Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty do krów

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
62 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 17:44

Dopłaty do krów

W początkowych propozycjach była sugerowana większa dopłata jednak ostatecznie wszystko jest zrównoważone do poziomu 70 E

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty do krów Dzisiaj, 19:00
  •  

#42 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 12:05

Dopłaty do krów

przez te dopłaty wzrośnie pogłowie bydla w Polsce i to znacznie, co za tym idzie przybędzie mleka i miesa, sam ma obecnie 25 szt bydla, nie planowałem zwiekszac bo pasza mnie ogranicza, ale w tym przypadku , zostawię dodatkowych 5 cieląt, akurat krowy się będą cielic, żeby mieć komplet dopłat, za dodatkowe 5 szt wezme ok 1500 zl więcej dopłat a za ta kase spokojnie kupie kilka ha trawy, podejrzewam ze wielu dociągnie do 30 szt żeby wziasc maxymalne dopłaty, a wlasnie takich 15-25 szt bydla w Polsce jest najwięcej.

#43 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 01 luty 2015 - 13:48

Dopłaty do krów

A jak to bedzie jak w tym okresie gdy trzeba bedzie mieć zadeklarowany stan cielat któreś padnie, czy tylko wystarczy będzie złożyć korekte w agencji tych podanych do dopłaty? czy w takim wypadku bedzie mozna dokupić cielaka żeby stan był właściwy żeby tej dopłaty nie stracić.

#44 Share mateuko1997

mateuko1997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 luty 2015 - 12:05

Dopłaty do krów

Dołączam się do pytania kolegi wyżej. Jak będzie z tym jak sztuka padnie np. 10czerwca? Lub po wycieleniu wypadnie macica i trzeba szybko sprzedać? Krowa zacznie kuleć i można tak dalej wymieniać i gdybać ale zawsze taki wypadek może być. Czekam na odpowiedź.            

POZDRAWIAM

#45 Share kaku

kaku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 luty 2015 - 09:17

Dopłaty do krów

Jak wypadnie macica to dzwoń po weterynarza.. włoży, zaszyje i spokój

#46 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 08 luty 2015 - 18:13

Dopłaty do krów

Panowie nie jestem w temacie z tymi dopłatami do bydła czy do bydła opasowego też będą dopłaty czy tylko do krów i jałówek? Jak to z tym jest?

#47 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 08 luty 2015 - 18:20

Dopłaty do krów Od 3 Do 30 sztuk młodego bydła do 24 miesięcy. Oraz od 3 do 30 krów.

#48 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 10:31

Dopłaty do krów

Sztuki niezgłoszone w terminie przez rolnika w roku w którym ubiega się opłatność niebędą  dotowane . 

#49 Share MaciejEs

MaciejEs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 13:14

Dopłaty do krów

Od 3 do 30 sztuk, czyli dostaniecie za 27 krów dopłatę :) Jak krowa padnie to można zgłosić zmianę w agencji, nie ma z tym problemów ;) Pozdrawiam.

#50 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 14:27

Dopłaty do krów

no co ty nie powiesz ;)

a jak ktoś ma 3 sztuki to za ile dostanie ? 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 14:54

Dopłaty do krów

Słyszałem że nieterminowość zgłoszeń nie jest brana po uwagę .Czy to prawda?Ktoś pisał-,,No to już kolejna zmiana ,26 marca odmieniło im się z dopłatami do bydła bo stwierdzili że połowa osób nie dostanie tych dopłat jak będą sprawdzać terminowość zgłoszeń i teraz wystarczy aby sztuki były spójne"

Edytowany przez grzesiekxy, 12 kwiecień 2015 - 14:58.

#52 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 15:08

Dopłaty do krów mam pytanie, znajomy zlozyl już wniosek na dopłaty, z tym ze ocielilo mu się 4 krowy i dwie jeszcze ma się ocielić, tych cieląt nie podal we wniosku, czy ktoś się orientuje czy jest możliwość dopisnia poprawienia wniosku? kolejna sprawa, mam zakupiona jalowke, pierwszy wlasciciel zglosil ja 8 dni po narodzinach, czy z tego powodu moglbym do tej sztuki nie uzyskac dopłaty? wina lezy po stronie poprzedniego wlasciciela.

#53 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 17:56

Dopłaty do krów

urodzone/nabyte bydło do 15 maja można zgłaszać w poprawce wniosku o dopłaty .

Na  chwilę obecną  jest brane pod uwagę ostatnie przemieszczenie więc tą nabytą może zgłosić do dopłat :) chociaż  2 tygodnie temu liczyła się jeszcze cała historia ;p

#54 Share MaciejEs

MaciejEs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 19:13

Dopłaty do krów

no co ty nie powiesz ;)

a jak ktoś ma 3 sztuki to za ile dostanie ? 

eee, namieszałem, sorry :/ gdzieś to ostatnio przeczytałem, a teraz wszystko inaczej jest :D 

#55 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 14:21

Dopłaty do krów

urodzone/nabyte bydło do 15 maja można zgłaszać w poprawce wniosku o dopłaty .

Na  chwilę obecną  jest brane pod uwagę ostatnie przemieszczenie więc tą nabytą może zgłosić do dopłat :) chociaż  2 tygodnie temu liczyła się jeszcze cała historia ;p

nie wprowadzaj ludzi w blad, nie ma takiej opcji żeby dopisać po zlozeniu jakies sztuki, urodzone, a tymbardziej zakupione. jednyne wyjście to wstrzymać się z wnioskiem az wyciela się krowy, o ile jest zamiar zostawić te cielęta.

#56 Share ggoosiaczek1212

ggoosiaczek1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 18:20

Dopłaty do krów

Ja pracuję w urzędzie gminy razem z osobą ds. rolnictwa, przy wypełnianiu wniosków dla rolników i nasza agencja (tj. w powiecie Poddębickim) pozwala na wnoszenie poprawek do wniosku, chociaż jest to dosyć problematyczne bo polega to na wycofaniu poprzedniego wniosku i złożeniu na jego miejsce nowego. Więc agencja zaleca wstrzymanie się ze składaniem wniosku do 15 maja, bo stan bydła ma być podany na dzień 15 maja, więc jak coś się urodzi 16 to już się nie liczy do dopłat. A przyjmowanie wniosków jest przedłużone do 15 czerwca więc spokojnie mozna zaczekać do 15 maja.

drugie pytanie jeżeli w okresie tych 45 dni (15 maj-30 czerwiec) np 2 krowy zdechną, to rozumiem że dostaje tylko za 28, a za te co zdechły już nie ? Czy mając np 32 krowy będzie można jakoś te 2 krowy zamienić na te 2 co były wpisane, a zdechły ?

Mnie w agencji na szkoleniu (18 marca) uczyli, że jeżeli krowa/bydle zdechnie to trzeba do agencji się zgłośić z dokumentami o odbiorze padliny i wtedy oni oznaczają że krowa padła i pieniądze się dostaje jak za żywą. A żeby coś się zmieniło od 18 marca nie słyszałam.

#57 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 19:58

Dopłaty do krów

mi w agencji powiedzieli wczoraj ze nie ma takiej opcji żeby po zlozeniu wniosku dopisać jakies cielęta. A pytałem bo znajomy już zlozyl wniosek i ocielily mu się krowy, za te cielęta już dopłaty nie wezmie pomimo ze będzie je trzymal. 

#58 Share ggoosiaczek1212

ggoosiaczek1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 20:02

Dopłaty do krów

to chyba zależy od przychylności agencji

#59 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 21:19

Dopłaty do krów

a jak jest z doplatami do krowy, bo na koniec maja i poczatek czerwca beda mialy 24 mce, czy teraz po tym przedluzeniu terminu skladania wnioskow sie zalapia, czy bedzie tak jak bylo, czyli do 15 maja?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3460 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 30 kwiecień 2015 - 07:20

Dopłaty do krów

Wiek na  15  maja , jeśli nie  załapią  się  na  bydło  powyżej  24  miesięcy -  to  załapią  się  na  bydło  do 24  miesięcy  .

co za  różnica? nawet  płatność  taka  sama 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P