Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z poidłami

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 21:36

Problem z poidłami

Napisałem, że rury są plastik, poidła żeliwne pm5 jak na zdjęciu. mam takie zawory http://allegro.pl/po...4951288979.html a czy w tych poidłach da się jakoś wyregulować przepływ wody?

Edytowany przez kalwas, 22 styczeń 2015 - 22:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z poidłami Dzisiaj, 15:57
  •  

#22 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 23 styczeń 2015 - 06:14

Problem z poidłami

No właśnie mam z plastiku i na pierwszym poidle jest w miarę ok, a na reszcie jest źle, ale jak wykręcę zawór, wkręcę z powrotem to idzie lepiej ta woda tylko, że to przez 2-3 minuty, a później znowu lipa.

to już na 90% można powiedzieć że to wina rur ewentualnie właśnie nieprawidłowej redukcji ewentualnie jak kolega wyżej napisał błąd przy zgrzewaniu.

odnośnie regulacji to jeszcze nie widziałem (mogłem mało widzieć) żeby przepływ był regulowany pomijając oczywiście rozwiercanie otworów

#23 Share steffler1

steffler1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 08:50

Problem z poidłami

a jaki masz ten zawór?? ma dwie dziury wylotowe czy jedną większą poprzeczną?? Twierdze ze masz dwie dziury. U mnie tez tak było jak u ciebie. po załozeniu zaworka przez chwile było ok a później sie sączyło mimo  ze nie mam zwiekszonych srednic rur. Chyba mozesz poświęcic te 20 zł i kupić taki zaworek jak pisałem wyzej i sprawdzić czy bedzie lepiej. 

a jaki masz ten zawór?? ma dwie dziury wylotowe czy jedną większą poprzeczną?? Twierdze ze masz dwie dziury. U mnie tez tak było jak u ciebie. po załozeniu zaworka przez chwile było ok a później sie sączyło mimo  ze nie mam zwiekszonych srednic rur. Chyba mozesz poświęcic te 20 zł i kupić taki zaworek jak pisałem wyzej i sprawdzić czy bedzie lepiej. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 09:27

Problem z poidłami

to już na 90% można powiedzieć że to wina rur ewentualnie właśnie nieprawidłowej redukcji ewentualnie jak kolega wyżej napisał błąd przy zgrzewaniu.

odnośnie regulacji to jeszcze nie widziałem (mogłem mało widzieć) żeby przepływ był regulowany pomijając oczywiście rozwiercanie otworów

Ale kolega wyżej napisał, że u niego pojawił się taki sam objaw jak u mnie, czyli, że woda po chwili zaczyna się sączyć. Ciśnienie w rurach jest, bo jak zakręcę główny zawór i odkręcam zaworek to woda zaczyna strzelać mały strumieniem na drugi koniec obory, nie mam urządzenia do pomiaru ciśnienia ale na 100% przy takim ciśnieniu jakie mam woda powinna ładnie lecieć z poideł. Mam tylko jedną "redukcję" z cienkiej rury na grubą mimo tego jest duże ciśnienie.

Mam na dwie dziury wylotowe, dziś będę w mieście to zakupię ze dwa takie z jedną dziurką na próbę :D sprawdzę to bo u mnie jest tak samo, że odkręcę zawór, przedmucham go i za kilka minut woda się sączy, może litr na minutę wyleci :/ poję wiaderkami przez te poidła i zależy mi na rozwiązaniu tego problemu :/

Edytowany przez kalwas, 23 styczeń 2015 - 09:34.

#25 Share leopard64

leopard64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 10:59

Problem z poidłami

Jeśli nowe zawory nie pomogą , to aby sprawdzic cisnienie proponuje odkrecić rurkę przed poidłem  najlepiej ostatnim  , podstawić wiadro albo dwa i poscic wode, jesli napełnią sie szybko to znaczy że to wina poideł(zaworów ). W sumie to moze od tego warto zaczac :)

#26 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 11:05

Problem z poidłami

logicznie rzecz biorąc to jeśli po całkowitym wykręceniu zaworka woda płynie cały czas pod wystarczającym ciśnieniem to całkowicie niezrozumiałe jest dlaczego przy założonym zaworku przepływ odpowiedni jest tylko przez krótki czas, to zaprzeczenie wszelkiej logiki   i kompletny nonsens.

ja mam takie: http://allegro.pl/za...4962923771.html i jeszcze bardzo podobne do tych i po rozwierceniu wszystko ok

#27 Share PanJ30

PanJ30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 11:30

Problem z poidłami

Te  wszystkie nowe poidła to o kant d*py ro***bać, jak się kupi jeden typ  to zawory h..we i  woda nie leci, drugi typ to byczki w wadze 250 kg połamały mi 2 miski, trzeci typ leci więcej wody na ziemie niż do miski. Jednym słowem kupisz nowe a i tak musisz przerobić albo wzmocnić. Stare poidła były z żelaza nie do połamania, a te nowe badziewia chyba z gliny lepią

Ja mam takie poidła jak pod tym linkiem: http://allegro.pl/po...4962814045.html. To prawda, że byki potrafią je połamać.Sam mam je zamontowane na przodzie przed korytem i zastanawiam się czy nie zrobić im pod spodem podmurówki żeby sobie "leżały". A jeżeli jest problem z zbyt dużym wylewaniem wody ze smoczka to dobrym sposobem jest założenie na przelocie kranu,np kulowego i ograniczenie przepływu.U mnie też byk wylewał przy piciu teraz pije spokojnie.

#28 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 11:46

Problem z poidłami

logicznie rzecz biorąc to jeśli po całkowitym wykręceniu zaworka woda płynie cały czas pod wystarczającym ciśnieniem to całkowicie niezrozumiałe jest dlaczego przy założonym zaworku przepływ odpowiedni jest tylko przez krótki czas, to zaprzeczenie wszelkiej logiki   i kompletny nonsens.

ja mam takie: http://allegro.pl/za...4962923771.html i jeszcze bardzo podobne do tych i po rozwierceniu wszystko ok

Nie wiem jak to jest, lecz woda płynie z dużym ciśnieniem, a jeśli założę zaworek przez chwilę jest dobrze, a później leci "jak krew z nosa", słabo. 

#29 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 11:57

Problem z poidłami

"jeśli założę zaworek przez chwilę jest dobrze, a później leci "jak krew z nosa", słabo"

Przyszło mi na myśl że zsuwa się uszczelka gumowa z grzybka, nieznacznie, ale wystarcza to do przydławienia przepływu wody przez zawór w poidle.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#30 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 13:40

Problem z poidłami

Ja mam takie poidła jak pod tym linkiem: http://allegro.pl/po...4962814045.html. To prawda, że byki potrafią je połamać.Sam mam je zamontowane na przodzie przed korytem i zastanawiam się czy nie zrobić im pod spodem podmurówki żeby sobie "leżały". A jeżeli jest problem z zbyt dużym wylewaniem wody ze smoczka to dobrym sposobem jest założenie na przelocie kranu,np kulowego i ograniczenie przepływu.U mnie też byk wylewał przy piciu teraz pije spokojnie.

u nas też jak ostatnio byk uderzył w takie poidło jak w linku, to został tylko kawałek żeliwa z dwoma śrubami, więc sądzę że podmurywka pod nimi będzie dobrym rozwiązaniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 14:24

Problem z poidłami

"jeśli założę zaworek przez chwilę jest dobrze, a później leci "jak krew z nosa", słabo"

Przyszło mi na myśl że zsuwa się uszczelka gumowa z grzybka, nieznacznie, ale wystarcza to do przydławienia przepływu wody przez zawór w poidle.

tak, coś z tym jest bo wyjąłem uszczelkę(chciałem sprawdzić), to woda wylatywała mi z poidła cały czas, tylko że bez uszczelki to wiadomo, zawór cieknie. Jak pomacham językiem to czasem zaczyna znowu lecieć dobrze, puszczę i nacisnę znowu język to leci słabo, jak można zrobić żeby ta uszczelka się nie przesuwała? Jedno poidło działa mi prawidłowo, reszta bardzo źle i wcale.

#32 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3191 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 16:49

Problem z poidłami Jak daleko wkręcasz ten pierścień w zaworze? Jest na równo z krawędzią czy wkręcasz niemal do końca? Jakiej średnicy rury masz doprowadzone do poideł. Woda z wodociągu, że nie znasz ciśnienia czy własne ujęcie z hydroforem. Na hydroforze powinien być manometr a jak nie to w miejscu poidła możesz wkręcić i sprawdzic jakie ciśnienie dochodzi. Masz możliwość sprawdzenia na innym poidle, tym zwykłym starego typu? Wyeliminowałbyś ewentualnie za niskie ciśnienie czy zły przekrój rur.

#33 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 16:57

Problem z poidłami

odkręć jedno poidło i podłącz przez wąż w jakimś kranie i już będziesz znał odpowiedź

#34 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 17:29

Problem z poidłami

Jak daleko wkręcasz ten pierścień w zaworze? Jest na równo z krawędzią czy wkręcasz niemal do końca? Jakiej średnicy rury masz doprowadzone do poideł. Woda z wodociągu, że nie znasz ciśnienia czy własne ujęcie z hydroforem. Na hydroforze powinien być manometr a jak nie to w miejscu poidła możesz wkręcić i sprawdzic jakie ciśnienie dochodzi. Masz możliwość sprawdzenia na innym poidle, tym zwykłym starego typu? Wyeliminowałbyś ewentualnie za niskie ciśnienie czy zły przekrój rur.

roznie wkręcałem te dysze, podłączone mam z wodociągu 3/4 później 1 i 1/4 później cal i 1/2 cala. Nie mam możliwości sprawdzenia poidel starego typu

#35 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 18:34

Problem z poidłami

a sprawdź może zaworek tego typu jak u mnie są (wyżej podałem link jaki to typ)

#36 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3191 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 20:17

Problem z poidłami

Trochę to nielogicznie podłączone. Zaczynasz rurą 3/4, przechodzisz w 1i1/4 a później prawidłowo w 1/2. Ciśnienie w instalacji powinieneś mieć na umowie i u mnie jest to do 0,4MPa. Do wodomierza są chyba calowe przyłącza. Skąd wyjście na 3/4. Możesz przerobić i zacząć większą i schodzić na mniejsze. Wydaje mi się, że to też nie jest bez znaczenia.

#37 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 21:05

Problem z poidłami

Trochę to nielogicznie podłączone. Zaczynasz rurą 3/4, przechodzisz w 1i1/4 a później prawidłowo w 1/2. Ciśnienie w instalacji powinieneś mieć na umowie i u mnie jest to do 0,4MPa. Do wodomierza są chyba calowe przyłącza. Skąd wyjście na 3/4. Możesz przerobić i zacząć większą i schodzić na mniejsze. Wydaje mi się, że to też nie jest bez znaczenia.

zaczynam rurą 3/4 bo tak mam podłączone z wodociągu, za licznikiem mam rurkę 3/4, na niej kilka zaślepek jakbym chciał coś podłączyć, a później ciągnę np. do domu i do starej udojni przejście z 3/4 na 1 i 1/4 i działa mi to bez zarzutu, więc czemu w oborze ma mi nie działać? Problem nie był jednak związany ze złym podłączeniem, a dopuszczałem taką opcję (mam dopiero 17 lat, sam podłączyłem poidła i myślałem, że zrobiłem to źle). To wina uszczelek w zaworkach, jakąś godzinę temu wykręciłem jeden, dorobiłem uszczelkę, żeby ścisło siedziała na swoim miejscu przy wylocie z zaworku i poidło działa od godziny, nawet nie myśli o tym żeby przestać lać. Oryginalna uszczelka jednak nie była tak dobra i dopasowana jak ta, którą sam zrobiłem z kawałka gumy o podobnej grubości do oryginalnej uszczelki, ta oryginalna przesuwała się po zaworku i pod naporem ciśnienia także uszczelniała wylot zaworku i blokowała wypływ wody, teraz woda aż "strzela" z zaworu i wypełnia poidło w mgnieniu oka, a krówki są jak widać zadowolone bo piją doskonale z tego poidła :D Problem uważam za rozwiązany :D Dziękuję wszystkim za pomoc i porady :D

Edytowany przez kalwas, 23 styczeń 2015 - 21:05.

#38 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3191 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 21:19

Problem z poidłami

Podziękuj Agromatikowi.

#39 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 21:59

Problem z poidłami

Szczególnie jemu dziękuję, ale i wszystkim, ze wykazali chęć pomocy :D a mógłby mi ktoś nagrać filmik i wrzucić jak u niego lecą poidła? tak dla porównania.

Edytowany przez kalwas, 25 styczeń 2015 - 19:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share radek1983

radek1983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 18 luty 2015 - 15:36

Problem z poidłami

witam a czy poidla musza byc podlaczone do wodociagu czy moze byc tak ze jest woda z jakiegos zbiornika podlaczona bez cisnienia dodam ze widzialem filmik na youtube ze poidla podlaczone wlasnie tak byly a nie z sieci