Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#1981 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 22 luty 2015 - 19:32

STRAJKI ROLNIKOW O przepraszam, ja mam nadal między innymi c 330, odnowioną, która wygląda lepiej jak z fabryki. To jest dopiero frajda pojechać oglądać pola takim sprzętem :-)

Edytowany przez maniek33, 22 luty 2015 - 19:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 17:37
  •  

#1982 Share stachu0007

stachu0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 22 luty 2015 - 19:37

STRAJKI ROLNIKOW Damian ja mam na myśli podstawowe maszyny adekwatnie do areału na 10ha po co komu kombajn jak sąsiad skosi ale taki co ma 250ha nie wierzę ze bez kombajnu żyje poza tym naposałem ze to wstępny zarys do dopracowania a nie pomysł do bezpośredniej akceptacji ideą jest to aby kasa szła do rolników a nie cwaniaków żyjących z dopłat

#1983 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 22 luty 2015 - 19:38

STRAJKI ROLNIKOW

Moje dzieci będą miały przyszłość zapewnioną poza gospodarstwem i nawet się z tego cieszę,bo jak dla mnie ten system polityki rolnej jest niesprawiedliwy i krzywdzący żeby nie użyć mocniejszych słów

Dobrze, jeden krzykacz mniej i więcej ziemi w obrocie w przyszłości. A wystarczyło wziąć PROW i miałbyś za połowe ceny nową maszynę i to samo co sąsiad. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1984 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 22 luty 2015 - 19:43

STRAJKI ROLNIKOW

ale nie powinni teraz płakać Ci którzy zadłużyli się ponad stan. Niestety ale podjęli ryzyko. Osobiście uważam że trzeba inwestować stopniowo, najlepiej żeby wysokość zoobowiazan nie przekraczała wysokości dopłat. Wtedy na prawdę można bezpiecznie przeżyć i coś ugrać. Ten kto postawił na wszystko na jedną kartę, zaryzykował niech teraz nie biadoli ze cena mleka spadła z 1,8 na 1,5 bo to niedorzeczne

Jest ryzyko jest zabawa.

Część społeczeństwa twierdzi że jak ktoś nie kupuje nowych maszyn to się cofa, nowoczesne maszyny nie zastąpią myślącego rolnika i praca wykonane nowym a starym sprzętem nie mają większego wpływu na zysk.

Ktoś piszę że ktoś co się nie zrzeszy to będzie kupował drożej a sprzedawał taniej z tym do końca się nie zgodzę lecz nie znaczy że tak być nie powinno. Kupowałem środki w pewnej firmie i zawsze dostawałem większy  upust (o 1-2%) względem znajomych o podobnym areale do momentu aż kiedyś zawitałem do "drogiej" konkurencjii tam o dziwo dostałem ceny niższe bez upustu niż w poprzedniej firmie z upustem (fakt tam były spotkania z obiadami itp ale za to trzeba było zapłacić).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#1985 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 22 luty 2015 - 19:46

STRAJKI ROLNIKOW

Dobrze, jeden krzykacz mniej i więcej ziemi w obrocie w przyszłości. A wystarczyło wziąć PROW i miałbyś za połowe ceny nową maszynę i to samo co sąsiad. 

Krzykacz  kolego  to jesteś  ty  , niewiele  w  życiu  zrobiłeś  jak sądzę,  a  wszystkich  chcesz  pouczać 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1986 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 22 luty 2015 - 19:51

STRAJKI ROLNIKOW

Wszystkich? W jakiej kwestii? Powtórzyłem to co kolega arab napisał chwilę wcześniej i wyciągnąłem wnioski: sam napisał że go krew zalewa jak sąsiad korzysta z środków z UE. Co to znaczy? Że z takim nie dojdzie się do porozumienia w grupie producenckiej. I im więcej takich tym dłużej będą nas doiły zakłady przetwórcze. Proste i logiczne. Chcecie mieć jak w Danii i Niemczech to zacznijcie myśleć jak oni. 

Jest ryzyko jest zabawa.

Część społeczeństwa twierdzi że jak ktoś nie kupuje nowych maszyn to się cofa, nowoczesne maszyny nie zastąpią myślącego rolnika i praca wykonane nowym a starym sprzętem nie mają większego wpływu na zysk.

Ale jak zazdrość nowy sprzęt wywołuje...

#1987 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 22 luty 2015 - 19:54

STRAJKI ROLNIKOW

nie wiem jak to wygląda u was ale nad morzem temat grup idzie do przodu - powoli "stare pokolenie" odchodzi a młodzi są bardziej skłonni do wspólnego działania. 

#1988 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 22 luty 2015 - 19:58

STRAJKI ROLNIKOW

U mnie młodych chętnych do prowadzenia gospodarstwa jest 1/10 rodzin. Jeszcze troche i nie będzie z kim gadać :D 

#1989 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 22 luty 2015 - 19:59

STRAJKI ROLNIKOW dokładnie. trzeba się zrzeszac i tworzyć grupy. wspierać rozwój usług i klepać co raz przy wódce ze zakup nowego pluga na 10 ha jest tak oplacalny jak zakup mieszkania 200 m dla starego kawalera :)

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#1990 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 22 luty 2015 - 20:01

STRAJKI ROLNIKOW

pawelo111 jak ktoś ma kilkanaście ha  lepiej jeździć starym gratem i mieć zawsze jakiś + na koncie, niż się zadłużać i za***rdalać na % w banku. Kilkadziesiąt czy kilkaset ha wiadomo sprzęt musi być nowy bo na siebie zarobi w kilka czy kilkanaście lat ale wszystko w granicach rozsądku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1991 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 22 luty 2015 - 20:01

STRAJKI ROLNIKOW

Wszystkich? W jakiej kwestii? Powtórzyłem to co kolega arab napisał chwilę wcześniej i wyciągnąłem wnioski: sam napisał że go krew zalewa jak sąsiad korzysta z środków z UE. Co to znaczy? Że z takim nie dojdzie się do porozumienia w grupie producenckiej. I im więcej takich tym dłużej będą nas doiły zakłady przetwórcze. Proste i logiczne. Chcecie mieć jak w Danii i Niemczech to zacznijcie myśleć jak oni.

A co ma działanie w grupie z tym że młody dostaje za friko 100 tys ,bo nie bardzo rozumiem?

#1992 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 22 luty 2015 - 20:03

STRAJKI ROLNIKOW

dokładnie. trzeba się zrzeszac i tworzyć grupy. wspierać rozwój usług i klepać co raz przy wódce ze zakup nowego pluga na 10 ha jest tak oplacalny jak zakup mieszkania 200 m dla starego kawalera :)

Tylko najpierw trzeba mentalność zmienić...

pawelo111 jak ktoś ma kilkanaście ha  lepiej jeździć starym gratem i mieć zawsze jakiś + na koncie, niż się zadłużać i za***rdalać na % w banku. Kilkadziesiąt czy kilkaset ha wiadomo sprzęt musi być nowy bo na siebie zarobi w kilka czy kilkanaście lat ale wszystko w granicach rozsądku.

Sam kupiłem sprzęt używany... finansowo wypadało korzystniej. Mi chodzi o konkretny przypadek araba1 gdzie piłuje non stop że bogactwo z PROW pojechało protestować. A przed chwilą życzy źle tym co wzięli 100 tys na MR. 

Edytowany przez pawelol111, 22 luty 2015 - 20:05.

#1993 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 22 luty 2015 - 20:07

STRAJKI ROLNIKOW A zalewa też dlatego że ja patrze na Polskę jako na kraj 38 milionów ludzi i zamiast dawać 100tys za nic ,i dotować bogatych ,to lepiej te środki wykorzystać na pomoc biednym,ale pewnie znaleźli by się na forum osobnicy co powiedzieli by że jak jest głupi to niech będzie biedny

#1994 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 22 luty 2015 - 20:10

STRAJKI ROLNIKOW

A ja znam przypadki gdzie świetnie zainwestowano te 100 tys i dostały właśnie osoby które nie jeżdżą mercedesami i bmw. Jeden kupił prase - ma 15 ha a z dzierżawą 20, drugi kupił 3ha ziemi, trzeci dołożył do ciągnika wziętego na PROW i dziś ma go za darmo. 

Taki był program, tak go wykorzystali młodzi rolnicy i zadowoleni a jak masz pretensje to z nimi do ministerstwa bo to tam piszą rozporządzenia i programy. 

#1995 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 22 luty 2015 - 20:12

STRAJKI ROLNIKOW

Kolego   

arab1

TRZEBA  DAĆ  WĘDKĘ  -NIE  GOTOWĄ  RYBĘ ,  bo jak  raz  dostanie  to  znów  będzie  chciał .

A   te   100 tys to właśnie  wędka  ,  bo tą kase  trzeba  zainwestowac  w  gospodarstwo 

Edytowany przez mariuszd93, 22 luty 2015 - 20:13.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1996 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 22 luty 2015 - 20:14

STRAJKI ROLNIKOW

Arab1 sam napisał że dzieci będą pracowały poza rolnictwem czyli albo ma niespełnione ambicje z powodu braku następcy albo to zwyczajna żółć się wylewa...

#1997 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 22 luty 2015 - 20:15

STRAJKI ROLNIKOW

A ja znam przypadki gdzie świetnie zainwestowano te 100 tys i dostały właśnie osoby które nie jeżdżą mercedesami i bmw. Jeden kupił prase - ma 15 ha a z dzierżawą 20, drugi kupił 3ha ziemi, trzeci dołożył do ciągnika wziętego na PROW i dziś ma go za darmo.

Taki był program, tak go wykorzystali młodzi rolnicy i zadowoleni a jak masz pretensje to z nimi do ministerstwa bo to tam piszą rozporządzenia i programy.

a o rozpisywaniu gospodarstw i fikcyjnym braniu tych 100 tys pewnie nie słyszałeś?

#1998 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 22 luty 2015 - 20:17

STRAJKI ROLNIKOW

Tam gdzie dają kasę zawsze są przekręty. Ale o szczątkowe przykłady. W moim regionie takich nie było.

#1999 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 22 luty 2015 - 20:27

STRAJKI ROLNIKOW

Zazdrość jest zarezerwowana dla mało myślących.

I tak właśnie powinno się inwestować pieniądze. Wiadomo dom jak i samochód w rolnictwie jest na końcu ale znam gospodarstwa bardzo dobrze prosperujące 70 ha+ do 200 ha gdzie sprzęt jak i budynki gospodarcze są  proporcjonalny do ha, zaś mieszka się w domach drewnianych lub "murowanym", ale jak powiedział jeden z nich (dziś mieszka z 2/3 lata w nowym domu) że dom zawsze zdążę postawić a ziemi już nie kupię (uważam że w oborze miał większy standard niż w domu).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2000 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 22 luty 2015 - 20:35

STRAJKI ROLNIKOW

Z Arabem nie ma co rozmawiać bo on nie jest normalny. Skoro mówi że 100 tys dla młodych to złodziejstwo i się w nim krew gotuje. To szkoda klawiatury. Pisz se pan co chcesz i żebyś nie dostał sraczki jak zobaczysz ile kasy można w nowym prow wyciągnąć. Wziąłem w tym roku 100 tys na MR i już planuje kolejną kasę wyciągnąć. 100 tys mam wkładu, to moge za 200 tys maszyn nabrać. Albo i więcej bo coś uskrobię z gospodarki i za 300 tys wezmę.