej walucie. Tylko chyba żyjemy w kraju, państwie, które powinno w trudnych sytuacjach pomoc, po to chyba one jest. Teraz rolnikom tez nie jest wesoło i tez chcą by państwo coś zrobiło. Ale jak my rolnicy, nie wspieramy innych tylko mówimy ze to frankowicze zaryzykowali, a górnicy to duża zarabiają to i nas nikt nie wesprze, tylko będą mówić że mamy dopłaty, prowy i inne dotacje... A wszyscy mamy podobna sytuacje, państwo Nam nie pomaga...

Edytowany przez wojtaso, 25 styczeń 2015 - 14:47.

#74 Share Plagrafi

Plagrafi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 14:50

STRAJKI ROLNIKOW

Chodzilo mi jedynie o to ze "frankowicze" przy obecnym kursie maja podobna rate kredytu jak Ci co wzieli w zlotowkach a do tej pory mieli nizsze wiec jak ktos ma im pomagac to czemu nei mialby pomagac tym co maja kredyty w zlotowkach

Edytowany przez Plagrafi, 25 styczeń 2015 - 15:08.

#75 Share wojtaso

wojtaso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 15:00

STRAJKI ROLNIKOW Nie wiem jaka mają. Obecnie już na pomoc to za późno. Jak frank był po 3.5 to ostrzegali niektórzy, że będzie gorzej... Ale Nasz rząd wiedział lepiej. I tak jest z każdą dziedzina w Naszym państwie...

#76 Share Plagrafi

Plagrafi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 15:11

STRAJKI ROLNIKOW

Jak fran bedzie po 6 zlotych to mozna mowic o pomaganiu im a teraz to jakies brednie :D A wszystko bierze sie z tego ze zwykly czlowiek ktory ciezko pracuje na swoj marny los wzial pewny kredyt w zlotowkach a bogaci we frankach i przedstawiciele mediow, politycy itp robia rozglos bo chca cos dla siebei ugrac bo sami pewnie maja takowe kredyty 

#77 Share wojtaso

wojtaso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 15:15

STRAJKI ROLNIKOW Właśnie mnie to dziwi w tym wszystkim ze nie bardzo politycy chcą im pomóc... Bo rządzący mówią żeby frankowicze sobie sami radzili... A wystarczyło by im pomóc i znów byłyby wygrane wybory... Ale jednak nie pomagają. Może zrobią to przed samymi wyborami. I 700 tys frankowiczow z podziękowania odda na nich glos:-)

Edytowany przez wojtaso, 25 styczeń 2015 - 15:16.

#78 Share stachu0007

stachu0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 17:09

STRAJKI ROLNIKOW ale co to jest 700000 frankowiczow do rolników których liczyc mozna w milionach... nie uwazam ze im sie pomoc nalezy wiedzieli jakie jest ryzyko i mogli przewalutowac jak byla okazja i spac spokojnie ale wrocmy do tematu przewodniego czyli o co powinno sie walczyc z rządem

#79 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 25 styczeń 2015 - 18:13

STRAJKI ROLNIKOW

Wróćcie do szkoły to może zrozumiecie. Obyście lepiej niż na kredytach znali się na uprawie cebuli.  Rzeczywiście produkcję cebuli możecie porównać do kredytu hipotecznego na mieszkanie? To absurd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 19:03

STRAJKI ROLNIKOW

http://www.tvp.info/...-z-nimi-premier coś może się zacznie dziać w stronę polepszenia naszych warunków