renaultursus

Dopłaty do krów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam. nie znalazłem to pytam.

-jakie maja byc doplaty do krów

-jaki wiek musi mieć zgłoszona krowa

- od jakiej ilości sztuk  można liczyć na dopłaty

- czy do zgłaszania na dopłaty to krowy i byczki liczy sie jako jedność czy jako 2 grupy

jak ktoś jest w temacie i pewny to prosze pisac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2015/tao/Platnosci_powiazane_z_produkcja.pdf

 

"

płatność do krów
Płatność przysługuje
do samic gatunku bydło
domowe (
Bos taurus
)
,
na terenie całego kraju,
nie
zależnie od
kierunku produkcji:
których wiek w dniu 15 maja roku złożenia wniosku o przyznanie tej płatności, przekracza 24
miesiące,
b
ędących w posiadaniu rolnika, przez okres od dnia złożenia wniosku do
dnia 30 czerwca roku
złożenia wniosku.
Posiadanie zwierząt potwierdzane będzie w systemie
identyfikacji i rejestracji zwierząt
. Minimalna liczba
zwierząt będących w posiadaniu rolnika wynosi
3 sztuki w wieku
powyżej
24 miesięcy;
a płatność przyznawana
będzie maksymalnie do 30 sztuk zwierząt.
Do wniosku należy dołączyć informację o numerach
identyfikacyjnych krów deklarowanych do tej płatności.
Płatność przysługuje do krów z gatunku bydło domowe (
Bos taurus
), których wiek w dniu
15 maja 2015 r.
przekracza 24 miesiące, tj. urodzonych do dnia 15 maja 2013 r.
Szacowana stawka rocznej płatności
wyniesie ok.
69,2
euro
/szt."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepiej kup 30 krów i 30 cielaków , wtedy to już kupa kasy :P;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale limit przekroczy i kara będzie he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adanos    3

Ale limit przekroczy i kara będzie he he

Jak kupi w kwietniu to nie ;]

 

Żeby nie siać fermentu dołączę się do tematu z własnym pytaniem.

 

Jak jest z płatnością do cielaków (liczy się cieliczka i byk?) bo nie ma tam napisanych konkretów, a ciągle to mnie zastanawia. Jakiś wymagany wiek ? i płatność ma być chyba do bydła własnego chowu skoro jest zaznaczone "bydło domowe" czy się mylę? jeśli tak to w przypadku kupna pierwiastki hodowlanej mogę ją również zgłaszać?

Edytowano przez Adanos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bydło domowe to bydło domowe , czyli na żubry byś nie dostał dopłaty :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Jak kupi w kwietniu to nie ;]

 

Żeby nie siać fermentu dołączę się do tematu z własnym pytaniem.

 

Jak jest z płatnością do cielaków (liczy się cieliczka i byk?) bo nie ma tam napisanych konkretów, a ciągle to mnie zastanawia. Jakiś wymagany wiek ? i płatność ma być chyba do bydła własnego chowu skoro jest zaznaczone "bydło domowe" czy się mylę? jeśli tak to w przypadku kupna pierwiastki hodowlanej mogę ją również zgłaszać?

 

Z  tego co  zrozumiałem  to  możesz  kupić  nawet  w maju [ ma  być  na  stanie w  dniu składania wniosku czyli wniosek składasz  14 maja i  do  14  możesz  kupić ]   byczki  i cieliczki  mogą  być -  tylko musisz  je  mieć  na stanie  do osiągnięcia 6 miesięcy. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adanos    3

Dla autora tematu do poczytania http://www.modr.pl/index.php?wia=657 i zamiast 70 euro masz 69.2 do krów, a bydła do 24 m-c 69 euro. Szczegółowo opisane i nie trzeba zadawać pytań bo nie którzy mają z tym problem, iż ludzie je zadają.

 

PS: Karol musisz zrozumieć, że forum jest do rozwiewania wątpliwość ect. jeśli tego nie rozumiesz to masz problem ;)

 

 

 

 

Edytowano przez Adanos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

@Adanos  czy ty czytać nie umiesz? Czy z twoim myśleniem jest tak źle? Bydło domowe to po prostu bydło domowe jako gatunek zwierzęcia i nie istotne skąd ty je masz. Możesz nawet z Marsa je sobie sprowadzić byle było w systemie 15 maja jako twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Piszą   ,,bydło  domowe''   widzę  że  co  niektórzy  gotowi  je  w  domu  trzymać    aby  dopłaty   dostać.  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słyszałem że 100 coś euro do krowy będzie ale czy to prawda? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Mam takie pytanie jeśli ja posiadam dwie krowy a sąsiad jedną gdybym fikcyjnie zakupił od niego tę krowę i zarejestrował w ARiMR na siebie pewnie załapał bym się na dopłatę ale czy nie było by problemu przy ewentualnej kontroli ze ta jedna sztuka stoi u sąsiada w oborze czy można by się z tego jakoś wytłumaczyć.Bo w dzisiejszych czasach gdzie na każdym kroku nas skubią każde Euro się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tłumaczyć się zawsze można , ważne żeby ich przekonać B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adanos    3

plapla123 nie dał byś rady tego wytłumaczyć kontrolującym, chyba że na czas kontroli byłaby ona u ciebie, ale lepiej nie ryzykuj chyba że nie masz czym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Oczywiście, że da się wytłumaczyć. Spisz umowę dzierżawy budynku w którym przebywa krowa i po problemie. Dzierzawa normalna rzecz, nie musisz mieć wszystkiego w obrębie gospodarstwa - dokładnie tak jak robi się to z ziemią rolna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

W agencji musisz zarejestrować siedzibę stada jak miałeś końcówkę 001 to następną wiadomo 002 i chyba numer działkii adres trzeba podać ja tak rejestrowałem jak miałem cielaki u sąsiada w oborze i tą krowę zarejestrujesz na numer PL 1111111..002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Może mieć i jeden dzień aby był zarejestrowany przed 15 maja, czyli przed złożeniem wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Mam taka sytuacje mam 5 szt 1 krowa mleczna wycielenie na 30 luty potem jałówkę wycielenie na 3 kwietnia i jałówkę na 3 lipca i dwa małe cielęta 2 i 3 tygodniowe wezmę pieniądze na całość czy tak jak mi mówili w agencji ze na młode tylko wezmę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj