Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat aktywny 3m

150 odpowiedzi na ten temat

#141 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 19:12

agregat aktywny 3m

poszukuje brony aktywnej (cyklotiler) o szerokości 3m na mozaikowate gleby średniej jakości, jaką markę i model możecie mi polecić w cenie około 10tys zł, odnośnie do polskich maszyn to mam wątpliwości co do trwałośći zębów (znam przypadek famarola, gdzie na 700ha ciężkich gleb właściciel zużył 3 komplety noży) a zachodnie są już bardzo trwałe (kuhn 1000-2000ha na komplecie noży), potrzebuję również ciężki i pełny wał oraz sprzęg do siewnika, wał nie może się zapychać aby przyspieszyć na lżejszych glebach i dostatecznie zagęszczać na cięższych kawałkach, czy marka w zachodnich konstrukcjach ma duże znaczenie (kuhn, amazone...)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat aktywny 3m Dzisiaj, 01:10
  •  

#142 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 14:04

agregat aktywny 3m

ile orientacyjnie waży agregat aktywny 2.5m na nożach z wałem rurowym ?

czy ciągnik 90KM o masie 4t i udźwigu 4t da radę z zestawem agregat+siewnik 2.5m ?

na jaką głębokość max może pracować agregat ?   chcę wykorzystać go do uprawy pod ziemniaki.

dzięki

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#143 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 14:31

agregat aktywny 3m zależy jaki ciagnik 90koni ? ja robiłem kiedyś Ursus 902 i agregat 3 i dawał radę ale to wszystko było przeciążenie ale według mnie 2,5 m powinien dbać radę ze spokojem

#144 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 14:54

agregat aktywny 3m

ciągnik Landini Ghibli 90

#145 Share kali87

kali87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 20:23

agregat aktywny 3m Witam. Od jakiegoś czasu pilnie śledze posty związane z agregatem aktywnym trzy metrowym gdyż właśnie taki zamierzan kupić. Posiadam ciągnik mtz82 rok 93. i ciężkie w uprawie ziemie klasy 2-3 szczególnie jesienią gdy mało pada deszczu.Moje pytanie brzmi czy moj ciagnik poradzi sobie z takim agregatem z pełnym wałem? Oczywiście nie mysle podczepiac do tego zestawu siewnika gdyz wiem ze nie da sobie z tym rady podnośnik.Jest jeszcze możliwość kupienie 2.5 m agregatu ale w przyszlosci liczę kupic mocniejszy ciągnik tak zeby poradzil sobie z calym zestawem agregat 3 metry + siewnik. Prosze o jakies porady i swoje opinie. POZDRAWIAM

Edytowany przez kali87, 14 grudzień 2015 - 20:24.

#146 Share kkamill

kkamill

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 09:21

agregat aktywny 3m

Witam, również mam pytanie i podpinam się do dyskusji. Ponieważ zastanawiam się nad kupnem brony wirowej (a w temacie jestem zielony), pytanie brzmi: jaki rodzaj zębów będzie najlepszy do uprawy łąk i pastwisk. Ziemie raczej V i VI klasa, trochę torfu ale i trochę IV klasy. Kamieni nie wiele. Podejrzewam że najlepsze byłyby płaskie noże aby jak najlepiej rozdrobniły kępy trawy. Jakie zęby stawiają mniej oporów. Czy po prostu przełączyć na 1000 obr/min kształt zębów nie ma znaczenia? A może glebogryzarka zamiast brony wirowej?

Edytowany przez kkamill, 15 grudzień 2015 - 09:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#147 Share kamilk19912

kamilk19912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 19:41

agregat aktywny 3m

Kali87 jeśli planujesz zakup większego to bierz 3m u mnie sąsiad targa 3m KUH mtz 82 ja sam przez 5 lat targałem mf 595(88KM) 3m MKE +paker 45cm i siewnik poznaniak i dawał śmiało rade, w tym roku kupiłem mf 3655 i nie ma co robić zbytnio. Polecam rabe werka i maschio:)

#148 Share kali87

kali87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 19:58

agregat aktywny 3m Dzięki za podpowiedź. Właśnie chciałem zeby ktoś sie wypowiedział co robił podobnym zestawem.W MTZ82 zapewne jest słabszy podnośnik niz w mf no ale mam nadzieje ze sobie poradzi. Bo juz mam dosc jezdzenia w koło ciagle po tym samym polu zeby doprawic ta ziemie

#149 Share PanPawel

PanPawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 19:28

agregat aktywny 3m

Czy mój fiat 1180 dt poradzi sobie z brona aktywna wirnikowa 3m? Ziemie dosyć ciężkie  borowina, ił praktycznie same górki i pochyłości. 

#150 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 13:19

agregat aktywny 3m

podepnę się pod temat, czy ktoś ma jakieś opinie na temat tych bron:

http://olx.pl/oferta...html#7f1951ea34

jaką prędkość WOM potrzebuje, czy ten wał jest fabryczny? bo gościu mówi że tak a te braki rur są po to aby ziemia wylatywała.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie brony?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 14:59

agregat aktywny 3m

czy ktoś z was słyszał o takich nożach/zębach do bron Maschio marki BERFOR ?