karol

agregat aktywny 3m

Polecane posty

gazela77    10

Koledzy jaki agregat uprawowo siewny aktywny do Kuboty M8540. Chodzi mi oczywiście o sprzęt używany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja polecam ci LELY bo jest bardzo lekki, mozna kupic zadbany egzemplarz w dobrych pieniadzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

mam pytanie czy nh6050 poradzi sobie z 3 metrowym agregatem uprawowo-siewnym?Jesli tak co byscie poradzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Jeżeli chodzi o aktywny to min 120KM I SILNIK 6-CYLINDROWY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deydykal    0

wszyscy tak piszecie że minium te 12o koni ja mam zetora 110 koni i z agregatem aktywnym + siewnik oczywscie daje rade bez problemu nawet nie stęknie fakt że cięzar trzeba uważac ale jak się opusci w ziemie to idzie jak szalony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja swoim 4 cylindrowym MTZ Belarus 1025 ( 105 koni) ciągałem rabewerka tego co mam w galeri ( 2,5m na wirnikach + siewnik) i nie miał co robić nawet przy sianiu w skibę, obecnie mam amazone z siewnikiem nabudowanym 3m zestaw i to jest akurat do niego, dodając że mam 500 kg na przodzie dołożone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Witam, pożyczyłem sobie na próbę brona aktywną marki Maschio. Spiąłem ją razem z siewnikiem i zasiałem hektar no i robotę robi tylko bardzo wolno muszę jeździć ok.3km/godz. Czy to jest normalne? Czy jakbym przestawił na 1000obr można by szybciej pojechać z tym zestawem? Siałem ten hektar 2 godziny trochę długo, dodam że wjechałem prosto po orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

mam pytanie czy nh6050 poradzi sobie z 3 metrowym agregatem uprawowo-siewnym?Jesli tak co byscie poradzili

 

spokojnie. Osobiście kolego mam bronę aktywną Howarda (dość ciężka) i do tego siewnik famarol. Fakt też że mam traktor podkręcony do mocy odpowiadającej NH T6070 ale sam podnośnik itp zdało egzamin spokojnie. Wielu ludzi w mojej okolicy używa zestawów 3 metrowych na słabszych maszynach ale wtedy trzeba siewnik co wyjazd z pola zarzucać na bronę. Tutaj tego nie będzie poradzi sobie z rozłożonym zestawem. Zdjęcie akurat tego zestawu masz u mnie w galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

1014 ciaga 3m Amazone KE + Poznaniak 6 na hydropaku i gdyby nie bylo gorek to zestaw idealnie dopasowany. Siew prosto w orke 10l/ha i wydajnosc dochodzaca do 1.5ha na godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devon    1

Panowie podepnę się pod ten temat. Chce kupić nowy agregat aktywny na prow o szerokości 3 metry. Do dyspozycji mam 30000 netto. W tej kwocie na pewno mieści się Polski Hermes z Unii Grudziądz oraz zastanawiam się nad włoską firmą Celii. tylko nie mogę znaleźć żadnych sprawdzonych opinii na temat tych zielonych agregatów. który z nich wybrać lub może znacie inne firmy sprawdzone mało awaryjne które tworzą agregaty z dobrej i wytrzy

małej stali. Czekam na opinię.

 

chcę dodać iż ta brona wirnikowa w zestawie ma posiadać wał peker. hydropak nie jest brany pod uwagę gdyż mam tylko 100 konny ciągnik i nie ma takiej opcji by dał sobie radę z tym zestawem. ale możliwość zainstalowania hydropaka mają chyba wszystkie modele więc w przyszłości przy rozwoju gospodarstwa dany hydropak będzie można zamówić. więc jaki agregat aktywny polecacie?

 

chcę dodać iż ta brona wirnikowa w zestawie ma posiadać wał peker. hydropak nie jest brany pod uwagę gdyż mam tylko 100 konny ciągnik i nie ma takiej opcji by dał sobie radę z tym zestawem. ale możliwość zainstalowania hydropaka mają chyba wszystkie modele więc w przyszłości przy rozwoju gospodarstwa dany hydropak będzie można zamówić. więc jaki agregat aktywny polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

mam w kupnie brone wahadłową 3m amazone bez wału z hydropakiem w dobrych pieniądzach i tu pytanie czy belarus 920 poradzi sobie z nią i siewnikiem poznaniakiem traktor ma tura stoll prosze o szybka odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam grono forumowiczów,

 

Skoro widzę, że jest burzliwa dyskusja w tym temacie to również i ja podłączę się tutaj z zapytaniem takim małym.

