Skocz do zawartości

Zdjęcie

w jakim banku kredyt na traktor

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MariuszzB

MariuszzB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 19:20

Warto by było skorzystać z porównywarki kredytów i samemu przeanalizować kilka ofert bankowych.

Mało porónywarek, przynajmniej ja nie trafiłem na taką która pokazuje porównanie kredytów dla rolników. Oczywiście każdy rolnik może wziąć gotówkę na dowolny cel i kupić za to ciągnik, na pewno nie będzie to najtańsza możliwa propozycja.

Jest kilka banków które mają dedykowaną ofertę dla rolnictwa. Napopularniejsze to BZ WBK BGŻ PKO i PEKAO no i spółdzielcze oczywiście. Gdzie najlepiej? to zależy od danego przypadku. Nie zawsze najtaniej oznacza najlepiej, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie koszty i czas poświęcony na załatwienie. Oczywiście można skorzystać z usług przedstawieciela kilku banków wtedy zaangażowanie klienta jest ograniczone do minimum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
w jakim banku kredyt na traktor Dzisiaj, 00:43
  •  

#22 Share lolek112

lolek112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 16:00

a brał ktoś kredyt w http://skokwyszynski.pl ?
Ciężko u mnie ze zdolnością w bankach ostatnio, a tutaj chcą mi dać .. tylko nie chciałbym się wpakować w bagno ..

#23 Share FilipS

FilipS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Agrobiznes, Finanse, ekonomia, rolnictwo

Napisany 23 czerwiec 2015 - 08:41

Sam nie korzystałem ale raczej nie powinno być to "bagno" gdyż jest to SKOK a nie parabank, ale zapewne będzie drożej niż w Banku...

Pytanie z mojej strony a co stoi na przeszkodzie w Banku? Były opóźnienia czy zbyt mały dochód?

Doradca Finansowy ds. Agrobiznesu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share iwonaa92

iwonaa92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 09:59

Osobiście uważam, że lepiej postarać się o dotację na traktor, niż brać na niego kredyt. Jeśli jednak koniecznie chcecie kredyt, to skorzystajcie z porównywarek kredytów lub rankingów, choć raczej ciężko znaleźć porównywarkę kredyt na traktor - zawsze można też skonsultować się z jakimś doradcą kredytowym - to chyba najszybsze rozwiązanie. Jakby co, to tu znajdziecie doradców kilku dużych firm, w tym Expandera: http://www.doradcy-kredytowi.com.pl/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 20:27

Dotacja w wielu przypadkach również łączy się z koniecznością zaciągnięcia kredytu.

Pewnego czasu miałem przykład podczas zakupu maszyn m.in. ciągnika wraz z finansowaniem fabrycznym, które powinno być korzystne, natomiast lepszą ofertę przedstawił spółdzielczy.

Kolejna ważna rzeczą jest cena kredytu, która jest wypadkową ryzyka jakie ponosi bank w związku z tym, że klient może nie spłacać. Więc posiadanie rachunku w banku, przeprowadzanie obrotów, duży wkład własny, dotacja do zakupu, zabezpieczenie kredytu, zmniejszają ryzyko kredytowe - umożliwiają indywidualne podejście.

Dlatego odpowiedź w jakim banku najkorzystniej jest trudna, ponieważ zależy od oceny banku.

Firma to nie bank, działa na innych zasadach. Raczej byłbym ostrożny.

Edytowany przez Hvb3000, 27 wrzesień 2015 - 20:28.