Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#2061 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 23 luty 2015 - 20:41

STRAJKI ROLNIKOW

Zobaczcie że wcale się o nim nie mówi.. ciekawe dlaczego????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 23:31
  •  

#2062 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1409 postów

Napisany 23 luty 2015 - 20:45

STRAJKI ROLNIKOW

ja tu nie mowie o sobie ale o sasiadach sytuacja ich do tego zmusila z 10 ha wez zyj nie da sie

#2063 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 23 luty 2015 - 20:55

STRAJKI ROLNIKOW

Ooooooooo i to jest to, pierwsze zdanie bardzo mi się podoba.

Szkoda tylko że są tu tacy którzy widzą tylko wąską ścieżkę. Przez co nie ma jedności.

Dla przypomnienia. Postulaty:

-interwencja na rynku wieprzowiny w połączeniu z usunięciem nosicieli ASF. I tu się uśmiałem jak ktoś napisał że tucznik podrożał o 0,2zł i nie ma problemu, tylko się brać do pracy. Dla mnie taki ktoś to powinien tylko pracować i pracować bo poco liczyć to za ciężki temat.

-domagać się takiego samego miękkiego lądowania po zniesieniu kwot mlecznych jak jest na zachodzie UE. Proszę się dokształcić jak ktoś nie wie.

-wyprostować odszkodowania za szkody spowodowane przez żerujące dziki itp.

-nie dopuścić tak jak to robi np Francja, do wykupu ziemi przez obcy kapitał.

Powiem to pierwszy raz publicznie. Jeśli ktoś tego nie czuje w jakim jesteśmy martwym punkcie, przegranej pozycji, W stosunku do reszty UE. To niestety ale należało by takich wrócić do szkoły niech się dokształcą w podstawach ekonomi. I proszę nie mówić mi że wszyscy ci którzy strajkują to są ci którzy wzięli PROW i teraz mają problem ze spłatą kredytu.

ad1 co to znaczy interwencja? w sobote gadałem z kolegami i oni sprzedają tuczniki po 5 PLN/kg wiec sytuacja chyba drgnęła bardziej niż 0,2 PLN/kg - a jeśli tak jest to znaczy że mieliśmy do czynienia z kolejną już świńską górką, z taką jaka jest co roku. @pawelolo111 gdzieś tu nawet wykres tego wklejał...

ad2. co to znaczy "miękkie lądowanie"? chodzi o kary za nadprodukcję? powinni je egzekwować szczególnie sumiennie bo na niefrasobliwości grupy cierpi cała branża. 

ad3. co to znaczy wyprostować? chcesz większych odszkodowań za spowodowane straty czy poprawy prawa? 

ad4. jeśli do tej pory nie kupowałeś ziemi to i tak już jej nie kupisz. kupi twój sąsiad który jest większy od Ciebie. Obcy kapitał kupi tak czy siak - będzie miał w Polsce prokurenta polaka i co ty z tym zrobisz? myślisz że w przyszłym roku Duńczycy, Holendrzy czy Francuzi będą kupować 10 czy 20 ha za twoim płotem? oni będą wykupywać spółki rolnicze, duże gospodarstwa. 

z tym że nasze rolnictwo jest w czarnej d*pie to się zgodze - jest tak dlatego że mamy przynajmniej o milion gospodarstw za dużo. Rolnictwo stanie się konkurencyjne jak się skonsoliduje. duży może więcej - czytałeś o tym w swoich książkach do ekonomii? 

sprzedaż bezpośrednia to będzie jakieś wyjście dla małej grupy gospodarstw rodzinnych ale niestety dla połowy gospodarstw w Polsce nie ma przyszłości. Ja trochę sprzedaje bezpośrednio i wiem jakich klientów stać na dobrą żywność - niestety ich jest mało. Reszta (znacząca większość) kupuje w Tesco, Lidlu czy innej Biedronce byle jak najtaniej...jesteś gotów zawalczyć o takiego klienta? 

#2064 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 23 luty 2015 - 21:00

STRAJKI ROLNIKOW Niemcy i inne takie dostały przez 3 lata po 6 euro centów za kazdy kg kwoty mlecznej. to te miekkie ladowanie. polska kase dostala ale na co poszła nikt nic nie wie.

#2065 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 23 luty 2015 - 21:04

STRAJKI ROLNIKOW

ja tu nie mowie o sobie ale o sasiadach sytuacja ich do tego zmusila z 10 ha wez zyj nie da sie

No dobra ale co sąsiedzi robili jak każdy z nich miał po trochu? Przecież ten duży z nieba nie spadł i ziemi nie ukradł...

#2066 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 23 luty 2015 - 21:07

STRAJKI ROLNIKOW Może cena tuczników trochę drgnęła ale na to miejsce staniało zboże zdrożało paliwo i nawozy i jesteśmy w gorszej sytuacji jak przed strajkami.

#2067 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 23 luty 2015 - 21:11

STRAJKI ROLNIKOW

@plapla123 ale mówisz o aktualnych cenach? czy o jakiejś średniej? bo jesli o aktualnych to sorry ale jeśli tego nie potrafisz sobie wytłumaczyć to ja tego też nie zrobię....

Ps. ile zrobiłeś sobie zapasu taniego paliwa?

#2068 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 23 luty 2015 - 21:22

STRAJKI ROLNIKOW

ad1 co to znaczy interwencja? w sobote gadałem z kolegami i oni sprzedają tuczniki po 5 PLN/kg wiec sytuacja chyba drgnęła bardziej niż 0,2 PLN/kg - a jeśli tak jest to znaczy że mieliśmy do czynienia z kolejną już świńską górką, z taką jaka jest co roku. @pawelolo111 gdzieś tu nawet wykres tego wklejał...

ad2. co to znaczy "miękkie lądowanie"? chodzi o kary za nadprodukcję? powinni je egzekwować szczególnie sumiennie bo na niefrasobliwości grupy cierpi cała branża. 

ad3. co to znaczy wyprostować? chcesz większych odszkodowań za spowodowane straty czy poprawy prawa? 

ad4. jeśli do tej pory nie kupowałeś ziemi to i tak już jej nie kupisz. kupi twój sąsiad który jest większy od Ciebie. Obcy kapitał kupi tak czy siak - będzie miał w Polsce prokurenta polaka i co ty z tym zrobisz? myślisz że w przyszłym roku Duńczycy, Holendrzy czy Francuzi będą kupować 10 czy 20 ha za twoim płotem? oni będą wykupywać spółki rolnicze, duże gospodarstwa. 

z tym że nasze rolnictwo jest w czarnej d*pie to się zgodze - jest tak dlatego że mamy przynajmniej o milion gospodarstw za dużo. Rolnictwo stanie się konkurencyjne jak się skonsoliduje. duży może więcej - czytałeś o tym w swoich książkach do ekonomii? 

sprzedaż bezpośrednia to będzie jakieś wyjście dla małej grupy gospodarstw rodzinnych ale niestety dla połowy gospodarstw w Polsce nie ma przyszłości. Ja trochę sprzedaje bezpośrednio i wiem jakich klientów stać na dobrą żywność - niestety ich jest mało. Reszta (znacząca większość) kupuje w Tesco, Lidlu czy innej Biedronce byle jak najtaniej...jesteś gotów zawalczyć o takiego klienta? 

ad.1 To dowiedz się więcej w tym temacie, i nie pisz farmazonów że ktoś sprzedaje w żywej po 5zł. Ponadto mamy zapaść w tym segmencie a importujemy wieprzowinę z północnego wschodu. Chyba nie powiesz mi że to nie gra roli? Nie będę dalej tego komentował.

ad 2. Kolega mnie już wyręczył.

ad.3 Oczywiście że poprawy prawa, ale to idzie w parze z odszkodowaniem choć byś nie wiem jak prawo konstruował.

ad.4 Wiem o tym. Co do reszty to prokurent musi być polakiem (jak najmniej obcych na naszej ziemi) I oczywiście uszczelnić system podatkowy od spółek.

ad.5 Chcesz powiedzieć że małe gospodarstwa (10-30hektarów) nie mają mieć prawa się konsolidować?

Co do sprzedaży bezpośredniej. Też sprzedaje i wiem co to za rynek, i jak miał bym produkcje większą nawet o 100 % to  jestem w stanie to sprzedać. Choć to jest klient który wie czego chce i klient który jest przyzwyczajony do produktu, ponadto jest to długi temat aby to wytłumaczyć.

#2069 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 23 luty 2015 - 21:52

STRAJKI ROLNIKOW

Panowie!!! Oglądajcie teraz w TVP2 Tomasz Lis na żywo. W zapowiedzi wypowiedzieli się rolnicy że nie opłaca się byc rolnikiem i że rolnitwo jest nieopłacalne. A pan Lis oczywiście że statystyki mówią co innego. Super propaganda i manipulacja ludźmi przez telewizję!

#2070 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 23 luty 2015 - 21:53

STRAJKI ROLNIKOW

http://www.tvp.info/...efekt-protestow  Co za bzdura. Rolnik nie może prowadzić uboju a co mowa dopiero o przechowywaniu wieprzowiny. Kase dostaną zakłady przetwórcze ...

Lis zaraz rzuci paroma liczbami z kontekstu, zaprosi wygodnego eksperta, zagłuszy kogoś kto ma inne spojrzenie na sytuacje i tak wygląda debata w jego programie propagandowym.

Edytowany przez dzarjan8111, 23 luty 2015 - 22:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2071 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 23 luty 2015 - 22:02

STRAJKI ROLNIKOW

Panowie!!! Oglądajcie teraz w TVP2 Tomasz Lis na żywo. W zapowiedzi wypowiedzieli się rolnicy że nie opłaca się byc rolnikiem i że rolnitwo jest nieopłacalne. A pan Lis oczywiście że statystyki mówią co innego. Super propaganda i manipulacja ludźmi przez telewizję!

Wypowiadali się prości ludzie prostą mową. Gdyby powiedział: przez embargo i wpływ zachodu nieopłacalna jest produkcja tuczników - otrzymałem 3,5 zł za kg a koszt produkcji to 5 zł. - wtedy odbiorca ma jasną sytuację. A oni pierdzielą trzy po trzy i takimi sloganami rzucają... 

#2072 Share piotr89

piotr89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 23 luty 2015 - 22:04

STRAJKI ROLNIKOW

Nikomu się nie opłaca ale gdy pojawia się ziemia do kupna to o dziwo te wieczne płaczki najwięcej licytują.

#2073 Share misiek30m2

misiek30m2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 23 luty 2015 - 22:38

STRAJKI ROLNIKOW

Oglądam Lisa i krew mnie zalewa,właśnie dowiedziałem się jaki jestem bogaty i miasto do mnie jeszcze dokłada.

#2074 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 23 luty 2015 - 22:42

STRAJKI ROLNIKOW

A według Pani Profesor mamy najwyższe ceny wieprzowiny w uni europejskiej

#2075 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 23 luty 2015 - 23:09

STRAJKI ROLNIKOW Co to było? Kobiece wcielenie Sawickiego ? Proba totalnego skłocenia miasta i wsi. Wies bogatsza niz miasto i miasto musi do nas dokladac . . .

#2076 Share Plagrafi

Plagrafi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 23 luty 2015 - 23:11

STRAJKI ROLNIKOW

Jak ta za przeproszeniem piz*.. opiera swoj durny belkot na statystyce w ktora nie wliczana jest amortyzacja maszyn i przypadki pogodowe, losowe i milion innych ktore moga isc nie tak to jej wychodzi ze rolnik zarabia nie wiadomo ile..

A to pierdo... o tych miliardach z uni to juz kpina nikt kurw.. publicznie nie potrafi powiedziec ze te zasrane dotacje wracaja do niemcow z nawiazka?

#2077 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 23 luty 2015 - 23:41

STRAJKI ROLNIKOW Szkoda nerwów, widac ze siedzi tylko przed monitorem i cyferkami, brak pojecia o realiach. Zreszta udowodnila swoja niewiedze w pierwszych slowach na temat tego ze polscy rolnicy nie maja biznes planow. . . i to ich glowny problem.

#2078 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 24 luty 2015 - 00:15

STRAJKI ROLNIKOW

Bo ma rację. Jakie macie biznesplany na najbliższe 15 lat oprócz zakupu ciągnika i ziemi?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#2079 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 24 luty 2015 - 06:08

STRAJKI ROLNIKOW

Jak ta za przeproszeniem piz*.. opiera swoj durny belkot na statystyce w ktora nie wliczana jest amortyzacja maszyn i przypadki pogodowe, losowe i milion innych ktore moga isc nie tak to jej wychodzi ze rolnik zarabia nie wiadomo ile..
A to pierdo... o tych miliardach z uni to juz kpina nikt kurw.. publicznie nie potrafi powiedziec ze te zasrane dotacje wracaja do niemcow z nawiazka?

same nie wracają, Wy je tam wpychacie i jeszcze się chwalicie w galerii i forum, a jak ktoś mówi po co je jam wypychacie to jest jełopem między innymi Ja.

Edytowany przez Rolnik1973, 24 luty 2015 - 06:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2080 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 24 luty 2015 - 07:45

STRAJKI ROLNIKOW Krassus ogladales wogóle? Chodzi o to ze ona nawet nie wiedziala ze polscy rolnicy posiadaja biznes plany. A ty uwazasz ze tam napisane jest zakup ciagnika na kazej stronie a nie opis dzialalnosci i rozwoju? Jak genialny biznes plan bys nie zrobil a import np starego miesa od niemca bedzie zalewal rynek albo ASF bedzie nas wykluczal to wtedy ten papier nie ma znaczenia. A co do doplat to zgadzam sie, sami tloczymy pieniadze w obce budzety.