Mianowicie czy John Deere 6330 poradzi sobie z jakims lekkim agregatem aktywnym 3m ( jeśli tak to prosiłbym o jakiś przykład) razem z siewnikiem Kongsklide demeter classic 3000 (3m)? Dodam, że ziemie głównie 3 oraz 4 klasa, (bez głazów i innych meteorytów ;) ) no i oczywiście wszędzie jest równo, bez pagórków i wzniesień, rocznie do zasiewu ok 30ha. Czy jest sens kupować aktywny do tego ciągnika czy może zająć się agregatem biernym.

Co o tym sądzice proszę o odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Specjalista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
humeczek    0

Witam

Czy ktoś wyjaśni mi jaka jest różnica w aktywnych bronach Rabe Werk z oznaczeniami MKE PKE LKE . Zamierzam coś kupić , ale zastanawia mnie która lepsza mocniejsza wytrzymalsza , na pewno ma być Rabe Werka 3m .

Dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Koledzy, mam mały dylemacik co do marki brony jaka kupic...napewno bedzie to 3m tylko czy lepiej rabewerka czy maschio, ktora jest lepsza jakosciowo?? Mniej wiecej jaka wychodzi roznica miedzy czesciami roboczymi?? I ostatnie pytanie, ktory wal bedzie lepszy:packera czy wał zebaty podobny do talerzowki(pare razy widzialem go przy bronach maschio). Ziemie mam od klasy III do VI mozna powiedziec, ze sa male wzniesienia, rocznie do zasiania okolo 30 ha. Z gory dziekuje za odpowiedzi.


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Czy ktoś z Was naspawywał zęby do agregatu aktywnego,moje mają 20 cm nowe 30 cm.Czy dołożenie 10 cm nie spowoduje wyginania się dospawanych końcówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1990    31

Nic nie spawaj bo to na kamieniu się połamie:) odnośnie bron- HERMES to bardzo dobra brona i nie miałem z nią żadnych problemów. pracowała z poznaniakiem. Teraz w miejsce tego zestawu stoi amazone KG302 z siewnikiem nabudowanym RP AD302 na redlicach talerzowych. zmiana po 1 bo poznaniak oszukiwał w rzepaku( moim zdaniem) po 2 siejemy teraz dużo bezorkowo i dlatego siewnik na redlicy talerzowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

@Kondziu1832

Znajomy ma Farmtraca coś 75KM i coś już 4 sezon robi broną aktywną 2,5m brona aktywna ciężka bo ponad t waży ale z siewnikiem nie spina bo za lekki ciągnik a z samą to śmiga :)


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Koledzy mam MF 5430 92km i pytanie dałby sobie radę z jakąś lekką broną wirową 3m 10 wirników masa brony do 1t, bez siewnika. Ziemie różne ale gliny mam nie wiele jakieś 3ha są pagórki ale o nie wielkim nachyleniu. Dodam, że rozwiązanie tymczasowe w przyszłości planowany jest zakup ciągnika o min 115km.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Ja mam MFa 5435 96KM i dwa lata temu siałem nim moim siewnikiem z broną wirnikową . Zaznacze że siewnik jest nabudowany więc po wsypaniu 400kg przenżyta jeszcze był sterowany jednak na wybojach przód podrywało . Lekko nie miał bo zimia gliniasta, ale dał rade pracować z prędkością coś koło 7km/h. Brona wirnikowa - wersja ciężka i taką Ci polecam, firmy Breviglieri wersja MAGNUM 3000 + siewnik NORDSTEN używam od 1996r. Poniżej link do sprzedawcy w polsce 
 

Edytowano przez rzeznik13

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

szukam agregat aktywny 3m używany, najwięcej jest amazonów choć w dobrym stanie to już tak nie bardzo. Oglądam się też za Rabewerk ale są pojedyńcze sztuki i to bardzo stare.

Siewnik mam D7 w dobrym stanie i raczej palnuje dokupić samą brone, bo chyba nie ma sensu płacić 35tys za nabudowany.

Jakie są różnice między modelami KE 301, 302, 303

Cignik Case MX135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
los    0

Witam co sądzicie o tym agregacie warto go kupić , sprawdzi się na kamienistych glebach ?? A może ktoś ma taki agregat , czekam na opinie .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj