Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#2041 Share AniaL

AniaL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 luty 2015 - 17:21

STRAJKI ROLNIKOW

no jeszcze tego brakuje, żebyśmy  to Ty czy ja napisali ustawę i dali rządowi gotowca do klepnięcia...

to oni biorą za to pensje i są tam jak d.. od srania

są zgłoszone konkretne problemy, na pewno doprecyzowane bardziej niż to co można na necie znaleźć - i teraz rola tych co za to kasę biorą, żeby to ubrać w dobre prawo, takie, które będzie chroniło interesy Polski i Polaków (i można skorzystać z rozwiązań innych krajów UE, oni wiedzą jak się o swoje interesy zatroszczyć)

a że rok wyborczy, to jest to dobry moment, żeby krzyczeć, może ktoś wreszcie usłyszy i POSŁUCHA

ale fakt - widać brak koordynacji w tych krzykach, a szkoda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 07:14
  •  

#2042 Share black_shadow

black_shadow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 23 luty 2015 - 17:30

STRAJKI ROLNIKOW

@AniaL trzeba Ci polać  :D  bo dobrze gadasz (y) 

#2043 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 23 luty 2015 - 17:40

STRAJKI ROLNIKOW

no jeszcze tego brakuje, żebyśmy  to Ty czy ja napisali ustawę i dali rządowi gotowca do klepnięcia...

są zgłoszone konkretne problemy, na pewno doprecyzowane bardziej niż to co można na necie znaleźć - i teraz rola tych co za to kasę biorą, żeby to ubrać w dobre prawo, takie, które będzie chroniło interesy Polski i Polaków (i można skorzystać z rozwiązań innych krajów UE, oni wiedzą jak się o swoje interesy zatroszczyć)

a że rok wyborczy, to jest to dobry moment, żeby krzyczeć, może ktoś wreszcie usłyszy i POSŁUCHA

może nie ty i może nie ja - ale może np związki zawodowe?

to prawo które masz teraz zostało pewnie ustanowione w zaciszu gabinetu jakiegoś pana ministra...chcesz powtórki? myslisz że prawo w Dani, Niemczech albo innej Francji tworzy rząd? tam własnie mocno działają organizacje ściśle powiązane z rolnictwem

tylko żeby współtworzyć prawo to trzeba czegoś więcej niż "drzeć ryja" na blokadzie.

jeszcze musi trochę wody w Wiśle upłynąć zanim Kowalski na wsi do tego dojrzeje....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2044 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 23 luty 2015 - 17:48

STRAJKI ROLNIKOW

Ooooooooo i to jest to, pierwsze zdanie bardzo mi się podoba.

Szkoda tylko że są tu tacy którzy widzą tylko wąską ścieżkę. Przez co nie ma jedności.

Dla przypomnienia. Postulaty:

-interwencja na rynku wieprzowiny w połączeniu z usunięciem nosicieli ASF. I tu się uśmiałem jak ktoś napisał że tucznik podrożał o 0,2zł i nie ma problemu, tylko się brać do pracy. Dla mnie taki ktoś to powinien tylko pracować i pracować bo poco liczyć to za ciężki temat.

-domagać się takiego samego miękkiego lądowania po zniesieniu kwot mlecznych jak jest na zachodzie UE. Proszę się dokształcić jak ktoś nie wie.

-wyprostować odszkodowania za szkody spowodowane przez żerujące dziki itp.

-nie dopuścić tak jak to robi np Francja, do wykupu ziemi przez obcy kapitał.

Powiem to pierwszy raz publicznie. Jeśli ktoś tego nie czuje w jakim jesteśmy martwym punkcie, przegranej pozycji, W stosunku do reszty UE. To niestety ale należało by takich wrócić do szkoły niech się dokształcą w podstawach ekonomi. I proszę nie mówić mi że wszyscy ci którzy strajkują to są ci którzy wzięli PROW i teraz mają problem ze spłatą kredytu.

#2045 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 luty 2015 - 18:02

STRAJKI ROLNIKOW Pierwsze pytanie .Czemu jest taka walka o wykup ziemi przez obcokrajowców skoro podobno taka bieda na wsi?.Ja Np jeśli nie planuje jej kupić bo mnie Np nie stać to jest mi to raczej obojętne kto ją kupi
.Nastepna sprawa ,te nieszczęsne dziki ,jak już kiedyś napisałem,zabezpieczyć plantacje jeśli ktoś chce tymbardziej jeśli jest to kukurydza zbierana na kiszonkę w połowie września to idzie to zrobić.No zgodzę się że populację w miarę z rozsądkiem zmniejszyć.Ciekawi mnie natomiast na jakiej podstawie mają być dokonywane szacowania szkód w uprawie kukurydzy ,czyli na podstawie utraconego plonu ziarna czy inaczej?.Niech ktoś się wypowie jak protestujący to widzą?

Ooooooooo i to jest to, pierwsze zdanie bardzo mi się podoba.
Szkoda tylko że są tu tacy którzy widzą tylko wąską ścieżkę. Przez co nie ma jedności.

Dla przypomnienia. Postulaty:
-interwencja na rynku wieprzowiny w połączeniu z usunięciem nosicieli ASF. I tu się uśmiałem jak ktoś napisał że tucznik podrożał o 0,2zł i nie ma problemu, tylko się brać do pracy. Dla mnie taki ktoś to powinien tylko pracować i pracować bo poco liczyć to za ciężki temat.
-domagać się takiego samego miękkiego lądowania po zniesieniu kwot mlecznych jak jest na zachodzie UE. Proszę się dokształcić jak ktoś nie wie.
-wyprostować odszkodowania za szkody spowodowane przez żerujące dziki itp.
-nie dopuścić tak jak to robi np Francja, do wykupu ziemi przez obcy kapitał.

Powiem to pierwszy raz publicznie. Jeśli ktoś tego nie czuje w jakim jesteśmy martwym punkcie, przegranej pozycji, W stosunku do reszty UE. To niestety ale należało by takich wrócić do szkoły niech się dokształcą w podstawach ekonomi. I proszę nie mówić mi że wszyscy ci którzy strajkują to są ci którzy wzięli PROW i teraz mają problem ze spłatą kredytu.

Tylko wiesz ten ktoś tylko pracuje i nie narzeka ,a Ty to tylko chcesz aby ci dać,dać,i dać i to jest śmieszne a zarazem tragiczne

#2046 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 23 luty 2015 - 18:17

STRAJKI ROLNIKOW

Tragiczne jest to że nie mówimy jednym głosem. A dać dać dać jak to piszesz to nie tylko mnie bo i tobie i sąsiadowi. I nie bój się też pracuję. Tylko szlak mnie trafia jak mamy konkurować na wspólnym rynku z innym rolnikami z zachodu którzy są inaczej traktowani na każdym kroku.

Tobie zwisa kto kupi ziemię. A jak kupi to zielony ludzik. A potem ten zielony ludzik się upomni o swoją ziemię (bo przecież kupił) to co wtedy. To wtedy takie człek jak ty który chce tylko pracować robić i nic więcej, to nie będzie mógł bo zielone ludziki nie tłumaczą nie czekają  tylko biorą.

Sorry, jeśli tego nie rozumiesz że ja chcę też dla ciebie lepiej. To myślę że nie ma senesu dalej dyskutować.

#2047 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 luty 2015 - 18:17

STRAJKI ROLNIKOW Większość pewnie tu jest na forum ludzi młodych więc powiem .U nas czyli na terenach zachodniej Wielkopolski przed wojną były całe wsie niemieckie ,a także wsie mieszane i typowo polskie ,mieszkancy zyli obok siebie i było wszystko ok i gdyby nie druga wojna światowa to prawdopodobnie taka sytuacja trwałaby do dziś,więc trochę mnie ten krzyk że Niemiec nas wykupi dziwi

#2048 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 23 luty 2015 - 18:37

STRAJKI ROLNIKOW

ale  sytuacja się  diametralnie  zmieniła  od czasów drugiej  wojny .

skoro nie  zauważyłeś , to mniej dziwią Twoje  wypowiedzi........

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#2049 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 luty 2015 - 18:49

STRAJKI ROLNIKOW Ale co ci ten Niemiec zrobi jak kupi tą ziemię?,pisałem jak było przed wojną u nas i zyli obok siebie
Będziesz miał kasę to kupisz Ty a nie on ,a jak nie Ty to on ,lub jakaś polska firma ,co za różnica?.

#2050 Share czeladnik80

czeladnik80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 luty 2015 - 18:49

STRAJKI ROLNIKOW

właśnie arab1 żyje w swoim świecie i nie widzi co się dzieje z naszym krajem który jest ciągle rozkradany i sprzedawany i to przy pomocy naszej władzy która z pewnością robi to celowo abyśmy byli niewolnikami we własnym kraju i nie mieli nic do powiedzenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2051 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2102 postów

Napisany 23 luty 2015 - 18:50

STRAJKI ROLNIKOW

jak kupi kawalek to pozniej bedzie kupowal az cala wies wykupi zreszta polacy tak samo robia historia lubi sie powtarzac i do tego dazy ze bedzie jak w sredniowieczu jeden pan ziemie bedzie mial wszystko a reszta nic jako chlopi beda robic za grosze u pana a tamten bedzie sie tylko cieszyl i niestety do tego sie dazy

#2052 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 luty 2015 - 18:57

STRAJKI ROLNIKOW Jak będzie 10 polskich rolników chetnych na jeden kawałek to tak cena będzie zaporowa i tak tylko jeden go kupi a reszta odejdzie z kwitkiem.

właśnie arab1 żyje w swoim świecie i nie widzi co się dzieje z naszym krajem który jest ciągle rozkradany i sprzedawany i to przy pomocy naszej władzy która z pewnością robi to celowo abyśmy byli niewolnikami we własnym kraju i nie mieli nic do powiedzenia

Przecież chcieliście Uni ,wiec czego teraz narzekacie ,trzeba było głosować na nie
Przecież ciągniki ,maszyny ,dotacje wszystko co dają,a teraz że kraj rozkradany i sprzedawany?

#2053 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2102 postów

Napisany 23 luty 2015 - 19:00

STRAJKI ROLNIKOW

ja glosowalem przeciwko uni z uni nic nie dostalem zadnych maszyn zadnych programow nic tylko doplaty do ziem sie bierze tylko to i nadal jestem przeciwny uni europejskiej poniewaz zniszczyla rolnictwo teraz na jednego bambra rolnika co ma 200 ha to keidys zylo sobie 20 rolnikow przed wejsciem do uni to unia zniszczyla 19 rolnikow na rzecz jednego ... to jest lepeij na wsi wtedy ? jak jeden bogacz nie wie co ma z kasa robic jak kiedys dziedzic byl a reszta zyje normalnie to cofamy sie do sredniowiecza jeszcze neidlugo i panszczyzne bedzie sie odrabiac u takeigo hu...a

#2054 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 luty 2015 - 19:10

STRAJKI ROLNIKOW No tak ,ale system miał zostać zmieniony 20lat temu i wtedy trzeba było upełnorolnić rolników,a co teraz jak już pozamiatane

#2055 Share czeladnik80

czeladnik80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 luty 2015 - 19:17

STRAJKI ROLNIKOW

też byłem przeciw i dotacji też nie brałem i nie mam czego narzekać ale popieram rolnicze protesty bo to co robi obecna władza woła o pomstę do nieba .

na każdym kroku tylko afery i przekręty a uczciwy człowiek jak czegoś się upomina to jest na każdym kroku szykanowany i każdy mu wmawia że mamy tak dobrze

i czego jeszcze nam więcej trzeba

#2056 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 23 luty 2015 - 19:22

STRAJKI ROLNIKOW

Oj chyba wam bardzo pasowała komuna, pytanie tylko dlaczego.

Co do ziemi, zobacz jak ja chcę kupić GR we Francji. Tam nie jest nawet tak drogo. To co się dzieje. Odpowiedni organ jak unas ANR ma prawo pierwokupu i co. I korzysta z tego prawa. A w Polsce co, ma takie prawo ANR ale nie korzysta z tego bo kasę musi zdać do budżetu krajowego bo przecież tam dziura bez dna.

Co do unii. Ja głosowałem za. Choć było można to inaczej rozegrać (dogadać się z Słowacją Czechami Węgrami) i inaczej by rozmowa wyglądała z zachodem. Ale się dogadaj, mamy przykład na błahej sprawie (temat na tym forum). ,, wejść na jeden schodek mamy problem, a co dopiero na całe piętro"

Czasy się zmieniają czy nam się to podoba czy nie. A z czasami sytuacja gospodarcza, tu nie ma czasu na czekanie, jak prześpimy temat to zostajemy w tyle. Sytuacja gospodarcza się zmienia u nas na zachodzie i na wschodzie. A wam się podoba jak jest, bo tak jest dobrze. Ale narzekacie.!

#2057 Share czeladnik80

czeladnik80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 luty 2015 - 19:43

STRAJKI ROLNIKOW

rozegrać napewno było można to inaczej tylko ostatecznie i tak by to nic nie zmieniło bo z założenia unii mamy być konsumentami a nie producentami i to nie tylko chodzi o rolnictwo ale o cały przemysł a dopłaty to tylko dodatek dla zamydlenia oczu i skłuceniu społeczeństwa

a zachodu to i tak nie dogonimy choćby i w siedmiomilowych butach

#2058 Share Plagrafi

Plagrafi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów

Napisany 23 luty 2015 - 19:59

STRAJKI ROLNIKOW

http://www.wykop.pl/...ytuacji-polski/

#2059 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 23 luty 2015 - 19:59

STRAJKI ROLNIKOW

Właśnie oglądałem wiadomości. I proponuję wysunąć jako następny postulat protestacyjny, o jak najszybsze wyjaśnienie spraw komorniczych Łódzkich komorników.

Oczywiście to mój pomysł. Piszę bo.

Bo co niektórzy na tym forum są szczęśliwi że ktoś im coś UKRADŁ. Bo przecież zachciało się nowego sprzętu. A że można nazwać tutaj strony po imieniu (czyli złodziej i paser). To was pewnie to nie interesuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2060 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 23 luty 2015 - 20:40

STRAJKI ROLNIKOW

ja glosowalem przeciwko uni z uni nic nie dostalem zadnych maszyn zadnych programow nic tylko doplaty do ziem sie bierze tylko to i nadal jestem przeciwny uni europejskiej poniewaz zniszczyla rolnictwo teraz na jednego bambra rolnika co ma 200 ha to keidys zylo sobie 20 rolnikow przed wejsciem do uni to unia zniszczyla 19 rolnikow na rzecz jednego ... to jest lepeij na wsi wtedy ? jak jeden bogacz nie wie co ma z kasa robic jak kiedys dziedzic byl a reszta zyje normalnie to cofamy sie do sredniowiecza jeszcze neidlugo i panszczyzne bedzie sie odrabiac u takeigo hu...a

Dlaczego ten co miał 10 ha sprzedał swoją ziemię?