marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

szybkigrzes    73

Nie wiem ile lat już jesteście rolnikami, ale ceny były od 89 niestabilne. Serio myśleliście, że pszenica będzie po 1000 a mleko po 2 złote?

spójrz na ceny na zachodzie. Albo odstąpimy od unii albo niech wprowadzą równowagę cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

No i własnie z wami tak jest, nikt nie ma czasu, no biedaki tak wyglada polska solidarnosc a co tam ładujecie ziemniaka po1,50za worek? Życzę wam milej pracy 

Nie,ziemniaki już sprzedałem po rekordowej cenie 2,50.Jutro kapuste bede ładował po 0,45gr.No o co ci chodzi przecież powiedziałem że przyjade. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

spójrz na ceny na zachodzie. Albo odstąpimy od unii albo niech wprowadzą równowagę cen.

A co? Na zachodzie pszenica po 1000 złotych jest?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73
Napisano (edytowany)

co ty masz z tym 1000zł? zarabiasz tyle czy chciałbyś tyle zarabiać?

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

A co? Na zachodzie pszenica po 1000 złotych jest?

 

Nie musi być po 1000zł wystarczy pewne 800równo w całym kraju :D

Chodzi o to żeby były jakieś widełki cenowe. Oczywiście sensowne...

Swinia 1kg w granicy 4.50--5.50 w jakiejś zależności od ceny zboża..

A teraz kupujesz prosie za 150zł a całego sprzedasz za około 420zł

 

I do tego 1 sztuke ktoś kupił :D  czyli wiemy kto :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Czy przed wejściem do uni nie obiecywano nam zrównania dopłat z krajami starej uni do któregoś roku? Może mi ktoś przypomni do którego to miało być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97
Napisano (edytowany)

Dopłaty są równe. Przeliczając na hektary dostajemy tyle pieniędzy co reszta. Tylko, że oni przeznaczają je prawie w całości na dopłaty a my na doplaty i dotacje do ciągników, młodego rolnika itp.

 

Nie da się zrobić równych 800 złotych w całym kraju. Cena pszenica zależy od odległości od portów więc ktoś te koszty transportu z południa na północ musi pokryć. Co do świń. Nie oddawajcie pośrednikom to takich różnic w cenach nie będzie.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

Dopłaty są równe. Przeliczając na hektary dostajemy tyle pieniędzy co reszta. Tylko, że oni przeznaczają je prawie w całości na dopłaty a my na doplaty i dotacje do ciągników, młodego rolnika itp.

Mylisz się,ogólnie jesteś zacofany,albo jestes z ukrainy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Krajowa 12, Miejsowość Błaszki, Godzina 12.00, dokładniej skrzyżowanie DK 12 z DW 449


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

z doplatami to sprawa wygladala tak -wzieli dane ze spisu rolnego z 2001 roku, sredni plon 3 t z ha na zachodzie ponad 6 wiec i doplaty beda w takiej samej proporcji i  to cala prawda o roznicach w doplatach. z kazdego euro ktore "dali" nam niemcy 99 centow wrocilo tam z powrotem, najmniej bo 16 wrocilo do grecji, od wejscia polski do eu eksport zywnosci wzrosl 10 krotnie !!!!!, 30 %  przetworow mlecznych jest wysylane za granice tak samo jest z kurczakami.wolowina

po 2020 doplaty prawdopodobnie zostana zniesione-ciekawe co wtedy bedziecie pisali :P , z,reszta w nowych wnioskach jest tabelka jakie sa planowane stawki -z kazdym rokiem nizsze . cena mleka wrocila do stanu z poczatku 2013 -taka macie slaba pamiec, jakos wtedy nikt na drogi nie wychodzil, 

kiedys w czasach samoobrony izdebski wyprowadzal na drogi nieraz 2,5 tys rolnikow a teraz max 500- wiec nie straszcie blokada kraju bo to smieszne. ruch sie robi na zboze, troche skasowalem w ostatnim tygodniu wiec jest fajnie B), moze nawet troche ziemniakow sprzedam-zyc nie umierac ......

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    314

Ja to twierdze że niektórzy rolnicy to mają naprawdę sieczkę w głowie jak czytam to że jest im tak za***iście dobrze. Nawet tej sieczki melasą nie potrzeba polewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Ja to czekam aż całkowicie zniosą dopłaty bo i tak większość mam dzierżawy to nie widzę żadnych dopłat i jakoś daję radę ,a tak to będzie sprawiedliwie i zobaczymy jak sobie poradzą duże gospodarstwa bez dopłat obszarowych i dopłat do maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

BO narzekac mogą ci co mają świnie lub straty przez dziki, bobry u mnie w okolicy wiekszość to produkcja roślinna pszenica ,rzepak, burak i nikt nie myśli protestować ceny troche niższe ploony wyższe ,średnia dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10
Napisano (edytowany)

Teraz mamią nas dopłatą do strączkowych, wyprodukujemy zapewne dużo towaru, tylko komu i za ile to sprzedać jak hodowli nie będzie, to samo ze zbożami paszowymi. Także sama produkcja roślinna nawet jak teraz jest w nienajgorszej sytuacji, to się wkrótce zmieni także każdy z nas ma interes w tym aby hodowla była opłacalna. Mam samą produkcję roślinną ,i to że teraz jestem na plusie nie znaczy, że w polsce jest dobrze, więc dziwię się jak ktoś świadomie neguje potrzebę strajków.

Edytowano przez ryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oglądam w tv relacje ze strajków i nie wiem czy śmiać się czy płakać, widzę księży którzy msze odprawiają, a później i tak d*pę chłopom obrobią, zapominacie ze to kościół walnie przyczynił się do takiej sytuacji jaką mamy teraz i dalej się przyczynia, Ci geniusze w sutannach podzielili sie ze cześć jest za obecną władzą, a cześć za pisem, skutek tego taki ze kto by wyborów nie wygrał oni zawsze będą przy korycie. Widzę paprykarza, który już wie jak żyć, bo ewidentnie pcha się do władzy i chyba papryka już mu nie potrzebna, przyjął postawę podobną do kościoła, raz pochwali Tuska, drugi raz wystąpi w pis i może coś z tego wykręci. Widzę Izdebskiego, który to na rolnikach ogromny robi interes i to podwójnie, bo z tego co wiem to jest pośrednik, nie rolnik. Jeśli tak nie jest to poprawcie. Teraz mówi ze śp, Lepper to jest przykład dla niego i chce kontynuować jego dzieło dla niego, a kilka lat temu mówił cytuje:

 

"Liderzy naszej partii weszli na salony, zapomnieli o biednych i zrobili z naszego ruchu firmę do robienia pieniędzy (...) Tu nie powstaje jakaś nowa Samoobrona. Nowe ciało stworzył car Lepper i jego dwór w Warszawie."

 

"Ubolewamy nad tym, że ministrem rolnictwa jest przywódca chłopski, który wyprowadzał rolników na ulice i dzięki nim został ministrem rolnictwa i wicepremierem, a dzisiaj tak potraktował rolników. To jest zdrada chłopskiej racji stanu."

 

I teraz pytanie: czy w tym kraju nie ma porządnych ludzi którzy, którzy godnie mogą reprezentować rolników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

To samo pytanie zadaję sobie czasami.Co do kościoła powiem tyle.Kościół to nie tylko kler kościół to my wierzący.Prawdą jest że sojusz tronu i ołtarza jest mocno widoczny na co wskazuje ostatnia wypowiedź Nycza o Ukrainie.


z doplatami to sprawa wygladala tak -wzieli dane ze spisu rolnego z 2001 roku, sredni plon 3 t z ha na zachodzie ponad 6 wiec i doplaty beda w takiej samej proporcji i  to cala prawda o roznicach w doplatach. z kazdego euro ktore "dali" nam niemcy 99 centow wrocilo tam z powrotem, najmniej bo 16 wrocilo do grecji, od wejscia polski do eu eksport zywnosci wzrosl 10 krotnie !!!!!, 30 %  przetworow mlecznych jest wysylane za granice tak samo jest z kurczakami.wolowina

po 2020 doplaty prawdopodobnie zostana zniesione-ciekawe co wtedy bedziecie pisali :P , z,reszta w nowych wnioskach jest tabelka jakie sa planowane stawki -z kazdym rokiem nizsze . cena mleka wrocila do stanu z poczatku 2013 -taka macie slaba pamiec, jakos wtedy nikt na drogi nie wychodzil, 

kiedys w czasach samoobrony izdebski wyprowadzal na drogi nieraz 2,5 tys rolnikow a teraz max 500- wiec nie straszcie blokada kraju bo to smieszne. ruch sie robi na zboze, troche skasowalem w ostatnim tygodniu wiec jest fajnie B), moze nawet troche ziemniakow sprzedam-zyc nie umierac ......

Eeeee to jak ziemniaki spylisz po 1,5 za worek 15, to na Majorkę pewnie polecisz.Nie?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

planuje wybrać się w srode na manifestajie do wawy, jeśli ktoś ze wschodniej strony by miał chec pojechać to mogę zabrać, o ile nie będę musial za dużo km nakladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

To samo pytanie zadaję sobie czasami.Co do kościoła powiem tyle.Kościół to nie tylko kler kościół to my wierzący.Prawdą jest że sojusz tronu i ołtarza jest mocno widoczny na co wskazuje ostatnia wypowiedź Nycza o Ukrainie.

 

Eeeee to jak ziemniaki spylisz po 1,5 za worek 15, to na Majorkę pewnie polecisz.Nie?

Ja bym doradzał Alpy. Sezon zimowy w pełni to w sam raz.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Przed chwilą słyszałem w tv jak Sawicki mówił, żeby organizatorzy rolników z domu nie wyciągali na blokady. Bo ci powinni w domach siedzieć programy ue czytać i wnioski składać. Bo tyle kasy można dostać. Za same obszarowe ponoć można dostać kilka razy więcej niż 1 tys do hektara hehe. A jeszcze tyle programów młody rolnik i tak dalej. Nie wiem czy on udaje, że nie wie o co chodzi? Czy z ludzi durni robi?

Co mi z tego, ze posieje te strączkowe. Na opryski łubinu przeciw antraktozie kupę kasy wydam. A potem będę po rynkach jeździł i kupca szukał.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81
Napisano (edytowany)

to była taka pokazowka przed ludzmi nie majacymi styczności z rolnictwem, żeby nie popierali tych strajkow rolniczych, żeby zamydlić im oczy, i pokazac rolnika w swietle osoby której ciagle mało i domagajacej się jeszcze więcej. Niby minister rolnictwa, ze wsi pochodzi a nic nie trzyma strony rolnikow

co z tego ze sa te programy, jak tej kasy jest tak mało ze dla nielicznych starczy jeśli chodzi o MR, na restruktyryzacje tez niby kasa jest, ale co z tego jak trafi ona do takich co do tej pory nic nie robili i dalej pewnie nie będą, na modernizacje trzeba mieć gotowke żeby zainwestować a mało kto ja ma, co do dopłat obszarowych to pula jest nizsza niż w latach poprzednich wiec bardziej niż pewne ze będą nizsze, ten rok jest tego przykładem.

Edytowano przez nightmare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Dobrze mówił że ma rolnika za ,, frajera ,,.  ;) Mam nadzieję że ta pycha PSL-u po ostatnich wyborach wyjdzie im bokiem .


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Powiat Krotoszyn- spotkanie sprawie protestu w czwartek o godz 19 w bożacinie na sali wiejskiej ,natomiast 17 protest w Koźminie Wlkp o godz 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj