Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór rasy

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 21:33

Wybór rasy

Witam zamierzam kupić dwa byczki mieszańce i od paru dni chodzi my myśl po głowie która rasa po skrzyżowaniu była by rasą spokojną i dającą dobre przyrosty dobowe np limousin x simental , limousin x charoleise . Myślę że, duża część hodowców miała do czynienia z różnymi rasami prosił bym o opisanie swoich spostrzeżeń .Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór rasy Dzisiaj, 16:41
  •  

#2 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 22:53

Wybór rasy

Najlepiej chyba Hf x Jersey :P A tak na poważnie masz dostęp do takich krzyżówek jakie chcesz. Ja mam dobre doświadczenie po skrzyżowaniu Charolaise 100% (krowy) i Angus Red 100%( Byk). Fajne pomarańczowe bezrogie i bardzo spokojne bydło jak się wchodzi do kojca to nawet można pogłaskać, a przyrosty nawet wydaje mi się że lepsze od czystego charolaisa. Krzyżówki z LM to raczej spokojne nie będą bo ta rasa ma temperament. Z simami mam ostatnio złe doświadczenia jak zakupiłem krzyżówki sima z mlecznymi, to niektóre byki osiągały tak wysokie przyrosty że stawy nie wytrzymywały. Jakiś miesiąc temu musiałem sprzedać (15 miesięczne w wadze ok 680 kg) takie 3 mieszance z czego 2 ledwo na samochód weszły

#3 Share MrDawido

MrDawido

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 23:28

Wybór rasy jesli skrzyzujesz lm to na spokojne ciele nie masz co liczyc zawsze odziedziczy tego temperamentu z lm. Mamy spora hodowle bydla miesnego charlolaise i hereforda, lm tez mielismy ale szybko z bich zrezygnowalismy. Jesli moge ci doradzic wybral bym skrzyzowanie rasy hereford i charlolaise to najspokojniejsze rasy. A jesli chcesz bardzo spokojna rase to wybierz czystego hereforda. jak cos zapraszam na pw i sory za bledy ale z tel pisze

#4 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 08:29

Wybór rasy

Do jakiej wagi trzymasz herefordy? Ja kupiłem czyste jałówki i buhaja z Witkowa to byk podchodzi do ręki jak pies, a jak miałem limousine to strach było do ogrodzenia wchodzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 14:32

Wybór rasy

a jak np skrzyżuje rasę hereford i HF to taki byk będzie miał rogi  :)

#6 Share diablo471

diablo471

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 21:08

Wybór rasy

Ja też tak miałem jak kolega szaman1.Krzyżówka hf z simetalem rosnie bardzo szybko i też mi na nogi nie wytrzymywały,ale za to jedza wszelkie pasze gospodarskie te gorsze tez  np żyto. Ja dawałem swoim dużo śruty może od tego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share MrDawido

MrDawido

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 02 luty 2015 - 22:15

Wybór rasy

ogolnie wszystkie byki czy herefordy czy charlolaise trzymamy zawsze minimum 900kg tak do nawet 1100kg.

@rolnik to zalezy czy byk bedzie rogaty czy nie :). Ogolnie zadaza sie ze jak na hf pusci sie bezroznego to ciele bedzie miało takie małe odrostki :)

Edytowany przez MrDawido, 02 luty 2015 - 22:18.