Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#2341 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:01

STRAJKI ROLNIKOW

Jak bym miał dać 80 tys. za ha, to bym nigdy o rolnictwie nie pomyślał. Bo faktycznie nie byłoby szans rozwoju. Powiem więcej, jak by mi ktoś dał dziś 80 tys. to bym moje 12ha dawno sprzedał... Ale racja, jak w 2002 roku wyjeżdzałem do NL to 1ha pola kosztował 10 tys. w moich stronach, dziś ceny inne oczywiście. Mi chodzi tylko o to, że jak masz obiektywnie dyskutować z kimś, kto się z ciebie nabija, bo chcesz do czegoś dojść w ten sam sposób, jak On sam kiedyś dochodził. Czy to wstyd dla tego człowieka ?? Nie pojmuję ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 21:04
  •  

#2342 Share d___b

d___b

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 114 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:10

STRAJKI ROLNIKOW

Ceny_grunt%C3%B3w_rolnych_-_agencja2.png
Dopłaty paradoksalnie nam utrudniają rozwój :)

8bdb4a7a95566.jpg

#2343 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:10

STRAJKI ROLNIKOW

Zwolniłeś parobka bo za drogo wychodzi a z drugiej strony możesz się pośmiać ?? Trochę to pokrętne.  

Co jest pokrętne ?   tnę koszty i to ma być pokrętne ? Mnie robota nie śmierdzi i zrobię sam  a koleś który miał robotę pojedzie robić takim jak ty konkurencję  - głupi chłop nie jest i ma kilka fachów w rekach więc da sobie radę . Wysadzi takiego mądrale jak ty z siodła i tyle . :D

Tak byłem za parobka tylko ja szybko zrozumiałem ze to nie ma sensu i żadne pieniądze mi tego czasu nie zwrócą . Wole być parobkiem na swoim . 

W przeciwieństwie do ciebie nigdy nie srałem do własnego gniazda więc nie ma czego się wstydzić , mało tego solidaryzuje się z tymi co protestują  bo w obecnych czasach bez tego ani rusz . 

Edytowany przez marko-kolo, 17 marzec 2015 - 21:15.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#2344 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:50

STRAJKI ROLNIKOW

Mam już podać adres firmy żeby mógł o pracę się starać ?? Jak znam życie, to ma kilka fachów a żadnego konkretnego, zapewne najlepiej będzie mu tu wychodziło lizanie d*py, jak większości obecnych przyjezdnych chapaczy. Strasznię się boję o posadę, Ty to potrafisz człowieka rozśmieszyć.

Edytowany przez Kaszlak79, 17 marzec 2015 - 21:57.

#2345 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:59

STRAJKI ROLNIKOW

Bo ja tak naprawdę jestem zabawny gość  i do tego szczęśliwy bo robię to co lubię .

Nic nie ma złego w tym co robisz , problem w tym co ty tu za brednie  wypisujesz .  

#2346 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 22:02

STRAJKI ROLNIKOW

Nie zabawny tylko śmieszny, to różnica i to spora.

#2347 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 22:06

STRAJKI ROLNIKOW

Nie sil się leszczu . Siedzisz całymi dniami na af to raczej nie za bardzo z tą robotą u ciebie'' chapaczu ''?

#2348 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 00:57

STRAJKI ROLNIKOW

Kozulek, ty potrafisz na argumenty odpowiadać, jakiś link z danymi wkleić na poparcie tezy czy tylko od "leszczy" i głupców wyzywać? Może to dziwne standardy, ale jak chcesz dyskusji to prowadź ją na poziomie. Chcesz zbić nasze argumenty i nas ośmieszyć to dawaj linki dla potwierdzenia Twoich teorii. Tylko tyle od Ciebie oczekujemy.

I trochę grzeczniej pisz, Twoimi dziećmi nie jesteśmy.

ale ty to w tamtych czasach to miales raj bo jak pojechales za granice i tam zarobiles to ile hektarow mogles wtedy kupic za te pieniadze zarobione bo ziemia byla za pol darmo a teraz wyjechac jak ma mlody czlowiek to na ile moze zarobic na 1 hektar bo trza dac z 80 tys skromnie za 1 ha to jak ma sie rozwinac

Raj? Pomyśl trochę logicznie, dlaczego w latach 90 ziemia była za grosze a ludzie ze wsi uciekali. Ty też byś uciekał gdzie się da oby tylko na roli nie zostać więc i tak byś nic nie zrobił mając nawet ziemię za grosze.

I odpowiedz, skoro nie masz szans rozwoju to po groma chcesz być rolnikiem i w każdym temacie płaczesz, że ziemia droga i nie możesz się rozwijać.

Edytowany przez Krassus, 18 marzec 2015 - 00:58.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#2349 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 01:50

STRAJKI ROLNIKOW

Nie sil się leszczu . Siedzisz całymi dniami na af to raczej nie za bardzo z tą robotą u ciebie'' chapaczu ''?

Dosłownie, całymi dniami. Nawet po ciężkim dniu pracy zakończonym o 1 w nocy, chwilę przed snem sprawdzam pocztę, otwieram powiadomienia z AF a tam kaszlak79. I tak codziennie. To nie jest normalne ani u rolnika wielkoobszarowego ani u 12 hektarowego pracującego na etacie. Chyba że jest klozetowym a za premię kupił tableta i w czasie pracy pisze.

#2350 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 08:19

STRAJKI ROLNIKOW

http://www.biztok.pl...-meksyku_a20640

czyli wątek rosyjski chyba możemy uznać za zamknięty?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2351 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 18 marzec 2015 - 08:37

STRAJKI ROLNIKOW

http://images8.bibsy...o-160-euro.jpeg

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#2352 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 08:38

STRAJKI ROLNIKOW

:)

#2353 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 09:16

STRAJKI ROLNIKOW

Widzę że stałe dyżurne trolle kolejny temat przerobiły na obornik, chyba trzeba skasować konto bo sobie można zrobić śmietnik z umysłu.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#2354 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 09:21

STRAJKI ROLNIKOW

Dosłownie, całymi dniami. Nawet po ciężkim dniu pracy zakończonym o 1 w nocy, chwilę przed snem sprawdzam pocztę, otwieram powiadomienia z AF a tam kaszlak79. I tak codziennie. To nie jest normalne ani u rolnika wielkoobszarowego ani u 12 hektarowego pracującego na etacie. Chyba że jest klozetowym a za premię kupił tableta i w czasie pracy pisze.

Piszcie zdrowi Panowie, skoro wam to radoche daje w tym ciężkim dla Was czasie  :D .

miszka16, nie udał sie "internetowy" zamach stanu to może faktycznie swoje fantastyczne teorie idź gdzie indziej głosić. Tu raczej zwolenników nie znajdziesz...

Edytowany przez Kaszlak79, 18 marzec 2015 - 09:28.

#2355 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 14:29

STRAJKI ROLNIKOW

Nie wiesz, że teorie spiskowe to nowa religia współczesnych czasów?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#2356 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 16:39

STRAJKI ROLNIKOW

Widzę że stałe dyżurne trolle kolejny temat przerobiły na obornik, chyba trzeba skasować konto bo sobie można zrobić śmietnik z umysłu.

Nie poddawaj się tak łatwo, jak w życiu są dobre i bardzo dobre dni...

#2357 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 17:54

STRAJKI ROLNIKOW

To, że rolnicy zaczynają się kłócić i patrzą na siebie z niechęcią jest na rękę władzy, o to właśnie jej chodzi, aby poróżnić ludzi, bo wówczas nie stanowią żadnej siły, jak choćby górnicy, którzy mówią jednym głosem... I rzeczywiście, ostatnie protesty to doskonale pokazały. Niezgodę widać także na tym forum. Rolnictwo w PL jest bardzo zróżnicowane, dlatego jedni tutaj chwalą się, ile to skorzystali na PROW-ie i komentują to stwierdzeniami, że innym pewnie żal d...pę ściska. Inni z kolei nigdy z tego nie skorzystają, bo najzwyczajniej w świecie mają za małe gospodarstwa. Dlatego trudno pogodzić interesy naszej grupy społecznej.

#2358 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 18:41

STRAJKI ROLNIKOW

Patrzcie jak wiedzieli kogo mam namyśli choć nie pisałem o kogo chodzi i pędzą z jęzorem na wierzchu by się odszczeknąć. Interesujące.Nie? 

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#2359 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 19:26

STRAJKI ROLNIKOW

Jeszcze tu jesteś ??

Nie wiesz, że teorie spiskowe to nowa religia współczesnych czasów?

Napędzana w tym przypadku etosem wiecznie pokrzywdzonego rolnika żywiciela zbawiciela narodu...

To, że rolnicy zaczynają się kłócić i patrzą na siebie z niechęcią jest na rękę władzy, o to właśnie jej chodzi, aby poróżnić ludzi, bo wówczas nie stanowią żadnej siły, jak choćby górnicy, którzy mówią jednym głosem... I rzeczywiście, ostatnie protesty to doskonale pokazały. Niezgodę widać także na tym forum. Rolnictwo w PL jest bardzo zróżnicowane, dlatego jedni tutaj chwalą się, ile to skorzystali na PROW-ie i komentują to stwierdzeniami, że innym pewnie żal d...pę ściska. Inni z kolei nigdy z tego nie skorzystają, bo najzwyczajniej w świecie mają za małe gospodarstwa. Dlatego trudno pogodzić interesy naszej grupy społecznej.

Bo cała Polska jako kraj jest zróżnicowana. Górnikom łatwiej jest mówić jednym głosem, bo jest ich mniej niż rolników i są skupieni na stosunkowo małym obszarze kraju, to bardziej jednolita grupa. Jaki mamy stosunek do siebie jako rolników pokazuje choćby fakt bicia kolejnych rekordów cen ziemi i dzierżaw, byle jak najwięcej mieć. Nie wspomnę już o przypadkach podkupywaniu sąsiada gdy ten już ma transakcję prawie sfinalizowaną. Jak mam się solidaryzować z tymi co mają duże gospodarstwa, jak np. kredyty preferencyjne były w Opolskim dla tych, co mieli powyżej 18ha (średnia województwa) a dla takich jak Ja nie było. A teraz jak postanowiłem się rozwijać za swoje pieniądze zarobione za granicą, to się naśmiewają że parobek u Holendra co pole drapie C 360. Więc co powinienem zrobić na mojej zapadłej wiosce ?? Sprzedać lub wydzierżawić i pójść za robotą żebrać do tego dużego jak On sam daje sobie radę ?? Czy do miasta uciekać ?? A za chwilę będzie płacz, że polska wieś się wyludnia i starzeje...

Edytowany przez Kaszlak79, 18 marzec 2015 - 19:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2360 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 19:42

STRAJKI ROLNIKOW

A czy winny jest ten duży rolnik że masz mało hektarów? Sam sobie jesteś winny.