marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

tespis17    23
Napisano (edytowany)

Żninie prawdopodobnie będzie blokada w najbliższych dniach lub zaraz. Ludzie się niecierpliwią.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Żninie prawdopodobnie będzie blokada w najbliższych dniach lub zaraz. Ludzie się niecierpliwią.

Wiesz co ustalono dziś o 19 w Bożejewicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sawicki na tvp info zaproponował  aby rolnicy pozywali koła łowiecki o odszkodowania za dziki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

lukejro witam przedstawiciela klasy zrzeszonej do zielonych ludków. Kolego za koalicji tego rządu zostały wyprzedane cukrownie niemcowi albo zostały zlikwidowane więc tobie polecam się dokształcić a nie mnie:) A dwa tak wielka i piękna jedność tylko nie oszukujmy się jak jest z nami zawiść i tyle jeden drugiego by w wiaderku utopił. Wy mówicie strajki i w ogóle, ok zgodze się ale czekajcie do wyborów teraz dadzą coś a po wyborach zapomną, a i wspominałem nie zachęcam do głosowania na która kolwiek partie nie, ale zróbmy wszystko aby tą koalicję odsunąć bo nie będzie nic z tego, będa dalej robić jak robia

 

Ale mi kolega dowalił do pieca. Może jeszcze PGRy też zlikwidowali. Tak się składa, że cukrownie zostały sprzedane za czasów rządów AWS UW.  Premierem był Jerzy Buzek a Ministrem Skarbu Państwa nadzorującym sprzedaż była Aldona Kamela-Sowińska zwana przez niektórych "słodką", Ministrem Rolnictwa był Artur Balazs. Czyli to  teraźniejsze PO i PiS sprzedawały. Sam jestem plantatorem buraka cukrowego i doskonale pamiętam jak pracownicy oraz grupka rolników(mało rolników miało akcje) sprzedawała z uśmiechem swoje akcje cukrowni Góra Śląska  dla Niemców za co dostali całkiem niezłą kasę jak na tamten czas.  Dzisiaj mamy Izdebskiego z Dzido(m), brakuje tylko Renaty z kurwikami ;-) Przypomnę Ci tylko, że to były senator Samoobrony który został wyrzucony z partii za to, że oskarżał Leppera i Filipka o branie pieniędzy za miejsca na listach.  W przedterminowych wyborach 2007 startował z Samoobrony Odrodzenie, z list PiS. W tamtych czasach mówił Samoobrona to my nie Lepper - dzisiaj mówi, że jest zmartwychwstałym Lepperem. Na pytanie jakie są postulaty rolników w dzisiejszym Teleexpresie powiedział, powiem krótko po chłopsku KASA KASA KASA!!! No i jeszcze jedno, ten nowy zbawiciel polskiej wsi który Was ciągnie na drogi jest tak cenioną osobą w swojej okolicy, że w wyborach samorządowych w 2010r nie udało mu się nawet zostać radnym powiatu siedleckiego.  Także powiem jeszcze raz, byli panowie z Samoobrony próbują na plecach rolników dostać się ponownie do koryta, Mają bzdurne postulaty które i tak nie mają szans realizacji bo wszyscy wiedzą, że nie ma na nie kasy i adresat nie ten. Dziki były od zawsze, tak samo jak dołki świńskie, z wołowiną też nie zawsze było kolorowo, nawet pamiętam jak Minister Lepper mówił, że jego syn sprzedaje byki prosto do Włoch i nie narzeka, że wołowina w Polsce jest tania, zboże i rzepak jest na zeszłorocznym poziomie i wtedy jakoś nikt nie protestował.... Jedyne co to zamieszanie daje to czarny PR dla rolników.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14
Napisano (edytowany)

http://youtu.be/ewMiAnOtDLQ

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23
Napisano (edytowany)

Wiesz co ustalono dziś o 19 w Bożejewicach?

 

W jaki dzień ma być blokada tego jeszcze nie wiem. Ogólnie nie mogli się dogadać z policją bo chcieli zaraz blokować.

 

Dla zainteresowanych to co działo się w Białymstoku podczas spotkania z Sawickim

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150202/REG00/150209964&sectioncat=photostory2

 

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6045    30

Jestem z pow płockiego dlaczego u nas nie ma strajków ?


Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

był dzisiaj w płocku kolego o 11 byłem widziałem co zobaczyłem: więcej dziennikarzy niż rolników stali sobie spokojnie na parkingu z transparentami przyłączyły się również do protestu emerytki nie wiem dlaczego czy akurat szły na msze czy nie mają co w domu robić myślałem że zablokują drogę i będziemy chociaż chodzić po pasach ale z tego co pytałem nikt nic nie wiedział czy mają takie zezwolenie, nawet nie było widać organizatorów tego strajku. jeśli jednak byli i to czytają to niech zorganizują staraj z prawdziwego zdarzenia z blokadą drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6045    30

był dzisiaj w płocku kolego o 11 byłem widziałem co zobaczyłem: więcej dziennikarzy niż rolników stali sobie spokojnie na parkingu z transparentami przyłączyły się również do protestu emerytki nie wiem dlaczego czy akurat szły na msze czy nie mają co w domu robić myślałem że zablokują drogę i będziemy chociaż chodzić po pasach ale z tego co pytałem nikt nic nie wiedział czy mają takie zezwolenie, nawet nie było widać organizatorów tego strajku. jeśli jednak byli i to czytają to niech zorganizują staraj z prawdziwego zdarzenia z blokadą drogi

No właśnie zgadzam się z toba widzisz u nas zero informacji . żeby tylko jakąś kartkę na wsi puszcili to wszyscy by pojechali nawet bym rozrzutnik z gnojem wziął bo to co ten rrząd odpiepsza to głowa mała


Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Na strajk starym Ursusem można przyjechać czy musi być nowy JD? Pytam się bo boję się, że mnie protestujący wyśmieją jak Ursusem przyjadę.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

wszystkim co jest zarejestrowane, opłacone, z przeglądem i bez czerwonego w zbiorniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario2292    0

Panowie chętnie bym się dołączył do strajku, ale za daleko, moim zetorkiem bym chyba z kilka dni do was jechał :/

Moim zdaniem najlepiej by było pójść na Warszawe, zablokować sejm, ciągniki z rozrzutnikami i gnojem, niech zaśmierdzi się ten sejm, może gdy poczują ten zapach to poprawi to ich myślenie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    752

nie żebym narzekał ale gdzieś widział foto i było "rolnicy - górnicy" Moim zdaniem nie ma co się doklejać do górników bo jednak większość obywateli naszego państwa jest za likwidacją nie tyle co kopalń a wszystkich przywilejów jakie górnicy otrzymują, zamiast się cieszyć że dają im okazję zatrzymać pracę to im jeszcze mało. Jak można mówić o zyskach gdy są wypłacane niemałe premię itd. Ciekawe czy taki związkowiec by tak samo krzyczał jak by za darmo miał się wypowiadać w imieniu górników. Będą zyski będą premię. W jakiś sposób prywatne firmy sobie wypracowują zysk a państwowe nie  mogą.
Co do protestów w Grudziądzu nie było nikogo a był zapowiadany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

ogladam wiadomosci i mysle jak bym ocenial strajki gdybym nie byl rolnikiem tylko mieszkancem miasta i pracowal za ok.2 tys !!!Dochodze do wniosku ze krew by mi sie gotowala !!! Poco jedziecie na strajk tymi nowymi ciagnikami ktore w wiekszosci sa wlasnoscia bankow ??? Przeciez na asfalcie przyczepnosc ma doskonala i c330 i Mtz A duzo lepiej by to wygladalo To nie POLAGRA 2015 Przyciagnijcie przyczepe camopingowa aby sie ogrzewac i nie robcie pokazu bankowych ciagnikow Ja jak bedzie protest w mojej okolicy to jade albo samochodem albo najstarszym zarejestrowanym gratem !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario2292    0

Wybacz ale ja sobie nie wyobrażam, żeby wszystko wysprzedać, co to za kraj jeśli nie ma swoich firm - wszystko zagraniczne, stocznia, cukrownie, kopalnie, ziemie, lepiej są traktowani zagraniczni inwestorzy jak polscy, ja się pytam jak to jest możliwe? co nam wtedy zostanie jeśli wszystko co polskie się wyprzeda? niemiec, arab czym on się różni od polaka? Wystarczy tylko odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu i wszystko można uratować, naprawić, nie trzeba od razu tego sprzedawać, to tak samo jakby Putin teraz gaz swój sprzedał - udupiony by był... OD CZEGO JEST TEN RZĄD??od sprzedawania tylko? nie po to wybiera się ''elite'' do sejmu żeby to sprzedawać, bo każdy głupi może to sprzedać, wybaczcie ale ten rząd to jedna wielka porażka i kto ich popiera nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

A zeby nie karac nie winnych ludzi i nie robic sobie wrogow w srod innych grup spolecznych ( np kierowcow  ) musimy jechac na sejm !!!! Kazdy z nas niech wezmie butelke PET gnojowki w podreczna torbe Pokarzemy  rzadowi jak naprawde pachnie na wsi !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

Byłem dzisiaj na proteście w Lublinie,przyjechało ok.200-250 rolników.Wojewoda nie wyszedł do protestujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Witam, oczywiście, że trzeba walczyć o swoje i nadal kontynuować protesty a nawet zwiększyć ich zasięg, ale zazdroszczę Francuzom jak oni potrafią się nie pie.....  i robią swoje podczas protestów. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
Napisano (edytowany)

Rzad wybiera rozdmuchana sfera budrztowa


Wybacz ale ja sobie nie wyobrażam, żeby wszystko wysprzedać, co to za kraj jeśli nie ma swoich firm - wszystko zagraniczne, stocznia, cukrownie, kopalnie, ziemie, lepiej są traktowani zagraniczni inwestorzy jak polscy, ja się pytam jak to jest możliwe? co nam wtedy zostanie jeśli wszystko co polskie się wyprzeda? niemiec, arab czym on się różni od polaka? Wystarczy tylko odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu i wszystko można uratować, naprawić, nie trzeba od razu tego sprzedawać, to tak samo jakby Putin teraz gaz swój sprzedał - udupiony by był... OD CZEGO JEST TEN RZĄD??od sprzedawania tylko? nie po to wybiera się ''elite'' do sejmu żeby to sprzedawać, bo każdy głupi może to sprzedać, wybaczcie ale ten rząd to jedna wielka porażka i kto ich popiera nie wiem....

 


Witam, oczywiście, że trzeba walczyć o swoje i nadal kontynuować protesty a nawet zwiększyć ich zasięg, ale zazdroszczę Francuzom jak oni potrafią się nie pie.....  i robią swoje podczas protestów. 

 

 

dokladnie tak jest jak to opisales !! Nas nawet nikt nie dopusci na obrzeza W-wy ciagnikami z beczkami !!Wyglada to raczej na majowke niz na protest !! Jedyna szansa to w jedna reklamowke to co produkujemy (Jajka ,cukier , mieso ,jablka,ziemniaki i wszystko co jest tanie ) i za darmo rozdawac warszawiakom a w drugiej reklamowce butelki z gnojowica i na sejm !!!!
 

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

ogladam wiadomosci i mysle jak bym ocenial strajki gdybym nie byl rolnikiem tylko mieszkancem miasta i pracowal za ok.2 tys !!!Dochodze do wniosku ze krew by mi sie gotowala !!! Poco jedziecie na strajk tymi nowymi ciagnikami ktore w wiekszosci sa wlasnoscia bankow ??? Przeciez na asfalcie przyczepnosc ma doskonala i c330 i Mtz A duzo lepiej by to wygladalo To nie POLAGRA 2015 Przyciagnijcie przyczepe camopingowa aby sie ogrzewac i nie robcie pokazu bankowych ciagnikow Ja jak bedzie protest w mojej okolicy to jade albo samochodem albo najstarszym zarejestrowanym gratem !!!!!

 

Bo stare graty są nie sprawne?? Mandat na pewno dostaniesz.... Nigdy wszystkim nie dogodzisz.... Tak to już jest  z  Polakami  ,,a co mnie obchodzi jakiś protest ''


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ludzie którym uprzykszają życie powinni posłać parę kamieni w te drogie szyby w kabinach. Strajk pod urzędami a nie drogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj