Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lizyna+Mocznik+Premiks z LNB+Witaminy+Reszta dla OPASÓW

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JarekBazydlo

JarekBazydlo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 11:23

Co powiecie na temat Lizyny dla opasów? Mam dostep do moczniku ile go dac na 600 kg paszy? Pasza sklada sie : owies 250kg + pszenżyto 170kg + jeczmien50 + otreby 30kg + śr. rzepakowa 50kg + śr. sojowa 20kg + śr. słonecznikowa 20kg do tego  wit. A, E i D do tego premiks LNB 2kg. Premiksu powinno sie stosowac 8kg na 2tony paszy bo jest strasznie mocny:P Moje opasy dostaja jeszcze codziennie siano, 2 razy śrute po 2kg na sztuke do tego wysłodki buraczane około 1kg na sztuke (wysłodki suszone rozrabiam z ciepła woda + nieduzy dodatek melasy)  oraz oczywiscie slome owsiana oraz zytnio do woli. Teraz własnie chce dodac jeszcze lizyny oraz mocznik do paszy. Co o tym wszytkim powiecie? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lizyna+Mocznik+Premiks z LNB+Witaminy+Reszta dla OPASÓW Dzisiaj, 11:26
  •  

#2 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 11:40

jak duże masz te opasy? mocznik można podawać ok 100-120 g na sztukę na dzień. co znaczy że premiks jest mocny żeby sie nie okazało ze też jest z nim mocznik bo wątroby im porozsadza :) 100 g mocznika odpowiada mniej wiecej 1 kg śruty sojowej. tak z Ciekawości po co chcesz dawać lizynę do tej paszy ?

#3 Share JarekBazydlo

JarekBazydlo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 12:06

Premiks napewno nie zawiera mocznika. Hmmm mam dostep do lizyny dlatego mysle ja dodac do paszy tylko nie wiem czy nie zaszkodzi.... Mam tez dostep do metioniny i treoniny i tez sie nad nia zastanawiam

Jak mysliscie dodawac jeszcze lizyne, treonine i metionine? A do paszy oczywiscie daje troche sody oraz tlenek magnezu. 

Opasy maja spokojnie okolo 250-300kg i wiecej sa na zdjeciach w mojej galeri

#4 Share JarekBazydlo

JarekBazydlo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 21:01

Lizyna+Mocznik+Premiks z LNB+Witaminy+Reszta dla OPASÓW Szkoda ze tylko ludzie ogladaja a nie biorą udziału

#5 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 21:12

Lizyna+Mocznik+Premiks z LNB+Witaminy+Reszta dla OPASÓW Mocznik możesz wprowadzić w ilość 100g dziennie ale już na większą sztukę, chociaż ja bym nie szalał i dawał tak po 80-90g/dzień dla tych co napisałeś to znacznie mniej i stopniowo zwiększać dawkę

#6 Share JarekBazydlo

JarekBazydlo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 21:26

Lizyna+Mocznik+Premiks z LNB+Witaminy+Reszta dla OPASÓW A lizyne, treonine lub metionine?

#7 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 22:54

Lizyna+Mocznik+Premiks z LNB+Witaminy+Reszta dla OPASÓW O tych substancjach nic nie wiem, jeszcze :P

#8 Share JarekBazydlo

JarekBazydlo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 07:35

Lizyna+Mocznik+Premiks z LNB+Witaminy+Reszta dla OPASÓW Metionina to niby czyste bialko;) a treonina zapewnia spokojny sen natomiast lizyna pomaga trawic oraz dobrze działa na kopyta siersc i jeszcze cos tylko nie pamietam dlatego chce dodać do paszy. Chodz to drogie dodatki ja mam po małej cenie;)

#9 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 09:57

jak mają po wiecej jak 300 kg to spokojnie możesz dawać 100g ja kiedyś próbowałem dawać do 150 g ale tylko na opasach juz na wylocie i nic sie nie działo :) szczerze mówiac nie widze sensu dawać czystego aminokwasu do opasu cenowo nie ma sensu tego robić 

#10 Share JarekBazydlo

JarekBazydlo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 11:58

Cenowo to mnie wynosza dodatki bardzo tanio bo kupuje je za grosze wiec sprobuje cos zmienic w paszy i zobacze co bedzie sie dzialo:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 12:12

100 g mocznika na 300kg ? Chece zwierzęta potruć ? max 25g na 100 kg masy zwierzaka. Do mocznika musisz je stopniowo przyzwyczaić. Jeśli będziesz dodawał do paszy musisz ją dokładnie wymieszać. Najlepiej mocznik przepuścić przez śrutownik, wtedy lepiej się miesza.

Co do aminokwasów jeśli będziesz miał je w przystępnej cenie to warto bo to aminokwasy egzogenne, których organizm nie może sam syntetyzować tzw. ograniczające , ponieważ ograniczają syntezę białka zwierzęcego.

#12 Share JarekBazydlo

JarekBazydlo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 13:41

Lizyna+Mocznik+Premiks z LNB+Witaminy+Reszta dla OPASÓW Za tydzien bede robił pasze to ich uzyje. A co powiecie o melasowaniu paszy?

#13 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 17:38

Lizyna+Mocznik+Premiks z LNB+Witaminy+Reszta dla OPASÓW @ lamboEVO100 jak potruć? Przecież napisałem że po 100g na większe sztuki tzn. byczek 500 kg to 25g na 100kg masy i można dawać tak na maksa do 150g
Mam do Ciebie pytanie do tych aminokwasów, mógłbyś je tak krótko opisać, czyli jaką mają rolę w organizmie

#14 Share JarekBazydlo

JarekBazydlo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 19:03

Lizyna+Mocznik+Premiks z LNB+Witaminy+Reszta dla OPASÓW A do kogo to pytanie?
Dzis zakupilem jeszcze dawno wyczekiwany tryptofan;) On wspomaga hormon wzrostu i działa uspokajająco;)

#15 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 00:27

mam pytanie do tych aminokwasów po ile kupujesz generalnie interesuje mnie tryptofan jesli nie mozesz na ogólnym to priv. a co do aminokwasów to prawde mówiąc trudno powiedzieć czy ma sens podawanie ich bo wg mnie jeśli to nie sa formy chronione to szkoda kasy.

@ lamboEVO100 widze ze masz dużą wiedze o aminokwasach tylko nie wiem czy wiesz ze w przypadku przeżuwaczy wiekszosc z tych dodatków nie dojdzie do jelit czyli tam gdzie jest najbardziej potrzebna i skad moze bezposrednio do organizmu sie wchłonąć. 

#16 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 08:27

Wiem, że u u bydła przyniesie to dużo mniejsze efekty niż u np. świń ale jeśli kolega może kupić je po niskiej cenie to myślę, że warto spróbować.

#17 Share JarekBazydlo

JarekBazydlo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 08:32

Lizyna+Mocznik+Premiks z LNB+Witaminy+Reszta dla OPASÓW Zawsze warto sprobowac;) Mysle ze napewno nie zaszkodzi;) Ciekaw jestem jeszcze tluszczy chronionych czy cos by daly

#18 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 20:31

A do kogo to pytanie?
Dzis zakupilem jeszcze dawno wyczekiwany tryptofan;) On wspomaga hormon wzrostu i działa uspokajająco;)

Do Ciebie :)

#19 Share JarekBazydlo

JarekBazydlo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 20:40

Lizyna+Mocznik+Premiks z LNB+Witaminy+Reszta dla OPASÓW Na necie wpisz nazwe i wszystko dobrze opisane;) bo tak za duzo pisania;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 17:42

Co powiecie na temat Lizyny dla opasów? Mam dostep do moczniku ile go dac na 600 kg paszy? Pasza sklada sie : owies 250kg + pszenżyto 170kg + jeczmien50 + otreby 30kg + śr. rzepakowa 50kg + śr. sojowa 20kg + śr. słonecznikowa 20kg do tego  wit. A, E i D do tego premiks LNB 2kg. Premiksu powinno sie stosowac 8kg na 2tony paszy bo jest strasznie mocny:P Moje opasy dostaja jeszcze codziennie siano, 2 razy śrute po 2kg na sztuke do tego wysłodki buraczane około 1kg na sztuke (wysłodki suszone rozrabiam z ciepła woda + nieduzy dodatek melasy)  oraz oczywiscie slome owsiana oraz zytnio do woli. Teraz własnie chce dodac jeszcze lizyny oraz mocznik do paszy. Co o tym wszytkim powiecie? 

ile Cię kosztuje tona takiej treściwej? generalnie jak i tak osobno dodajesz aminokwasy i witaminy to właściwie nie potrzeba już premiksu żeby nie generować dodatkowych kosztów (no chyba, że jest to środek na wiązanie mykotoksyn lub czysty probiotyk)

Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl