Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z poidłami

51 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 00:40

Problem z poidłami

Witam, z tego względu iż nie znalazłem takiego tematu założyłem nowy. Mój problem polega na tym, ze zakupiłem takie poidła, założyłem, wszystko ładnie pięknie woda dopuszczona, ja naciskam na język, a tu klapa, woda się sączy, sprawdzałem czy nie ma syfów w zaworkach, nie było w żadnym poidle, można coś zrobić, żeby zwiększyć przepustowość zaworów lub coś innego żeby woda leciała normalnie? Krowy nie piją z nich wcale ponieważ woda im się sączy, a krowy nie lubią pić małymi łyczkami. Proszę o szybką pomoc, jeśli coś z tym nie zrobię będę zmuszony do pojenia wiaderkami :/ 

poidlo_pm5k.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z poidłami Dzisiaj, 05:55
  •  

#2 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 00:57

Problem z poidłami

a może po prostu dałeś rurki o zbyt małej średnicy i gdzieś masz dławienie to też jest możliwe:) spr przy którymś poidle ciśnienie:) 

#3 Share PanJ30

PanJ30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 07:13

Problem z poidłami

Witam, z tego względu iż nie znalazłem takiego tematu założyłem nowy. Mój problem polega na tym, ze zakupiłem takie poidła, założyłem, wszystko ładnie pięknie woda dopuszczona, ja naciskam na język, a tu klapa, woda się sączy, sprawdzałem czy nie ma syfów w zaworkach, nie było w żadnym poidle, można coś zrobić, żeby zwiększyć przepustowość zaworów lub coś innego żeby woda leciała normalnie? Krowy nie piją z nich wcale ponieważ woda im się sączy, a krowy nie lubią pić małymi łyczkami. Proszę o szybką pomoc, jeśli coś z tym nie zrobię będę zmuszony do pojenia wiaderkami :/ 

poidlo_pm5k.jpg

Powiedz ile masz tych poideł i jakiej średnicy rury zastosowałeś.Podejrzewam, iż masz zbyt małą średnicę rur przez co woda pobierana jednocześnie z wielu poideł leci pod zbyt małym ciśnieniem.Na dłuższych odcinkach stosuj rury o większej przepustowości.Końcowe odcinki to zapewne rura 1/2 cala pasująca do poidła. I nigdy nie stosuj redukcji rur z mniejszej na większą w ciągu wodnym (zawsze od źródła wody od najgrubszej do cienkiej) ponieważ zadziała to jak tłumik w ciągniku i ciśnienie także spadnie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share steffler1

steffler1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 07:27

Problem z poidłami u mnie było to samo. masz dwa rozwiązania. możesz jechać kupić zaworki inne lub rozwiercic dziurę w zaworku na większą.
te zaworki są różne. powinieneś szukać takiego http://agroma.net/Za...o-AGT-PM5,p,959

#5 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 09:02

Problem z poidłami

tak jak kolega wyżej pisze , rozwiercić zaworki albo zmienić

#6 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 09:51

Problem z poidłami

najprościej przerobić zaworki :) na przyszłość polecam się wykonam projekt całej instalacji:) 

#7 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 09:53

Problem z poidłami

te zawory po prostu tak mają,że mają małą przepustowość nowe  pewnie nie pomogą, rozwiercenie pomoże tylko częściowo problem przepustowości oprócz otworów jest też przy uszczelkach(oringu) ja osobiście szlifowałem jeszcze zawór pod oringiem I niech nikt nie pisze ,że u niego dobrze działają bo jak leci 6 litrrów na minute to nie jest wystarczająco , a do zalecanej wydajności poidła 15l/min to jeszcze sporo brakuje.

#8 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3190 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 11:38

Problem z poidłami Jakie ciśnienie w instalacji? Przy 4 bar jest w miarę dobrze. Moim zdaniem lepsze są te płytkie poidła starego typu.

#9 Share steffler1

steffler1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 11:49

Problem z poidłami nowe zawory pomogą pod warunkiem że kupi odpowiednie.

#10 Share heniek36

heniek36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 12:18

Problem z poidłami

u mnie jest celowo redukowane ciśnienie bo np krowa dopiero pije jak z poidła się przelewa 

nie dokończyłem wsadzi nos i tyle trzyma aż się leje i dopiero pije 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 22 styczeń 2015 - 12:49

Problem z poidłami

heh ja u siebie poprzewiercałem już dobrych kilka lat temu, kupowanie drugich to trochę bez sensu bo już niepotrzebny wydatek, lepiej poświęcić pół dnia (nie wie ile tych zaworków) i powiercić, proponuję oczywiście na próbę zobaczyć jeden jak będzie woda leciała i nie szaleć od razu z fi 10 mm :)

#12 Share leopard64

leopard64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 13:45

Problem z poidłami

Ja mam krowe która do pyska wsadza "całe" poidło i tak pije i rozlewa. Komicznie to wyglada bo cala reszta wsadza do poidła cały pysk naciska jezyk woda leci, a ta tylko górna szczeke a dolna pod poidło.Zmieniałem jej poidła na inny tym ale to nie pomaga .

#13 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 14:28

Problem z poidłami

Powiedz ile masz tych poideł i jakiej średnicy rury zastosowałeś.Podejrzewam, iż masz zbyt małą średnicę rur przez co woda pobierana jednocześnie z wielu poideł leci pod zbyt małym ciśnieniem.Na dłuższych odcinkach stosuj rury o większej przepustowości.Końcowe odcinki to zapewne rura 1/2 cala pasująca do poidła. I nigdy nie stosuj redukcji rur z mniejszej na większą w ciągu wodnym (zawsze od źródła wody od najgrubszej do cienkiej) ponieważ zadziała to jak tłumik w ciągniku i ciśnienie także spadnie.

woda doprowadzona jest ziemią. Jest 3/4, później rura w ziemi 1 1/4, później 1 cal i do poideł 1/2 cala. Zaworki mam rozwiercone na 3mm nic to nie daje. Woda pobierana z jednego poidła leci tak samo jak z wielu, poidel mam 8

#14 Share PanJ30

PanJ30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 17:51

Problem z poidłami

Powiem tak.U mnie miałem przez pewien czas też zrobioną rurę o mniejszej przepustowości, która przechodziła na większą tzn. z 1/2 na 3/4 i był problem z ciśnieniem.Woda leciała, ale słabo.Teraz mam poprowadzone od wodomierza 1 i 1/2 -3/4-1/2 i smoczków jest na razie cztery,ale docelowo będzie także osiem no i ciśnienie jest normalne.Po za tym na tej linii mam odgałęzienia na smoczki do trzody i problemu nie ma.Nie przesądzam, że to jest wina słabego ciśnienia u Ciebie, ale bierz to pod uwagę.Może ktoś też się z tym spotkał to się wiedzą podzieli. Ps.Zaworki były nie ruszane.

#15 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 22 styczeń 2015 - 17:52

Problem z poidłami

wiesz co... spróbuj wykręcić jeden zaworek i wtedy puść wodę i wtedy będziesz najlepiej wiedział czy jest odpowiednie  ciśnienie i jak szybko przepływa woda, wtedy sam rozszyfrujesz co trzeba zrobić, chociaż ja bym twierdził że jednak jeszcze za mały otwór ale ręki nie dam uciąć, nigdzie nie mam takich przejść z mniejszej średnicy na większą.

Edytowany przez daremw, 22 styczeń 2015 - 17:54.

#16 Share leopard64

leopard64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 18:27

Problem z poidłami

z czego masz rury?? bo jesli sa z plastiku zgrzewane to podczas zgrzewania mozna zaczopować czesciowo rure i wtedy woda albo nieleci albo pod słabym cisnieniem. i jesli zrobiles na poczatku takiego czopa to potem wszedzie bedzie niskie cisnienie.

Edytowany przez leopard64, 22 styczeń 2015 - 18:41.

#17 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 18:47

Problem z poidłami

Ja mam krowe która do pyska wsadza "całe" poidło i tak pije i rozlewa. Komicznie to wyglada bo cala reszta wsadza do poidła cały pysk naciska jezyk woda leci, a ta tylko górna szczeke a dolna pod poidło.Zmieniałem jej poidła na inny tym ale to nie pomaga .

komicznie to musi wygladać

i miałby,m taka prośbe zrób fotke chetnie sie pośmieje :D

#18 Share leopard64

leopard64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 19:48

Problem z poidłami

Oj, zrobie. Pierwszy raz jak zobaczyłęm to myslałem ze krowa chce zjesc to poidło :) ale potem ja wiele razy przyłapałem jak tak pije.

#19 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 21:11

Problem z poidłami

wiesz co... spróbuj wykręcić jeden zaworek i wtedy puść wodę i wtedy będziesz najlepiej wiedział czy jest odpowiednie  ciśnienie i jak szybko przepływa woda, wtedy sam rozszyfrujesz co trzeba zrobić, chociaż ja bym twierdził że jednak jeszcze za mały otwór ale ręki nie dam uciąć, nigdzie nie mam takich przejść z mniejszej średnicy na większą.

No właśnie mam z plastiku i na pierwszym poidle jest w miarę ok, a na reszcie jest źle, ale jak wykręcę zawór, wkręcę z powrotem to idzie lepiej ta woda tylko, że to przez 2-3 minuty, a później znowu lipa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 21:29

Problem z poidłami

Te  wszystkie nowe poidła to o kant d*py ro***bać, jak się kupi jeden typ  to zawory h..we i  woda nie leci, drugi typ to byczki w wadze 250 kg połamały mi 2 miski, trzeci typ leci więcej wody na ziemie niż do miski. Jednym słowem kupisz nowe a i tak musisz przerobić albo wzmocnić. Stare poidła były z żelaza nie do połamania, a te nowe badziewia chyba z gliny lepią